Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tamerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR'dn HayalBuysa HayAbuSa ya Terfiiiiii
    Alıntı edy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy'u tanıyorum, azda olsa tameride tanıyorum. Boy bence söylenmesi ve yapılması gerekeni söylüyor kötümü yapıyor kesinlikle hayır. bende bugüne kadar 600cc ve yukarısı motoru olupta 150km hızı geçmeyen görmedim ama bu tamerde geçecek anlamına gelmiyor. Tamer gördüğüm kadarıyla sakin bir insan. motorun hayırlı olsun. umarım kazasız belasız kullanırsın . bu konuyu fazla uzatmaya gerek yok bence konu amacına ulaştı. herkes mesajı aldı sanırım.
    bencede Edy.. yanlıs anlasılmasın benım Boy a kızdıgım falan yok aksıne ilgilenmesi uyarması güzel bişiy..hersey icin tesekkür ederim..
    [B][FONT="Comic Sans MS"]Motorsiklet ve Rottweiler En Büyük Tutkularımm..Şükürki ikisinede Sahibim..[/FONT][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Arkadaşlar catalunya gp'sinin full video'sunu indirebilen var mı acaba

İzlemeyi çok istediğim bir yarış linki falan varsa yollarsanız çok sevinirim

cadde de ne işim var benim. dün bir arkadaşı görmek için girdim caddeye. motor isyan etti. motoru soğutmak için otobana çıkmam gerekti bizim gittiğimiz yollarda motora binseniz bir daha caddeye gitmezsiniz. motorun keyfi virajlı yollarda çıkmaya başlıyor şiddetle öneriyorum. her hafta sonu bir yerlerdeyiz.
    bir gün caddede bir buluşma yapalım ama herkes gelsin. insan tartıştığı kişiyi tanıdığı zaman nedemek istediğini daha iyi anlıyor.
    Erdem abi msj atacaksın unutmadın dimi
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Motosikleti
    Honda CBR1000RR
    SS veya SBK hatta yaris motorlari degince dayanamam

Bütün yazilanlari okumadim ama bir kacina göz gecirdim.
    Tartisilan konuya hic girmek istemiyorum.

Bir yandan da size kendi fikirlerimi anlatmak istiyorum.

600 veya 1000 lik bu motorlar yaris motorlari , nekadar da hizli olsalar
    insani tesvik etselerde akilli ve düsünerek kullanmak gerekir.
    Cadde bu, neyin ne zaman olacagi belli olmaz. Gercekten bir Race motorun
    tadini cikarmak istiyorsaniz piste cikmalisiniz.

Uzun düzlükte 300 gitmek okadar marefet degil, maksat ve bu motorlarin amaci bir virajdan öbürüne yatip kalkmak, iste motorun vede hayatin tadi orda. Düzlükte gazlamak bana adrinalin vermiyor, anca virajlara daldigim zaman adrinalim yükseliyor

virajiniz bol olsun

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Aytunc adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bütün yazilanlari okumadim ama bir kacina göz gecirdim.
    Tartisilan konuya hic girmek istemiyorum.

Bir yandan da size kendi fikirlerimi anlatmak istiyorum.

600 veya 1000 lik bu motorlar yaris motorlari , nekadar da hizli olsalar
    insani tesvik etselerde akilli ve düsünerek kullanmak gerekir.
    Cadde bu, neyin ne zaman olacagi belli olmaz. Gercekten bir Race motorun
    tadini cikarmak istiyorsaniz piste cikmalisiniz.

Uzun düzlükte 300 gitmek okadar marefet degil, maksat ve bu motorlarin amaci bir virajdan öbürüne yatip kalkmak, iste motorun vede hayatin tadi orda. Düzlükte gazlamak bana adrinalin vermiyor, anca virajlara daldigim zaman adrinalim yükseliyor

virajiniz bol olsun
    sana katılıyorum aytunc . bu işin keyfi bol virajlı yollarda çıkmaya başlıyor. bir kere pistte çıkıp tadını alan kişi cadde de kullanmaktan keyif almamaya başlıyor. hele birde türkiyede motor biniyorsan. dış etken denen bir etki kalmadığı için çok rahatlıkla motor kullanabiliyorsun. türkiyede caddede kullanınca viraja girmeden önce bir kere düşüneceksin ondan sonra gireceksin. geçen gün bir kaç arkadaşla güzel ve virajlı bir yolda gidiyoruz virajda karşımıza inek sürüsü çıktı , bize doğru geliyorlar. Bayağıda keskin bir virajdı. hızımız çok değildi neyseki durabildik. kafanızda o sahneyi bir canlandırsanıza. virajdasın 110-120 km hızla yatırmısın motoru ama 20 metre içinde durman gerek çünkü karşında sağ sola gezinen 10 tane inek var.
    Aytunc keşke almanyadaki olanaklar bizdede olsa. bizim burda havalar motor için uygun ama yollar değil sizin oralarda yollar uygun, bol bol güzel pist var. bizim pistimizin yolları almanyanın ara sokaklarında yoktur herhalde. güzel bir pist yaptılar(istanbul park ) ama onada uzaktan bile bakamıyoruz çünkü günlük kirası 75.000 euro .aytunc seni yakalamışken bir kaç şey sorayım. munich ve stuttgart etrafında pist varmı , pist ücretleri ne kadar oralarda. yakında almanya'ya gitme ihtimalim var. oralara gitmişken piste çıkmamak olmaz herhalde.

@cayman,

unutmadım mesaj atacam
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Hocam,
    dayanamıyon da nerdeydin şimdiye kadar?

Tecrübeli arkadaşlar artsın diye bir tarafımızı paralıyoruz.

Gel arasıra topiğe iki kelam edelim.

Bu arada komşuymuşuz.

Almanya'nın neresindensin?
    (Ulen tam Türk sorusu oldu ha
    Hemşerim memleket nere! gibi)

dinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR 8
    ... geçen gün bir kaç arkadaşla güzel ve virajlı bir yolda gidiyoruz virajda karşımıza inek sürüsü çıktı , bize doğru geliyorlar. Bayağıda keskin bir virajdı. hızımız çok değildi neyseki durabildik. kafanızda o sahneyi bir canlandırsanıza. virajdasın 110-120 km hızla yatırmısın motoru ama 20 metre içinde durman gerek çünkü karşında sağ sola gezinen 10 tane inek var. ...
    Allah' tan bu sürü ben orayı geçtikten sonra çıktı. ineğin üzerindeki beneklerden biri olucakmışım
    sen hiç gözlerinde korku olan bir kartal gördün mü ?

Alıntı dinmeyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah' tan bu sürü ben orayı geçtikten sonra çıktı. ineğin üzerindeki beneklerden biri olucakmışım
    barış seninlede giderkende karşımıza inek çıkmıştı dimi benim bahsettiğim 2 -3 gün önce tayfunla giderken çıkan inekler. bu aralar karşıma okadar çok inek çıktı ki geçen 2 hafta içinde yoluma 4-5 kere inek çıktı. riva yolunda bir kaç tane inek var, bu inekler devamlı geziniyor. bu ineklerin bir de öküz bir sahibi var bırakmış inekleri gezinsin diye. o yola çok dikkat edin arkadaşlar, çok güzel bir asfaltı ve virajları var ama virajların sonu gözükmüyor ve herzaman karşına inek sürüsü çıkabiliyor. riva yolunda çok kaza oldu. o bölgede bir de çok insaat var, kamyonlar devamlı toprak, çimento gibi şeyler dökebiliyorlar yola. dikkat edein eğer o taraflara giderseniz.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Siz nerelerde geziyorsunuz?Şile gezisine gidiyoruz dimi pazar günü İstanbullular.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @tamerr
    bencede Edy.. yanlıs anlasılmasın benım Boy a kızdıgım falan yok aksıne ilgilenmesi uyarması güzel bişiy..hersey icin tesekkür ederim..
    Aynen dediğin gibi arkadaşım, ben sadece insanların başlarına birşey gelmesin diye bazı uyarılarda bulunuyorum yoksa abuk subuk tartışmalara hiç girmem. Kazasız belasız motorunu sürersin umarım.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Alıntı dinmeyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çok güldüm yaaa
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim karşıma otobanda viraj alırken tam viraj bitiminde karşıya yavaş yavaş geçmeye çalışan yaşlı bastonlu bir dede çıkmıştı... Neyse ki otoyol kalabalık değildi tek ben vardım... Kaçabildim dededen
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    boy:
    mehmet abi tam senlik bu alet
    http://www.motosiklet.net/forum/fayd...a-romorku.html
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @onr.sual
    mehmet abi tam senlik bu alet
    Hasan arkadaşımız ile beraber gidip bu firmayla sponsorluk hakkında görüşmüştük. Yarış sezonu boyunca bize bir römork temin edin, biz de sizin reklamınızı yapalım, logolarınızı motosikletlerimize koyalım dedik. İsterlerse sezon sonunda römorku geri verebileceğimizi söyledik. Römork fiyatı kadar sponsorluk düşünmediklerini söylemişler ama bize güzel bir indirim yapmışlardı. Sponsor olmadığından ve her masrafı cebimizden karşıladığımız için indirimli fiyatı bile bize yüksek geldi. Sattıkları römorklar gerçekten kaliteli. Hatta bugün Çektaşı'dan biri beni aradı, telefonda MT'den bahsettim, büyük ihtimalle o başlığı açan da kendisidir.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    Honda CBR1000RR
    aytunc seni yakalamışken bir kaç şey sorayım. munich ve stuttgart etrafında pist varmı , pist ücretleri ne kadar oralarda. yakında almanya'ya gitme ihtimalim var. oralara gitmişken piste çıkmamak olmaz herhalde.
    Slm Edy
    Almanya'ya ne zaman geleceksin ? ne kadar kalacaksin ? Pist var direk
    Stuttgarta degil ama misal Hockenheimring yada Nurburgring var.
    Bir gün pistte Antraman ( antröner icinde ) 160 Euro !!
    Nurburgring (yesil cehennem derler ) bir turu 18 Euro. uzunlugu 22 km. civari.
    Almanyada gercekten pist cok, ama herzaman cikamiyoruz bize de pahalli geliyor. Ben Oschersleben pistine yakinim ama herseferinde 160 Euro cok geliyor senede 3-4 sefer cikarsam cikiyorum.
    Ama organisasyon süper, hersey var. Motorla ucarsan bile ordaki yetkililer motoru alip garaja cekiyorlar, doktorlar hastane arabasi ve hazir olan helikopter hersey var.

Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam,
    dayanamıyon da nerdeydin şimdiye kadar?

Tecrübeli arkadaşlar artsın diye bir tarafımızı paralıyoruz.

Gel arasıra topiğe iki kelam edelim.

Bu arada komşuymuşuz.

Almanya'nın neresindensin?
    (Ulen tam Türk sorusu oldu ha
    Hemşerim memleket nere! gibi)
    Bu bölümü yeni gördüm desem gecikmemi afettirirmi
    harbi burda dedigin gibi iki kalem atip bol bol resim de ekleriz iyi olur dimi

Ben Braunschweig'de kaliyorum (Hannover'e yakin A2 üzerinde)
    sen neresindesin ?

Bak yakinsan sansin yok, burda Harz dagi müthis dön babam dön

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Toplanın Almanyaya gidiyoruz
    Burada ambulansında soğutucusu dahi bulunmayan üzeri toprak ve yama dolu dandrik go-kart pistinde dönmek için o paralar veriliyor...
    Bizde antremanlar değil yarışlarda bile helikopter görev almıyor... Düşen olursa da bir arkadaşı motora binerek veya sürükleyerek padok'a sokuyor... Piste dökülen yağ vb maddeler ise çalı süpürgeleriyle temizleniyor... nasıl? güzel mi?
    Burada o şartlar sağlansa (antrenör bile var, gözlerim yaşardı ) 160 değil 200€ da vermeye hazırım...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Ben Braunschweig'de kaliyorum (Hannover'e yakin A2 üzerinde)
    sen neresindesin ?

Bak yakinsan sansin yok, burda Harz dagi müthis dön babam dön
    Hocam komşuyuz dedim ama sonradan yazdığım şeyin farkına vardım.

Ben ülke olarak demek istemiştim.

Ben Fransa'dayım hocam.
    Bir kaç yıl önce bir yarış için Almanya'ya gelmiştim.

Hannover civarında da bir yarışa katıldım.

Birini gösterip,
    bak bu da Türk demişlerdi.

Ama Yamaha R1 kullanıyordu.

Belki tanıyorsundur.

Yoksa senmisin?

Almanya'ya arasıra gidiyorum hocam.

Bana yaklaşık 6 saat.

Genellikle Manheim (yanlış yazmış olabilirm) tarafına gidiyorum.

Arkadaşlarım ve akrabalarım o taraflarda...

Sen buralara gelirsen beklerim.....

@Aytunc,

tarihler tam kesin değil belli olunca yazarım. zaten avrupanın yolları bizim pistlerden iyi olduğu için bana her gün pist günü olacak birde merak ettiğim diğer bir konu motosiklet aksesuarları almak için hangi ülke ( italya, almanya fransa,avusturya, yunanistan) daha iyi. hangisinde çeşit bol ve ucuz. munich ve stuttgart taraflarında tavsiye edebileceğin motosiklet kıyafeti ve aksesuarları dükkanı neler.

@patriote,
    yolum fransayada düşebilir. artık sende bizi fransada gezdirirsin. gelir bir çayını içeriz.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplanın Almanyaya gidiyoruz
    Burada ambulansında soğutucusu dahi bulunmayan üzeri toprak ve yama dolu dandrik go-kart pistinde dönmek için o paralar veriliyor...
    Bizde antremanlar değil yarışlarda bile helikopter görev almıyor... Düşen olursa da bir arkadaşı motora binerek veya sürükleyerek padok'a sokuyor... Piste dökülen yağ vb maddeler ise çalı süpürgeleriyle temizleniyor... nasıl? güzel mi?
    Burada o şartlar sağlansa (antrenör bile var, gözlerim yaşardı ) 160 değil 200€ da vermeye hazırım...
    görkeme katılıyorum.körfez pistinde motorlardan biri cimenlere cıkarak piste toprak fırlattı.hemde start finish düzlüğünde.adamlar yarış son sürat devam ederken çalı süpürgesiyle pisti süpürüyor.belli ki iyi niyetliler ama ne diyeyim ki bilmiyorum.ah benim canım ülkem!!

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Normalde F1'de de süpürgeyle falan temizliyorlar pistteki parçaları.Ama dökülen yağ benzin vs. sıvılar için kum + kireç + emici bir madde kullanıyorlar.Kireç zannedersem burada da kullanılıyor.

Bu vesileyle ben de damlamış oldum uzun zamandır takip ettiğim başlığa, herkese merhaba.Motor yok, yakında geliyor.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    lafım çalı supurgesine değil.tabi ki bir şekilde temizlenecek ama yarış devam ederken hemde start finish düzlüğünde diğer motorların süratlerini düşünsene

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler