Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

ilk motorum Honda 600rr aldım.ben degil motor beni kullanıyor.ne yapmalıyım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr 600rr
    Mrb.. arkadaşlar uzun süredir üyeyim genelde yazılanları okuyorum.
    ehliyeti temmuzda sınawa girecegim.
    aileme arkadaşımın motoru die yalan söyledim.babam motora karşı annem sorun deil.
    bu yüzden kendi paramla 2.el 600rr aldım kawuştum.
    aslında yamaha R125 düşünüyordum sora 600rr düşünüyordum.
    bu sitede okudugum bilgiye göre r125cc ile 600cc tepkisi bir olmadıgı bu yuzden gerek duymadım..
    125cc 250cc 600cc geçmek gerekli mantıken.

Şu ana kadar bisikleti mükemmel tekteker vs.kulanıyorum.arabadada üstüme yok..
    ilk araba kullandıgımda hevesli ve meraklı oldugumdan ne stop ettim nede ters birşey hatta çakıllı yolda 180derece döne döne kullanıyodum.
    şuan spor stilo aracım var masraf çıkartmakta üstüne yok..hevesimi aldım.bu beni motora itti..
    tarzım racing ve o dolu yırtıcı sesi...
    aslında aracıma abart egzoz takmıştım polis aracımı baglamıştı..o gün bugun racing motor alıp polisin kulagını delmek..!
    motor benim için ölmeye deger ama sakat kalmaya degmez bir araç.
    sonuç..
    olarak...

Mantık hariç hiç bilgim yok bindim..sesiyle o ilk heyecanla o titrememe neden oldu..ayarı yapamıyıp altımdan kaçırmaktan korktum..
    ve bu 3,4kere oldu güvenim bir an gelmedi kendime hareket ettirmek için.
    Su iç..hopla zıpla..5.kez bindim..ve dprj hafiten saldım gazı çok kısık açtım..kalktım..200metre gittim.1.vitesde dönüşlerde rezil oldum arkadaşlarıma..görüntü olarak..
    sonra bodrumuma koyduk..
    yakında ailem şehir dışına çıkcak..
    heycandan yerimde duramasamda motodan düşsem ailem sorun çıkarır.
    hafif düşmek hariç..korkum yok.
    uzun lafın uzunu çok yawaş ve tetbirliyim..
    hiç motora binmedim benzin deposu olan kısımın geniş ve büyük olması racing güven veriyo..ama ben ilk araba kullandıgımdada gene sanki araba beni kullanıyodu..
    motordada böle ama çok farklı ikimiz birbirimizi idare ediyoruz.sanki..napmam gerek diger motorcu arkadaşlarım askerde..
    yardım ve teknik bilgim yok eksik. manıgımdan fazlası yok!.
    arkadaşlar..dedigini dikkate almam gerek.zaten 600rr başlamakla almamış olsamda..
    bu ailemin motora karşı olması eger karşı olmasalar küçükten büyüge giderdim..askerligim tecilli 2-3 yılım var askerden sora kullanmayı düşünmüyorum..
    herkese teşekkürler okudunuz için
    artı bu duygular süper inş geçici olmaz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.
    Otomobile istersen parande attır, motor ayrıdır.
    Eğitim al.
    Boş alanda çalış.
    Gaza gelme.
    Yazım kurallarına biraz daha dikkat et.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    kusura bakma ama okurken yoruldum ya yazma şeklinde sorun var yada saat geç oldu ben yavaş anlıyorum
    herneyse
    bende 10 senedir araba kullanıyorum, ayrıca bisiklet kulübümüzle şehir içi şehirlerarası birsürü geziye katıldım, yani sokakta kullanmaktan daha öte. hatta istanbulda trafik içinde günde 100km yaptığımda oldu, yani yeteri kadarda tecrübeliyim bisiklette ama motor olayı farklı hatta çok farklı. 150cc scooter almama rağmen noter satışından eve gelene kadar nerelerim terledi çok iyi bilirim yani bence büyük hata yapmışsın. 600cc vitesli bi motorla şehir içinde bu tecrübenle kullanmak başını çok ağırtabilir
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Eğitimler oluyor eğitimlere katıl tecrübe kazan yoksa ne kadar uğraşırsan uğraş dört teker gibi alışamazsın.belli bir süre sonra illaki alışırsın ama motosikletin de anasını ağlatırsın..
    Sanırım motosiklet ehliyetinde yok ....
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Çok çalışman lazım çoook

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Allah yardımcın olsun eğitim alman iyi olur...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    600 RR ; öyle sıradan bir motor değl. Doğru ve düzgün kullanılmadığında ÖLüm Makinası diyorlar bu motorlara.. Öncesinde ufak bir motor bulman ve onu kullanman gerekiyor.. Kesinlikle bu sekilde 600 RR ın üzerine cıkma.. Ufak bir motorla az da olsa pişirmelisin bilgilerini.Sonrasında kendine güvenin gelecektir zaten..
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    benimde çok kullandıgım bir lsözdür motor seni değil senin motoru kullanman lazım derdirm işte küçük cc neden diyen arkadaşlara canlı örnek !! geçmişolsun boş alanda kullanmayaı öğrenmeden sakın trafiğe çıkma
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    Alıntı canercamalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde çok kullandıgım bir lsözdür motor seni değil senin motoru kullanman lazım derdirm işte küçük cc neden diyen arkadaşlara canlı örnek !! geçmişolsun boş alanda kullanmayaı öğrenmeden sakın trafiğe çıkma
    Bizi dinlemezmi diyorsun yani..???
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizi dinlemezmi diyorsun yani..???
    dinlermi dinlemezmi bilmem ama kullanmayı öğrenmeden trafik yasak aicim sana NEDEN? 1.Sİ SEN bir can taşıyosun
    ALLAH vermesin bi patlarsan parana yazık olur ki ondan da önemlisi karşındakini öldürüp hapse bile girebilirsin ??

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hondanın 250 lira karşılığında 2 günlük eğitimleri var...bir arkadaşım aynı senin durumunda iken gitti...adam çıktığında profesyoneldi...kesinlikle git....

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı balbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondanın 250 lira karşılığında 2 günlük eğitimleri var...bir arkadaşım aynı senin durumunda iken gitti...adam çıktığında profesyoneldi...kesinlikle git....

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sakat durum,

trank para bu motoru alabılıyosan eğitim içinde paran var demektir ;) üşenme. eğitimini al sonra seni pistlerde görmek isteriz
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Motor tecrüben sıfırsa onu oyle kullanman bebeklerin emeklemeden koşmaya çalışması gibi olur
    Tavsiyem çinli minli 125 lik bir motor al ,özel dreksiyon dersi al ,600 le denemelerine sonra başla yoksa kendini de mındar edersin motorunu da

Motosikleti
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakat durum,

trank para bu motoru alabılıyosan eğitim içinde paran var demektir ;) üşenme. eğitimini al sonra seni pistlerde görmek isteriz
    İşte budur sen dinle Erhanı.

Motoru almadan önce senin yapabileceğini ve motor özelliklerini neden araştırmıyosun,alayım hele elbet sürerim,yaparım diye motor mu alınırmış!!!!

Hakimiyet sende olacak,nereye çevirirsen oraya gidecek.En kısa zamanda eğitim al,deneyim sahibi olmadan da çıkma trafiğe,bi kaza haberi eksik kalsın lütfen!!

alperiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn, cbr 600f
    hayırlı olsun demekten çok geçmiş olsun demek daha doğru geliyor şu durumda. çünkü ne sen motoru kullanıp zevk alıcaksın ne de motorun adam gibi haraket edicek debriyajı ayarlayamıyacan, gazı kaçırcan, düşeceksin, devrilceksin (inş olmaz) ama keyif alamadan motora ilk adım atacaksın.. keşke biraz düşük cc ile vites tecrübe edinseydinde öle alsaydın motorunu..

sana tavsiyem bilen biri dahilinde biraz pratik yap boş geniş bi alanda, dur-kalk, viraj, yokuş tecrübe edin.. millete hava atıcam diye korumasız kullanma bide

kolay gelsin..

Motosikleti
    Dikkat ettiyseniz 2 yada 3 sene bineceğim diyor Askerlikten sonra kullanmayacağım diyor ..Şimdi insanın aklına şu cümle geliyor.Değermi o zaman ....Hiç gereği yoktu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    sen getir o motoru bana, takas edelim. ben 600' geçmiş olayım, sen de başlangıç motoru sahibi ol... ama üste para isteme, hayatını kurtarıyorum belki, daha ne istiyorsun...

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat ettiyseniz 2 yada 3 sene bineceğim diyor Askerlikten sonra kullanmayacağım diyor ..Şimdi insanın aklına şu cümle geliyor.Değermi o zaman ....Hiç gereği yoktu.
    ben daha görmedim bu makinanın rüzgarını tadıpta vazgeçeni

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler