Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR 8
    Alıntı kaya34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkürler ama ben avrupa yakasındayım,artık başka zamana veya 27 mayısta piste gelen olursa orada tanışırız.
    Allah izin verirse piste gelicem. yağmur gözüküyo gerçi ama ben taş da yağsa gelirim.
    sen hiç gözlerinde korku olan bir kartal gördün mü ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tamerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR'dn HayalBuysa HayAbuSa ya Terfiiiiii
    avrupa yakasında hava cok kapalı glmek isterdim ama,,
    [B][FONT="Comic Sans MS"]Motorsiklet ve Rottweiler En Büyük Tutkularımm..Şükürki ikisinede Sahibim..[/FONT][/B]

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olsun tamer bir kerede karşıya gelecez, sana sözümüz var. peki hafta sonu geliyormusun tamer.

bu akşamki buluşma yeri sahil yolundaki kahve dünyası olarak değiştirildi.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

tamerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR'dn HayalBuysa HayAbuSa ya Terfiiiiii
    walla gelmek isterim edy ama gene söz veremicem..ew arıorz deli gibi ..anneyii pek yalnız bırakamıorm ondan ..su ısler halledılkten sonra insallah heryere gelmeye calısıcamm..cafe ye bekliorm havalar su ara bozuk gidio güzel gördügüm an bekliorm telim var sanırım..aramıanız yeterlliii ...
    ben genede teli verimmmm... 0532-698-36-22
    [B][FONT="Comic Sans MS"]Motorsiklet ve Rottweiler En Büyük Tutkularımm..Şükürki ikisinede Sahibim..[/FONT][/B]

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar gelebiliyorsanız Cumartesi'den, olmadı Pazar günü mutlaka gelin. Çok sıkı bir yarış olacak. Eğer birilerinde video recorder varsa getirip yarışı kaydedebilirse çok sevinirim. Dışarıdan kendimi izlemek yaptığım hataları görmek adına faydalı olacaktır.

dinmeyen, sen EOS ile Cumartesi geliyorsun değil mi?
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    1000 RR 8
    hoca şirket iş için şehir dışına göndermezse yağmur da yağsa gelicem.

Yarış Tulumları

1. Hangi tulum tercih edersiniz, neden?
    2.iki parçamılımı tercih edersiniz yoksa tek parçamı ?

Benim aklımda olan bir kaç tulum markası var.

BUYRUN TARTIŞALIM

Dainese

M-TECH

CLOVER-950 EUR

REV'İT-850 EUR

Alpinestars

SPYKE

If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bu tulumlar da çok sırıtır adamın üzerinde.
    edy ben kendime özel korumalı pantolon diktirmeyi düşünüyorum kispet brandasından. kemik önleri cepli olacak oraya koruma kullanacam.
    şimdilik bir fikir olarak aklımda.

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tulumlar da çok sırıtır adamın üzerinde.
    edy ben kendime özel korumalı pantolon diktirmeyi düşünüyorum kispet brandasından. kemik önleri cepli olacak oraya koruma kullanacam.
    şimdilik bir fikir olarak aklımda.
    benim fikrime göre bütün supersport kullanıcıları deri tuluma sahip olmalı. motogp , superbike, supersport yarışlarında, motosiklet kıyafetleri üreten firmaların test sonuçlarından kazanılan deneyimlere göre, deri en iyi korumayı sağlıyor . kendin diktireceğin pantalonun sürtünmeden kaynaklanan yüksek ısılara dayanıklı olması gerek. aynı zamanda dikiş yerlerininde çok sağlam olması gerekli, ceplere koyacağın korumaların çarpışma anında çarpışmanın enerjisini emebilmesi gerekli . bence böyle bir tuluma verdiğin paranın 1 kuşunu dahi sokağa atmıyorsun. sana bir örnek resim göstereyim. ben kaza yaptığım zaman üzerimde olan ceket. üzerimde deri kıyafet olsaydı belki kolum kırılmayacaktı.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı edy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim fikrime göre bütün supersport kullanıcıları deri tuluma sahip olmalı. motogp , superbike, supersport yarışlarında, motosiklet kıyafetleri üreten firmaların test sonuçlarından kazanılan deneyimlere göre, deri en iyi korumayı sağlıyor . kendin diktireceğin pantalonun sürtünmeden kaynaklanan yüksek ısılara dayanıklı olması gerek. aynı zamanda dikiş yerlerininde çok sağlam olması gerekli, ceplere koyacağın korumaların çarpışma anında çarpışmanın enerjisini emebilmesi gerekli . bence böyle bir tuluma verdiğin paranın 1 kuşunu dahi sokağa atmıyorsun. sana bir örnek resim göstereyim. ben kaza yaptığım zaman üzerimde olan ceket. üzerimde deri kıyafet olsaydı belki kolum kırılmayacaktı.
    elbette bunlar çok gerekli şeyler ama bizde okadar açılacak ekonomik durum yok :küçük_emrah_smileysi:
    korumalı pantolonların biçoğunu inceledim, yapmayı planladığımdan daha iyi değiller.
    bahsettiğim güreşçilerin giydiği kıspetin bezi. heralde dünyada daha sağlam bir bez yoktur, kolay yırtılsa herkül gibi adamlar asılıyor, ozaman yırtılırdı. korumaları ise kendim yaptırmayacam, zaten mevcut satılan kormulardan alıp yerleştirecem içine. yani aynı kapıya çıkacak. hem bedenime tam uyacak hem yarı yarıya ucuza gelecek.
    bu arada geçmiş olsun, önceden de haberim vardı kazandan. hatta sırf bu yüzden ışıklarda şeridin ortasında durmuyorum, çizgi üzerinde durmaya gayret ediyorum. geçen gece aynı durumda çizgi üzerinde durmuşken yanımdan bi akılsız duramayıp ileri geçip anca durabilmişti. Allah korudu, önünde durmadım çok şükür.
    bu ülkede motora binmek akıl karı gibi gelmiyor bana, zırhla gezsen nafile. tabi Allah başa vermesin ama olursa da enaz hasarla atlatmak var.
    sağlam bir koruma şart.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Aslında yarış motoru kullanan herkes aslında tulum veya benzeri alt üst deri koruma giymek zorunda. Şimdiye kadar kaza yapmamış arkadaşlar, bunun gerekliliği konusunda tatmin olmuyorlarsa da elbet birgün olurlar. Ben tuluma alıştıktan sonra sadece ceket, kask ve eldiven ile kullanırken kendimi çıplak hissetmeye başladım. Yüksek süratlerde tulum gerçekten çok iyi bir koruma sağlıyor. Erdem arkadaşımızın da dediği gibi deri şart! Ancak şöyle de birşey var, deri alırken de mutlaka çok iyi bir marka almanız gerekiyor. Yarışta bir arkadaşımın kolları ucuz marka tulum giydiği için sürtünmeden yandı.

Tulum seçimini neye göre yapmalıyız? Ben uzun süren araştırmalardan ve denemelerden sonra kendime en uygun tulumu buldum. M-Tech. Bu marka geçen sene MotoGP'de 4-5 yarışçının üzerinde vardı ve bu marka ile tanışmam geçen sene motor fuarında oldu. Leyla'ya M-Tech marka deri bir ceket aldık. M-Tech Dainese firmasına deri veren firma. Ben bazı konularda biraz markacıyımdır. Dainese gerçekten bu işin bir numarası! M-Tech markasında da aynı kalite söz konusu. Deri zaten M-Tech, adamlar madem bu deri işini yapıyoruz biz de aksesuar işine girelim demişler. Dainese'ye göre fiyatları çok uygun. Deri olarak kaliteli tulumlarda kanguru derisi kullanılıyor.

Tulum almadan önce mümkün olan tüm marka ve modelleri üzerinize giymenizi tavsiye ederim. Ben 4-5 marka deneyebildim ve acele ile M-Tech aldım. Giyip içinde en rahat hareket ettiğim M-Tech idi. Dainese de iyi ama o paralara almama imkan yok. Tek önemli şey tulumu giydiğinizde içinde rahat hareket edebiliyor olmanız, hareketlerinizin kısıtlanmaması. Genelde çok koruması olduğundan tulumlar biraz ağır şeyler. İlk başta giyerken çok zorluk çekiyorsunuz ama zamanla acayip kolaylaşıyor. Tulum aslında tek parça olmalı ancak profesyonel kullanım dışında da giymek istiyorsanız sadece alt veya sadece üst kullanım açısından iki parçalı olanlarını tercih etmek de faydalı olabilir. Ben şahsen tek parça kullanma taraftarıyım.

SS kullanan arkadaşlar eğer bir gün piste girmek istiyorlarsa mutlaka ama mutlaka iki parça veya tek parça suit edinmeliler. Fiyat konusunda sizlere yardımcı olabilirim, birçok yerde yarışçı indirimi yapıyorlar.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

dostum motorun güzelmiş allah kaza bela vermesin

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğim güreşçilerin giydiği kıspetin bezi. heralde dünyada daha sağlam bir bez yoktur, kolay yırtılsa herkül gibi adamlar asılıyor, ozaman yırtılırdı.

Burda önemli olan asıldığında yırtılmaması değil ki

Önemli olan yere düştüğünde o sürtünmeden oluşan yüzlerce derece sıcağa dayanabilmesi

Yoksa herkül gibi adamlar durmasın asılsınlar
    Bu arada kıspet manda derisinden yapılıyor .. Sağlam olsa gerek ....
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Motosikleti
    1000 RR 8
    ben revit in alt-üst ayrı giyilebilen ama fermuarla birleştirip tulum gibi de kullanılabilen RS 2 modelini kullanıyorum ve çok memnunum. tabi tulum kadar etkili koruma sağlamıyor.

montu fiks kullanıyorum
    kısa mesafede kot+dizlikler le beraber
    uzun mesafede tam takım deri

son derece pratik.

mehmet ve erdem zaten açıklama yapmış ekliycek fazla bişey yok sağlam bi marka, ful deri korumayla motora binmek herşeyden önce adamın kafasını rahatlatıyor. korumayla ilgili soru işaretleri kalmadığından kendine daha güvenli motor kullanmanı sağlıyor.

tigermbz erdem in örnek verdiği korumaların sırıtacağından bahsetmiş. kesinlikle katılmıyorum. yarış kıyafeti yarış motoru üzerinde sırıtmaz. zaten bu kıyafetler "aman elalem ne der" diye değil, hayat kurtarmak için giyilir.

Motosikleti
    Ducati 797
    valla deri tulum giyip gezemem. benim amacım sağlam bir korumayı farklı yöntemlerle de sağlayabilirmiyim diye düşünüyorum.

the_cayman
    bahsettiğim oldukça kalın olan, bir nevi branda bezi. yani korumalı diye sattıkları beze benzer ama onun 2-3 katı daha kalın. sürtünme olabilecek temas noktalarını da sağlam plastiklerle desteklemeyi düşünüyorum

merhabalar

merhaba arkadaşlar ben 10 gün önce yamaha R600 aldım yani spersport da yeniyim Allah kaza bela vermez inşallah.sizlerin bilgi paylaşımına çok ihtiyacım var ayrıca bursadaki diğer motorcu arkadaşlara nasıl ulaşırım?

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Alıntı sibermavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben 10 gün önce yamaha R600 aldım yani spersport da yeniyim Allah kaza bela vermez inşallah.sizlerin bilgi paylaşımına çok ihtiyacım var ayrıca bursadaki diğer motorcu arkadaşlara nasıl ulaşırım?
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-i...mt%5D-125.html

bursadaki arkadaşlar burada
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    edy

Yukarıda bahsettiğin firmalar kendini kanıtlamış , kaliteli firmalar... M-Tech olsun Dainese olsun Clover olsun hepsi gelişigüzel yapılmamış , biryere kadar full koruma sağlayan tulumlar... Aralarında az çok farklılıklar olsa da asıl fark şudur: Biz...

Ben kesinlikle (bedenim de itibariyle) üzerimi en güzel saran , korumları en güzel oturan , en rahat hareket edebildiğim ve en güzel hava alabilen tulumu tercih ederdim.. Bunun için de "Ah Dainese kalitelidir , onu alayım" demez , her tulumu tek tek dener (fuarda mont almam gibi , 4 günün 4ünde de mont denedim" bana en güzel oturanı alırdım...

M-Tech , Dainese , Clover , Spidi tulumların çok iyi olduklarını biliyorum , Alpinestars ve Spyke hakkında bir duyum almadım ama eminim onlar da çok kalitelidir.

Tüm SS kullanıcıların giymesi konusunda , tabiki en iyi koruma tulumdur , fakat şehir içi kullanımda 2 parça giyilmesi çok daha kullanışlı olacağından ben genel kullanımda 2 parça derim... "Dinmeyen" 'in de kullandığı gibi , takım olarak 2 parça giyilen korumalar , tulum kadar olmasa da koruyacaktır , ve şehirde çok daha rahat olacaktır...

dinmeyen
    O ne resim öyle... "Terminator 7"
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    edy

Yukarıda bahsettiğin firmalar kendini kanıtlamış , kaliteli firmalar... M-Tech olsun Dainese olsun Clover olsun hepsi gelişigüzel yapılmamış , biryere kadar full koruma sağlayan tulumlar... Aralarında az çok farklılıklar olsa da asıl fark şudur: Biz...

Ben kesinlikle (bedenim de itibariyle) üzerimi en güzel saran , korumları en güzel oturan , en rahat hareket edebildiğim ve en güzel hava alabilen tulumu tercih ederdim.. Bunun için de "Ah Dainese kalitelidir , onu alayım" demez , her tulumu tek tek dener (fuarda mont almam gibi , 4 günün 4ünde de mont denedim" bana en güzel oturanı alırdım...

M-Tech , Dainese , Clover , Spidi tulumların çok iyi olduklarını biliyorum , Alpinestars ve Spyke hakkında bir duyum almadım ama eminim onlar da çok kalitelidir.

Tüm SS kullanıcıların giymesi konusunda , tabiki en iyi koruma tulumdur , fakat şehir içi kullanımda 2 parça giyilmesi çok daha kullanışlı olacağından ben genel kullanımda 2 parça derim... "Dinmeyen" 'in de kullandığı gibi , takım olarak 2 parça giyilen korumalar , tulum kadar olmasa da koruyacaktır , ve şehirde çok daha rahat olacaktır...

dinmeyen
    O ne resim öyle... "Terminator 7"
    @görkem, sende artık bu işleri öğrenmeye başladın. artık yorumların bile değişmeye başladı.

bu arada yarın bir yerlerde buluşalım diyoruz. nerde buluşalım fikri olan varmı?

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    edy

Ben neden her gezide , her resimde , her buluşmada , özellikle de her yarışta varım abi? ... Her seferinde yeni şeyler öğreniyorum , tecrübe ediniyorum. Mehmet abinin yanında körfeze gitmem sadece yarışı izlemek , fotograf çekmek için değil , bana birşeyler katması açısından da çok önemli... Ucundan ucundan da birşeyler kaptığımı söyleyebilirim

Uzakdoğu dövüşlerinin bazılarında önce ruhen , sonra bedenen hazırlık vardır. Kazanmak için , önce kafanda kazanmalısın savaşı... Bu da öyle birşey , iyi motor kullanmak herzaman çok önemli değildir bence , önemli olan önce kafanda tecrübeli olmandır... Ayrıca çırak olmadan da usta olunmaz
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler