Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dayımda Hayabusa ben daha yeni başlıyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 18 yaşındayım bu ekimde ehliyet alacağım başlıktada belirttiğim gibi dayımda 2006 hayabusa var almanyada yaşıyor 2 hafta önce buraya geldi ama dokunmak dışında hiçbirşey yapamadım biraz muhabbet ettik bende alıcam falan dedim cbr 125 ten başlarsın falan dedi şimdi bir motor almak istiyorum scooter mobilet gibi şeyler kesinlikle düşünmüyorum ya cruser-chopper yada racing alıcam ancak belli bir bütçem var honda cbr 125 lere baktım ama ben 80 kilo 1.90 boyunda biriyim sıska motorda sırıtırım biraz daha cbr 600 tarzı heybetli bir cihaz almak istiyorum aklımda ucuz büyük racng var ama markalarını bilmiyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var veya skygo 250-4 çelik crown 250 modellerini düşünüyorum siz ne dersiniz racing le mi başlamalı chopper la mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CBR- KADİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125r repsol idi..
    sen önce ehliyetini al daha sonra racing kullanmak için eğitim al bütçen varsa ölmeyede niyetin yoksa eğitimden sonra 600lük makina al motorcu doğulmuyo olunuyo.....
    motorumla hayatımı çeyrek mil yaşıyorum

Alıntı CBR- KADİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen önce ehliyetini al daha sonra racing kullanmak için eğitim al bütçen varsa ölmeyede niyetin yoksa eğitimden sonra 600lük makina al motorcu doğulmuyo olunuyo.....

hocam şimdilik max 3 bin Tl kadar bütçem bulunmakta bu doğrultuda önerilr bekliyorum yoksa 600 rr alırım

CBR- KADİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125r repsol idi..
    bende 1,92 boy 84 kilo var bende cbr 125 le başladım
    motorumla hayatımı çeyrek mil yaşıyorum

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    o kadar bütçen olduğunu baştan yazsana dostum.boşuna o kadar açıklama yapmışsın.arkadaşa yazdığın cevabı görmesem,git birtanede sen al diyecektim hayabusa 3000 liran varsa,kilon 80 boyun da maşallah sulak yerde büyüdün sanırım cbf 150 al derim.diğer motorlara göre daha yüksek.cbr 125 i deneme bile,sana bakan insanlar sadece iki tekerlek görecektir yoksa.
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    yüksek cc baslayanların Sonu genelde belli oluyo Taziye bölümünde artık laxx adlı üye motorun gücüne dayanamadı hız yaptı ve kaybettik Allah Rahmet Eğlesin Die bölüm Açılır.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Alıntı davids adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar bütçen olduğunu baştan yazsana dostum.boşuna o kadar açıklama yapmışsın.arkadaşa yazdığın cevabı görmesem,git birtanede sen al diyecektim hayabusa 3000 liran varsa,kilon 80 boyun da maşallah sulak yerde büyüdün sanırım cbf 150 al derim.diğer motorlara göre daha yüksek.cbr 125 i deneme bile,sana bakan insanlar sadece iki tekerlek görecektir yoksa.

teşekkür ederim önerin için ancak tarzım mobilet büyüğpü değilde
    chopepr veya racing sanırım en güzeli crown 250 almak tip göstergeler kullandımda çeşme otobanında 140 gidebildi benim gibi bir adamla hemde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:07 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:00 PM ----------

arkadaşlar aslına hayabusayla başlamayı düşünüyorum dayıma bir motoru kullanıp ustalaştığımı kanıtlarsam 7-8 ay kadar hayabusa türkiyede kalabilir evlenmek için gelicek izmir e evlendikten sonra otomobil devam etmeyi düşünüyor ya kendimi tutamıyorum aslında hayabusa abi sonuçta çok anlamam ama en iyilerden biri olduğunu biliyorum parlak siyah delirtir ya o beni birde onlarda vites yokmu ki gaz kısmı çok hassas?

Motosikleti
    var.
    Hayabusayla başlamak,araba kullanmayı Formula 1 arabasında öğrenmek gibi olur.CBR125,CBF150 gibi motorların erişeceği son hıza,Hayabusa daha birinci vitesi bitirmeden ulaşabilir.Bu nedenle Hayabusa kullanmanızı,125-150cc'lik motordan sonra bir 600'lüğün üzerinde daha da tecrübe kazandıktan sonrası için öneririm.Ve Hayabusa gibi 1300cc'lik bir motor,başlangıç için sadece çok güçlü değil,çok da ağır gelecektir.En ufak bir ayarsız gaz açışınızda tekere gelmesi konusuna değinmedim bile.

evet snaıyorum haklısınız o zaman şöyle söylesem chopper la başlayıp sonrasında racing e geçsem racing gibi tecrübeli olabilir miyim yani kullanmada sorun olur mu çünkü ilk göz ağrımın heybetli bir chopper olması daha bi hayalim aslında 250cc biraz deri modifiyeli bişey yani demek istediğim neyle başlamak lazım

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı laax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet snaıyorum haklısınız o zaman şöyle söylesem chopper la başlayıp sonrasında racing e geçsem racing gibi tecrübeli olabilir miyim yani kullanmada sorun olur mu çünkü ilk göz ağrımın heybetli bir chopper olması daha bi hayalim aslında 250cc biraz deri modifiyeli bişey yani demek istediğim neyle başlamak lazım
    o zaman gv 250 derim bütçene göre.seçenek çok bir göz at istersen.forumda daha öncede paylaşılmıştır.
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

Motosikleti
    var.
    250cc'lik chopper motorla başlayıp,daha sonra 600'lüğe geçerseniz biraz daha mantıklı olabilir.Veya 3.000TL'ye ikinci el temiz CBR125'ler bulabilirsiniz ki,racing'e geçiş yapacaksanız chopper'dan daha düzgün bir seçim olacaktır,oturuş pozisyonunun racing motora daha yakın olması dolayısıyla.Tabii ki,seçim sizin.

örnek olarak resimler koydum en üsteki crown 250 alttakiler cbr 125 600 ve hayabusa

Buda cbr 600 rr derinlik arkadan bakış 125 çok cılız mobiletten farkı yok :D bana kalırsa ve sıfır garantili alıyım diyorum chopper birazda deri modifiye ama 1 yıl sonra bi 600 arkadanda hayabusa sonrada uçak falan kullanırım heralde

Buda dayıcığımdan miras alacağım yegane güç

o zaman evet ben crown 250 alıp biraz eksoz modifiyesi biraz deri çantalar ipler azcık neon ile bir cihaz yapıyım ne dersiniz 1. resimdeki crown super olmuş mesela

Motosikleti
    HİÇ MOTORUM OLMADI OLMAZDA
    hyosung gt250 r tavsıye ederım

mhmtcbn06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    şimdilik 125r al derim sonra tecrübe kazana kazana motoru 600 rr gibi büyk motorlara yükseltirsin bende ehliyetimi kasımda alacm daha çok ama 600 rr alacam kendi kullandım motor hero puch 65 cc babamın tabi sadece bunu kullanmadım 100cc 200 racer yamaha 125 r gibi motrlar kullandı m 600rr aldırcma inş

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    arkadaşım öyle abartılı yorumlar yazmışsınki kendimi gülmekten alamadım gerçekten . hayabusa nın 2 sene motor kullanmakla binilebilecek bir motosiklet oldugunu ben düşünmüyorum. 3000 tl bütceni biriktir 4500 tl yap al bi hyosung gt 250r temizinden. kullan 1-2 sene onu bıkmazsın zaten emin ol 170 yapan bi alet sonuçta sonra bi 600lük yaparsın 1-2 senede onu kullan maks 4 sene sonra dayının hayabusa sı senin olur merak etme eskimez o motor taş gibidir ;)
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    ya şimdi bende baktım da baya bi şaşırdım hayabusa ya :S ölüm makinesi.... şuanda hayabusaya binmeyi düşünüyosan bende koruma hiç alma abi direk bi tabut yaptır kendine..

ayrıca 250 cruiser demişsin sonra 600 lük racing demişsin bunların ikisi birbirinden çooookk farklı makineler yani cruiser kullanmakla racing kullanmak arasında çok fark var bence biraz daha araştır tarzını oturt derim yani her gördüğün motora ben bunu alıcam deme. racing ise yukarda verilmş tavsiyeler 250r alabilirsn cruiser is keeway veya hysng un gv 250 sine bakabilirsin. ama önce tarzını oturt ve canının kıymetini bil bana şuanda hayabusayı verseler üstüne bide para verseler almam... ciddiyim.

bence chopper tarzı bişeylerle baslasan iyi olur cunku ben de o tarzda bişeylerle baslamıstım racing tarzına biraz acemi kalabilir sin buda senin kaza yapma olasılığını arttırır

hyosung gt250 de düşüneblirsin.o da istediğin tarzda hem direk 600 le başlamamış olursun.

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık tabana kuvvet :)
    En iyisi Hyosung GT250R ile başlaman sanırım.

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Hep aynı konular dönüyor. Arkadaşlar öyle uzaktan göründüğü gibi basit değil bu işler öyle hemen öğrenirim olmuyor. Tecrübe denen şey doğuştan kazanabilinecek bişi olsaydı kurslar eğitimler olmazdı. Yetenek bile olsa tecrübeyle harmanlaşmadığı sürece evcilleşmemiş at gibidir.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler