Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yagmurlu Havalarda Motosiklet Kullanimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    dorlion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 Versys 650 SE
    bu sabah işe motosikletle gittik, akşam yağmura yakalandık. aklıma skullhunter'ın yazdıkları geldi. yolun iyicene ıslanması bekledim. sonra yola çıkıp 60 ı geçmeden devam ettim. yalnız aklıma takılan birşey var: tekerlek kalınlığı önemli mi kaygan zeminde? kalın lastiğin bir avantajı var mı? diğer farkettiğim şey ise, dur-kalklarda ayağın kayma ihtimalinin çok fazla olması. az kalsın deviriyordum motoru bugün öyle değil midir zaten, en usta motorcular bile, sırf ayak kayması yüzünden motorlarını devirmemiş midir?
    herneyse, bu yazıyı yazarken, maksadım, herkes yağmurlu havada başına gelenleri, uyguladığı taktikleri, dikkat ettikleri püf noktalarını anlatırsa, eminim benim gibi birçok aceminin, yağmurlu havalarda güneş duasına çıkmasına gerek kalmaz
    Sırf herkeste 4 teker var diye...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Incredible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Üzgünüm ama yok!
    Teşekkürler. Çok faydalı bilgiler...
    [b]Yaşasın motosiklet kardeşliği. Sevelim, sevilelim, bu dünya kimseye kalmaz. Anneciğim, kardeşim ve gt250R sizleri ölene dek seveceğim... __No Women, Yes Vodka...:wiinkk:[/b]
    [COLOR="Red"][B]Hayallerinizin peşinden gidin. Gitmiyorsanız, gidenlere mâni olmayın.[/B][/COLOR]

carlosmarcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel bilgiler için çok tşk.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Evet yine istanbul'a iyi bir yağmur yağdı. Motosiklete işe gelip gitmekte mecburi ( tabi zevkle ) kullanan bizler bu bardaktan boşanırcasına yağan yağmura hiç aldırmadan yağmurluklarımızıda giyerek çıktık yola her ne kadar kaskımıza buhar tutmasın diye sıktığımız buhar önleyicilerin hiç bir faydasını görmesekte, ön deki camın su taneciklerinden yolu tam olarka göremesekte sağ sağlim iş yerlerimize ulaşabildik

Hoşça-Dostça
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    LC İntruder 1500

paylaşım

paylaşılan her değer çok can kurtarır.Teşekkürler

Motosikleti
    YbR125
    cok 10 numara paylaşım olmuş bunlar ilerde bana ders olsun saoLun
    avatarda en saadaki benm ilk konserim:bounce::P

chozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f 650 & Cbf 150 & Yakında inşallah Fazer
    Arkadaslar buğu olayını önleyen özel kask camları vardır yani kask camının üzerine takılan bir aparat ve artı olarak buğu spreyi benzinliklerden kolayca bulabilirsiniz. onlarda olmassa camınızı cok hafif aralıkta bırakabilirsini oda buğuyu önler sprey ise iki çeşittir hem buğu hemde yağmur suyu tutmaması için. herkeze güneşli günlerr

Motosikleti
    2007 Suzuki İntruder C800 / Boulevard C50
    öncelikle her nekadar hortlamış olsada vakti zamanında yazılmış ama asla eskimeyen bilgiler için teşekkür ederek, bende elimden geldiğince kendi tecrübelerimi paylaşayım,

Yol şeritlerinden olabildiğince uzak durun, üzerinden geçmemeye, üzerinde seyir etmemeye dikkat edin

Mazgal köprü v.s. gibi yolda demir aksam olan yerlerden uzak durun

Asfalt üstünde su birikintisi varsa (ki yollarımızda her zaman her yerde vardır) en büyük sorun Aquaplaning.. büyük ihtimalle düştünüz demek zaten.. (Kısaca; Su birikintisi derinse ve süratiniz fazla yüksekse, lastik dişleriniz görevini yapamaz ve yolu tutmayı bırakır.) Su birikintilerinden daha temkinli geçmeye çalışın..Yolun en sağı ve en solu en derin birikintilere sahiptir (Yolun, yapısal olarak balık sırtı olmasından dolayı..). Bilincinde olunuz..

Motorunuz, herhangi bir sebeple, aşırı kayma eğilimine girerse, ilk yapacağınız şey debriyajı çekmek olsun (uzun uzun sebeplerini yazmayacağım). Debriyajı çekin ve ileri bakın..Sonrasında da (kayma geçtikten sonra) debriyajınızı yumuşakça bırakın..

Herhangibir viraja giriş hızını olabilecek en az yatış pozisyonuna göre ayarlayınız

Gaz kolunuzu olabildiğince dengeli kullanın ani gaz aöma veya kapamalarından uzak durun.
    [COLOR="Red"][B]TÜRK CHOPPER[/B][/COLOR]
    [B][COLOR="DarkRed"]Birlikteliğimiz Gücümüzdür[/COLOR][/B]

Motosikleti
    GT650R
    harika olmuş ellerine sağlık teşekkür ediyorum, faydalı oldu.

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    yakın zamanda faydası oalacak bilgiler için bir yazı dizisi olduğu için güncelliyoum tekeriniz düz bassın

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arka frenim tambur, ses yaptığı için servise danıştım, toz vardır, git benzinciden tambura tazikli su sık, ses dawam ederse gel dedi. gittim sıktım, şehir dışındaki bi benzinlikti, dönüşte 100le geliyorum, frene aslıyımda pislikler iyice dağılsın diye geldi aklıma, iyikide gelmiş, boşa alıp, şehir girişine 500m kala frene bastım, ses yoktu, işin ilgiç tarafı herhangi bi yawaşlamada yoktu, frene ne kadar bassamda serçe parmağıyla dokunuyormuş gibi bi etkisi vardı. frene yüklenme fikri aklıma erken geldiği için şanslıydım, tam kuru haldeyken ayarlasaydım, 4yola 80km ile girerdim heralde. ıslak tambura özellikle dikkat
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bilgiler için teşekkürler yağmurlu havada motor gerçektende çok kayıyormuş bunu yaşayarak öğrendim

Motosikleti
    ybr125
    bu eğitici ve eğlenceli yazı için çok teşekkürler

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Bu konu hotlamış gene Ama iyide olmuş gibi.Yanlış ise düzeltilmesi için fırsat olmuş.Yağmurda lastik indirme olayı.Benimde bildiğim hava basıncının her koşulda aynı olması.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:42 ----------

http://www.uzmantv.com/yagmurlu-hava...-nasil-yapilir
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

yagmurlu havalarda kalkış sırasında gaza yuklenmek arka lastiği feci kaydırıyor yavaş kalkmak lazım ,sebep Aquaplaning ,astronom yukarda bahsetmişti.

Motosikleti
    şu anda yok
    Dün akşam fırtınalı yağmurda motosiklet kulandım. Yağmura karşı giysilerim tamdı. Ancak yağmur çok yağdığı zaman en büyük tehlikelerden biri ülkemizde yolların derelere dönüşmesi ve yol üstünde yer yer göletler oluşması. Sürüşü oldukça zorlaştırıyor.....

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    gelin birde bize sorun zevklimi eglencelimi
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Bilgi paylaşımı icin teşekkürler...
    Saygılarımla...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Dünkü yamurda araba ile giderken bu bilgiyi araştırmak geldi aklima ve bir sorum olcak.

Yamuru su birikindisini temizlemeyi buharlanama falan anladım ama kamsonlardan yada araclardan sıcrayan ozelikle camurlu suyu ne ne yapıcaz? Dün araba ile giderken kardesim 79 km/h ile falan gidiyordu ve silecekler calisiyor onlarla birlikte camlara su basiyor ama yinede görüş zaman zaman kayboluyordu. Bu nasil engellenir yada ne yapmak gerekir?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    CBF150
    bilgi için çok tşkler yüreğinize sağlık sağolun varolun!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler