Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu yazı otomobil sürücülerinin tümüne gelsin, motosiklet sürücülerinin hepsine gitsin

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Valla hepsini okudum enfes bir yazı olmuş eline diline klavyene sağlık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Kendini okutturan ve kafa yormayan bir yazı olmuş elinize sağlık.Doğru ve güzel tespitler, tek katılmadığım yer şerit değiştirirken sinyal kullanmamanız

18 Kasımda yazılmış ama millet dün görmüş, bu ayrıntı da şimdi dikkatimi çekti.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor suren,surmeyen,baslayacak veya hic dusunmeyenin bile okusa yararlanabilecegi bi yazi olmus,gozumu korkutsaniz dahi buna degecegini bir kere daha anladim,keyifli forumlar

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    zaferce bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Tebrikler arkadasim.Bu kafad yeni bir vizyonu temsil etmiyor merak etme.Hindistanda ozellikle benzer tasit kullanma anlayisi var..Ayrica Cinde de..Bu yaziyi yazarken bir otomobil surucusunun de kendinde farkli imtiyaz ve haklar gorebilecegini umarim dusunmussundur..

Soru su? Bu memleket neden trafik kazalari konusunda ve ölumlu kazalarda rekorlar kiriyor? EL CEVAP : Herkes trafikte kendini hakli goruyor..

Ha sen yalniz degilsin merak etme birsuru araba ,kamyon,minubus sofurede tam senin gibi hissediyor. Hatta abi benim 300 beygirlik arabam var onunla makasa girmeyecegimde ne yapacagim diyenlerde az degil..

Eger dunyada birbirine saygisi olan insanlarin yasadigi memleketlerde hiz siniri,takip mesafesi ,serit degistirme kurallari vb konulara dikkat edilmeseydi zaten onlarda Turkiye ile beraber kaza rekoruna basari ile giderlerdi..

Egerki burasi Turkiye herkes kafasina gore takiliyo diyosan o zaman trafikte kafasina gore takilan bi arabanin kendini hakli gorerek sana carpmasinida dogal karsilarsin..

Motorcu yada arabaci olmak bisey ifade etmez.Herkes kurala ,akla,mantiga dikkat edecek.Zaten etmeyenden Hindistan edenden Kanada oluyor.Fark bu..
    tozluklu, tesisatogr ve mombohunter bunu beğendiler.

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Acı ama gerçek, laf salatası yapma kardeşim İstanbul trafiği için şu şartlarsa daha iyi bi fikrin varsa yaz yoksa dükkanın önünü kapatma.
    Bugün bu yazının her kelimesine imzamı atarım.

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Guzel bi yazi olmus gercekten.. ben trafikde arabaylan genelde hak yememeye ve guvenli olmaya calisirim..

Motosiklette ise sadece guvenli olmaya..

Trafik kurallarini bilirim ve bu unsurlar dahilinde bukerim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Özgüven patlamasının yazıya dökülmüş hali. Yazdığı konularda çok sıkıntı çekmiş belli ki.

uzaaklardann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverley 250 s + Honda Rebel Bobber + BMW R1200R
    Tüm motosiklet cemaatine.... yazılan yorumlar ve basılan beğeniler, hatta onaylar için teşekkürler. Yazdıklarım ne bana özel, nede sırf keyfiyeten yazılmış. Eminim ki hepimizin trafikte başına gelen, ve zorunlu olarak yapmak mecburiyetinde kaldığımız, yapmayı seçtiğimiz şeyler. En iyisi, en doğrusu, bu mudur bilmiyorum. Ama eldekilere göre bulabildiğim tek ve en etkili çözümler bütünüdür. Hadi hadi inkar etmeyin, hemen hemen hepimizin çözümü bu. Ben bunları yaparken "mümkün mertebe" her taşıta saygı göstermeye çalışıyorum. Buradaki anahtar kelime "mümkün mertebe". Farkettiniz siz onu. Ama aşağıdaki yorumu yazan arkadaş anlamamış.

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler arkadasim.Bu kafad yeni bir vizyonu temsil etmiyor merak etme.Hindistanda ozellikle benzer tasit kullanma anlayisi var..Ayrica Cinde de..Bu yaziyi yazarken bir otomobil surucusunun de kendinde farkli imtiyaz ve haklar gorebilecegini umarim dusunmussundur..

Soru su? Bu memleket neden trafik kazalari konusunda ve ölumlu kazalarda rekorlar kiriyor? EL CEVAP : Herkes trafikte kendini hakli goruyor..

Ha sen yalniz degilsin merak etme birsuru araba ,kamyon,minubus sofurede tam senin gibi hissediyor. Hatta abi benim 300 beygirlik arabam var onunla makasa girmeyecegimde ne yapacagim diyenlerde az degil..

Eger dunyada birbirine saygisi olan insanlarin yasadigi memleketlerde hiz siniri,takip mesafesi ,serit degistirme kurallari vb konulara dikkat edilmeseydi zaten onlarda Turkiye ile beraber kaza rekoruna basari ile giderlerdi..

Egerki burasi Turkiye herkes kafasina gore takiliyo diyosan o zaman trafikte kafasina gore takilan bi arabanin kendini hakli gorerek sana carpmasinida dogal karsilarsin..

Motorcu yada arabaci olmak bisey ifade etmez.Herkes kurala ,akla,mantiga dikkat edecek.Zaten etmeyenden Hindistan edenden Kanada oluyor.Fark bu..
    Sayın newmoto76. . Merak etmeyiniz benim bu yazıyı yazmamın sebebi, sizinde tespit ettiğiniz gibi, otomobil suruculerinin kendilerinde farkli imtiyaz ve haklar gordüğünü maalesef birçok tecrübeyle biliyor olmam. O sizin bahsettiğiniz (hani şu kurala ,akla, mantiga dikkat edecek olan) herkes ölüyor bizim buralarda. Zira o tipler motosikletin selesine oturunca diğer şöförlerinde kendileri gibi olduğu yanılgısıyla hareket etme gafletinde bulunuyorlar, ki sonuçta geri dönüşü olmayan bir yola selametle...Valla ne yalan söyleyim ben o kadar "cesur" değilim şahsen. Kimseyede önermem. Yapmayın arkadaşlar. Ölmeyin lan!

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Egonuza tüküreyim sizin.
    zaferce ve zulu bunu beğendiler.

Hacı, benim anlamadigim, madem motorun bu kadar isinmasini, yipranmasini istemiyosun. Neden r1200s aliyosun. Madem 200 yapcak yol yok. Neden fazla yakit yakiyosun.sicakliktan rahatsiz oluyosun.halbuki sıkısik trafikte 250 hatta bilemedin 500cc de bile fazlasiyla yeterli.

Motosikleti
    Alıntı sezerh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı, benim anlamadigim, madem motorun bu kadar isinmasini, yipranmasini istemiyosun. Neden r1200s aliyosun. Madem 200 yapcak yol yok. Neden fazla yakit yakiyosun.sicakliktan rahatsiz oluyosun.halbuki sıkısik trafikte 250 hatta bilemedin 500cc de bile fazlasiyla yeterli.
    Anlatayım hocam.

1- Scooterim de var ve onunda ısınmasını yıpranmasın istemiyorum. Hatta arabamında ısınmasını yıpranmasını, hatta hatta 1 hafta önce aldığım çoraplarım var ve onların bile ısınmasını yıpranmasını istemiyorum. Bu sadece motosikletime özgü bir durum değil yani. Şsşıracaksın, ben düzenli olmasada belli bir km ye ulaşınca o motosikletimi servise bile götürüyorum yıpranmasın diye. Yağını filtresini değiştiriyorum inanmazsın. Takıntılıyım herhalde

2- Haklısın ayrıca. 250 cc üstü hemen hemen tüm motosikletler fuzulidir. Katılıyorum. O yüzden +250 cc motoresikletlere "hobi grubu" denir. Bu motosikletler mantıklı olduğu için alınmaz. Tıpkı tüm işinizi 1.4 Renault clio ile görebilecekken, 10 katı para verip BMW 3.20 almak gibi. Mantıkla akılla açıklanmaz yani. keyfinizin kahyası olma durumu...

3- Emin ol öyle abartı çok yakmıyor. Ayrıca senin bahsettiğn motosiklet (R1200S)racing bir model. Bendeki o değil. Bendeki R1200R Naked versiyonu. Hızlı olsun diye değil, muhtemelen bir motosiklette bulunabilecek en iyi frenlere sahip(malum, telelever/paraleber olayı) olduğu için alındı.
    Atsız bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    valla ben hepsini satıırr satır okudum güzel ımla olunca okunuyor eline saglık kardes.. ıcımı okuyup yazıya dokmussun gıbı. cok dgru soledıklerın
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam yazınız tamamını okudum şimdi doğru bu saydıklarınız motosikletin vermiş olduğu imkanlar tabiki ama bunları yaparken haksız duruma düşmüş olmuyor musunuz peki ayrıca bu saydıklarınız herkes yapıyor gibide düşünememek lazım çünkü ben bunların hic birini ne motorsiklet de nde araba kullanırken yapmıyorum ters yöne girmiyorum mesela dönülmemesi gereken yerden dönmüyorum motorsikletin vermiş oldug imkanlardan dolayı arabamla giderken iki araba arasından bi motorcu bile gelse şeritin kenarına doğru yanaşıp onun rahat gecmesini sağlıyorum zaten ama mesela araba yada motor ters yönden geliyorsa kesinlikle yol vermem kenarda bir yerde bekler ben geçtikten sonra geçerse geçer haklı gibi benim arabamın üstüne doğru gelirse dururum önünde geçmesine izin vermem sonuçta o testten geldiği için bekleyecek geçen gun sırf biriyle bu yüzden birimize giriyorduk adam bildiğin ana cadde de tek şeritli yolda tersten geliyor virajı bi döndüm adamla kafa kafaya kaldım ve o dana haksız olduğu halde bana çıksana yoldan gibi'el kol işaretleri yapmaya başladı şimdi siz olsanız ne yaparsınız söyleyin bakalim

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Anayollarda kapılar açılıyor, millet 1 sn öne geçmek için birbirinin üzerine sürüyor, aynalara bakılmıyor, sinyaller verilmiyor, emniyet şeritleri arabalarla dolu, ben buna vahşi trafik diyorum. Yapmayanda belli mi süre sonra yoldan çıkıyor zaten onları tenzih ediyorum. Vahşi trafikte Ceylan gibi sekicen yoksa ham yaparlar, örneklerini hergün maalesef görüyoruz.

Motosikleti
    Alıntı macremmm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gun sırf biriyle bu yüzden birimize giriyorduk adam bildiğin ana cadde de tek şeritli yolda tersten geliyor virajı bi döndüm adamla kafa kafaya kaldım ve o dana haksız olduğu halde bana çıksana yoldan gibi'el kol işaretleri yapmaya başladı şimdi siz olsanız ne yaparsınız söyleyin bakalim
    Hocam kendi ellerinle yazmışsın ya işte. Kim kime dum duma. Aynı şeyi farklı söylüyoruz seninle. Benim anlatmak istediğimde şu ki: mahalle arasında ters yöne giren birsürü araba, kamyon, kamyonet varken kimse bana "vay arkadaş ters yöne girme" martavalını okumasın. Ben motosikletimle ters yöne girdiğimde, karşıdan bir araç gelince kenara yapışıp geçmesine izin verebiliyorum. Arabalar ters yöne girdiğinde ne olduğunu yazmışsın işte yukarıda

Anlaştık şimdi değil mi?

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence bu yazıyı kafalarına kamera takıp haksız oldukları pekala belli olan olan ikide bir video yükleyenler okusun. Yazılanların her kelimesine aynen katılıyorum. Ellerine sağlık arkadaşım.

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Tamamını okuyamadım ne len. 2 satır yazı.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Elimden geldiği kadar kurallara uyarım aralara girmem araba gibi arkasından takip mesafemi korurum gerekirse beklerimde sıkıntı yok. yazın biraz genel yapıcı olmuş . ama mutlaka böyle yapanlarda vardır onlara saygı duymayın :D

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzaaklardann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kendi ellerinle yazmışsın ya işte. Kim kime dum duma. Aynı şeyi farklı söylüyoruz seninle. Benim anlatmak istediğimde şu ki: mahalle arasında ters yöne giren birsürü araba, kamyon, kamyonet varken kimse bana "vay arkadaş ters yöne girme" martavalını okumasın. Ben motosikletimle ters yöne girdiğimde, karşıdan bir araç gelince kenara yapışıp geçmesine izin verebiliyorum. Arabalar ters yöne girdiğinde ne olduğunu yazmışsın işte yukarıda

Anlaştık şimdi değil mi?
    Anlaştık Hocam sikinti yok )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)