Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bir Japon'un gözünden Japon Motosikletleri, İstanbul trafiği ve Motosiklet Kültürü ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Cumartesi akşamı Japonya'daki eniştemin çok yakın bir japon arkadaşı ve yanında 6 kişilik arkadaş grubu İstanbul'a geldi. Tüm karşılanmaları, otele aktarımları, odalarına yerleştirilmeleri, bir sorunla karşılaştıklarında ilgilenilmeleri, tercümanlıkları vs. ile bizzat ben ilgilendim ve en azından az çok japonları tanımış oldum. Japon arkadaşımız Takashi ile konuşurken laf döndü dolaştı kendisinin motosiklet kullanıcısı olmasına geldi

Öncelikle otele taksiyle dönerken ve dolaşmalarımızda Takashi dahil hepsi çok korktu ve hayatlarında böyle trafik görmediklerinden konuşup durdular Taksilerin, minibüslerin, doblo türü araçların deli gibi birbirlerine makas atmaları, aniden çıkan motosikletler falan adamların hiç görmediği şeyler ki resmen adrenalin doldular takside.

Otelde Takashi motosikletin çok olduğunu, bunun hoşuna gittiğini söyledi ama trafik ve motor kültürümüzü hiç beğenmediğini küçücük yollarda yarışan ss'ler, kasksız-korumasız sürücüler, onlara hiç saygı göstermeyen araç sürücüleri ve hatta ışıklara bakmadan kaç kere yol lök diye atlayan yayaları gördüğünden defalarca söyledi. Ve ardından motorumun olup olmadığını sordu. Bir kaç ay önce çok küçük bir kaza geçirdiğimi, o zamandan beri motorumun olmadığını, trafikten korktuğumu ama almayı düşündüğümü söyledim. Adam "Ne kadar motoru sevsem de ben olsam burada kesinlikle kullanmazdım" dedi.

Sonra laf döndü dolaştı ve japon malı motosikletlere geldi. Takashi 62 yaşında, şimdiye kadar birçok ülke görmüş geçirmiş, kültürlü bir resmi japon din görevlisi. 4 japon markasının da fabrikasını, üretim tesislerini anlattığına göre gezmiş ve kendisine direk şu can alıcı soruyu sordum "En iyi japon motosikleti hangisi sence?". Açıkcası verdiği cevabı pek beklemiyordum şaşırmadım desem yalan olur ama hiç düşünmeden Suzuki dedi. Ardından büyük bir heyecanla Yamaha dedi. Tip olarak en beğendiği Yamaha'larmış. Tabi sonrasında Honda'yı söyledi ve sustu. Daha yok mu dedim yüzüne bakıp Böyle çok alalade önemsiz bir şeymiş gibi tabi bir de Kawasaki var dedi

Kısaca bir japon'a göre en iyi japon motosikletleri(tabi adamın kendi fikri):
    1- Suzuki
    2- Yamaha
    3- Honda
    4- Kawasaki

Biraz uzun olduysa kusura bakmayın. Sadece anı olarak kalacak bu olayı sizlerle paylaşmak istedim
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Paylaşım için teşekkürler.

KyCd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    My Kawa..
    100 japona sorup anket yapmak lazım.. paylaşım için teşekkürler..
    Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..

Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel paylaşım teşekkürler...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    sevindim birden turistler için istanbul hem güzel hem ilginç.
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konuya japon kaldımm
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Teşekkürler,güzel bir paylaşım
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

salih425 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    güzel paylaşım

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Beğenmenize sevindim arkadaşlar. Elimden geldiğince Japon'a aslında her yerin böyle olmadığını, Avrupa yakasının trafiğinin genelde böyle olduğunu söylemeye çalışsam bile adam gördüğünü anladı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:48 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:46 AM ----------

Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 japona sorup anket yapmak lazım.. paylaşım için teşekkürler..
    Diğerleriyle de konuşacaktım aslında ama onlar Japonca hariç hiç bir şey bilmiyorlar malesef
    Benim konuştuğum Japon'la ingilizce anlaştım genelde. Arada az çok japonca da konuştum lakin ingilizcem iyi olmasa bu muhabbetlerin hiçbirini yapamazdım heralde
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu arada Takashi moto gp de yarışan bi adamında ismi haa
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bizim Takashi Endurocuymuş abi

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Takashi Tokyo Drift teki Yakuza ya
    My life Starts after 12.500Rpm

2rule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    suzuki demesine pek şaşırmadım ayrıca istanbul trafiği her geçen gün daha da agresifleşiyo gibi geliyo bana. ya da ben yaşlanıyorum...
    2011 Honda CBF 600

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    eminim sen de benim okurken sasirdigim kadar sasirismissindir bu cevaba.. yani ilk olarak suzuki denmesine.. niyeyse bizim ulkemizde ilk agizdan cikan honda oluverir genelde.. belki iyi reklam&pazarlamanin sonucu belki de ulkeden ulkeye degisen kullanim&yol sartlarinin sonucu.. bunu bilemeyiz..

sonucta o japon arkadaslarin o cizgi cizgi gozleri bizim trafigi gorunce boncuk boncuk olmustur.. iste belki bu trafik ve kullanim sekillerine gore degerlendirme sansi olsa o japon arkadsin siralamasi degisebilir belki de..

yani kisaca 100 japona sorup anket yapalim denmis ama bence o 100 japonu alalim, istanbul trafigine sokalim sonra da sag kalanlardan bir sonuca variriz sanirim..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    ben bu japonu hiç sevmedim takashi pikaçu ne anlar kawasakiden
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En iyi motor hangisi sorusunun bana göre cevabı profosyonel yarışlardır. Her cc' de her klasmanda (motogp, motocross ve dakar gibi) sonuçlara bakmak lazım. Benim tahminim Honda açık ara öndedir.

Motosikleti
    kymco grant 250
    illaki japon

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takashi Tokyo Drift teki Yakuza ya

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    japonlar bu işi biliyor

paylaşımın için teşekkür ederim.

Motosikleti
    TÉNÉRÉ
    O da buradaki herkes gibi bir kullanıcı tek fazlası da fabrikaları gezip görmüş olması.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler