Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Aşmışlardan Sürüş Tavsiyeleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    bms23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Abisinin var ?
    emeğe saygıbilgiler için sağolun
    MAKSAT YOLU HİSSETMEK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Aşmışlar" dediğimiz ustalara Dede Diyorum ben, bu söylemi alıştıralım, herkes KM de ve sürüş tecrübesinde aşmış abilerimize dede desin
    Comfirmation Bias

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı rEnE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Aşmışlar" dediğimiz ustalara Dede Diyorum ben, bu söylemi alıştıralım, herkes KM de ve sürüş tecrübesinde aşmış abilerimize dede desin
    abi km de aşmış dioz yha hani ne sürücüler gördüm ben yha abi bu işin sırrı küçük ccden başlayıp adım adım yükselmek ve ilk kapalı alanda güvenli sürüş eğitimi almak gerisi palavra yok ben şukadar k yaptım yok ben daha tecrübeliyim alıcaksın eğitimini sürüş eğitimini ondan sonra diyebilirsen diceksin yoksa km ve tecrübe boş tecrübede neden boş yha ben viraja girmeyi ğrenmek için 30 defa düşceksem ben buna tecrübe demem daha önceki tecrübelerimden sürüşeğitimi almam gerektiğini çıkarırım rene abi kızma bu yazdıklarımın seninle bi alakası yok forumda km olayı çok geçiyorda

Motosikleti
    Yamaha Dragstarxvs250
    Yukaridaki yazılardan birtanesi gerçekten çok etkili ve çok hoşuma gitti Trafikte paronayak olunmali kesinlikle ,, Bende bir tavsiye vermek istiyorumm Motorsikletlere genelde sokak köpekleri çok iş olur ,, Motorsikletle seyir halindeyken köpeğin yaklaştiğini görürseniz ani bir fren yapınn biraz bekleyin hepsi uzaklaşacaktır ,aksi halde güçleri yettiği kadar sizi kovalamaya devam edip ısırabilirler % 40 ısırırlar

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    24. Emin sürüşün tek yolu paronaya halinde olmaktır. Köşe arkalarında park etmiş arabalar olduğunu, hiç kimsenin sizi görmediğini, otobüslerin herhangi bir yer ve zamanda uyarmadan aniden duracağını, ağaçların altının ıslak olduğunu, yayaların intihar edeceğini farzedin. Ve en önemlisi bundan zevk alın. Martin Fitz- gibson, Bike yazarı.

en bombası bu..tam türkiyeyi anlatıyo

Motosikleti
    Mondial 100 ukh
    ellerine sağlık gerçekten küçük ama faydalı bilgiler..

Motosikleti
    Honda Transalp XL 700 2009
    Bu faydalı bilgileri paylaşan arkadaş forumdan neden uzaklaştırıldı acaba?
    ZEKA BOCALAR, DİL SÜRÇER, ZİHİN TÖKEZLER
    LUCRETIUS

Motosikleti
    kanuni-breton
    emeğinize sağlık gerçkten faydalı bilgiler.

Gerçekten çok güzel faydalı bilgiler tşk...

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Aşmış olarak bir tavsiyede benden

220 km hız ile giderken kask takın, yoksa kızlar sizi beğenmez

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok verimli paylaşım, teşekkürler. Fakat renksiz yazıyı daha tercih ederdim.

ensar007x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dt 125r ybr 125/3
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok önemli tavsiyeler, özellikle acemi arkadaşlar başta olmak üzere satır satır hepimiz okuyalım
    Ben de birşeyler eklemek istedim.

Geceye kalmamaya çalışın, riski arttırır.

Tecrübem ile sabittir, arka freni asla küçümsemeyin!!! Yazılanlar Ön Frenin kullanılmasını ve alışkanlık haline getirilmesini hedeflemek için abartılıdır kanımca. Arka fren gerektiği gibi kullanılır ise hayat kurtarabilir. Yanlış kullanıldığında ise ya kilitlenip kayar ve yerde buluruz kendimizi, ya da gerektiği gibi kullanmazsak fren mesafemizi arttırırız. Ön tekerleği kilitleyip düşmediğim ama çok korktuğum anlar vardır ama arka tekerleği kilitleyip daha fazla korktuğum zamanlar olmuştur. Arka Fren küçümsenmemelidir

Kaskınızın vizörüne dikkat! Şehiriçinde çok kullanan arkadaşlar genelde benim gibi açık tutarlar ama, yol uzayıp gitmeye ve gazlamaya başladığınızda, özellikle hız arttığında bu açık kask vizörü bir anda dannn diye kapanıverir!! İrkildiğiniz o an kaza yapabilirsiniz. Sebebi sadece birden yüzünüze kapanarak gözlerinizi kapatmaya sebep olan refleks değildir. Vizör aniden kapandığında oluşan sessizlik bir an için Dumur Yaşamanıza, aklınızın bir anlık çalışmamanıza neden oluyor (Ben bir seferinde yüksek süratte Sollama Yaparken yaşamıştım, kimseye tavsiye etmem.)

Artçınızın Uyuyabileceğini (Uzun yolda bilhassa) unutmayın. Büyük tehlikedir!!

4-5 Saat hiç durmadan sürmeyiniz, ya da sürdüyseniz durma anınıza dikkat ediniz! Ayağınızı yere geç-erken koyuyorsunuz ve düşülüyor

Motoru uzun yolda kullanırken Uyuyabileceğinizi Asla Unutmayınız Asla

Düz Yolda İleriye Bakın, Virajda Virajın Çıkışına Baktığımız yere gideriz

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
    bilgiler ıcın cok saolun butun hepsı a'dan z'ye herkesın ısıne yarar
    6.5 SAAT MOTOR SURMUSTUM SONRA INEMEDIM DUSTUM MOTORLA BERABER BU KONU GERCEKTEN COK CIDDI MOTORUN ALTINDA AYIGINIZ KALABILIR VE HATTA KIRILA BILIR :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:22 ----------

Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi km de aşmış dioz yha hani ne sürücüler gördüm ben yha abi bu işin sırrı küçük ccden başlayıp adım adım yükselmek ve ilk kapalı alanda güvenli sürüş eğitimi almak gerisi palavra yok ben şukadar k yaptım yok ben daha tecrübeliyim alıcaksın eğitimini sürüş eğitimini ondan sonra diyebilirsen diceksin yoksa km ve tecrübe boş tecrübede neden boş yha ben viraja girmeyi ğrenmek için 30 defa düşceksem ben buna tecrübe demem daha önceki tecrübelerimden sürüşeğitimi almam gerektiğini çıkarırım rene abi kızma bu yazdıklarımın seninle bi alakası yok forumda km olayı çok geçiyorda
    KARDES SENDE BIR YERDE HAKLISINDA bır yandan da ınsanın kendısıne guven gerek ben cocuklugumdan berı motor surerım senede 20.000 km 'nın ustune cıkarım sımdı gıdım r6 veya r1 alırım bu kapa sıtedeyım ama bılıyorum kı ben motoru hızlı suruyorum ben buyuk motor alamıyorum buyuzden cunku kendımı oldururum dıye korkuyorum benım ıcın sorun yok ama arkada kalanlar uzulecek ya gecen forumda okudum adamın bırı ben dıor 4000 km yaptım ogrendım ......
    **dede** derki azraili gıcık etmek ıstıyorsan kask tak

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bu günlerde artan motosiklet kazalarına istinaden okunması faydalı olacaktır,eftalya'ya tekrardan teşekkürler.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    12-13 yaşımdan buyana motor kullanıyorum, vitesli motor hayatımda 1 saniye bile sürmemiştim, kendi vitesli motorumu aldım 7 ayda 24000km oldu!.. hala herşeyi bildiğimi söyleyemem.
    112ciyiz

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    . Motorla savaşmayın kazanamazsınız. Tim Langley, okuyucu.

sanırım en iyi satırlardan biri, çok şey anlatıyor

teşekkürler

Motosikleti
    honda cbr 125
    güzel bilgiler teşekkürler
    :pr:KENDİNİ HIZINLA DEİL DİKATİNLE FARK ETTİR:wiinkk:

Motosikleti
    Kinroad XMT250
    emeğin için teşk.ler

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Mıcırlı yolda hangi freni kullanmalıyız? Ben arkayı kullanıyorum, çünkü ön fren kayma yapıyor ve hakimiyeti kaybediyorum.
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    teşekkürler

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)