Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

ilk motorum Honda 600rr aldım.ben degil motor beni kullanıyor.ne yapmalıyım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Bu arkadaş çoktan ölmüştür beyler dediğiniz gibi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Apachee62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende motosiklet sürmeye yeni baslıcam cok arastırdım nasıl baslıyım nasıl edim 125 cc den baslamak gerekiyomus o senin aldıgın son seviyelerde ins trafige cıkmamıssındır eger cıkmıssan basımız sagolsun

Motosikleti
    Honda-Cbr600
    balbar süper söyledin daha bende görmedim :D Kolay kolay vazgeçemezsin arkadaşım bu işler bole değil Motor Kullanmak benim için hem tutku oldu hem aşk

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Bu eleman hala yaşıyor mu bilen duyan var mı?
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski konu ama arabada 5 6 ayda prof olursun...
    arabayı ilk kullanışında lastik kaysın kıç atsın bir şey olmaz..Düzeltirsin...
    Motorda hele de 600rr da teker kitlensin kıç atsın bakim toplayabiliyomusun...
    Aarabayla motoru hiç bir zaman kıyaslamaak lazım araba şöförlüğünün motorda etkisi yok sadece mantıkta var debriyaj gaz ayarı okadar...
    Dikkat etmiştir inş
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba,

Bu sitede yazı yazarken yazdıklarımı okuyanlar az çok bilirki ben ılımlı, kontrollü ve sinirlerine hakim biriyimdir. Ama yazılarını okurken (muhtemelen yaşça benden küçük olduğunu düşünüyorum) seni elime alıp yaş odunla dövmek geldi içimden. Bak güzel kardeşim lafımı yanlış anlama ama bu kadar öz güven ve yazım şeklinden anladığım kadarıyla kanın fazla hızlı, ama kan damarda akarken hayatta tutar asfaltta değil. Ama ben anlattıklarından görüyorum ki bu işin suçlusu sen değilsin sanıyorum. Muhtemelen başka kardeşin yok, altında stilo, 600rr daha ne olsun? Bir genci yok etmek kaybetmek kötü yetiştirebilmek daha iyi şartlar olamazdı.

Arabada üstüme tanımam demişsin, bize resmi başarılarından bir kaç örnek verirmisin?
    125 cc ile 600 arasında fark nedeniyle gerek duymamışsın, hangi bilgi ve tecrübeye istinaden?

Cahil cahil iş yapmayın lütfen, her işin bir şekli şemali var. ALLAH kazasız belasız binmeyi nasip etsin ama görüyorum bu köy çooook uzaktan görünüyor kılavuza gerek yok. Umarım en büyük kazan olduğun yere motoru yan devirmek olurda canına bir zarar gelmez.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 rr Movistar ;) & Hyosung 250 GTr
    Vallahi dostum motor sevdalı arkadaşlarım bana belki kızacaklar ama bende senin gibi başladım. 600 rr ile ama ondan önce sadece bir kaç sefer honda cg kullandım 150 cclik Alışma sürecim biraz zor oldu.Düz yolda yapıştırıyordum sıkıntı yoktu :D ama işte dönüşlerde falan bende senin gibi berbatlaşıyordum.Ama alışırsın sen sadece kendini dinle ama Honda'nın gebze fabrikasındaki motosiklet eğitimleri mantıklı

''Korkulurüya '' nicki üyenin 600rr motoru satın alması ve 07.06.2009 tarihinde bu topiği açmasının üzerinden 1 seneden fazla zaman geçmiş.

Bu genç kardeşimiz 1 yaş daha büyümüş ve olgunlaşmış bu arada 600 rr ile belkide kitap yazacak kadar deneyim ve tecrübe kazanmıştır.

Bu nedenle bazı üyeler bu kardeşimizi motoru daha dün almış gibi değerlendirmesin..

İlk etapta yüksek cc motora başlamayı düşünenler için ise faydalanılacak mesajlar bu topicte mevcuttur ..

''Korkulurüya '' bu arada sağlık haberini iletir ve deneyimlerini paylaşırsa eminim benim gibi bir çok kişi derin bir nefes alacaktır..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Ybr 125
    herkesin dediği gibi keşke önce 125 cc ile başlasaydın bende ybr 125 im war 10000 km yi geçmişimdir 18 yasımdayım 6 yasımdan beri motor üstündeyim bende istiyorum Gsx-r 600 sahibi olmak ama tecrübemin olmasına ragmen 1 kere bile olsa eğitimini almadan binmek istemiyorum çünkü bunlar basit makinalar değil korku lafı geçmiş eğer korkuyosan bırak 600 cc yi 50 cc bi scooter a dahi binme derim ben sana motorda korkuya yer yoktur Ayrıca yukarda bi arkadasımın dediği gibi sülalen cıksa gene vazgeçemessin motordan :D 2 kaza geçirdim 2.si ölümden ve sakat kalmaktan kıl payı kurtuldum ayagım bu hala geldi 6 7 ay kadar cektim ama hala motorun üstündeyim ve hala gazlıyorum artık yetmiyor 125 cc ama hala bi 600 ü erken görüyorum kendime

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Helvayı kargoyla yollarsanız çok makbule geçicek.

Motosikleti
    ZX6-R
    hortlaaak adam belkide suan 600lük kesmedi litrelik kullanıyor 1 sene olmuş

Motosikleti
    cbr 125
    arkadaslarım askerde demis biliyorlarsa onlar gelene kadar boş arazide öğrenebilirsin sürebilecek kadar yada eğitim al demisler hondadan paran varsa eğitim al kesinlikle sabırlı olursan öğrenilmeyecek bise yok sen 125 surmussun 600 fark etmez sabır sadece trafiğe ckmamaya calıs gaza gelerek almıssın motoruda hersey senin elinde

Hocam arkadaşların dediği gibi eğitim al. Mesela Honda'nın güvenli sürüş eğitimlerine git. 1,2,3 diye aşamalar vardı sanırım. 1. aşamada 150 cc 2. aşamada 250 cc 3. aşamada ise Cbf 600 gibi motosikletler kullanılıyor sanırım. Aman diyim, kullanmayı öğrendikten sonra hız yapayım falan deme.. Çok kötü bir şey, tecrüben olmadan hız yapma sakın fazla yani Allah korusun kaza olayı falan olursa çok kötü .. Ehliyet vardır umarım yoksa bu daha da kötü.

Motosikleti
    CBR600RR
    Alıntı KorkuluRuya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb.. arkadaşlar uzun süredir üyeyim genelde yazılanları okuyorum.
    ehliyeti temmuzda sınawa girecegim.
    aileme arkadaşımın motoru die yalan söyledim.babam motora karşı annem sorun deil.
    bu yüzden kendi paramla 2.el 600rr aldım kawuştum.
    aslında yamaha R125 düşünüyordum sora 600rr düşünüyordum.
    bu sitede okudugum bilgiye göre r125cc ile 600cc tepkisi bir olmadıgı bu yuzden gerek duymadım..
    125cc 250cc 600cc geçmek gerekli mantıken.

Şu ana kadar bisikleti mükemmel tekteker vs.kulanıyorum.arabadada üstüme yok..
    ilk araba kullandıgımda hevesli ve meraklı oldugumdan ne stop ettim nede ters birşey hatta çakıllı yolda 180derece döne döne kullanıyodum.
    şuan spor stilo aracım var masraf çıkartmakta üstüne yok..hevesimi aldım.bu beni motora itti..
    tarzım racing ve o dolu yırtıcı sesi...
    aslında aracıma abart egzoz takmıştım polis aracımı baglamıştı..o gün bugun racing motor alıp polisin kulagını delmek..!
    motor benim için ölmeye deger ama sakat kalmaya degmez bir araç.
    sonuç..
    olarak...

Mantık hariç hiç bilgim yok bindim..sesiyle o ilk heyecanla o titrememe neden oldu..ayarı yapamıyıp altımdan kaçırmaktan korktum..
    ve bu 3,4kere oldu güvenim bir an gelmedi kendime hareket ettirmek için.
    Su iç..hopla zıpla..5.kez bindim..ve dprj hafiten saldım gazı çok kısık açtım..kalktım..200metre gittim.1.vitesde dönüşlerde rezil oldum arkadaşlarıma..görüntü olarak..
    sonra bodrumuma koyduk..
    yakında ailem şehir dışına çıkcak..
    heycandan yerimde duramasamda motodan düşsem ailem sorun çıkarır.
    hafif düşmek hariç..korkum yok.
    uzun lafın uzunu çok yawaş ve tetbirliyim..
    hiç motora binmedim benzin deposu olan kısımın geniş ve büyük olması racing güven veriyo..ama ben ilk araba kullandıgımdada gene sanki araba beni kullanıyodu..
    motordada böle ama çok farklı ikimiz birbirimizi idare ediyoruz.sanki..napmam gerek diger motorcu arkadaşlarım askerde..
    yardım ve teknik bilgim yok eksik. manıgımdan fazlası yok!.
    arkadaşlar..dedigini dikkate almam gerek.zaten 600rr başlamakla almamış olsamda..
    bu ailemin motora karşı olması eger karşı olmasalar küçükten büyüge giderdim..askerligim tecilli 2-3 yılım var askerden sora kullanmayı düşünmüyorum..
    herkese teşekkürler okudunuz için
    artı bu duygular süper inş geçici olmaz..
    selam buradakı arkadasların tepkılerıne kulak ver yasa ve yasat senı mansetlerde okumayalım.
    ben 13 yasından berı kullanıyorum aktıf olarak ve 600rr alacagım ALLAH nasıp ederse ve kesınlıkle hondanın egıtımlerıne bırkacgun gıtcem. senınde gıtmen gerekıyo kontrolsuz guc guc degıldır o gucu sakın hafıfe alma saygılar...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Allah seni korusun diyorum başka bişey demiyorum.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    gülmek için güzel bir sohpet olmuş okur okur gülerim

Motosikleti
    Presto Texas HS200
    Arada bir seneyi aşkın bir zaman geçmiş konu burda ama sahibi yok acaba sonuç ne oldu tahmin etmeye varmısınız?

a Motoru sattı kurtuldu
    b Bir kaç Kaza daha yapıp sattu kurtuldu
    c Motoru sürmüyor
    d Küçük bir motora geçti, kurtuldu
    e Kaza yaptı elini ayağını motordan çekti.
    Sonsuza kadar yatabilen ölü değildir,
    Tuhaf zamanlarda ölüm bile ölebilir.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    baslangıc motoru 600rr la baslarsan ki tecrüben yok başın çok ağrır sen biraz eğitimini al yada 125cc le bıraz tecrube kazan derim..

Motosikleti
    yakında cbr125r
    konu acılalı 1 sene gecmıs arkadsa ya hakkın rahmetıne kawustu ya da buyuk bı ıhtımal fake idi

herkese selamlar,bu siteye yeni üye oldum üye olmamın amacı bilgimi motor sever arkadaşlarla paylaşmak.KORKULU RUYA nick li kardeşim burda bir çok arkadaş zarar görmemen için sana bişeyler vermeye çalışmış ve çogu da dogru yazmış.600 cc makina heleki ki race ise başlangıç motoru olmaz olamaz,ben 15 senedir büyük motor kullanırım chopper,naked,race,touring,bir cok makınayı kullandım su an 2008 model honda cbr 1000 rr ve 2005 model rossi serisi yamaha r6 46 serisi olmak üzere iki adet race makinam var.race makinalar hic bir motora benzemez,hata yapmaya yatkın makinalardır çünkü kullanıcıyı yoran makinalardır senin aldıgın makina yeni kasaysa 117 hp civarındadır bu şu anki 600 cc racelerin arasında en düşük güçlüsü olmasına ragmen iki teker de ölümcül ve orantısız bir güçtür.2009 modeli vardı cok kullandım.nasıl reaksıyon verdıgını cok ıyı bılyorum senin o motoru satman gerekyor çünkü o sana 10 boy büyuk gelir race makınalarda ufaktan büyüge dogru gidersin,kendini geliştirdikce makına senı tatmın etmemeye baslar o zaman büyütürsün.o makinada iki gün yada 1 hafta yada 15 gun egitim alarak profosyonel olunmaz.o tarz makınalarda sadece tecrübe konuşur.yuksek süratta makinayı nasıl viraja yatıracan,düz yolda 200 km ıle gıderken trafikte tehlike içeren birşey sezdiginde paniklemeden nasıl duracan.motorun ustunde nasıl oturacan yuksek surata cıkarken nasıl pozisyon alacan virajda ön freni nasıl kullanacan.bunlar hep tecrubedir.o makinayı arka fren durdurmaz o makınayı ön fren ve motor freni durdurur.on frene panıkleyıp fazla yuklenmen ölümle sonuclanabilir.(aynısı arkadasıma oldu)viraja yanlış gireresen hem kendini hem makinayı parçalarsın,yuk sek suratta makınanın uzerınde nasıl duracagını bılmıyorsan makına gıder sen ucarsın.(bunun aynısıda baska bır arkadasımıza oldu 2004 model 600 rr yuksek suratta motorun ustunden uctu ve uzerınde komple kıyafet olmasına ragmen feci bir şekilde rahmetli oldu.kafasını otobanın refujune vurdu kask parcalandı kafası ıkıye ayrıldı orda can verdi)) buna benzer bir cok olay yasadık bu orneklerı vermemın nedenı kımseyı motordan sogutmak degıl sadece herkesın akıllı ve dogru kullanmasını ıstememdır,çunku topragın altına gıren geri gelmiyor.şimdi kardesım sen ılk etapta bir cbr 125 al senı bellı bır sure tatmın eder 13 hp lık gucu var ıkıncı el al cunku buyük makına ıstıyorsan sıfır almanın bır anlamı yok.onla donuslerı falan ogrenırsın frenlemeyı ogrenırsın.daha sonra zx250 al buda 45 hp cıvarındadır senın gıbı kullanmayı bılmıyrn arkadaslar ıcın bu bıle fazladır ama yavas yavas buyutyoruz.onla vırajları daha sert alabıleceksın ve motordan farklı reaksıyonlar alacaksın şimdi motor kullandıgının farkına varacaksın daha sonra kendınden emin olduktan sonra bu 125 ve 250 cc makınalarla tecrube kazandıktan sonra 600 cc race gecebılırsın kı dıger yazdıgım ıkı makınada race dı bu şekilde yapmazsan ölürsün hiç kaçarın yok.şansın varsa sakat kalırsın,trafıkte gıderken hıc bır zaman gaza gelme.yanına araç yanaşır gaza basar durur sakın ona uyma.kasksız motora kesınlıkle bınme yenı baslıyanların cogu buyuk motor kullanırken o motorun uzerınde herkes kendını gorsun diye kask takmaz sen onlardan olma.şehir içinde hızlı gıtme ve elinden geldi kadar buyuk makinaları şehir içinde kullanma.cunku hem hata yapmaya acıksın dur kalk cok olyor.hemde makınaya cok zarar verırsın ki zaten 600 ve uzerı race makınalar kesinlikle şehir içi kullanım için uygun degıldır zaten o amaçla yapılmamıştır.devamlı düşük dvirde kullanman makınaya zarar verir cunku bunlar hıgh performance yanı yuksek performans kullanım amaçlı yapılmıştır.şimdi arkadaşım burda bir cok kişi senin iyiligin için bazı şeyler yazmış sen kendini degil aileni sevyorsan laf dinle.race alacaksan 600 cc ıle baslama yok chopper alacak olsaydın 650 yada 750 cc o farklı bır olay hıc bır alet race motora benzemez.ben 15 senedır kullanyorum ama bazen hata yapyorum tecrubede bu hatayı kapatyor ve cevremde uzun sure kullananların hepsı cogu zaman ölümden dönyor.kı bunlar en az 10 senelık race kullanıcılar.o motorla duz ve bos yolda bamak onemlı degıl o motoru yuksek suratla gıderken carpmadan durdura bılmek ve vırajlı yolda dusmeden donebılmek onemlı boş yolda herkes basar bunu sakın unutma durduracagından emın olmazsan kesınlıkle basmıcaksın o motorla bir yere carpmakla ustunden düşmek farklı bir olaydır.şimdi biz bu kadar yazdık ne yapacak mıssın race ıstıyorsan hemen 600 cc racı satyorsun kucuk cc lerde race alyorsun daha sonra kullanmayı ogrendıkten sonra tecrubeler kazanarak makinayı büyütyorsun.tekrar yazyorum aksı taktırde oleceksın baska yolu yok benım neler gordugumu ve bıldıgımı senın gıbı kactane arkadaşa akıl verdıgımı ve dınlemeyenlerın sonunun ne oldugunu bılsen ve kı gormuş olsan zaten o makınaya binmezsın onun ıcın dınlemeyenlrden degıl dınleyıpte hayatta kalanlardan ol adam gibi motor kullanalardan ol herkese saygılar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:16 ----------

radul nick li arkadaş dogru yazmış konu açılalı 1 sene olmuş ben yeni üye oldugum için fark edemedim.ama umarım korkulu rüya benden önce yazan abilerini dinlemiş olsun aksi taktirde radul dogru söylüyor.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler