Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask seçimi Yardim !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Merhaba arkadaşlar. Netten bir kask beğendim. Yanliz boyut olarak hangisini seçeceğimi karar veremedim. 1.80 boy 65 kiloyum. cok bol ve büyük olsun istemiyorum. Sizce hangi boyutu almaliyim. Cevaplariniz için şimdiden teşekkür ederim.
    Hondaaaaaaaa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba,
    Elinize bir mezura ya da mezro alın, hani terzilerdeki, alnınızın ortasından geçen yere paralel bir hat üzerinde mezura ile başınızın çevresini ölçün, çıkan değerden 1-2cm kadar büyük ölçüde çapa sahip kask sizin için uygun olabilir. Ancak hiçbir mağaza ya da daha ben denk gelmedim, 40 cm 45 cm gibi ölçüler vermez bunu mağazaya sorarak öğrenebilirsiniz. Ya da mağazadan ortalama bir ürün getirtir dener ve online alışverişin verdiği rahatlıkla, 7 gün içinde değişim talebiyle iade eder ve bir büyük boyutunu alırsınız, her ne kadar bu hakkınız olsa da bunu mağazaya sormak gerek olmazsa değiştirebiirmiyim diye ki daha sonra zorla yaptırım gibi olaylara girip zaman kaybetmeyin.

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    kask satan biryerden kask deneyin, aynı bedenden sipariş verin genelde tutar. Ama en iyisi, tam oturması için gidip aynı kask modelini denemektir.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Ben de kararsız kalmıştım bir motorcuya gittim 1 tanesini test ettim (hatta aynı modeldi ama satılık değilmiş) ona göre internetten aldım...

Motosikleti
    Bir Forum konusunda bu ölçüleri buldum.

XS:53/54 cm
    S:55/56 cm
    M:57/58 cm
    L:59/60 cm
    XL:61/62 cm
    2XL:63/64 cm

Alin hizami ölçdüğümde 56 sm civari geliyor Sanirim S bedenini almam gerekiyor. Bu ölçülerinde doğruluk payi ne kadar onuda bilmiyorum. Artık S bedenini sipariş verip olmassa değiştirmeyi düşünüyorum.
    Cevaplariniz için cok teşekkürler.
    iyi forumlar.
    Hondaaaaaaaa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alin hizami ölçdüğümde 56 sm civari geliyor Sanirim S bedenini almam gerekiyor. Bu ölçülerinde doğruluk payi ne kadar onuda bilmiyorum. Artık S bedenini sipariş verip olmassa değiştirmeyi düşünüyorum.
    Cevaplariniz için cok teşekkürler.
    iyi forumlar.
    Kask bedenleri doğrudur ama kaskın yapısı nedeniyle bazıları çok sıkı gelebilir. Alacağın kaskın marka/modelini yazarsan kullanan birisi varsa bir büyüğünü alıp almaman konusunda yardımcı olabilir.

Motosikleti
    1 ay önce gecici olarak kullanmak için bi kask almıştım. M bedeniymiş. Bende M Siparişi verdim. Büyük veyada küçük gelirse artık değiştiririm.

Linkteki kaskı sipariş ettim.

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...h-pmu1267.html
    Hondaaaaaaaa

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    ya tamamda. neden konu başlığında ünlem falan var. Kask alacağım beden bilgim yok. desen olmuyomu? başka insanlar forumda aratırken hem bu konuyu bulabilsin hem forum kirlenmesin diye
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    Bulabilir ünlem işaretinin konuya bir zarari olacağini düşünmüyorum. Gerekli olan etiketleride yazmiştim.
    Hondaaaaaaaa

Eğer 56 cm geliyorsa baş çevreniz o zaman bunun 1-2 cm üzeri M bedene denk gelir, M beden getirtip dediğim gibi olmadı geri gönderiri değiştirirsiniz, en fazla kargo parası isterler! Hayırlı olsun, ev yakın, gideceğim yer 5 dakika, şuradan dönüp geleceğim gibi cümleler kurduğunuzda da kask kullanmanızı dilerim..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ah be kardesim, ne güzel beden sormussun, bi de alacagin kaski sorsaydin ya!!!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah be kardesim, ne güzel beden sormussun, bi de alacagin kaski sorsaydin ya!!!
    Fiyat bakımından biraz uygun geldi ve hoşuma gitti o yüzden bu kaskı seçmiştim.
    Hondaaaaaaaa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler