Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

başlangıç motoru ne önerirsiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufuksd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600 - vfr 800
    arkadaşlar ehliyete temmuzda giricem babamı en sonunda ikna ettim ve ilk motoru bu yaz alıp 1 sene tecrübe edindikten sonra vfr 800 alıcam ancak boyum 1.90 94 kg yum ilk alıcağım motor araştırdığım kadarıyla ninja250 ve honda250 var ama bunlar küçükmü kalır yada siz ne önerirsiniz ?
    orionvalhala bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    arkadaşım aramıza hoş geldin ;
    öncelikle kendini tanıtan bir msj yazman daha iyi olurdu.
    ve forumu biraz araştırırsan aynı konu başlığında bir çok konu var ve tam aradığın cevaplarda var .
    bunların dışında hyosung gt 250 r ı da katabilirsin. 3 ü arasında farklılık gösterebilicek faktörler varbildiğim kadarıyla , bilgisi olan arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır sana.
    kalite - yedek parça - fiyat - performans - servis bunları kıyaslaman gerekicek.

forumda faydalı ve kalıcı olman dileğiyle iyi geceler
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.
    Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

Motosikleti
    cbf 600 - vfr 800
    evet haklısın aslında kendimi tanıtmam gerekirdi 20 yaşındayım istanbul üniversitesinde okuyorum ayrıca ist. afk cavaliersta amerikan futbolu oynuorum biraz fazla iriyim buyüzden size danışmak istedim motor konusunda liseden beri bir motor isteğim vardı ama arkadaşım kaza yapıp hayatını kaybedince soğumuştum babamıda ikna ettiğim için sınavı bekliyorum heycanlıyımda ondan direk formda sormak istedim okuduğumm bi çok yerde motorlala ilgili baya bilgilendim ama iri bi adam için motor ufak kalırmı diye size danışmak istedim

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı ufuksd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet haklısın aslında kendimi tanıtmam gerekirdi 20 yaşındayım istanbul üniversitesinde okuyorum ayrıca ist. afk cavaliersta amerikan futbolu oynuorum biraz fazla iriyim buyüzden size danışmak istedim motor konusunda liseden beri bir motor isteğim vardı ama arkadaşım kaza yapıp hayatını kaybedince soğumuştum babamıda ikna ettiğim için sınavı bekliyorum heycanlıyımda ondan direk formda sormak istedim okuduğumm bi çok yerde motorlala ilgili baya bilgilendim ama iri bi adam için motor ufak kalırmı diye size danışmak istedim
    aramıza hoşgeldin. Bence sana Cruiser tarzı daha ıyı gıder yada v-storm
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    cbf 600 - vfr 800
    teşekkürederim bu saatte sorumu cvpladığınız içinde daha çok marka ve cc olarak yazarsanız bende araştırabilirim anneme kalsa direk vfr 800 alıcakta babam daha temkinli 1 sene tecrübe edin sonraki sene alırız dedi buyüzden daha çok honda cbr 250 ve kawasaki ninja 250 ye takıldım ama bnm boyutlarda bi insan için motor altımda çokmu küçük kalır ? yada siz daha iri vfr dan önce tecrübe edinmek amaçlı ne önerirsiniz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    VFR'den önce honda cbr250 , kawasaki ninja 250 ile tecrübe kazanabilirsin.Ama cbr250 daha yeni motor.Nasıl bir motor olduğunu kimse bilmiyo.Kawa kendini ispatlamış ama pahalı.Bir de hyo gt250r diye bir motor var.Bu motor boyut olarak tam bir racing makine ama 250cc olduğu için tam bir başlangıç makinesi.Fakat japon olmadığı için sağlamlığı çok şüpheli.Eski modellerinde çok sorun yaşayanlar var.

