Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Alıntı kozalak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bızım bır sıgortacımız var dun akşam konustum.1400ytl yaparız dedi sasırdım fıyatı duyunca.belkı senın dediğin gibi maddelerde eksıklık vardır.bugun gelıcek detayları bı ıncelemek lazım.bılgılendırdığın için çok teşekkür ederim..eğer uygun sa maddeler felan fıyat cok ıyı ..
    Ya dediğim gibi bir muhafiyet söz konusu yada tanıdığınız olduğu için formda senin bazı önemli riziko katsayılarından etkilenmeni engellemiş olabilir detayları muhakkak incele.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    mrb arkadaslar..aklıma bişey takıldı..acaba yolda gıderken (tabi motorla)cep telefonuz caldı telefona nasıl cevap verıyorsunuz acaba..yada kulaklık felan mı kullanıyosunuz..????
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Basit

Yolda giderken cep telefonumuz çalarsa yapacağımız işlem çok basit.
    Yavaşlayıp sağ sinyalimizi yakıyoruz.
    Uygun bir yerde sağ ayağımızın altındaki pedala basıyoruz ve yine sağ elimizin oradaki fren kolunu kendimize doğru hafifçe çekiyoruz.
    Normal şartlarda motorun durması gerekir.
    Eğer duramamışsak, aynı işlemi tekrarlıyoruz.
    Başarılı olur da durursak şayet ve cep telefonu hala çalıyorsa, telefonumuzu hangi cebe koyduğumuzu bulmaya çalışıyoruz.
    Genellikle telefon susana kadar hangi cebimizde olduğunu bulamıyoruz.
    Daha sonra bulduğumuzda telefon çoktan susmuş olduğu için cevapsız arama seçeneğinden arayanın numarasına bakıp kim olduğunu çıkartmaya çalışıyoruz.
    Eğer numara yazmıyorsa bir ihtimal telesekretere not bırakmış olabilir diyerek servisi arıyoruz.
    Genellikle 2 saat servis reklamını dinleyip sabırla mesajımızı vermelerini bekliyoruz.
    Nihayet şöyle bir mesajla karşılaşıyoruz.
    -Gevurca bişeyler söylüyo lan bu.
    Sesinden arayanın kim olduğunu çıkartmaya çalışırken hoşça vakit geçiriyoruz.

Tabii başka seçenekler de var ama ben tavsiye etmiyorum.
    Hele hele kullandığımız motosikletlerin üzerindeyken...

Kozalak alınma haa.
    Espri olsun diye yazdım...
    En güzeli kenara çekmek.
    Bunu alışkanlık haline getirirsen iyi olur.

Motosikleti
    600RR
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolda giderken cep telefonumuz çalarsa yapacağımız işlem çok basit.
    Yavaşlayıp sağ sinyalimizi yakıyoruz.
    Uygun bir yerde sağ ayağımızın altındaki pedala basıyoruz ve yine sağ elimizin oradaki fren kolunu kendimize doğru hafifçe çekiyoruz.
    Normal şartlarda motorun durması gerekir.
    Eğer duramamışsak, aynı işlemi tekrarlıyoruz.
    Başarılı olur da durursak şayet ve cep telefonu hala çalıyorsa, telefonumuzu hangi cebe koyduğumuzu bulmaya çalışıyoruz.
    Genellikle telefon susana kadar hangi cebimizde olduğunu bulamıyoruz.
    Daha sonra bulduğumuzda telefon çoktan susmuş olduğu için cevapsız arama seçeneğinden arayanın numarasına bakıp kim olduğunu çıkartmaya çalışıyoruz.
    Eğer numara yazmıyorsa bir ihtimal telesekretere not bırakmış olabilir diyerek servisi arıyoruz.
    Genellikle 2 saat servis reklamını dinleyip sabırla mesajımızı vermelerini bekliyoruz.
    Nihayet şöyle bir mesajla karşılaşıyoruz.
    -Gevurca bişeyler söylüyo lan bu.
    Sesinden arayanın kim olduğunu çıkartmaya çalışırken hoşça vakit geçiriyoruz.

Tabii başka seçenekler de var ama ben tavsiye etmiyorum.
    Hele hele kullandığımız motosikletlerin üzerindeyken...

Kozalak alınma haa.
    Espri olsun diye yazdım...
    En güzeli kenara çekmek.
    Bunu alışkanlık haline getirirsen iyi olur.
    yol alınmadım tabiki..zaten oyle yapıyoruz sağa cekıp durup telefonu cıkarmadan once kaskı cıkar sonra eldıvenle cebıne ulasamazsın eldıvenıde cıkar derken telefon kapanıyo..sonra ben aramak zorunda kalıyorum benı arayanı.eğer aramazsam 10 dk.geçmeden bidaha arıyo.aynı işlem tekrar yapmak zorunda kalıyorum.acaba bluetooth felan kullanabilirmiyiz acaba belki durmaya gerek kalmaz.zaten coğu zaman ben hıssetmıyorum telefonun caldığını
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    benim telefonla aram pek olmadıgı için saga çekip de telefonu açmıyorum.
    eger gidecegim yol uzunsa yani mola vermeyeceksem ve telefonun çaldıgını farkedersem saga çekip kaskı eldiveni çıkartıyorum.
    ayrıca boyle dalga yayan aletleri başımdan ve kalbimden mümkün mertebe uzak tutmaya çalışıyorum(o yüzden bluetooth kulaklık felan kullanmadım hiç)

scooter kullanırken farklı kask kullandıgım için kask ile başımın arasından telefonu sokup kaskı çıkarmadan konuşabiliyorum.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kulaklık kullanıyorum... Tel çaldığında başımın altından düümesine basıp vıdı vıdı konuşuyorum...

Ha kulaklık kullanmadan önce telefonu açıp kaskın ön camından içeri çene boşluğuma atıyor , sonra kaskın camını kapıyordum Telefonla hoşça vakit geçiriyorduk :D
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben motora binerken telefonun sesini kısıyorum zaten, çalarsa çalsın moduna geçiyorum. Telefon pek ilgilendirmiyo beni motorun üzerindeyken. Zaten acil bir durum varsa arayan mesaj atıyor indiğimde ben onu arıyorum. Zaten akrapovic saolsun telefon çalsa da pek duyucağımı sanmıyorum
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Hayatımızda cep telefonunun olmadığı günleri hatırlıyorum. O zamanlar bu tür dertlerimiz yoktu. O yüzden ben motosiklette kesinlikle cep telefonuna bakmıyorum. Durduğum zaman, o da aklıma gelirse bakarım.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Zaten gerek yok bakmaya... Tandığın insanlar zaten 3 çaldırışta açmazsan motorun üzerinde olduğunu biliyor... Tanımadığınsa da gerek yok açmaya
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Kulaklık kullanabilirsin telli olanlar daha kullanışlı oluyor tuşuna rahat basıyorsun ama bana sorarsan en iyisi motora bindikten sonra konuşmak çünkü konuştuğun kişi sinirini bozup yola olan dikkatini dağıtabilir

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Arkadaşlar çok güzel yazmış bende katılıyorum.. @boy söylediklerin doğru @patriote esprili bir dille yaklaşmış her zamanki gibi ...Ama bana kalırsa hayatta ne zaman ne olduğu belli olmadığı için @GorkeM gibi yapardım .. Acil durumlar söz konusu olabiliyor bazen.. Kulaklık şart

Birgün motorda kask takmayıp cep telefonuyla konuşanı ve bir elinle sigara tutanı gördüm.. Zaten canının kıymetini bilen bazı salaklar kask takıyor bende onlardan biriyim.. Ama o salaklar sağ kalabiliyor kask takmayanlar ise gazete manşetlerini süslüyor beyinlerini yerden kazıyorlar...
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Kablo

Ben motorun üzerindeyken telefonun sesini bir kez bile duymadım.
    Valla duyanlara bravo.
    Genellikle telefonumu yanıma alıyorum.
    Herhangi bir aksilikle karşılaşma ihtimalin de (ki başıma çok geldi) oldukça yararlı bir alet.
    Ama
    Kablo konusuna karşıyım.
    Neden karşı olduğumu sorarsanız bilmiyorum.
    Daha kablo yazısını okur okumaz sıkıntı bastı beni.
    Belki ben üzerime giydiklerimi abartıyor olabilirim. Bu nedenle bir de kablo ıvır zıvır bana fazla gelir.
    Bir alet var.
    Ben kullanmıyorum ama kullanan arkadaşlarım var.
    Eskisen kulağı ağır işitenlere takarlardı.
    Ona benzer bir şey.
    Kulağınıza takıyorsunuz. Kablo gerektirmiyor.
    Türkiye'de de mutlaka vardır.
    Telefonunuzu otomatik açmaya ayarlarsanız son derece kullanışlı olabilir.
    Sakıncalarıda var.
    Tabii yolda kendinizden geçmiş motosiklet kullanırken telefonun sesini duyma ihtimaliniz oldukça az.
    Birden bire kulağınızda bir ses ürkütebilir.
    Hele bir de muzip arkadaşlarınız varsa...
    Mesela ben arkadaşları iki de bir arayıp, ağzımla siren taklidi yapıyorum ve
    Polis...
    sağa çek diyorum.
    Genellikle yiyiyolar.

Motosikleti
    600RR
    en ıyısı bır bluetooth almak. çoğu zaman calan telefonlara boşver onemsızdır deyıp umursamıyoruz.belkı de onemlı bır durum olabilir.belkı bır arkadasınıza acıl kan lazım oldu..vs.

Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motorun üzerindeyken telefonun sesini bir kez bile duymadım.
    Valla duyanlara bravo.
    Genellikle telefonumu yanıma alıyorum.
    Herhangi bir aksilikle karşılaşma ihtimalin de (ki başıma çok geldi) oldukça yararlı bir alet.
    Ama
    Kablo konusuna karşıyım.
    Neden karşı olduğumu sorarsanız bilmiyorum.
    Daha kablo yazısını okur okumaz sıkıntı bastı beni.
    Belki ben üzerime giydiklerimi abartıyor olabilirim. Bu nedenle bir de kablo ıvır zıvır bana fazla gelir.
    Bir alet var.
    Ben kullanmıyorum ama kullanan arkadaşlarım var.
    Eskisen kulağı ağır işitenlere takarlardı.
    Ona benzer bir şey.
    Kulağınıza takıyorsunuz. Kablo gerektirmiyor.
    Türkiye'de de mutlaka vardır.
    Telefonunuzu otomatik açmaya ayarlarsanız son derece kullanışlı olabilir.
    Sakıncalarıda var.
    Tabii yolda kendinizden geçmiş motosiklet kullanırken telefonun sesini duyma ihtimaliniz oldukça az.
    Birden bire kulağınızda bir ses ürkütebilir.
    Hele bir de muzip arkadaşlarınız varsa...
    Mesela ben arkadaşları iki de bir arayıp, ağzımla siren taklidi yapıyorum ve
    Polis...
    sağa çek diyorum.
    Genellikle yiyiyolar.
    Kablo o kadar da rahatsız etmiyor yaw En nihayetinde kablo , montumun iç cebine koyuyorm telefonu , bir de titreştiriyorm büüle
    Aslında genelde müzik dinliyorum Müzik kesilince biri arıyor demektir...
    Not: Telefonun mp3 çalarının sesi çok yüksek olmaması dolayısı ile korna-düdük gibi önemli sesleri engellememek ile beraber arka fondaki "simitçiiiiiii, hurdacııı veya -diit dat doot biip- arka plan korna sesleri"ni falan engellemesiyle bazen yararlı bile olabiliyor...
    Not2: Çalan müzik tarzına göre sürüşünüzü değiştirebiliyorsunuz... Çok slow bir şarkıda arabaların arkasından bile gidiyorum , şarkı değişiyor hızlı birşey çıkıyor... ver gazı ver gazı

Motosikleti
    600RR
    arkadaslar ss kullanıcaları olarak motorunuzda hangı vıteste olduğunu gosteren numarator yada dijital ekran varmı acaba.

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benım motorda yok. olsun isterim ama olmasada olur. hiç kullanmadım. kullanan arkadaşlar almam gerektiğini düşünüyorlar. pistlerde çok vakit geçireceksen bence iyi ama caddelerde pek gerekli olduğuna inanmıyorum.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Motosikleti
    600RR
    ya bazen vıtes 6 dayken unutuyorum sankı 5 ten 6 ya atar gıbı debrıyaj yapıp vıtese asılıyom. yada 3 veya 4 .cu vıteste lambaya yaklasırken vites küçültmeyi unutuyorum sonra lamda da uğras dur..

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eskiden banada olurdu. bence almana gerek yok, zamanla alışırsın viteslere. motorun sesi sana vitesin kaçta olduğunu söylemeye başlar.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

tderida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '99 Blackbird; '03 Blackbird; 02 Gsx750F; '93ZZR60
    hangi vitesste oldugunu bilemeyen bi tek ben varım diyee düşünüyordum, neyse ki yalnız değilmişim!!!! Trafikle boğuşurken unutulabiliyor demekki, sanırım gsx-r larda standart göstergede var, internette araştırırsanız haricen monte edilenleri de var ama değer mi bilemem?
    Bir mum diger bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Şimdiye kadar hiç hangi vitesteyim acaba diye düşünmedim. Hangi viteste olduğunuzun hiç önemi yok bence. Vites değil uygun devir önemlidir. O yüzden motorun sesini çok iyi tanımanız gerekiyor, hangi devirde olduğumu devir göstergesine bile bakmadan anlayabiliyorum.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler