Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1.70 Boy ve Yamaha yzf r125 ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    birolbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar yaşım 20 , motora yeni heves ettim ve çok araştırma yaptım motora başlangıç için her türlü bilgiyi edindim aşağı yukarı. daha önce birkaç kere scooter kullanmışlığım var şimdi vitesli bir motosiklet ile başlamak istiyorum. yeni başlangıç motosikletlerinin hepsini inceledim ; fakat içlerinden en çok hoşuma giden yzf r125 oldu. hemen trafiğe çıkmayacagım motor ile çalışmak için çok uygun bir alan var evime yakın. orada slalom, viraj vs herşeyi çalışacagım. para da sorun değil. hız seven biri de değilim. okula gidip geleceğim sadece. istediğim görüntüsü kaslı , karenajlı falan olsun ama gazı açınca motor uçmasın altımdan. dediğim gibi yzf r125 gerçekten çok hoşuma gitti fakat tek sıkıntım ; BOY. arkadaşımın kymco xciting 250i motosikletini ayakuçlarımla basarak artçı ile kullanabiliyorum onun sele yüksekliği 82 cm yazıyor int de. fakat bu yamaha ile ilgili çok soru var boy sıkıntısından. onun selesi de 82 cm yazıyor. birkaç ay içinde motosiklet alacağım yardımcı olursanız gerçekten çok mutlu olurum; yzf r125 kullanan ya da bilen arkadaşlar acaba 1.70 boy sorun olur mu ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bnde 1-2 cm uzunm senden şartlar uygun olsaydı boyumu sorun etmez alır kullanırdım dostum. kullanabilirsin

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Scooter da oturaktan ve scooterın yapısından ötürü bacaklar ister istemez açılıyor (pergel misali) ve yere tam basmak zorlaşıyor. Gel gelelim scooter dışındaki motorlarda durma esnasında hakimiyet çok daha kolay oluyor. Örnek vermek gerekirse boyum 1.77 bende Kymco Movie xL 125 var scooter ve yere oldukca zor basıyorum en azından tam olarak ayak tabanım yere basmıyor diyelim ama sele yüksekliği daha fazla olan Er-5 motorumda çok daha kolay hakimiyet sağlıyorum. Yamaha Ybr 125 motorum da vardı zamanında ve onunda selesi Kymco dan yüksekti ama onunlada yere daha rahat basardım. Sanırım iri scooterlarda ayakların tam yere temas etmesi için 1.80 üstü falan boy gerekiyor : ) ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

petra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Bence gayet guzel secim. Eger diger faktorler sıkıntı değilse boy hususu da muallaktaysa gidip bir satis subesinde seleye oturmani denemeni oneririm. Simdidrn hayirli olsun

http://cycle-ergo.com/Stopped/36w0887HGRiJUyUyUy01.png

170 cm boy ile bu şekilde oluyor. Oturduğunda 3 cm daha aşağı çökeceği de düşünülürse sorun olmaz. Ayrıca durma anlarında oturuş şekilini değiştirip sol ayağınla daha rahat basarsın. Bu boy konusunu çok kafaya takıyor insanlar.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter da oturaktan ve scooterın yapısından ötürü bacaklar ister istemez açılıyor (pergel misali) ve yere tam basmak zorlaşıyor. Gel gelelim scooter dışındaki motorlarda durma esnasında hakimiyet çok daha kolay oluyor. Örnek vermek gerekirse boyum 1.77 bende Kymco Movie xL 125 var scooter ve yere oldukca zor basıyorum en azından tam olarak ayak tabanım yere basmıyor diyelim ama sele yüksekliği daha fazla olan Er-5 motorumda çok daha kolay hakimiyet sağlıyorum. Yamaha Ybr 125 motorum da vardı zamanında ve onunda selesi Kymco dan yüksekti ama onunlada yere daha rahat basardım. Sanırım iri scooterlarda ayakların tam yere temas etmesi için 1.80 üstü falan boy gerekiyor : ) ...
    Ben bodrumda MovieXL 125 kiralamıştım, 182 boyla dizlerim gidona değiyodu, ya fazla geri oturuyosunuz yada boyunuz daha kısa fazla geri oturunca ayaklar yere değmez tabi scooterların gövdesi ve selesi genişliyor arkaya gittikçe.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://cycle-ergo.com/Stopped/36w0887HGRiJUyUyUy01.png

170 cm boy ile bu şekilde oluyor. Oturduğunda 3 cm daha aşağı çökeceği de düşünülürse sorun olmaz. Ayrıca durma anlarında oturuş şekilini değiştirip sol ayağınla daha rahat basarsın. Bu boy konusunu çok kafaya takıyor insanlar.
    hocam mevcut motorumda kendi boyumu denedim ayaklarım yere basmıyor gösterdi 1.86 boyla bi yanlışlık var sanırım o sitede çünkü aşırı rahat eriyor :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bodrumda MovieXL 125 kiralamıştım, 182 boyla dizlerim gidona değiyodu, ya fazla geri oturuyosunuz yada boyunuz daha kısa fazla geri oturunca ayaklar yere değmez tabi scooterların gövdesi ve selesi genişliyor arkaya gittikçe.
    Sende çok öne oturmuşsun. Ben rahat otururum, ama geride mi ilerde mi oturuyorum hiç dikkat etmemiştim. Geride olabilir, ayaklarımı uzatıyorum çünkü : ) ...

Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam mevcut motorumda kendi boyumu denedim ayaklarım yere basmıyor gösterdi 1.86 boyla bi yanlışlık var sanırım o sitede çünkü aşırı rahat eriyor :D
    http://cycle-ergo.com/Stopped/36w0819ItRfJUyUyUy01.png

E basıyorsun işte ? Ayrıca site resmi çıkarırken sürücüden dolayı çöküşü hesaba katmıyor. Yol kullanımı için 3-3.5 cm çökme olur genelde. Bir de oturulan yer de önemli, sonuçta tahmini bir resim çıkarıyor ve selenin kalınlığını da hesaba katmıyor.

hepinizin yorumlarını okudum arkadaşlar çok teşekkür ediyorum sizlere. söylediğiniz siteye baktım gördüm ; ayaktayken 1.70 boyunda birinin nasıl basabileceğini. fakar resim itibari ile pek bilgi sahibi olamadım. motosiklet kullanıcıları daha dogrusu yzf r125 kullanıcaları ne dersiniz ; 1.70 boy ile bu motorda hakimiyet sağlamak uygun mudur ? yoksa cbr 125 alacagım yzf r125ten önce ; en azından motosikleti daha rahat öğrenebilmek için. ama bir sıkıntı yaratmazsa boyum direk yzf r125 almayı düşünüyorum...

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı birolbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepinizin yorumlarını okudum arkadaşlar çok teşekkür ediyorum sizlere. söylediğiniz siteye baktım gördüm ; ayaktayken 1.70 boyunda birinin nasıl basabileceğini. fakar resim itibari ile pek bilgi sahibi olamadım. motosiklet kullanıcıları daha dogrusu yzf r125 kullanıcaları ne dersiniz ; 1.70 boy ile bu motorda hakimiyet sağlamak uygun mudur ? yoksa cbr 125 alacagım yzf r125ten önce ; en azından motosikleti daha rahat öğrenebilmek için. ama bir sıkıntı yaratmazsa boyum direk yzf r125 almayı düşünüyorum...
    Bu gün sırf bu soruna istinaden 1.71 lik arkadaşımı benim Er-5 in üstüne oturttum ve oldukca rahat bir şekilde motoru durduğu yerden geri geri çıkartabildi. Aranızda 1 cm var ayakkabı da 2 cm katsa 1,73 ile rahatlıkla işini gördü. Sizde tahmini 1.71/1.72 olursunuz ayakkabı ile ve Yzf R125 Er-5 e oranla oldukca cılız olduğundan bence rahat edersiniz. Hatta 1,65 bile sanırım Yzf R125 i sürebilir ki 1,70 lik adamların BMW Gs 1200 sürdüklerini bile gördüm. Zaten istemeniz halinde rahatlıkla 2-5 cm kadar düşürülebiliyor süspansiyonlar (modele göre) ...

Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün sırf bu soruna istinaden 1.71 lik arkadaşımı benim Er-5 in üstüne oturttum ve oldukca rahat bir şekilde motoru durduğu yerden geri geri çıkartabildi. Aranızda 1 cm var ayakkabı da 2 cm katsa 1,73 ile rahatlıkla işini gördü. Sizde tahmini 1.71/1.72 olursunuz ayakkabı ile ve Yzf R125 Er-5 e oranla oldukca cılız olduğundan bence rahat edersiniz. Hatta 1,65 bile sanırım Yzf R125 i sürebilir ki 1,70 lik adamların BMW Gs 1200 sürdüklerini bile gördüm. Zaten istemeniz halinde rahatlıkla 2-5 cm kadar düşürülebiliyor süspansiyonlar (modele göre) ...
    çok teşekkür ediyorum bana yardımcı olmak için zamanınızı harcamışsınız şunu sormak istiyorum ; er-5 e ile yzf r125 in sele yüksekliği aynı mıdır acaba ?

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    barkın bayoğlunun, yani "altın elbiseli adam"ın, yzf r125 i inceleyip test ettiği bir video var. O video da, sürüşünün zor olduğundan bahsediyordu. Cümleyi tam yazacak olursam,
    -bak, bu adam yeni başlamış, daha hiç süremiyo. bu adamın motosikleti tutması için böyle leylek gibi bacaklarının olması lazım. Bu adam yeni başlamış, az da boyu ufak tefek se, nasıl olacak o iş? Yamaha diyor ki, biz burada yeni başlayan adamı düşündük diyo tamam da, olmaz böyle bu iş..

felan filan diyordu. Kararını değiştirmek gibi bir niyetim yok kardeşim. Şimdi millet yapıştırır yoruma "vay efendim şöyle vay efendim böyle" diye. Ben sadece içimiz yanmasın diye diyorum kardeşim. Sen onu bir izle bakalım.
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı birolbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ediyorum bana yardımcı olmak için zamanınızı harcamışsınız şunu sormak istiyorum ; er-5 e ile yzf r125 in sele yüksekliği aynı mıdır acaba ?
    Sorduğunuz sorunun cevabını bilmiyorum ama yapmanız gereken ve en doğrusu (hali hazırda paranızda varmış) bir moto galeriye gitmek ve almak istediğiniz modelin üstüne oturarak denemek olabilir.

Şimdi burada ne söylesek yalan olacak; ben size "benim 1.55 eşim var benim Er-5 i kullanıyor" desem ve kullansa ne olur ki, siz kullanamadıktan soınra. Gidin ve modelinizi belirledikten sonra üstüne oturun, şöyle bir yayılın, trafik ışığında dururken beliniz ağrımış, ellerinizi gidondan çekin ve şöyle bir gerilin. Baktınız o motor sizin için biçilmiş kaftan, üstünden hiç inmeyin (tabii izin verin aküsünü falan taksınlar) alın eve gidin : ).

Hatta kim bilir siz racing istiyorsunuz ama belki gönlünüz orada bir cruiser, naked, touring veya enduroya kayabilir. En doğrusu gidin ve bizzat deneyin ...

evet barkın bey in videosunu izledim zaten oradan başladı bu boy ile ilgili teredüttlerim. 82cm için 1.70 yeterlidir diye düşünüyordum ; taa ki o videoyu izleyene kadar evet yamaha bayiine gidip denemeyi ve makinaya yakından bakmayı istiyorum gerçekten

Arkadaşlar konu günceldir ; lütfen yzf r125 kullanan-kullanmayan arkadaşlar fikirlerini/tecrübelerini paylaşsın (:

Motosikleti
    Cbr 600 RR
    Yzf 125 Bul bir yerden , yada gidip bir mağazada bin üzerine bak eğer olmuyorsa mecbur cbr 125 e döneceksin gibi

yzf 125 = 82 cm
    cbr 125 = 79 cm aradaki fark az ama en azından Farkeder ki senin için daha iyi olur yzf'nin fiyatı olsun parçaları olsun çok astronomik rakamlar..
    [B][COLOR="#0000CD"]Fazla Küçümseme Kimseyi , Nokta da Küçüktür ama Bitirir Cümleyi..![/COLOR][/B]

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Sen aradığını bulmuşsun, boyunda o kadar kısa değil, senden daha kısa olup 600F kullanan arkadaşım var. Çoğu motorda zaten bir kaç santim fark var, şimdiden hayırlı olsun.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)