Aslında sen o boyla ve cüsseyle racinge ya da vfr800'e binemezsin bence.Dizlerin fazla bükülür , motor alçak gelir ve rahat edemezsin gibi geliyo bana.Ama bir başlangıç motoruyla 1 sene test edersen kendin tarzına karar verebilirsin.Senin gibi uzun boylu olanlar genelde enduro motorları tercih ediyolar.Mesela Honda transalp, varadero ya da suzuki dl650 gibi motorlar seni oldukça rahat ettirebilir.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı ufuksd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürederim bu saatte sorumu cvpladığınız içinde daha çok marka ve cc olarak yazarsanız bende araştırabilirim anneme kalsa direk vfr 800 alıcakta babam daha temkinli 1 sene tecrübe edin sonraki sene alırız dedi buyüzden daha çok honda cbr 250 ve kawasaki ninja 250 ye takıldım ama bnm boyutlarda bi insan için motor altımda çokmu küçük kalır ? yada siz daha iri vfr dan önce tecrübe edinmek amaçlı ne önerirsiniz?
    Rica ederim benimde uykum kaçmıştı zaten 2 saat sonrada işe gideceğim

Daha önce tecrüben yoksa tabiki küçük cc li motor ile başlaman akıllıca ve mantıklı. Eğer hiç motora binmediysen 250 bile çok gelebilir ama 250 den aşağıda almak istemez isen önce eğitim merkezinde güvenli sürüş eğitimi almanı öneririm.Tecrüben var ise 250cc bir motor al ama yinede sürüş eğitimini almayı ihmal etme.Ben 28 yaşındayım yaklaşık 20 senedir motosiklet kullanıcısıyım yinede vakit ve nakit ayarlayıp bu eğitimin ileri seviyesini almak istiyorum. Chooper(Cruiser) tarzı hosuna gidiyor ise mct 250 ile başlayabılırsın senın cüssene iyi gideceğini düşündüm. Tabi bu benim fikrim
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    Regal Raptor
    Bence en AmonRA34'ün paylaşımını dikkate almalısın güzel izah etmiş
    ASALET;boyda değil, soydadır! İNCELİK;belde degil, dildedir! DOĞRULUK;sözde değil,özdedir! GÜZELLİK;yüzde değil, YÜREKTEDİR!!

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Ne alırsan al ama başlangıç motorunu sıfır alma, ikinci el al..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Motosikleti
    cbf 600 - vfr 800
    hımmm anladım teşekkürederim verdiğiniz bilgiler için daha önce scooter a falan bindim memlekette motorum varda vitesli motorla pratikte hiç deneyimim olmadı benide cbr 250nin görüntüsü cezbetti bakalım ehliyeti bi alayımda ozamana kadar araştırmamı sürdürecem

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    honda today

Motosikleti
    YAMAHA WR 125 R
    arkadaşlar merhaba; bu bilgi paylaşımı arasında bende aranıza yeni katılıyorum.32 yaşındayım.daha önceleri bir iki motor denemem oldu ancak haziran itibariyle bende sizler gibi özgürce dolaşmak istiyorum.başlangıç olarak keeway land c. 250 yi düşünüyorum.ne dersiniz görüşlerinizi ve başka alternatifleride paylaşmanızı ve yardımlarınızı beklerim.çift silindir ve v motor olması iyi olmaz mı?
    :bounce:

Motosikleti
    Yamaha Bolt XV950
    Hiç motora binmedim kullanmadım en fazla 250cc kanuni gt 170 tarzı suprsport olabilir. baslangıç motoru arıyorum Güvnlk. Ekpmanlrı. Markaları önerilerinizi bekliyrum lutfen :D Birde nasıl konu açarım ? yeniyimde..

arkadaşlar ilk motorumu alıcam sizce kuba nasıl motordur servis ve güvenlik olarak ve tabi performans fiyatı cezbedici ama motor nasıl hiç bilemedim yardımcı olursanız sevinirim

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı furkancot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ilk motorumu alıcam sizce kuba nasıl motordur servis ve güvenlik olarak ve tabi performans fiyatı cezbedici ama motor nasıl hiç bilemedim yardımcı olursanız sevinirim
    çok yanlış yere yazmışsın nerdeyse konuyu en baştan canlandırdın

soruna gelince uzak dur kubadan git kendine 2.el ybr cbf al rahat et
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)