Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arabayı Sattım Motor Almayı Düşünüyorum. Tavsiyenize ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba. Geçenlerde otomobilimi sattım. Motosiklet almayı düşünüyorum. Zaten hep aklımdaydı. Tabi sportif olmasını istediğim için süpersport düşünüyorum. Daha önce motor tecrübem 1 yada 2 defa oldu. Ondada en fazla 5 dakika kullanmışımdır. Ama buna rağmen kendime Honda CBR 600 RR almayı düşünüyorum. Tipi özellikle egzosu çok hoşuma gidiyor. Sizce nasıl arkadaşlar? Bu motoru almalı mıyım? Saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Forumu biraz araştırırsan sana burda kimsenin cbr 600 RR ı almanı tavsiye etmeyeceğini anlarsın şu videoyu izlersen de nedenini anlarsın
    http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0
    cakturkc bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    İnsanlar artık böyle başlık görmekten gerçekten sıkıldı. Günde hiç yoksa 5 tane böyle başlık açılıyor.. Benim motosiklet tecrübem yok, motosikletim de yok ama bir eşya mobilya vs. alırken bile ne kadar özen gösteriyoruz, ne kadar çok araştırıyoruz değilmi? Keşke başlık açmadan biraz araştırsayıdnız, arama butonunu kullansaydınız.. ss istiyorsanız da 125 yada 250cc liklerle başlayabilirsiniz ama çoğu kişi 125i hatta hiç tecrübeniz yoksa scooteri önerir..
    cakturkc ve excavatus bunu beğendiler.
    Tüm renkler aynı anda kirlenmeye başladı. Birinciliği beyaz'a verdiler...

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı Alkolsuz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Geçenlerde otomobilimi sattım. Motosiklet almayı düşünüyorum. Zaten hep aklımdaydı. Tabi sportif olmasını istediğim için süpersport düşünüyorum. Daha önce motor tecrübem 1 yada 2 defa oldu. Ondada en fazla 5 dakika kullanmışımdır. Ama buna rağmen kendime Honda CBR 600 RR almayı düşünüyorum. Tipi özellikle egzosu çok hoşuma gidiyor. Sizce nasıl arkadaşlar? Bu motoru almalı mıyım? Saygılar...
    Yerli bütçeniz var ise alabilirsiniz tabi. Mesele almaksa sıkıntı yok.
    Kullanmak istiyorum derseniz orada işler değişir. Şöyle düşünün araba kullanmayı yeni öğrenmişsiniz. Sportif olsun diye carrera gt ile trafiğin yoğun olduğu yollara giricem diyorsunuz.

Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    hocam sen önce 125 lik ybr yada cbf150 al onu 4 , 5 ay kullan sonra rr istiyorsan geçiş motoru olarak hyosung 250gtr al onuda epeyce bi kullan en son 600rr alırsın direk 600rr alırsan allah korusun sonu pek hayırlı olmaz...

Arkadaşlar dayımda Mondial 125 KT vardı onu kullandım. Arkadaşımdada Yamaha YBR 125 vardı onuda kullandım ve ikiside bana motoru güzel tuttuğumu. Motora hükmedebildiğimi ve dönüşlerde güzel yatabildiğimi falan söylediler. Motor kullanırken korkmuyorum. Güvenim tam. Tabi bu emniyet kurallarını göz ardı ediyorum demek değil. O yüzden sormak istedim. 600 bir motor alsam alışabilir miyim diye...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    almamalısın...

arkadaşın ve dayın seni yemiş kusura bakma...sürdürdüğün ve istediğin motorların birbirleri ile alakası yok...

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    600cc mi peeeh sana 1300cc lik hayabusa yakışır sportifin kralıdır 5 dakkalık tecrüben var abi 600 cc hakkaten sana az gelir gel sen hayabusa al.

Peki arkadaşım teşekkür ediyorum güzel tavsiyelerde bulunuyorsunuz ama başlangıç amaçlı aldığım ybr125 tarzı motorlar beni tatmin etmeyecekki. Bir defa benim için önemli olan hız değil görüntü. 125 motorlar cılız motorlar. Bir diğer istediğim şey ise ses. Şimdi mecburen bu motorları alsam benim motor hevesim başlamadan biticek. :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Alıntı yesewi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600cc mi peeeh sana 1300cc lik hayabusa yakışır sportifin kralıdır 5 dakkalık tecrüben var abi 600 cc hakkaten sana az gelir gel sen hayabusa al.
    Dalga geçilecek bir konu değil arkadaşım saece sorup bilgi edinmeye çalışıyorum. Sırf bu dalgalarınız yüzünden 600 bi motor alsam mutlu mu olucaksınız?

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    önce vitesli motosiklet kullanmasını ögren sonra 600rr düşün. mesele sadece dengede tutmakla bitmiyor. trafikte ciddi anlamda zorlanırsın. tavsiyemize uymayıp gidip alabilirsin ama bu işin vebalide var sonuçta. birine çarptıgında sonuçları acı olabilir. hızlanmak kolay durdurmak güçtür.

sürmek başka şeydi kullanmak başka. düz yolda vitese tak ver gazı bırak debrajı uzasın. iyi güzelde bunun virajı var trafigi var var oglu var.

http://www.youtube.com/watch?v=cmHK0XFCPVI

bak burada kelimelerin anlatamayacagı şeyler var.
    erro bunu beğendi.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hyosung gt250r tavsiye ederim
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    tracer 900
    Peki arkadaşım teşekkür ediyorum güzel tavsiyelerde bulunuyorsunuz ama başlangıç amaçlı aldığım ybr125 tarzı motorlar beni tatmin etmeyecekki. Bir defa benim için önemli olan hız değil görüntü. 125 motorlar cılız motorlar. Bir diğer istediğim şey ise ses. Şimdi mecburen bu motorları alsam benim motor hevesim başlamadan biticek. :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Dalga geçilecek bir konu değil arkadaşım saece sorup bilgi edinmeye çalışıyorum. Sırf bu dalgalarınız yüzünden 600 bi motor alsam mutlu mu olucaksınız?
    arkadaşım sorunda burda zaten bu motorlar yavaş gitmiyo...yavaş sürülmüyo yani teorik olarak

[QUOTE=Alkolsuz.;2578184]Peki arkadaşım teşekkür ediyorum güzel tavsiyelerde bulunuyorsunuz ama başlangıç amaçlı aldığım ybr125 tarzı motorlar beni tatmin etmeyecekki. Bir defa benim için önemli olan hız değil görüntü. 125 motorlar cılız motorlar. Bir diğer istediğim şey ise ses. Şimdi mecburen bu motorları alsam benim motor hevesim başlamadan biticek. :([COLOR="Silver"]

arkadaşım sen gerçekten motor kullanmaya hevesli isen sana mopet de yeter. sen hava sükse peşindeysen iş başka.
    erro bunu beğendi.

Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş bir motormus. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Göz önünde bulunduracağım. Arkadaşlar tavsiyelerinize uyucam söz. Ufak çaplı bir motorla başlayacağım. 600 RR inşallah ilerde. Teşekküler.

Hoş bir motormus. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Göz önünde bulunduracağım. Arkadaşlar tavsiyelerinize uyucam söz. Ufak çaplı bir motorla başlayacağım. 600 RR inşallah ilerde. Teşekküler.
    arkadaşım mesela paran varsa gidip bir 600 rr al o dursun bi 1-2 ay sen git bi 125 cc çinli veya 2.el cbr125 al sür bir 3000 km 6000km 600rr ise arada bir rölantide çalıştır sesini dinle 6000 km dolana kadar

Evet motor sürmeye meraklıyım. Mesela iş yerinde elektrikli bisiklet var onu sürmek bile zevk veriyor. Ama bi yere kadar. O spor motorun üzerindeki kambur duruş. Motorun kalıbı sesi beni çok cezbediyor. Bu hevesimi nası dindireceğim?

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çift silindirli ve hava/yağ soğutmalı olduğu için sesi gayet tok. Görüntü olarak yorum yapmıyorum herşey ortada zaten.
    Kendime güveniyorum derseniz başlangıç için güzel motor.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    tracer 900
    arkadaşım, sana yönelen yorumlar gibi bir çok yoruma rastlarsın sitede...bu kadar adam boşuna konuşmuyodur..ha olmaz mı olur, yapan da olmuştur...ama hayat senin hayatın...bizimkisi tavsiye..

Abi sen mükemmelsin ya. İşte duymak istediğim tavsiye buymuş. Çok sağol. :D

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgil, Kardeşim,

Arabayı geri al RR ı unut.

Şakası bir yana küçük motor alırsam motordan soğuyabilirim yazmışsın ama asıl 600RR seni motordan soğutacaktır. SS ler karakterleri itibarı ile devirsiz dolayısı ile yavaş sürülebilecek makineler değildirler , hem tecrübeli sürücü hemde kendilerine uygun yol isterler . Halbuki 250cc lik bir başlangıç motoru hem kendi sınırlarını hemde motosikleti daha iyi tanımanı sağlayacak ileride geçeceğin daha güçlü motorlar için basamak olacaktır.

Sevgiler
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)