Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cbr 250R vs Ninja 250R ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Kinetic ZX 100 & Kymco Agility 125
    Yakın zamanda 9000 tl para gelicek inşallah 250cclik bi alet almak istiyorum. Düşüncem 2. el Ninja 250R 190 Km yapıyormuş galiba youtubedaki videolara göre. 2. el Ninja 250R mı yoksa sıfır CBR250R mı? Birde bilen varsa CBR250R Kaç km yapıyor ve ne kadar yakıyor?
    [B]Tek Kişi 79 Km/h, İki Kişi 76 Km/h, Üç Kişi 73 Km/h Dört Kişi 67 Km/h: Sen Neymişsin Be Kinetic... :bounce:
    Kymco Agility 125 9 Beygirlik 9.5 Nm Torkluk Mini Boss :mrgreen: [[COLOR="#FF0000"]Güvenlik İçin Kask Takın![/COLOR]:cat:] [/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırdır yarışamı katılacaksın?

Motosikleti
    Alıntı Terapist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırdır yarışamı katılacaksın?
    Yok uzun turlar düşünüyorumda yaza doğru antalya izmir gibi o yüzden 250cc ihtiyacımı karşılar diye düşünüyorum.
    [B]Tek Kişi 79 Km/h, İki Kişi 76 Km/h, Üç Kişi 73 Km/h Dört Kişi 67 Km/h: Sen Neymişsin Be Kinetic... :bounce:
    Kymco Agility 125 9 Beygirlik 9.5 Nm Torkluk Mini Boss :mrgreen: [[COLOR="#FF0000"]Güvenlik İçin Kask Takın![/COLOR]:cat:] [/B]

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    göstergelere çok inanma..genelde %10 fazla gösterirler...tüm dünya'da böyle...psikolojik olarak insanlar hızlı gittiğini düşünsün diye... satış servis yedek parça ve sonrasında 2.el için honda'yı alırdım...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sinanaydoqan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok uzun turlar düşünüyorumda yaza doğru antalya izmir gibi o yüzden 250cc ihtiyacımı karşılar diye düşünüyorum.
    ilginç uzun turlar için merak ettiğin tek şey son hız??? titreşim, yakıt tüketimi, çanta kullanımı, oturuş tarzı, rüzgar etkisi falan önemli değil zaten :D Aynı turları bende düşünüyorum gidip bi racing alayım bari en hızlısı onlar gideceğim yere çabuk giderim

Motosikleti
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    göstergelere çok inanma..genelde %10 fazla gösterirler...tüm dünya'da böyle...psikolojik olarak insanlar hızlı gittiğini düşünsün diye... satış servis yedek parça ve sonrasında 2.el için honda'yı alırdım...
    Evet öyle. Geçenlerde arkadaşım aldı geldi cbr250r kullandım öncedende cbr125r kullanmıştım arada fazla bir hız ve kalıp farkı yok. Cbr250r verilen para gereksiz şuan tercihimi Cbr125r dan tarafa kullanıcam hem az yakar.

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    250lik makina 190 mı yapıyormuş

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    valla bende ninja 250 var 160 dan yukari cikartamadim daha motoru patlatsan 190 yapmaz kim soylemisse yalan soylemis.
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    190 yapacağını bende düşünmüyorum.Yapan varsa bile bi kaç değişiklik vardır motorunda.Ama stok bi ninja bence son hız olarak 180'i görür.Ninja topiğinde de biçok arkadaş görmüştü zaten bu hızları

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    kawasaki ninja 250r tabiki sesi gôrüntüsù yeter

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    9000 lira bütcen varsa ve uzun turları artçılı yapıcaksan cbr 125 hata olur. tek kişysen 125 uzun yolda seni çok üzmez

Yakıt olarak uzun yolda250 nin yakıtı 3..5-3.7 lt Cbr125 2.9-3.0 lt yakarki 250 yaktığı her kuruşun hakkını fazlasıyla hak eder

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    ninja 250r ın 190 yaptığından şüphesi olan varsa gelsin bir adana-tekir yapalım hemde iddalı
    adana merkezdeyim her türlü iddiaya açığım
    cbr 250r tek silindir 175 leri gördüm diyenlere inanıyosunuzda ninja250 çift silindir 190 gördüm diyenlere niye inanmıyosunuz...
    bu arada motorum tamamen orjinaldir şike falan yok,hatta isteyen istediği bir ninjayıda getirebilir...
    Her asker yeşil bereli olamaz

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı sapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bende ninja 250 var 160 dan yukari cikartamadim daha motoru patlatsan 190 yapmaz kim soylemisse yalan soylemis.
    Yokuş aşağı ite kalka zorlayarak yapıyorlar işte. Seninki karbüratörlü olduğundan 2 ps düşük güç üretiyor, yoksa onlar da düzde standart koşullada 170 ancak yapıyorlar.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokuş aşağı ite kalka zorlayarak yapıyorlar işte. Seninki karbüratörlü olduğundan 2 ps düşük güç üretiyor, yoksa onlar da düzde standart koşullada 170 ancak yapıyorlar.
    düzde 185, Erdem ile birlikte 2 ninja birlikte bu hızı gördük

Alıntı sinanaydoqan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakın zamanda 9000 tl para gelicek inşallah 250cclik bi alet almak istiyorum. Düşüncem 2. el Ninja 250R 190 Km yapıyormuş galiba youtubedaki videolara göre. 2. el Ninja 250R mı yoksa sıfır CBR250R mı? Birde bilen varsa CBR250R Kaç km yapıyor ve ne kadar yakıyor?
    Ninja ile cbr'ın aralarındaki performans farkı çok değil. ninja 100km'den sonraki hızlanmalarda daha seri ve son sürati biraz daha yuksek son süratine cbr'a oranla çok daha erken ulaşıyor. 160km'e 16 - 17sn'de çıkıyor (çift silindirin getirisi).

Ninja uzun yolda rahattır ama topcase takılabilme imkanı yok, cbr'da ise böyle bir avantaj var. Topcase takılabilir. yakıt tüketimlerinde çok fazla bir fark olacağını sanmıyorum ama muhtemelen cbr daha az yakar (tek silindirin avantajı). forumda cbr ile uzun yol yapan bir çok kişi var yakıt tüketimiyle ilgili bilgi vereceklerdir.

ben ninja'da 3'lü çanta seti ile 90 - 140km arası değişken hızlarda 4.2lt/100km şeklinde tüketim değerlerine ulaşmıştım (toplamda 105LT 3'lu çanta seti ile). bu değer yüksüz olarak 3.6 - 3.8 civarında.

Ninja'nın meraklısı isen, topcase takılamayacağını, uzun yolda yük taşıma imkanının çok kısıtlı olacağını ve artçı ile seyahat etmenin son derece rahatsız olacağını göze alıyorsan ama bunların yanında 250cc'nin üzerinde bir performans getirisi istiyorsan ninja al.

Yok ben arkaya topcase takar, softcaseleri ekleyip artçım ile rahat bir şekilde seyahat etmek isterim, 9bin TL verip performanslı, garantili 0km bir model almak istiyorum dersen cbr250 al
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ninja 250r ın 190 yaptığından şüphesi olan varsa gelsin bir adana-tekir yapalım hemde iddalı
    cbr 250r tek silindir 175 leri gördüm diyenlere inanıyosunuzda ninja250 çift silindir 190 gördüm diyenlere niye inanmıyosunuz...
    bu arada motorum tamamen orjinaldir şike falan yok,hatta isteyen istediği bir ninjayıda getirebilir...
    tekirin yokuşunda her türlü 190 yapar tabi biz kamyonu saldık yüklü 20 ton scania gps real speed 200 km yokuşu bilen bilir

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    sonuçta yokuş mokuş 190 yapar ninja 250r
    Her asker yeşil bereli olamaz

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı sapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar önce şu arkadaşa cevap veriyim. Motosikletini ilk aldığında ilk kullanış stilin o motorun ileride ne kaar hız yapıcağını çok fazla etkiler. hava filtresi ve güel bir yağ filtresi herşeyi yaptırır. tanıyosun zaten beni, ben eminim ki gps ile bu hızı kanıtladık. Ninja 250R 190 km hıza ulaşıyo.

Konuya gelirsek. Arkadaşlar şimdi bende honda sever biriyim ama lütfen karıştırmayalaım biri tek silindir diğeri ise çift silindir motorlar. Türkiyedeki hyosungcu ve hondacı arkadaşları geçicek olursak dünyada en fazla satılan 250cc motosikletlerden biri. Kendini gerçekten kanıtlamış bir motor. Ayrıca yakıt tüketiminde çok iyi durumda. Uzun yolda düşük cc motosiklet alman sana sıkıntı yaratır ayrıca tek silindir motosikletler uzun yol için değildir.

Tek silindir bir motosiklet maksimum hızı 100 ise 80 kilometrenin üstünde hızda kullanılmamalıdır çünkü yapı itibari ile çok fazla dayanmaz ve motor ömrünü çok kısaltır. Tek silindirli motosikletlerin maksimum hızı çok daha düşüktür. Alıcağın tek silindirli bir motor kısa sürede etkisini göstermesede 1-1,5 yıl sonra elinde kalmaya başlar. Çünkü cbr 125 ve cbr 250 cbf 150 kadar dayanıklı olması için üretilmemiştir.

Çift silindirli olan Ninja 250yi alman senin için daha faydalı olur. İkinici el ve düşme takozu olan bişey almanı öneririm, 2010 dan sonrasında düşme takozu delikleri bulunmamakta.

Bide tek silindir bişey alıcam diyosan 9 milyara git bi supermoto al haftasonlarıda çıkar cross yaparsın

Eksikleri overcloud çok güzel anlatmış sanırım, bişey ekleyemem herşey yazıyo.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    valla bende km kadraninda 175 civarinda bir hiz gormustum ama eve donup gps degerlerine bakinca en yuksek hiz 160 diyordu.diger bir olaya gelince eger gps uzerinde 190 yaptiysan motor ibresi 200 km nin bile ustunde bir deger gostermesi lazim cunki hiz gostergesi gercek degeri gostermiyor en az 10 km fazlasini gosteriyor..yani uzun lafin kisasi ben duz yolda 190 hiz yaptim diyen adam bol keseden salliyor palavracidir benim icin.
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Yahu tabiki göstergeye konuşuyoruz, motorun üzerinde gps varken yatacak yer kalıyor mu allah aşkına. zaten motorun üzerine uzandığında kaskın çenesi kontak anahtarına geliyor, gps'i nereye koyayım...
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    baby ninja da 195 yapiyor abisini dovuyor 148cc 30beygir ama uretimi durdu iki teker yerden kesiliyor diye bu arada kawasakinin ilk motor uretmesinden tam 50 yil gecti ve 50. yili icin hicbir kutlama yapilmadi dunyada sevilmiyor mu ne

Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)