Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nemrut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ boy,
    8-9 eylül tarihli yarış 22-23 eylüle ertelenmiş
    Hadi be.... O halde sanırım 7 yarış yapmayacaklar...
    Kışın hayatta o organizasyonun altından kalkamazlar...

Motor hakkındaki iyi dilekleriniz için teşekkürler fakat daha kesin değil...

ella2005
    Siteye hoşgeldin Hakan, birdahaki gelişinde haberimiz olsun

1- 8-9 Eylül 2007’de gerçekleşecek olan Türkiye Motosiklet Pist Şampiyonası 5. ayak yarışı, Körfez Pisti işletmesi (İMK) tarafından bildirilen tadilat çalışmaları ve teknik nedenlerle
    22-23 Eylül 2007 tarihine alınmıştır.

2- 29-30 Eylül 2007 tarihinde gerçekleşecek olan Türkiye Motosiklet Pist Şampiyonası 6. ayak yarışı, EMK (Ege Motosiklet Kulübü) İzmir’de bulunan motosiklet kulübü organizasyonunda Ege’li yarışçılar düşünülerek İzmir Yarış Pistine alınmıştır.

Saygılarımla,

Müge POLATKAN
    Pist Komisyonu Başkanı
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Hmmm ben de sevinmiştim Körfez Pistine doğru motorlarımızı süreceğiz die :D :D Kısmet baya ileriki tarihlerde imiş :(
    AKIN FİDAN

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Bu federasyonun ne yapacağı belli olmuyor, her an bir değişiklik söz konusu. Düşünüp taşınıp ona göre bundan sonraki yarışlara girip girmeyeceğime karar vereceğim. İzmir'deki yarışa katılamayabilirim, bu durumda tek bir yarış için motoru tekrar yarış kılığına sokmak eziyet olacaktır.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Piste bok atıp duruyordunuz yok çukur var yok bişeysi bozuk diye.Al işte adamlar düzeltmeye karar verdi sayenizde.Heheheh.Ama dünyanın heralde hiçbir yerinde böyle aptalca ben yaptım oldular yoktur heralde.Millet nasıl gelir olur mu olmazmı düşünmek yok.Ben yaptım oldu...
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Marlboro Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piste bok atıp duruyordunuz yok çukur var yok bişeysi bozuk diye.Al işte adamlar düzeltmeye karar verdi sayenizde.Heheheh.Ama dünyanın heralde hiçbir yerinde böyle aptalca ben yaptım oldular yoktur heralde.Millet nasıl gelir olur mu olmazmı düşünmek yok.Ben yaptım oldu...
    Aman yapsınlarda birilerinin canına birşey olmasın. Genelde bizim ülke yöneticilerinin mantalitesinden illa birrilerinin canına bir musibet geldikten sonra harekete gecmek oluyor.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Marlboro Man
    Piste bok atıp duruyordunuz yok çukur var yok bişeysi bozuk diye.Al işte adamlar düzeltmeye karar verdi sayenizde.Heheheh.
    Abi bişi yapacakları yok, pist yama dolu, önce o yamaları adam etmeleri lazım.

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Marlboro Man

Abi bişi yapacakları yok, pist yama dolu, önce o yamaları adam etmeleri lazım.
    Bunu yapmaları gerektigi yıllar önce bellii olmasına ragmen gelip tam yarıs zamanlarına denk getirmeleri ise tam bir dusuncesizlik
    Bu denli dikkatsiz bu denli sorumsuz bir çalısma baska ulkede yoktur heralde
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Motosikleti
    suzukiii k6 gsxr 1000
    slm arkadaşlar süper sport kullanıcıları,istanbulda bir ekşin yapılıyormu haberdar olmak isterim

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    ara ara yapılıyor. buradan haberdar olabilirsin. buluşmalara katılırsan memnun oluruz.
    türkçemize de sahip çıkarsak daha da memnun oluruz.

ekşın mı... ehehe evet her gece bağdatta kalkış yaparız anahtarına

...
    şaka bir yana biz buluşur kahve içeriz, gezeriz, ara sıra eğitime gideriz...
    ekşın istiyorsan bizimle piste gelebilirsin tabi...
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Taskiranus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekşın mı... ehehe evet her gece bağdatta kalkış yaparız anahtarına

...
    şaka bir yana biz buluşur kahve içeriz, gezeriz, ara sıra eğitime gideriz...
    ekşın istiyorsan bizimle piste gelebilirsin tabi...
    İlk buluşmaya gelmeye niyetim var ama sadece cuma günü boşum.Cuma günü anadolu yakasında bir buluşma olursa mutlaka haberim olsun sizlerle tanışmam lazım
    Saygılar...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @patriote, arkadaşım ay sonunda burada olacakmışsın. Ben o tarihlerde müsait değildim ama artık müsait gibiyim. Bu başlıktan haberleşelim, buluşma olduğunda ben de geleceğim seninle tanışmaya.

Motosikleti
    var
    hangi markaların karbon kaskları var? benim bildigim uvex, marushin ve bmw'nin karbon kaskları var.

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    marushin'in karbon kaskını dün akşam konuştuk görkemle bilen kullanan var mıo?ayrıca x-lite karbon fiber kaskları var sanırım?marushin kaskları çok merak ediyorum.Dier fiberglassları da?tnt800 modelini özellikle?üstte 3alta 1toplamda 4havalandırması var.Kocaman spoyler ile çok yüksek süratte bile sarsıntı yapmıyormuş.Bir kaç kullanandan aldığım bilgilere göre...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Nemrut
    hangi markaların karbon kaskları var? benim bildigim uvex, marushin ve bmw'nin karbon kaskları var.
    Ne yapacaksın olmm karbon kaskı? Zaten piyasada satılan belli bir kalitenin üzerindeki bütün kasklarda karbon kullanılıyor. Karbon tek başına kullanıldığında sağlam bir malzeme değildir çünkü karbon kırılgandır. Composite olarak kullanılmasının nedeni de budur. Birçok kişi bu konuyu yanlış biliyor. Mesela yarış grenajları da sadece karbondan dökülmez, karbon esneyen bir malzeme değildir, o yüzden esnekliği sağlamak için eğer iki kat kumaş atılacaksa bir kat karbon elyaf, bir kat cam elyaf atılır grenaj dökerken. O yüzden sadece karbondan yapılmış malzemelere güvenme. Sana hafiflik dışında birşey sağlamayacaktır.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kaskların hemen hepsinde karbon kullanılıyor. Alırken kafanıza uygunluğuna ve temizlemesinin kolay olmasına dikkat edin.
    Geri kalanı hava civa.
    Şu iyidir bu kötüdür, yaklaşımı yanlış.
    Tabii ortalama piyasa kasklarından bahsediyorum. Karpuz kabuklarından değil.

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @patriote, arkadaşım ay sonunda burada olacakmışsın. Ben o tarihlerde müsait değildim ama artık müsait gibiyim. Bu başlıktan haberleşelim, buluşma olduğunda ben de geleceğim seninle tanışmaya.

Boy 30-31 ağustos tarihlerinde, bir aksilik olmazsa İstanbul'dayım.
    Eşim ve oğlumla birlikte bir İstanbul gezisi planlıyoruz.

28 ağustosta Türkiye'de olacağım.
    3 eylül'e kadar İzmit'teyim. Bu araya İstanbul gezisini sıkıştırdık.
    Daha sonra Bursa'ya geçeceğim.

Size bu iki günden hangisi uygunsa benim için farketmez.Bir buluşma gerçekleştirebiliriz.

Motosikleti
    var
    karbonun gevrek bir malzeme oldugunu biliyorum.
    ben sadece hangi markaların karbon kask ürettigini ögrenmek istemiştim.
    bir de karbon parçalardaki desen plastik yüzeylere verilebilir mi? (boya veya sticker çalışmalarıya)

Nemrut
    Evet verilebiliyor....
    Bunun bir çok yöntemi var...
    En basit ve kalitesiz yöntem carbon görünümlü sticker kağıtlar... Modifiye otomobil dükkanlarında satılıyor...
    En karmaşık olanı ise sanırım yüzeyi 1 kat karbon elyaf ile kaplamak...

Bu karbon görünümü kaplamayı kaliteli olarak yapan 1-2 yer var...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Nemrut
    karbonun gevrek bir malzeme oldugunu biliyorum.
    ben sadece hangi markaların karbon kask ürettigini ögrenmek istemiştim.
    bir de karbon parçalardaki desen plastik yüzeylere verilebilir mi? (boya veya sticker çalışmalarıya)
    Shamyl arkadaşımızın Uvex karbon kaskı var. Gerçekten inanılmaz hafif bir kask. Ancak malzemenin sadece karbondan olmasının dediğim gibi dezavantajları var. Karbon deseninin gözükmesi mümkün. Ama karbon kumaşı çok dikkatli ve düzgün döşemek gerekiyor, yoksa kumaş iyi gözükmüyor.

Uvex kaskta kumaş; benim düşüncemi soracak olursan gayet düzgün döşenmişti.. O gün parkta incelediğimizde 1-2 hata (hata diyebilirsek tabi) bulmuştuk fakat ben Amerikadan gelen Harley Davidson marka full carbon kaskları da incelediğimde o hataları görmüştüm...
    Bu kaskların tek kötü özelliği , çizildiğinde veya darbe yediğinde inanılmaz belli etmesi. Birkaç aydan sonra eğer düzgün kullanmazsanız çizik içinde bir kaskınız olabiliyor.
    Fakat gerçekten çok hafif ve çok rahat olduğunu da söyleyebilirim...
    Bira ucuzladığı takdirde uvex düşünülebilir bence...
    Sonuçta dot onaylı bir kask.
    Aerodinamisini ve sessizliğini de araştırıp karar vermek gerekir...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler