Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Büyük resmin değerlendirilmesi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Motoru ileri kullanma teknikleri diye bin tane yazi var, ama trafik kurllari konusunda yazi ve bilgi limitli.

Biz halen yok kontra yapabiliyomusun?

Virajda dizin degiyormu?

200 gordunmu ?

1000km uzun yol yapabildinmi?

Bunlar ile motorcu oluyoruz. Trafik kurallarini oyun saniyoruz. Bu viraja 30 ile girin denilen yerde , 50 ile girdim bir bok olmadi o kadar yavas gidilirmi diyoruz.

Trafik kurallarini bilmedigimizden bu sitede sabaha kadar boyle kazalari tartisiriz. Cunku inatla ve yine inatla dile getiriyorum

Trafik kurali motorcuya ayri , kamyon soforune ayri degil. Ortada bir sistem ve mantik var. Uyarsaniz kimsenin cani yanmaz.

Malesefki bu kurallar California Bike School da bile ogretilmiyor. Aci ama gercek Turkiyede %99 trafik kuralarina hakim degil.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    aynı olay başıma geldi.

yaya geçidi yok. hızım 40. 15 metre önümde araba yol alıyor. xenon farım ve 12w power led sislerim açık. beni görmemesi imkansız.

yayayı gördüğümde gazı bıraktım ve yayanın hareketlerini izledim. hızım 30a falan düştü, bu arada yolun soluna iyice yanaştım ne olur ne olmaz diye.

adam ben kendisine yaklaşana kadar durmuş halde idi. aramızda 5 metre var yok. son kontrol için kornaya basıyorum.

adam üstüme koşmaya başlıyor. frene asılıyorum ama sadece asılıyorum. mesafe yok...

omuzumdan bana vurup ikimizi birden yere düşürüyor.

sola düşmeme rağmen sağ aynam kırılıyor.

bu kazanın benzeri.

benim ne suçum vardı, koruma demirim, sağ aynam ve ön camım kırıldı. ellerimin içi asfalt yanığı oldu. kaskımın camı kaldırım taşında çizimdi. ne suçum vardı arkadaş. eldivenimi çalan arkadaşa da buradan selam olsun.

hiç yoktan bir deli yüzünden 100 lira zarara girdim.

söyleyin ne suçum vardı?

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    -trafik ışıklarına yaklaşıyorsam yol bomboş bile olsa kesinlikle süratimi düşürürüm. bir sabırsız sap çıkabilir ve ışık ihlali yapabilir.
    -eğer ışık kırmızıya dönmüşse kesinlikle en önde durmam. önüme araç geçme imkanı varsa ona yol veririm ve en sağa kaldırıma yanaşarak ışıkta beklerim. otobüsün kırmızı ışıkta bekleyen pizzacıyı ezdiği, kamyonun altına alıp bir de otomobile çarptığı kazaları hatırlarsınızı. onları izlediğim günden beri kırmızı ışıkta aha yeşil yandı aha yanacak diye hız düşürmeden gelen denyolardan korkuyorum.
    -tali yoldan çıkan kamyonlara kesinlikle yol veririm.eğitim şart. arkalarında da seyretmem. kesik çizigi bitmiş sağ şeritten geçiş yapmam.(emniyet şeridi)
    lan nasıl sürüyorum bu motoru anlamıyorum.
    Barış Şuşut bunu beğendi.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    O adam orda hızını düşürdü. Minibüsün arkasından fırlayacak olasılıkları yol boyunca düşündü. her minibüs her tehlikeli yolda bunları düşündü.
    sizce bu adamın arkasından gelen araba ne düşünürdü. Kornaya sonuna kadar basıp motorcunun dikkatini 100 kere dağıtırdı.
    dediğiniz gibi önde akan trafik kadar arkadan gelenlerde önemli, ben neresinden bakarsam bakayım hep yayayı suçlu görüyorum. Çocukta olsa, yetişkinde olsa yaya suçlu.
    Kamera açısı denen bir şey var. Birde olayın motor güzergahından bakmak lazım. Bakalım görüş ve düşünce açısında ne gibi değişiklikler olacak.

Bizim burda yollar daha da dar. Yayalar için çizgiler de mevcut ancak onlar çizgi hariç her yerden geçiyorlar. Araba desen seni göre göre yola çıkıyor.
    yaya desen 50 km yada 20 km hızla git, adam yine senin götünün dibine kadar gelip bekliyor geçmeni, nerdeyse enseme tokat çakacak.
    yaw bi geri git allah aşkına geçiyim gideyim. Bazen yaya olarak bakıyorum. Eğitim, kültür, kendine ve başkasına saygı yerlerde sürünüyor.

Bu konu daha uzar gider. Ben çıkaracağım kadar günah çıkardım.
    Umarım böyle bir kaza ne benim ne de sizin başınıza gelir.
    Kalın sağlıcakla.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Smyrna35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 RB
    Başlık cidden çok önemli, ozellikle benim gibi trafige cikmaya calisan motorcular(soylerken bile heyecanlaniyorum ) icin hayati bilgiler bunlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)