Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mont Seçimi Yardim

Motovento
    REKLAM ALANI
    atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Merhaba arkadaşlar yine ben ve sorularımla kafanızı şişirmeye geldim Kask' ım inşallah yarin elimde olacak. Yavaş yavaş eksiklerimi tamamlamaya çalışıyorum. Ay başı maaş zamanı geldi sayılır. Mont almaya karar verdim. Bir çok İnternet sitesi gezdim. Marka olarak pek anlamıyorum. ilk önem verdiğim güzel ve şık olması.

Bir İnternet sitesinde beğendiğim bir montu paylaşmak istedim. Sizin de görüşlerinizi almamın iyi olacağını düşündüm.
    Cevaplar iniz için şimdiden teşekkür ederim.

Site : http://www.feyizoglu.com/Prohel-6060...t_44841.html#1
    Hondaaaaaaaa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Köpük ve kauçuk sırt koruması
    Eğer dirsek ve omuz koruması da sert plastik yerine köpük ya da kauçuk olsaydı alırmıydınız?

Motosikleti
    Alıntı utuli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer dirsek ve omuz koruması da sert plastik yerine köpük ya da kauçuk olsaydı alırmıydınız?
    Almamalimiyim sizce ?
    Hondaaaaaaaa

Okuduğum ve edindiğim bilgiler doğrultusunda korumada köpük ya da kauçuk önerilmiyor, bunlar esnek maddeler ve gelen darbeyi koruduğu bölgeye iletme ihtimali sert plastikten daha yüksek, mutlaka korur ancak koruması uygulanan kuvvete göre değişir, plastiği kıran bir kuvvet, köpük ya da kauçuğu deler geçer diyebiliriz, o monttaki omuzluk ve dirseklik kadar koruyamaz kesinlikle, şöyle düşünün, köpükten ya da kauçuktan yapılmış bir kask, alır mısınız? Bence almamalısınız!

Korumalarla ilgili çoğu mesajı okudum ve kaliteden ödün vermeden alınması gereken 3 koruma, Kask-Mont ve Eldiven. Diğerleri de mutlaka gerekli ancak bütçe zorlanıyorsa ve illa bir yerlerden kırpılacaksa bu 3'lü dışında biryerlerden kırpın diyebilirim.

Motosikleti
    cygnus rs
    Güzel tipi var gibi özelliklerini okuyamadım ama sadece görünüşe önem vermek istiyorsan birdaha düşün derim.

Motosikleti
    Özellikleri daha iyi montlar var tabiki. Benimde gönlüm onlari istiyor ama maddi yönden bu kadar karşılayabiliyorum. Fazlası beni aşıyor. Önerileriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
    Hondaaaaaaaa

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikleri daha iyi montlar var tabiki. Benimde gönlüm onlari istiyor ama maddi yönden bu kadar karşılayabiliyorum. Fazlası beni aşıyor. Önerileriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
    Kask konusunda da biraz aceleci hareket etmissiniz, mont'ta da benzer hatalari tekrarlamak uzeresiniz.

Kaski almissiniz artik onu geciyorum (eger kafanizda oynuyor donuyorsa kesin degistirin yalniz!)

Mont'a gelince de kesinlikle "her seyden once guzel durmasi ve sik olmasi" gibi bir kriter olamaz. Siz bu ekipmanlari motor uzerinde guzel gorunmek, ilgi odagi olmak icin degil; olasi bir kaza durumunda yaralanmalari onlemesi ve hatta caninizi kurtarmasi icin aliyorsunuz.. Bunu unutmayin lutfen ve guvenligin her seyden once geldigini unutmayin..

Motosikleti
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask konusunda da biraz aceleci hareket etmissiniz, mont'ta da benzer hatalari tekrarlamak uzeresiniz.

Kaski almissiniz artik onu geciyorum (eger kafanizda oynuyor donuyorsa kesin degistirin yalniz!)

Mont'a gelince de kesinlikle "her seyden once guzel durmasi ve sik olmasi" gibi bir kriter olamaz. Siz bu ekipmanlari motor uzerinde guzel gorunmek, ilgi odagi olmak icin degil; olasi bir kaza durumunda yaralanmalari onlemesi ve hatta caninizi kurtarmasi icin aliyorsunuz.. Bunu unutmayin lutfen ve guvenligin her seyden once geldigini unutmayin..
    Kask biraz küçük geldi sanirim M beden almiştim yanliz biraz sıkıyor ve baş ağrisi yapiyor. ilgin ve önerin için tşk ederim
    Hondaaaaaaaa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler