Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Tderida
    Hayırlı olsun

derya_motor
    Normal şartlarda diğer motorlarla yaklaşık olarak aynıdır... Ha derseniz ama bu motorlar hep yüksek devir kullanılıyor, zorlanıyor , bu motorlar bunun için yaratılmıştır... Bunun dışında örneğin eğer bakımlarını yapmıyor , motoru yerden yere vuruyor , sürekli tekere gelip sert birşekilde bırakıyorsanız motorun ömrü çok daha kısa olacaktır...
    SS motorların kısa sürede ömürlerini yemesinin nedeni motor değil kullanıcıdır, bunu unutmayalım...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR -KANUNİ BOBCAT
    Benİm Cbr 18000 Km De Acaba DeĞİŞtİrme Zamani Geldİmİ. Ondan Dolayi
    Sordum KaÇ Km Gİder Dİye

derya_motor
    Tabiki hayır... Ne yazıkki bizim ülkemizde bu şekilde bir kanı var...
    "Ohooo 20.000'de mi? Bitmiştir o motor" Bu bir şehir efsanesi...
    20.000'de 30.000'de bitiyorsa bir motor , o firma hiç motor çıkarmasın piyasaya daha iyi...
    Motorun , sen ona iyi baktığın sürece gitmeye devam edecektir... Gözlemlediğim üzere çoğu Avrupa ülkesinde hala eski kasa motosikletler kullanılıyor.... Ve onlarda bizdeki gibi bir inanç yok...
    Ne yazıkki bizdeki bu hurafe yüzünden motor 20.000'den sonra değer kaybetmeye başlıyor... Motor tertemiz olsa bile km'si yüzünden satılınmaya zorlanıyor...
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    görkem çok sağol.temiz binersen problem yok bencede

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bu çocuk nereye bakıyor?

Cevap:

Tamer'in motoruna...

Düzelt şu resimleri Tamer. Boynum ağrıdı bakarken..

Derya motosikletimin kilometresini gör diye koyuyorum.

23 bin de revizyona girecek ve daha ilk defa zincir takım ve dişlisini değiştireceğim.

Bu güne kadarki bütün periyodik bakımları servisinde yapıldı ve bir kaç hafta kullanmamam sonucu aküyle yaşadığım bir problem dışında hiç sorun çıkartmadı.

50 bin kilometre de Cbr sattım elimden kaptılar.

Bunun içinde 3 kişi sırada bekliyor.
    Bu yıl değiştirip 2007 modelinin tadına bakmak istiyorum.

18 bin kilometre çok mu? diye sormuşsun.
    Aynı kilometrede R1 almıştım.
    Hemde neredeyse adama yalvararak.

Şimdi bu motor ölmüşmü yani??

Şehir efsanelerini boşver.
    Bakımlarını zamanında yaptır.
    Uzun yıllar keyifle kullan....

OrjinAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200
    Forumda ankaradanda birileri varmı ?
    varsa ankarda toplantı gezi vs. yapıyormusunuz yapıyorsanız katılmak isterim
    cbr125R (32,000 km) gt250R (20,000 km) mct250(5,000 km) gt250(4,000km) gt250R (1000km) cb125(1500km) NS200 (2.000km )

Alıntı tderida adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun tamerr kardeşim!! sonunda boyuna göre bi makina buldun. Burada seni tanıyan arkadaşlar ne kadar efendi bi adam olduğunu biliyor.Ben onların yardımıyla ve tecrübeleriyle seni destekleyeceklerine inanıyorum. Unutma ki güç bilekte değil yürektedir. sen de yürekli bir arkadaşımızsın. Allah kazasız belasız sürşler versin hepinize!

@EDY, dinmeyen, Görkem
    selamlar
    -----
    Bu arada ben de 2004 600RR aldım bu yaz onunla idare edicem. Güneye çalışmaya gidecegim için toplantılara katılamayacagım için cok üzgünüm...
    abi antalya ya felanmı geliyon hangi bölgeye geliyosun.

merhabalar arkadaslar suzuki dl650 vstrom nasıl makına

tamerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR'dn HayalBuysa HayAbuSa ya Terfiiiiii
    işte makıneeeemmmm

Kızıltoprak Tuna Motorun sahibi Cüneyt abinin Hayabusası

[B][FONT="Comic Sans MS"]Motorsiklet ve Rottweiler En Büyük Tutkularımm..Şükürki ikisinede Sahibim..[/FONT][/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    abi diyecek söz yok gercekten mükemmel allah nazardan saklasın.birde 1,2 ve 3. resimlerde arkada duran mat siyah hayabusa ilginç duruyor.
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

Güle güle kullan Resimler gerçekten harika...
    Motor hakkındaki ilk izlenimlerin nedir?
    Eee ne zaman dolduruyoruz makineyi

Bu arada o arkada duran mat haya gerçekten güzel bir motor... fakat kullanıcısı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim , son gördüğümde sivri burun beyaz ayakkabı , beyaz pantalon ile kasksız masksız hawaideymiş gibi geziyordu

Bu arada , bilen arkadaşlar vardır belki ama ben bilmeyen arkadaşlar için yazayım... Çok güzel bir site , ve bazı şeyler hakkında fikir edinmenizi sağlayabilir...
    http://www.hotbodiesracing.com

Alıntı benapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar arkadaslar suzuki dl650 vstrom nasıl makına
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...lusuyoruz.html

tderida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '99 Blackbird; '03 Blackbird; 02 Gsx750F; '93ZZR60
    Alıntı paylasimciturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi antalya ya felanmı geliyon hangi bölgeye geliyosun.
    Dostum didim'e geliorumsize daha yakın galiba

@TAMERR

İşte bu makina bu adamın boyuna göre gerçekten cok süper durmuş sevgili kardeşim. 10 numara adama 10 numara motor!!
    Bir mum diger bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez

Alıntı onr.sual adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi diyecek söz yok gercekten mükemmel allah nazardan saklasın.birde 1,2 ve 3. resimlerde arkada duran mat siyah hayabusa ilginç duruyor.
    onurcum sanada alalım artık şundan daa rahatlayalım hepimizz

Motosikleti
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin

Motosikleti
    [QUOTE=GorkeM;701343]Güle güle kullan Resimler gerçekten harika...
    Motor hakkındaki ilk izlenimlerin nedir?
    Eee ne zaman dolduruyoruz makineyi

Bu arada o arkada duran mat haya gerçekten güzel bir motor... fakat kullanıcısı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim , son gördüğümde sivri burun beyaz ayakkabı , beyaz pantalon ile kasksız masksız hawaideymiş gibi geziyordu

makıneyı dün ilk kez kullandım..yaklasık 1 KM falan oldu sokak arasından gittik.hos zaten basabilcek durumda deildim..heycan yaptım bian cünkü ama sonra sakinlestim. 1000RR a göre kalkısı daha sakin.ama hafif gaz verdiğinde gtmem demio...Rodajı icin özellkle sehiricinde yapma dedi cünyt abi.mümkün oldugu kadar kendinii sehirdısına at dedi..özellikle ilk 1000 Km 6000 1500e kadar 8000 devri gecmememi tavsiye etti...
    makineyi doldurmaya gelince...2 hazıranda yoshimura ekzos lar gelio kendi motorunada kullandıgı tek traf cift cıkıslı ekzos ..düşünüorm karar vermedim daha sadece koruma icin gerekenleri takıcam..koruma takozları.,altarnetor koruması..puıg siyah ön cam..direksyon amortisoru ve celik fren hortumları suan icin düşündüklerim ..zamanı gelince yavas yvas doldurucam...
    [B][FONT="Comic Sans MS"]Motorsiklet ve Rottweiler En Büyük Tutkularımm..Şükürki ikisinede Sahibim..[/FONT][/B]

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar kolumdaki ağrı geçmediği için dün hastaneye gittim, adam gibi bir ortopediste göründüm. Altı tane röntgen çektiler. Sol dirseğimde çatlak varmış, ağrının uzun sürmesi bu yüzdenmiş. Doktor biraz daha sakat düşseydin ameliyat gerekirdi, ucuz atlatmışsın dedi. Bu arada doktor da motorcu, yani derdimizden iyi anlıyor. Yarışa katılabilirsin ama kolunu fazla zorlama ve tekrar üzerine düşme dedi.

@tamerr
    gereklimiydi konusua gelirseenn değildi ama bnm icin iyi oldu demeliyim..gücü konusunda idare edemiceğimi düşünmüorm cnkü boyum yeternce uzun ki bunu profesyonellerde söledi..cok kişiden fikir aldım..
    Arkadaşım, bu tip makinalarda hakimiyetin boy ile alakası yoktur. Öyle olsaydı bütün motosiklet yarışçıları uzun boylu olurdu. Uzun boyun aksine avantajı değil, dezavantajı vardır racing tipi motorlarda. Hayabusa gerçekten tehlikeli bir makinadır, hakimiyeti 1000RR'dan daha zordur çünkü daha ağırdır.

@derya_motor
    ArkadaŞlar Honda Cbr 600 Rr In YaklaŞik Motor ÖmrÜ KaÇ Km Dİr Yardinci Olabİlİrmİsİnİz
    Hiçkimse bir araba veya motosiklet motoruna ömür biçemez. Ben Türkiye'de 1 milyon km de Honda 1000F gördüm, yanlış hatırlamıyorsam 1991 model falandı ve tertemizdi, sahibi hala 280 km/h sürat gördüğünü söylemişti. Özellikle motosiklet motorları yüksek devirde çalışması için üretildiğinden ve caddede yarıştaki gibi kullanılmadığından bence motorun ömründen söz edilmesi pek doğru değil. Bakımlarını düzgün şekilde yaptığınız sürece bir motoru ölene kadar kullanabilirsiniz.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kolumdaki ağrı geçmediği için dün hastaneye gittim, adam gibi bir ortopediste göründüm. Altı tane röntgen çektiler. Sol dirseğimde çatlak varmış, ağrının uzun sürmesi bu yüzdenmiş. Doktor biraz daha sakat düşseydin ameliyat gerekirdi, ucuz atlatmışsın dedi. Bu arada doktor da motorcu, yani derdimizden iyi anlıyor. Yarışa katılabilirsin ama kolunu fazla zorlama ve tekrar üzerine düşme dedi.

@tamerr

Arkadaşım, bu tip makinalarda hakimiyetin boy ile alakası yoktur. Öyle olsaydı bütün motosiklet yarışçıları uzun boylu olurdu. Uzun boyun aksine avantajı değil, dezavantajı vardır racing tipi motorlarda. Hayabusa gerçekten tehlikeli bir makinadır, hakimiyeti 1000RR'dan daha zordur çünkü daha ağırdır.

.
    Boy öncelikle gecmis olsun dierek baslım.hayabusa boyun bi avantaj oldugu sölenio !!!!!! makınenin ne kadar tehlikeli oldugunun da farkındayım..ayrıca ben o makineyle ne piste cıkıcam nede kapatıp gidicem RR dada aynı sekilde sakin kullandım bundada farklı olmıcak...düsüncelerin icin saol

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    herkese selamlar.bir sorum olacak yolda gördüğüm yüksek cc li racing tarzı motorların(600 ve 1000rr,r1,r6,gsxr600)sürücülerine dikkat ediyorum hep yavas hareketlerle kullanıyorlar motorlarını.agır agır gaz acıyorlar agır agır vites değiştiriyorlar.hiç cabuk gaz acan cok seri vites değiştiren aniden fırlayıp giden görmedim.yada cok az denk geldi.genelde yavas hareketlerle kullananları gördüm.bu kullanım sekli bu tip motorların kullanım seklimidir?bu gucu kontrol altında tutabilmek için mi bu tarz kullanım sergileniyor?şimdiden teşekkür ederim
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Alıntı onr.sual adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar.bir sorum olacak yolda gördüğüm yüksek cc li racing tarzı motorların(600 ve 1000rr,r1,r6,gsxr600)sürücülerine dikkat ediyorum hep yavas hareketlerle kullanıyorlar motorlarını.agır agır gaz acıyorlar agır agır vites değiştiriyorlar.hiç cabuk gaz acan cok seri vites değiştiren aniden fırlayıp giden görmedim.yada cok az denk geldi.genelde yavas hareketlerle kullananları gördüm.bu kullanım sekli bu tip motorların kullanım seklimidir?bu gucu kontrol altında tutabilmek için mi bu tarz kullanım sergileniyor?şimdiden teşekkür ederim
    Herkes kullanmak istediği gibi kullanır.. Bende ferrarisi olup İstanbulda çılgınca kullananı görmedim bugüne kadar

Gücü kontrol edip etmemekle ilgili değil bence.. Herkes kullanmak istediği tarzda kullanır.. Bu motorların hakkı zaten pistte verilir sokakta verilmez ki .. Çocuk çıkar araba çıkar kedi köpek yol bozukluğu vs..

Altında her race olan stoppie tek teker yapacak değil herhalde trafikte. doğru mu ?

Aramızda yarışçı arkadaşlar var.. @boy ve @edy'e sorarsan sana ayrıntılarıyla açıklarlar .. Ayrıca @patriote birçok motoru kullanmıştır pistlerde .. Anlatsın sana arkadaşlar
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Bu arada sahibinden.com'da o mat siyahın satılık olduğunu görmüştüm hayatımda ilk defa bir motora 15dk baktığımı hatırlıyorum tek resmine...Deli bir alet.Bu arada hayırlı olsun tamer allah kazasız belasız binmeye nasip etsin...
    AKIN FİDAN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler