Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Bir Japon'un gözünden Japon Motosikletleri, İstanbul trafiği ve Motosiklet Kültürü ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ya adam güzel konuşmuş. Yaşına filan bakılırsa sözüne de güvenebiliriz bence. Hep demişimdir, "Sevemedim gitti ama suzuki motor dünyasının MERCEDESİdir" diye. Ancak "haa bide kawasaki vardı...evet..hıı.." gibi bi şekilde sonuncu yapmasını hazmedemedim!!! Okadar kalite farkı yoktur bence. Böyle diyemez!! Döverim LAN!! bi çakarım bi de Kawa çakar...(3 yıl uzak doğu sporlarıyla uğraştım, korkmuyorum "pikaçhu"dan filan...)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fenike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    japon arkadaşa katılıyorum. doğru demiş...

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    capon abim söylediyse doğrudur ama türkiyede % 90 gibi büyük bir oranda honda der bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    motor kalitesi her zaman için alımlarda birinci sırada yer almayabilir. yani alım tercihlerinde kalite elbette birinci sırada rol alır ama tek kriter olarak değerlendirilemez. çünkü bu tür ürünler özellikle motorlu taşıtlar satın almakla olayın bittiği ürünler değil. satış sonrası kullanımda işletme kolaylıkları ve maliyetleriyle de komple düşünülüp değerlendirilmeleri gereken ürünlerdir. dolayısıyla üretim kalitesinin yanında servis, yedek parça, ikinci elde kolay satış gibi bir çok kriterle birlikte değerlendirilmeleri gerekir.

iş böyle olunca da, her zaman söylemişimdir. otomobilde her bütçe ve beğeniye göre seçenek var ama en iyi araba, kapımdaki (benim olan, bana ait olan) arabadır. aynı mantıkla motor için de söylemek gerekirse en iyi motor, işletimi ve satışı kolay olan motordur. bu değerlendirme bakınca da takashi amcamızın memleketi olan japonya'da en iyi motosiklet suzuki olabilir ama benim memleketimde en iyi olmasa da en ideal motor hondadır şahsi fikrimce... burda da günün birinde suzuki aynı servis ağına, yedek parça parkına, usta bolluğuna sahip olursa (ki bunlar olunca ikinci elde satışı da daha kolay olacaktır) o zaman burda da en ideal marka suzuki olabilir.

tabii bu benim de alım yaparken suzukiyi tercih etmeyeceğim anlamına gelmez. tüm bu kriter ve doğruları bilerek, risklerine razı gelerek, hesap kitabımı yapıp suzuki alabilirim ama genel kullanıcı yapısında düşünürsek bu markalar içinde en çok tercih edilenin honda olduğu ve olacağı da bir gerçek...

Motosikleti
    Honda 1000 RR
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçücük yollarda yarışan ss'ler, kasksız-korumasız sürücüler

Hocam paylaşım için teşekkürler ancak bu tanımlama biraz yanlış olmuş,Yollarda gazlayan Sadece SS'ler Değil... Bide Gazlamaya Çalışan SS Olmayanlar var..Asıl fenası onlar...

Ayrıca Suzukinin gerçekten başarılı olduğuna Bende Katılanlardanım....Suzuki ve Bmw'den vazgeçmem...
    [B]AnıL DOĞRU[/B]
    anildogru@mynet.com

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler