MotoAVM Motosiklet Aksesuarları
Kapat
Üye Girişi
Hadisatinal Buse - 468x80 - Forum Orta
Reflektörlü Motorcu Yeleği
Hudson Deri
Motosiklet Aksesuarları
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

En iyi motor markası ?

Reklamlar  
    Mondial Motor
    Mondial Motor
    Kuba Motor

En iyi motor markası ?

Merhabalar herkeze
    en iyi motor markası nedir ?

hiç motor kullanmadım ama bisiklete çok iyi binerim =)

superbike motor almayı düşünüyorum siyah yada kırmızı başka renk kesinlikle almam, işte bu noktada size sorum en iyi marka superbike motor hangisi.

kriterler
    *fiyatı
    *parçaların bulunması özellikle Türkiyede
    *çok tutulan ve az sorun çıkartan
    *yakıt tüketimi az

bu saydıklarım elbetteki bir motorda bulmaz zor ama en azından kriterlerim bunlar

hiç motor kullanmadım motora alışmam için nerden başlamam lazım ?

İstanbul avcılarda bana bu konuda ücretsiz danışman olacak arkadaşlarada açığım
    Konu taylanguney tarafından değiştirilmiştir. (05 Haziran 2010 saat 15:20)

AVM Forum
    Kadırga Scooter
    Motomax

Ben de çok iyi bisiklet sürerim hatta 5 yaşından beri 7-8 tane 2 teker değiştirdim.Halen Slr200 yol bisikleti ve Bisan dağ var. 125'lik commuter ile başladım.Hızlı motorla düşmek çok kolay. İlla race ile devam edeceğim diyorsan en doğrusu Cbr 125.

hell_rideRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZX6-R
    anlamadım hiç motor kullanmadın ve 1000cc mi kullanmak istiyorsun?

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de çok iyi bisiklet sürerim hatta 5 yaşından beri 7-8 tane 2 teker değiştirdim.Halen Slr200 yol bisikleti ve Bisan dağ var. 125'lik commuter ile başladım.Hızlı motorla düşmek çok kolay. İlla race ile devam edeceğim diyorsan en doğrusu Cbr 125.
    hmm
    aynı cevabı başka biride söylemişti peki hemen bir tane almaya gidiyorum

peki birşey sorumca motorlarda arabaki gibi vites ve otomotik vites gibi ayrımları var değil mi ?

hangi motorlarda vites var nerden öğrene bilirim ?

Kill_zone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle foruma hoşgeldin arkadaşım!!..imkanın varmı yokmu bilmiyorum ama bence scooter la başla bu işe mondial 150zc tarzı gayet uygun bu iş için.yok ben illada vitesli bişeyler istiyorum dersen ybr 125 cbr 125 başlangıç için iyi olucaktır.İstersen biraz konu başlıklarında bakın araştır motorları.doğru tercih yap.motorun şakası yok hele acemiyken!!
    Tekerimiz iki ama gözümüzü dört açalım

Alıntı taylanguney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm

peki birşey sorumca motorlarda arabaki gibi vites ve otomotik vites gibi ayrımları var değil mi ?

Scooter otomatik,Cup debriyaj kolsuz- yarı otomatik, diğerleri viteslidir.

Alıntı Kill_zone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle foruma hoşgeldin arkadaşım!!..imkanın varmı yokmu bilmiyorum ama bence scooter la başla bu işe mondial 150zc tarzı gayet uygun bu iş için.yok ben illada vitesli bişeyler istiyorum dersen ybr 125 cbr 125 başlangıç için iyi olucaktır.İstersen biraz konu başlıklarında bakın araştır motorları.doğru tercih yap.motorun şakası yok hele acemiyken!!
    teşekkürler kararımı verdim honda cbr 125 alıyorum...

sıfır mı tavsiye edersiniz yoksa 2. el mi birde sıfırların fiyatı ne kadar honda sitesinde yazmıyor
    Konu taylanguney tarafından değiştirilmiştir. (05 Haziran 2010 saat 15:44)

sıfır cbr 125 in satış fiyatı 5.995 TL.. plaka ve diğer masraflar hariç!!..tabiki 2.el almanı tavsiye ederim tahmin ediyorum 1-2 sene kullanıp satacaksın onun için sıfır motora bulaşma.temiz '07 '08 model uygun fiyata sahibinden.com da bulabilirsin.

sıfır cbr 125 in satış fiyatı 5.995 TL.. plaka ve diğer masraflar hariç!!..tabiki 2.el almanı tavsiye ederim tahmin ediyorum 1-2 sene kullanıp satacaksın onun için sıfır motora bulaşma.temiz '07 '08 model uygun fiyata sahibinden.com da bulabilirsin.
    teşekkürler

1 2 senemi

1 veya 2 ay sonra ben değiştiririm

sen bilirsin yinede bukadar aceleci olma derim.. motoru öğrenmeye başladıktan sonra satmaya kıyamazsın ölene kadar onu sürmek istersin!! birde tam olarak amacın ne onu anlamadım? hemencecik bir yüksek cc motor alıp gezmekmi yani?

sen bilirsin yinede bukadar aceleci olma derim.. motoru öğrenmeye başladıktan sonra satmaya kıyamazsın ölene kadar onu sürmek istersin!! birde tam olarak amacın ne onu anlamadım? hemencecik bir yüksek cc motor alıp gezmekmi yani?

motor kazanalarının %90 ölümle sonuçlandığını biliyorum burda hem fikir olalım lakin İstanbulda yaşamaktan ve araba sürüyorsanız iyi bilirsiniz trafiğin ne olduğunu bu yüzden motor almak ve güvenli ve dikkatlı ayrıca korunaklı bir şekilde Türkiye turu yapmak istiyorum

Aslında motorsiklet.net Türkiye turu yapmak lazım

500 600 kişinin hep beraber tur attıklarını düşünsenize

ayrıca hayata sadece satın alıp satamayacağım tek şey zamandır

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 cross gitti :( drift geldi ...
    taylan guney sen biraz fazla havaya girmişsin arkadasım heyecanını anlıyorum ama kesinlikle ikinci el bi motorla ve 125 cc olması gerekir. ve inan bana motora bindiğinde bisikletle hiç alaksını olmadıgını ama kullandıkça daha da kolay oldugunu ama bisiklet bin kat daha tehlikeli oldugun analyavcaksın. ve oyle 1-2 ayda mtoor değiştirilmez min. tecrübe 10.000 km şehir içi ve dışı olmalıkı bir üst seviyeye geçebilesin.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250r
    saçma bir konu açmışsın dostum çünkü en iyi diye bir marka yok çok kaliteli markalar var senin beğendiğin markayı ben beğenmem benimkini bir başkası beğenmez anlıyormusun. ama tabiki en iyilerin başında japonlar+İtalyanlar var
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Anlamıyorum ne bu mıllette superbıke merakı arkadas motor alcam superbike.Millet sadece motoru superbike olarak biliyor.Bilmiyorki üstüne ilk binişte yeri öpüceğini.Hava başka bişey değil.
    HONDA

Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taylan guney sen biraz fazla havaya girmişsin arkadasım heyecanını anlıyorum ama kesinlikle ikinci el bi motorla ve 125 cc olması gerekir. ve inan bana motora bindiğinde bisikletle hiç alaksını olmadıgını ama kullandıkça daha da kolay oldugunu ama bisiklet bin kat daha tehlikeli oldugun analyavcaksın. ve oyle 1-2 ayda motor değiştirilmez min. tecrübe 10.000 km şehir içi ve dışı olmalıkı bir üst seviyeye geçebilesin.
    Siz motor sürünce hava size girmiyor mu ?
    İlk kez motor kullanan herkez heycanlanır.
    Motorsiklet tarihini araştırırsamız bisikletten referans alınarak geliştirildiğini anlarsınız.
    Tehlikeli olduğunu zaten daha önceki mesajlarımda belirtim.
    EN AZ 10 BİN KM SÜRMEK LAZIM BUNA SONUNA KADAR KATILIYORUM

Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saçma bir konu açmışsın dostum çünkü en iyi diye bir marka yok çok kaliteli markalar var senin beğendiğin markayı ben beğenmem benimkini bir başkası beğenmez anlıyormusun. ama tabiki en iyilerin başında japonlar+İtalyanlar var
    Neye göre kime göre saçma ?

mesajımda bana göre kriterleri belirttim yanlız kriter sözcüğünü anlamını açıklıyayım
    Kriter; birey veya Kamuya uygun olan özelliklerdir

TDK göre
    http://tdkterim.gov.tr/bts/?kategori...kriter&ayn=tam

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamıyorum ne bu mıllette superbıke merakı arkadas motor alcam superbike.Millet sadece motoru superbike olarak biliyor.Bilmiyorki üstüne ilk binişte yeri öpüceğini.Hava başka bişey değil.

=)
    arkadaşım sen annenden Superbike ilemi fırladın
    bizde senin gibi meraktan ve istekten dolayı başladık ve istanbulun pis trafiğinden dolayı
    Motor ilk binen hangi insan havalı olduğunu düşünmez var mı böyle bir insan varsa göster
    gösteremezsin çünkü yok ama nedir bir süre sonra havası kalmaz
    İlk olan madde dayıma ilk göz ağrısıdır sonradan hevesi kaçar
    Biraz olaylara gerçekci bakın yahu

şu mesajımı okursan neden superbike almak istediğimi anlarsın
    http://www.motosiklet.net/forum/2076943-post11.html

Ben bildiğiniz burjuvalardan değilim...
    Konu taylanguney tarafından değiştirilmiştir. (05 Haziran 2010 saat 20:51)

Norick Abe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamaha tzr 50 ile başlamanı öneririm, siyah rengi de var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:05 ----------

en iyi marka diye birşey de yok, en iyi markalar diye bişey var; Honda, Yamaha, Suzuki, Kawasaki, KTM, Gilera, Piaggio, Aprilia ve Ducati gibi... (sırasızdır)

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG RX125
    Valla aslında çok göreceli cevaplar gelebilecek bir soru .. ama en yakın yanıt bana göre yamaha .. hiç kötü motoruna denk gelmedim scutır desen BWS , 125 cc desen YBR, choper desen dragstar, virago.. turing desen fazer .. hemen hemen her segmentte diğer markaları domine eden modeller yukarıda saydıklarım ... bence yamaha
    Konu Barış Şuşut tarafından değiştirilmiştir. (20 Haziran 2010 saat 15:19)
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

sinanaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitme diyeydim....
    Alıntı taylanguney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm

Bu ne ya?
    Sakamisin dostum sen?
    Pazardan elmami aliyorsun?
    Siteyi iyice bir takip edip vites seceneklerini ögrenmek daha mantikli değilmi?
    Belki sana uygun birsey değil nasil ''hemen gidip bir tane aliyorum'' diyebiliyorsun?
    Bu dünya bize dedelerimizden kalmadı, biz onu çocuklarımızdan ödünç aldık!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    motorsiklet diyince akla bir marka gelir HARLEY DAVİDSON oda ne japondur ne italyan. ona binebilene saygı ile selam çakarlar

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 ve emaneten de olsa BMW R1150 RT
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ne ya?
    Sakamisin dostum sen?
    Pazardan elmami aliyorsun?
    Siteyi iyice bir takip edip vites seceneklerini ögrenmek daha mantikli değilmi?
    Belki sana uygun birsey değil nasil ''hemen gidip bir tane aliyorum'' diyebiliyorsun?
    valla sinan lafı ağzımdan almışsın.bu ne gerçekten.ya insanlarla dalga geçiliyor yada usta birisi var karşımızda dalga geçiyor!!!
    Reklamlar  

1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)