Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Arabayı Sattım Motor Almayı Düşünüyorum. Tavsiyenize ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI

Peki istediğiniz motoru aldınız diyelim.allah korusun bi anlık hata yapsanız ve sakat kalsanız motor hevesinizin yanı sıra yaşam sevginizi de kaybedersiniz.onun için siz siz olun önce A2 ehliyetinizi akabinde kask mont eldiven pantolon ve botunuzu alıp düşük cc bir motorla başlayın ustalaştıkça trafiği okumayı iyice öğrendikten sonra kademeli bir şekilde istediğiniz motoru alırsınız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    250 likler yavaş yavaş seni kesmeye başladı gibi bende Honda CBR250 yi seçenek olarak sunuyorum araştır hoş ve kaliteli bi motor

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Alkolsuz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dayımda Mondial 125 KT vardı onu kullandım. Arkadaşımdada Yamaha YBR 125 vardı onuda kullandım ve ikiside bana motoru güzel tuttuğumu. Motora hükmedebildiğimi ve dönüşlerde güzel yatabildiğimi falan söylediler. Motor kullanırken korkmuyorum. Güvenim tam. Tabi bukurallarını göz ardı ediyorum demek değil. O yüzden sormak istedim. 600 bir motor alsam alışabilir miyim diye...
    arkadaşım eğer buradakileri dost olarak görüyorsan maksimum 250 lik ile başla. 1-2 yıl sonra alırsın 600 luk bır motoru. eğer sadece pıstte kullanacaksan 600 ıle baslayabılırsın. ama trafık dedığımız olay canlı her sanıye değişen bır olay. 250 lık makınede yapacağın hatayı telafı etme şansın daha yuksek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Hiçbir yorumu okumadan yazıyorum,
    Gidin arabayı sattığınız adama 2-3 000 lira kar verin ve derhal arabanızı geri alın

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbir yorumu okumadan yazıyorum,
    Gidin arabayı sattığınız adama 2-3 000 lira kar verin ve derhal arabanızı geri alın
    Yazdık kardeşim bunu , kopya çekip bide yorumları okumadım diye numara yapma cezalısın git 1000 kere ovarak motorunun egsozlarını parlat...
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdık kardeşim bunu , kopya çekip bide yorumları okumadım diye numara yapma cezalısın git 1000 kere ovarak motorunun egsozlarını parlat...

HÖYTTTT oğlum o benim dost CaBBaR ım değil ovarak yalarım bile valla
    emirde büyük yerden hiç gocunmam
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

Arkadaşlar önce montonu kaskını botunu vs ekipmanları al diyorsunuz ama ben motoru kırmızı siyah düşünüyorum. Aldığım tüm mont pantolon kask eldiven botta kırmızı siyah olacak. motorla bütünleşik görünmek istiyorum. Bu yüzden merak etmeyin motoru alıcam ama üzerine binmeden ekipmanları düzücem. Tavsiyelere uyarakta en fazla 250 cc lik bir motorla başlayacağım. Şuan aklımda Kawasaki Ninja 250R var. Hoş bir motor. Biraz daha araştıracağım tabi... Teşekkürler.

ersin54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Arkadaşlar önce montonu kaskını botunu vs ekipmanları al diyorsunuz ama ben motoru kırmızı siyah düşünüyorum. Aldığım tüm mont pantolon kask eldiven botta kırmızı siyah olacak. motorla bütünleşik görünmek istiyorum. Bu yüzden merak etmeyin motoru alıcam ama üzerine binmeden ekipmanları düzücem. Tavsiyelere uyarakta en fazla 250 cc lik bir motorla başlayacağım. Şuan aklımda Kawasaki Ninja 250R var. Hoş bir motor. Biraz daha araştıracağım tabi... Teşekkürler.
    Alican öncelikle hoşgeldin. az çok tecrüben olduğunu yazmışsın öyleyse ben de 250cc öneririm ama daha büyüğünü tecrübenle doğru orantılı almalısın. benim favorim cbr 250r tabi kawa ninja 250r nin de hakkını yiyemem ikisi de güzel motosiklet. ekipman konusunda da bilinçli olman iyi bir şey. en kısa sürede motoruna kavuşman dileğiyle...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Küçük cc hacimli vitesli bi motorla minimum 10-20 bin km kadar deneyim yapmadan 600 r alınırsa büyük hata yapılmış olunur. Önemli olan bi tur atılarak değil, yol yapılarak deneyim yapılmasıdır. En az bi sezon ufak hacimli bi vitesli motosiklet kullan. Bi çok model var. 2. sezon bu isteğin mantılı olabilir.

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük cc hacimli vitesli bi motorla minimum 10-20 bin km kadar deneyim yapmadan 600 r alınırsa büyük hata yapılmış olunur. Önemli olan bi tur atılarak değil, yol yapılarak deneyim yapılmasıdır. En az bi sezon ufak hacimli bi vitesli motosiklet kullan. Bi çok model var. 2. sezon bu isteğin mantılı olabilir.
    Dendiği gibi motorun sezonu var mı arkadaşlar? Uygun ekipmanla kışında binilemez mi?

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Dendiği gibi motorun sezonu var mı arkadaşlar? Uygun ekipmanla kışında binilemez mi?
    İstanbul'da sezon tatlısu motorcusu için mayıs ortası - eylül ortasıdır.

Soğuğa uygun ekipmanı olanların sezonu (örneğin ben) mart başı - aralık sonu arasındadır. Şahsen ocak-şubat aylarında motora binmemeyi tercih ediyorum, fazla soğuk oluyor.

Aşırı doz motorcular sezon tanımaz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)