Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir Japon'un gözünden Japon Motosikletleri, İstanbul trafiği ve Motosiklet Kültürü ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eminim sen de benim okurken sasirdigim kadar sasirismissindir bu cevaba.. yani ilk olarak suzuki denmesine.. niyeyse bizim ulkemizde ilk agizdan cikan honda oluverir genelde.. belki iyi reklam&pazarlamanin sonucu belki de ulkeden ulkeye degisen kullanim&yol sartlarinin sonucu.. bunu bilemeyiz..

sonucta o japon arkadaslarin o cizgi cizgi gozleri bizim trafigi gorunce boncuk boncuk olmustur.. iste belki bu trafik ve kullanim sekillerine gore degerlendirme sansi olsa o japon arkadsin siralamasi degisebilir belki de..

yani kisaca 100 japona sorup anket yapalim denmis ama bence o 100 japonu alalim, istanbul trafigine sokalim sonra da sag kalanlardan bir sonuca variriz sanirim..
    Suzuki kaliteli bir marka ve araçları da kaliteli. Fakat ülkemizde bence başarısız yönetimle reklam ve pazarlamadaki kabiliyetsizlikleriyle ne binek araçlarda ne de motosikletlerde yeterli satışı yapamıyorlar. Suzuki swift yeni kasayı ilk olarak çok az bir adet getirdiler ve talebi karşılayamadılar, bir kaç ay sonra daha fazla miktarda araç getirdiler ama iş işten geçmişti. Alın size kötü bir örnek daha. Fuarlarda Honda, Yamaha ve Kawasaki'nin üzerine oturup ergonomisine bakarken Suzukinin oturmak yasak vs gibi garip yaklaşımları da başka bir örnek tabi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:20 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:15 AM ----------

mehmetcim italyadan gelen heyet yok mu?? bir sonraki topicte italyanları konuşalım
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Tamam Koray abi bir dahakine inşallah İtalyan'ları ağırlayıp onların da fikirlerini öğreniriz. Gerçi görünen köy kılavuz istemez. Adamlar heralde Ducati derler ama tabi onların ağızlarından duyması farklı
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Güzel bir paylaşım teşekkürler.

Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuya japon kaldımm
    Kalırsın tabi senin motosiklet kore malı.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir paylaşım teşekkürler.

Kalırsın tabi senin motosiklet kore malı.
    kore çin japon
    ne farkeder ajan bunların gözleri hep bi yere sıkışmış gibi....çekik çekik..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı bizim takımlar gibi, bunlar 4 büyükler abi, yani ayrıma gerek yok, handisi daha iyi biraz yavan olur.bu 4 ünden şaşma yeter
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı bizim takımlar gibi, bunlar 4 büyükler abi, yani ayrıma gerek yok, handisi daha iyi biraz yavan olur.bu 4 ünden şaşma yeter
    Herhalde suziki diye Galatasaraydan bahsediyor.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    hepsini okudum daha uzun oslaydıda okurdum çünkü hep merak ettiğim bi konuydu...servise sorarsan kawasaki iyi diyor çünkü çabuk patlıyor ama kullananların hepsi hondada kararlı he birde suzuki ama yeni modellerin beygirleri yüksek ve fiyatları uçuk oldugu için çogu alamayıp hondayı tercih ediyor.dün konuştugum bir arkadaşım 2008 600rr ı aldıgında adamın 2 yıl içinde motoru patlat garantiden demiş ve eklemiş eğer becerebilirsende helal olsun derim =)) bnce honda hayat ondaa..

King_Onur_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bi kaç bişide ben eklemek istiyorum.ben 2.motorumu aldığım adam antalyada gazipaşada yaşayan ingiliz bi adamdı.gerçi ben öle çok ii bi motor almadım ama gene bana göre güzel bi motor olan rx king di.nette araştırırken bulmuştum.ve şansıma gazipaşaya kadar gidip motora baktım beğendim aldım.aldığım motorda onun değil gene oraya yazları gelen almanyada yaşıyan bi arkadaşınınmış.adamın sadece yazları gelip kullandığı bi motor.

herneyse konuyu dağıtmıyım.adam gazipaşada zewk olsun die bi cafe işletio cafe nin içinde hem dekor olsun hemde park yeri olarak kullandığı motorları vardı.bi tane suzukinin 1200 lük racıng bi motoru.(bnm için çalıştırdı ortalık yıkıldı resmen).bi tane yamahanın atv si,bi tane dtr 125,bi tane de suzuki an 125,bide bnm aldığım motor yamaha rx king.adamla baya konuştuk adam 55 60 yaşlarında.bana dediki ben dedi ingilterede suzukinin 2 yıl kulüp başkanlığını yaptığını söledi.ve bi kaç drag yapma yöntemleri verdi.ben ingilizleri hiç sevmeyen biri olarak çok ısındım.çok samimi birisiydi.herneyse ben motorun noter satışını aldım gidiyorum bana dediki ömrün boyunca suzuki ve yamahadan başka motora binme dedi.en güvenli ve sağlam motor suzuki ve yamahadır dedi.hondanın görüntüsü güzeldir ama kalitesi düşüktür dedi.ben yok mok falan dedim ama adam gerçekten çok bilgiliydi.ve tekrar gazipaşaya geldiğimde uğramamı söledi ve ben ordan ayrıldım.

konu ile ilgili bilgi vermek istedim...
    [B][COLOR="Blue"]Dün diye bir şey yoktur.Ya geçmişi silmişiz yada kafamız güzel bol içmişiz...[I][/I][/COLOR][/B]

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    japnları emziririm :d

Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu ne ya superrr kopmtumm =)) yıllarca akvaryumda balık besledim böyle bişey görmedim =)))

güzel paylaşım

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kore çin japon
    ne farkeder ajan bunların gözleri hep bi yere sıkışmış gibi....çekik çekik..
    Valla Kore, Çin, Japon aynı diyosanız hayalimizde fazer, r6,600rr yerine mondial,yuki, yuan falan olsun

Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen abi

Kesinlikle
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Süper paylaşım olmuş, ama kawanın sonuncu olması beni üzdü.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Hyo da Sivasspor oluyor o zaman

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:09 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:08 AM ----------

Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takashi Tokyo Drift teki Yakuza ya
    pu haha ha ha ha koptum buna

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:10 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:09 AM ----------

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    adam motordan anlıyo belli şahinci değil..
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yamaha yzf r1
    Ardından büyük bir heyecanla Yamaha dedi Tip olarak en beğendiği Yamaha'larmış helal sana Takashi

vlamix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Japon ne anlar motordan

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    sonuçta hepimiz japonuz
    ::tutkuy::

Motosikleti
    Alıntı muyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuçta hepimiz japonuz
    Sen olaylara japon kaldın sanırım...

ßU JAPON MAKİNALERINDA( MOTORSİKLET) ASALET WAR YA :d ÇİN İŞİ ÖLÜ..:..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler