Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: BAşlangıç için hangi Motor? (kriterlerimi okuyunuz lütfen)

Katılımcı sayısı
103. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Ninja 250R

26 25.24%
  • CBR 250R

33 32.04%
  • GT 250R

24 23.30%
  • YZF R125

20 19.42%
3. sayfa BirinciBirinci 123

Tamamen Acemi Bir Kullanıcı için Hayati Tavsiyelere İhtiyaç Var

Motovento
    REKLAM ALANI
    aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    bende 29 yasindayim son 1 ay ama 30 olcam artik neyse.. 2000 senesinden beri B ehliyetim var, arac kullaniyorum. 2.5 ay once bir pazar sabahi uyandim cok sikildim dedim , arkadas vardi bizde.. dedim hadi banada motor alalim. cbr250r begendim ve aldim ayni hafta 7000km dir kullaniyorum. bana ogretti. sukurler olsunki 125cc yada 600cc ile baslamamisim. 125 cok zayif gelecekti, 600 ise cok fazla.

cbr250 bulabiliyorsan gozun kapali al cok memnun kalacaksin. kawa ya honda sec birini al

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Cok sagolun hocam ama aldim bile )

Mesajlarimizi editleyememiz kotu bir durum. Kullanicilar genelde tum mesajlari okumuyor cunku :(

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    çoğunluğun cbr250 demesine bakma kimsede yok ve motoru birinin deneyip buraya uzun uzun yazmasını bekliyolar. arkadaşımda var 2010 model ninja henüz bitane arıza biyerinden gelsen ses yok ve yaklaşık 15000 oldu 190 basıyo trafikte rahat edilebilcek incelikte. gtr250 kadar olmasada yinede cbr dan daha kalın duruyo. çok az yakıt tüketiyo şöyleki arkadaşım hergün suadiyeden şişlike okula gidiyo akşamlarıda turluyo haftada 1 depo civarı gidiyo o kadar gezmemize rağmen. not: cbr 250 tek silindir ninja 2 silindir.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam selamlar,

Kurs almanizi siddetle tavsiye ediyorum, Ulusan'i da sonuna kadar oneririm. 15saati pratikte doldurdum. Bi 6saat daha var ;) 12saat diyorlar ama hoca gercekten icine sinene kadar aceleye getirmeden siz hareketleri mukemmellestirene kadar devam ediyor egitime 8-10 saatlik teorik egitim de oldukca faydali.

Motor+ekipman 15,000TL civari bir sey tutuyor. Euro cok degisken bu aralar..
    Ruhsat, plaka v.s. de 350TL.
    Kurs 390, ehliyet de 350+masraflar..

Yani duzgun bir ekipman ve kurs ile toplamda 16,500-17,000'yi gozden cikarmak gerekiyor :(

Vaktiniz olursa Ulusan'a ugrayin yarin oglen saatlerinde orada olucam ben de
    bilgiler için çok teşekkür ederim.
    muhakkak irtibata geçmek isterim fakat henüz bu kadar nakit toplayamam.
    en azından motoru alırım ekipmanlar kalır ki buda saçma olur.
    maddi anlamdaki sorun çözülünce özelden size ulaşmaya çalışırım
    tekrardan teşekkürler.
    ha bide unutmadan objektif bakın ama :D siyah - beyaz - yeşil ???

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çoğunluğun cbr250 demesine bakma kimsede yok ve motoru birinin deneyip buraya uzun uzun yazmasını bekliyolar. arkadaşımda var 2010 model ninja henüz bitane arıza biyerinden gelsen ses yok ve yaklaşık 15000 oldu 190 basıyo trafikte rahat edilebilcek incelikte. gtr250 kadar olmasada yinede cbr dan daha kalın duruyo. çok az yakıt tüketiyo şöyleki arkadaşım hergün suadiyeden şişlike okula gidiyo akşamlarıda turluyo haftada 1 depo civarı gidiyo o kadar gezmemize rağmen. not: cbr 250 tek silindir ninja 2 silindir.
    Bunları duymak içimi rahatlattı cidden Teşekkürler ;) Honda hem yok piyasa da hem de çok yeni o nedenle ben de cesaret edemedim :(

Alıntı gybee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgiler için çok teşekkür ederim.
    muhakkak irtibata geçmek isterim fakat henüz bu kadar nakit toplayamam.
    en azından motoru alırım ekipmanlar kalır ki buda saçma olur.
    maddi anlamdaki sorun çözülünce özelden size ulaşmaya çalışırım
    tekrardan teşekkürler.
    ha bide unutmadan objektif bakın ama :D siyah - beyaz - yeşil ???
    NE demek Zaten sonbahara fiyatlar düşer biraz ;)

Siyah alacaktım ben de en başta ama siyah motora da siyah ağırlıklı ekipmanla binmek yakışır :p Ama bu sefer de gece falan hayalet gibi olursunuz riskli. Ayrıca sıcaklarda da simsiyah pişer insan.

Yeşil 2011 modellerde ülkemizde yok ne yazik ki. 2010 model alırsanız ancak yeşil alabilirsiniz.

Geriye ne kaldı zaten :D

Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NE demek Zaten sonbahara fiyatlar düşer biraz ;)

Siyah alacaktım ben de en başta ama siyah motora da siyah ağırlıklı ekipmanla binmek yakışır :p Ama bu sefer de gece falan hayalet gibi olursunuz riskli. Ayrıca sıcaklarda da simsiyah pişer insan.

Yeşil 2011 modellerde ülkemizde yok ne yazik ki. 2010 model alırsanız ancak yeşil alabilirsiniz.

Geriye ne kaldı zaten :D
    tamam hocam en geç aralığa doğru yollarda olmak ümidiyle.
    ilginiz için tekrar teşekkürler.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Hocam siz ehliyeti fslan halledin bu arada sma motoru baharda alin bence tam kis ortasinda yagmurda karda cikmayin bence trafige :(

ToxiCx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150C - Yamaha Ybr 125 (Şuan)
    merhaba arkadaşlar forumu sıkı bir şekilde takip ediyordum, yeni üye oldum herkese selamun aleyküm
    Yeni başlık açmadan forum kirliliği yapmak istemedim çünkü başlığı açan arkadaşımla durumum nerdeyse aynı.
    Benim bir scooter motorum var otomatik vites, orta halli tecrübem var şehir trafiğinde falan kullanıyorum, arkama 60-70 kg civarında da biri olsada kullanıyorum ancak scooterdan sıkıldım süpersporta geçmeyi düşünüyorum, 14 yıldır araba kullanıyorum, boy 1.84 79 kiloyum.
    Benim sorum şu, elimdeki motosiklet 125 lik zaten onun için gidipte cbr125 falan almayı düşünmüyorum, ancak hiç vitesli motosiklet tecrübem yok direk bu motorumdan sonra kaçlık bir motosiklet alayım, eminim 600 lük fazla gelecektir, 250 cc lik motosiklet kullanabilir miyim?

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Sevgili acemi arkadaş,

Şimdiden hayırlı olsun. Sadece bir konuda ciddi bir ikaz yapmam gerektiğini, bazı konulardaki bakış açını yeniden ele almanı önermeliyim. ''Bir kaç kez scooter kullandım, onları saymazsak....'' demişsin. 2 tekerlekli ve motorlu araçlara Motosiklet tanımı yapılır ve tamamı aynı derecede riskli, dikkat ve eğitim isteyen makinelerdir. bazı arkadaşlar scooter kullanmayı daha zor bile addederler. Yaklaşık 200 kg ağırlığında ve 140 km sürate çıkan ortalama bir maxi de scooter diye geçer. Yıllarca küçük hacimli scooterları kullanmış biri olarak öncelikle asla bu motorları küçümsememeni, asla hafife almamanı senin güvenliğin için tavsiye ederim. zavallı sayılabilecek bir scooter bile kolaylıkla 50 km süratin üzerine çıkabilir ve 1930 larda bu hıza çıkabilen ilk araç için gazeteler haftalarca manşet atmıştı: ''İlk kez bir makine attan daha hızlı''..... Kazasız belasız sürüşler ve hayırlı bir motosiklet dilerim.
    Poturdak

selamlar sevgili hocam size ankaradan GÖKHAN YOLCU'yu tavsiye ederim cep numarasını özelden gönderiyorum

Motosikleti
    benim soruma da cevap verir misiniz arkadaşlar

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı ToxiCx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar forumu sıkı bir şekilde takip ediyordum, yeni üye oldum herkese selamun aleyküm
    Yeni başlık açmadan forum kirliliği yapmak istemedim çünkü başlığı açan arkadaşımla durumum nerdeyse aynı.
    Benim bir scooter motorum var otomatik vites, orta halli tecrübem var şehir trafiğinde falan kullanıyorum, arkama 60-70 kg civarında da biri olsada kullanıyorum ancak scooterdan sıkıldım süpersporta geçmeyi düşünüyorum, 14 yıldır araba kullanıyorum, boy 1.84 79 kiloyum.
    Benim sorum şu, elimdeki motosiklet 125 lik zaten onun için gidipte cbr125 falan almayı düşünmüyorum, ancak hiç vitesli motosiklet tecrübem yok direk bu motorumdan sonra kaçlık bir motosiklet alayım, eminim 600 lük fazla gelecektir, 250 cc lik motosiklet kullanabilir miyim?
    Hocam ben bi acemi olarak gorusumu soyleyeyim: ben bile vites olayina 15 dakikada alisip 6saat sonra vitesle ilgili bir sikinti hic kalmayacak bicimde kullanir hale geldiysem sizin sorun yasayacaginizi sanmam. Tecrubeniz ve boyunuzu dusundugumde gerekli egitimi alirsaniz 600lukle bile baslayabilirsiniz gibime geliyor ama en sagliklisi sanirim yine 250lik olacaktir. Ustatlar yorum yapacaktir ;) Size tavsiyem egitime gidin, orada zaten hocalar yol gosteriyor.

---------- Post added at 23:12 ---------- Previous post was at 23:07 ----------

Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili acemi arkadaş,

Şimdiden hayırlı olsun. Sadece bir konuda ciddi bir ikaz yapmam gerektiğini, bazı konulardaki bakış açını yeniden ele almanı önermeliyim. ''Bir kaç kez scooter kullandım, onları saymazsak....'' demişsin. 2 tekerlekli ve motorlu araçlara Motosiklet tanımı yapılır ve tamamı aynı derecede riskli, dikkat ve eğitim isteyen makinelerdir. bazı arkadaşlar scooter kullanmayı daha zor bile addederler. Yaklaşık 200 kg ağırlığında ve 140 km sürate çıkan ortalama bir maxi de scooter diye geçer. Yıllarca küçük hacimli scooterları kullanmış biri olarak öncelikle asla bu motorları küçümsememeni, asla hafife almamanı senin güvenliğin için tavsiye ederim. zavallı sayılabilecek bir scooter bile kolaylıkla 50 km süratin üzerine çıkabilir ve 1930 larda bu hıza çıkabilen ilk araç için gazeteler haftalarca manşet atmıştı: ''İlk kez bir makine attan daha hızlı''..... Kazasız belasız sürüşler ve hayırlı bir motosiklet dilerim.
    Forum ortamlarinda bu tarz seyler cok oldugu icin bir yonetici olarak aliskinim bu tarz mesajlara o nedenle size kizmiyorum, ama azarlar nitelikteki mesajinizi elestirmeden de gecemeyecegim:

Ben Kesinlikle o cumleleri scooter'lari kucumsedigim icin yazmadim. Cumlenin icinden kelimeleri cimbizla ayiklamak yerine genel icindeki anlama dikkat etseniz bunu cok rahatlikla anlayabilirdiniz. Sadece 2 kez cok kisa sureli bos alanda sirf keyif amacli kullandim. Bu kullanimi da tecrubeden saymiyorum. Bir iki kez litrelik motora da ayni kosullarda binmis olsaydim ayni cumleleri sarfedecektim. Orada anlatmaya calistigim sey benim tecrubemle ilgili olan kisim, motorlarla ilgili bir yorum degil...

Motosikleti
    ejlover arkadaşım? sizin ilk motorunuz ninja 250r midir?

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    ejlover arkadaşım? sizin ilk motorunuz ninja 250r midir?
    Evet Dedigim gibi daha once hic tecrubem yoktu. Boy 1.78 iki ayak yere rahat basiyor

Motosikleti
    o zaman sence 600 cc lik bir makina mı almalıyım yoksa önce 250 sonra mı 600 cc ye mi geçmeliyim? 600 cc alsam sıkıntı olur mu ? hani boludayım ben eğitim falan alabilecek yer yok ayrıca şuanki motorum yamaha cygnus 125rs, ağırlığı 109 kg

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    o zaman sence 600 cc lik bir makina mı almalıyım yoksa önce 250 sonra mı 600 cc ye mi geçmeliyim? 600 cc alsam sıkıntı olur mu ? hani boludayım ben eğitim falan alabilecek yer yok ayrıca şuanki motorum yamaha cygnus 125rs, ağırlığı 109 kg
    Dediğim gibi üstatların yorum yapması daha doğru olur ama benim fikrim eğitim alamayacaksanız 600 biraz sıkıntı çıkarır gibi. Eğer çevrenizde 125'lik vitesli bir motoru olan varsa onun yardımıyla bir deneyin vites olayını. Sonra varsa 600'lük sahibi bir tanıdık bir sürüp deneyin derim. Ama ikinci el bir 250lik alıp bir süre kullanıp 600'lüğe geçmeniz benim fikrime göre en doğrusu olacaktır.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Motoru eve götürdüm 2gün önce sonunda adaptosyonu bitirip

Artık hergün ufak ufak rodajı tamamlamaya bakıyorum :D Ama trafikte 50 ile gitmek çok yoruyor insanı :(

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)