Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu yazı otomobil sürücülerinin tümüne gelsin, motosiklet sürücülerinin hepsine gitsin

Motovento
    REKLAM ALANI
    aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Yazıda katılmadığım pek çok nokta bulunuyor. Yapılabildiği ve kendi güvenliğinizde azalma oluşmadığı sürece kurallara uymak gereklidir, Ayrıca yayalara ait olan kaldırımlara, yaya yoğunluğu olduğu ve oraya çıktığınızda yayaları rahatsız edebilecekseniz, çıkmaya hakkımız olmadığını düşünüyorum.

Öte yandan motorları görmeyen, görse bile bırak aracı, insan yerine bile koymayan araçların çoğunlukta olduğu Türkiye trafiğinde, kendimizi araçların gözlerine sokacak, çok güçlü far, sis farı, park lambası ve fren lambaları ile donatmanın doğruluğunu gördüm. Evet resmen diğer araçları gündüz ve gece çok güçlü ışıkla taciz ediyorum, evet gözleri kamaşıyor vs ama, bu sayede, üstüne çok daha az araç kırıyorlar, kesinlikle beni fark ediyor, ona göre hareket ediyor.

Aralara girmek vs konularda ise yazıya katılıyorum; elden geldiğince sinyal vermeye çalışalım ama yazıldığı gibi maalesef her zaman çok hızlı hareket edildiğinden sinyal verilemeyebiliyor.

Hız konusunda da yazı haklı, akan trafikten %10, %15 en az hızlı olunmadığı sürece, motosikletler çok daha tehlike altında bulunuyorlar...
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

1-2 takıldığım nokta var. O kadar da olsun. Klavyene sağlık

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Özetle "Pişkinin önce gideniyim, herkesi rahatsız ederim ama bu beni rahatsız etmez, bende yüz yok " demek istiyor. Anlaşılmıştır.
    newmoto76 ve Seko bunu beğendiler.

uzaaklardann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverley 250 s + Honda Rebel Bobber + BMW R1200R
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özetle "Pişkinin önce gideniyim, herkesi rahatsız ederim ama bu beni rahatsız etmez, bende yüz yok " demek istiyor. Anlaşılmıştır.
    "Pişkinin önde gideni" ve "yüzsüzün teki" olmakla yaftalanmışım. Oysa o kadarda "etrafa mümkün mertebe saygılı olun", "sorumluluğunuzun farkında olun" mesajı vermeye çalışmıştım. Anlaşılamamışım. Heyhat!!!
    Üzüldüm ya şimdi. :(
    ATAdamZU bunu beğendi.

Merak etme hocam biz anladık ne demek istediğini. Takılma.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Birilerine iyi sinirlenmiş anlaşılan, trafikte bunca kelimeyi dinleyecek kimseyi bulamazsın haliyle yazayım demiş.
    Burada da sanırım pek okuyan çıkmadı.

Sakin ol evlat..!!
    -Bana evlat deme ahbap..
    Heeey.. senin sorunun nedir adamım ? Bu eyalette ilk motora binen sen değilsin anlıyormusun..?
    -Bana babammışsın gibi davranmayı kes..!
    Dostum senin sorunun ne biliyormusun ? Kıçının kafandan büyük olması..
    @@£#$½#$!!€@£#!!?!!
    mkoni bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ondan sonra gidip "Otomobil sürücüleri motorcuları sallamıyor" diye başlık açarsınız. Bu kadar kurallara uymadan sürüş yaptığına göre kendini trafiğin bir parçası olarak görmüyorsun demektir. Bu durumda başkalarının da görmesini bekleme.
    mkoni bunu beğendi.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Bir çok tespit var.
    Öncelikle %100 doğru bir yazı değil.%100 yanlış ta değil!
    Kağıt üstünde bir çok yanlış fikir gibi görünse de ,iş gerçek hayata gelince kesinlikle yine haklısın!
    Trafik kurallarında %100 uyuyorum diye gururla gezen genç Arkadan sıkıştıran kamyon veya U dönüşü yapan taksiler servis araçları sen %100 kurallara uygun kullandın diye senden uzak malesef durmayacaklar.

Dedimya kağıt üstünde kurallar açısında değerlendirince %100 haklı değilsin.Ama İstanbul trafiğini gerçekçi değerlendirdiğimiz zaman kesinlikle haklısın.

Sorun motorsikletler değil.Arabalar da değil.Sorun trafik sorunu.Ve İnsanımız!
    enable bunu beğendi.

fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    Yazilanlarin tamami dogru ve istanbulda yapilmasi gerekenlerdir. Bu kargasanin tek sebebi zaten otomobil, otobus, kamyon, arazi tasitlari vs 4 ve uzeri tekerlekli aracidir. Istanbulda 10 kmlik yolu otobusle belirli bir vakitte 2 saatte alanlar var. 2 saat, iki saat. Niye motorla arabanin arkasinda beklim, niye kirmizi yanarken lambanin etrafindan gecmim, ne oldu katliam mi yaptik, etraf guvenliyse geceriz. Ters yone her zaman girerim, guvenliyse. Serit degistirirken sinyali kullanirim. Kullanmasam da kullansam da zaten arka %100 guvenliyse gecerim, maceraya gerek yok. Tubelde 90-100 le giderim. Emniyet seridini her teme e5 e ciktigimda kullanirim, polise selam veririm, ditdit. Hep arkami, sagimi, solumu gozlemlerim. Guvenliyse yapamiyacagim kural ihlali yok gibi. Yasasin motorun her yerde ozgur hissi ama guvenliyse
    uzaaklardann ve enable bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ondan sonra gidip "Otomobil sürücüleri motorcuları sallamıyor" diye başlık açarsınız. Bu kadar kurallara uymadan sürüş yaptığına göre kendini trafiğin bir parçası olarak görmüyorsun demektir. Bu durumda başkalarının da görmesini bekleme.
    "Otomobil sürücüleri motosikletleri sallamıyor" diye başlık açılmaması için bu yazıyı yazdım zaten. Asıl başkaları beni trafiğin parçası olarak görmediği için kendi kurallarımı oluşturmak zorunda kaldım sayın Seko.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun motorsikletler değil.Arabalar da değil.Sorun trafik sorunu.Ve İnsanımız!
    Sorun sensin benim biziz sayın TAYFUNBORA. Yazıda belirttiğim gibi, bırakın motosikletleri, arabaları ve hatta kamyonları bile görmeyebiliyorlar, görmeyebiliyoruz Göre göre üstüne sürenler varsa onlar konu dışı zaten. Bu yazı o kadar yıl ve km tecrübeden sonra, "istek" ten çok "zaruriyet" ile oluşturulmuş tercihler bütünü benim nezlimde
    TAYFUNBORA ve enable bunu beğendiler.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Alıntı uzaaklardann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Otomobil sürücüleri motosikletleri sallamıyor" diye başlık açılmaması için bu yazıyı yazdım zaten. Asıl başkaları beni trafiğin parçası olarak görmediği için kendi kurallarımı oluşturmak zorunda kaldım sayın Seko.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Sorun sensin benim biziz sayın TAYFUNBORA. Yazıda belirttiğim gibi, bırakın motosikletleri, arabaları ve hatta kamyonları bile görmeyebiliyorlar, görmeyebiliyoruz Göre göre üstüne sürenler varsa onlar konu dışı zaten. Bu yazı o kadar yıl ve km tecrübeden sonra, "istek" ten çok "zaruriyet" ile oluşturulmuş tercihler bütünü benim nezlimde
    Kesinlikle haklısın.Zaruriyet motorcuyu itiyor bu tür sürüşe.
    enable bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Bazı şeyler her ne kadar saçma gelse de,
    Kural kuraldır.
    mkoni bunu beğendi.

Motosikleti
    Bazı şeyler her ne kadar kural olsada saçmadır.
    planet58 bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Uzun, okuyamıyorum kim okuyacak diyen herkese gelsin. Azıcık kasın da kendinizi okuyun adam size küfretmemiş bilgilendirme amaclı yazmış bir güzel işte

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Bu yazıyı daha önce nasıl fark edemedim bilemiyorum ama yazdıklarının hepsine katılıyorum abi, yazını okuduktan sonra biraz düşündüm de trafikte öncelikle kendi sonra başkasının canına ve malına zarar gelmeyecek şekilde, genellikle çoğu kuralı takmadan kullanıyorum motorumu
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Motosikleti
    Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazıyı daha önce nasıl fark edemedim bilemiyorum ama yazdıklarının hepsine katılıyorum abi, yazını okuduktan sonra biraz düşündüm de trafikte öncelikle kendi sonra başkasının canına ve malına zarar gelmeyecek şekilde, genellikle çoğu kuralı takmadan kullanıyorum motorumu
    Kurallar insanlar, insanların güvenliği için. Güvenliğimiz için kurallar yeterli değilse... yapacak şey belli arkadaşım.

isfa67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    üşenmedim vakit ayırıp tek tek okudum yazınızı.bence her motorcunun yaptığı şeyler çoğu ama eminim bi çoğumuz itiraf edemiyor.sanmıyorum ki bir motorcu aralara girmemiş sanmıyorum ki yolda kalan motorcuya yada tartışan motorcuya yandaş olmamış.ama kaldırım olayına pek sıcak bakmadım yapmadığım bir hareket.ama sizde zaten baştan belirtmişsiniz yadırgasanızda umurumda değil diye.

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Kaldırımda yayaların arasından gitme bölümü hariç tamamına katılıyorum ve ben de yapıyorum. Sadece hayat görüşüm biraz farklı ; kendime ve çevremdeki araçlara ve yayalara zararı olmadığı sürece yapıyorum...

burası türkiye mantığıyla hiç bişey değişmez.arkadaşın zaten değişimi bekleyecek zamanı ve sabrı yok
    herkes kendine
    herkes bencil
    eeee burası türkiye. he babam heee. burası türkiye

Motosikleti
    he babam hee. Ne sandıydın arkadaşım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)