Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DERBI GPR 125
    bir şey rica etsem bu stunt olayından anlayan varsa video ya kaydetsin yaptığını nasıl yapıyor birazda bahsetsin .......
    aman kilit gelmesin şimdi kötü örnekler diye......
    BORN TO RACE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Alıntı DEVIL CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de cbr 125 var da denıyorum ama bizde mecburen 1. viteste oluyor bir iki kere yaptım ama bunlar bilinçsizce oldular bilinçli yapmaya çalışıyorum ondada biraz korkuyorum indirme konusu içinde teşekkürler merak ediyordum doğrusu.....
    burnout, arka kaldırma elleri bırakma, ayakta elleri bırakma bir kaç şey yapıyorum ama şu tek tekere taktım yapacam...
    bir de sen de denge çubuğu var mı?
    Direksiyon amortisörü,motor topuzu dışında renkli cam ve sinyal değişikliği yaptırdım başka bişi yok ama motoruna mutlaka topuz yaptır tek teker ve akrobasi merakın var madem,yarın öbürgün taktırsaydım keşke demezsin

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Stunt

Alıntı DEVIL CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir şey rica etsem bu stunt olayından anlayan varsa video ya kaydetsin yaptığını nasıl yapıyor birazda bahsetsin .......
    aman kilit gelmesin şimdi kötü örnekler diye......

Bu konuyla ilgili bir başlık var sorularını orada sorarsan daha iyi olur.
    Buraya tıkla
    Bu konuyla Edy bizzat ilgileniyordu. O da birşeyler karalar.
    İşin teknik yönüyle ilgili bir ihtiyaç olursa ben de birşeyler yazarım.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @TEK TEKER AGİ
    lastık farkı motordan motora değişir her motorda uygulanmaz racınglerde asvalta tutunsun diye lastık hafıften yakılır ben hayabusada tek tekeri engellemek için lastıklerı ısıtıyorum ama nafile gücün esiri oluyorum
    Arkadaşım tek teker ile lastik ısıtmanın arasında ne gibi bir bağlantı olduğunu pek anlamış değilim. Lastiğin optimum sıcaklıkta olması maksimum yol tutuşu sağlar. Soğuk lastik devamlı patinaj yapar ve motor olduğu yerde kalır. Lastiği ısıtırsan daha iyi yol tutacağından daha kolay tekere gelir. Öncelikle bu yanlış bilgiyi düzeltmek istedim. İkinci olarak gücün esiri oluyorum diyorsun da altındaki alet 1000cc ler ile kıyaslandığında pek bir ezik kalıyor. Hayabusa'nın bir 1000cc ile arasında güç farkı yok ama ağırlık olarak 50-60 kg kadar daha ağır. Hangi güçten bahsediyorsun sen? Kıyaslama yapacaksan DAF, MAN, BMC, VOLVO gibi kamyon markaları ile kıyaslama yap istersen
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ön kalkmasın diye lastik yakan ilk defa duydum. bakalım daha neler duyacaz. umarım kaza habarleri duymayız.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @racer25
    motoruna mutlaka topuz yaptır tek teker ve akrobasi merakın var madem,yarın öbürgün taktırsaydım keşke demezsin
    Aslına bakarsan koruma takozu sadece yan düşmelerde etkili oluyor. Belli bir süratin üzerinde gidiyorsan koruma yerine grenaja çok daha fazla zarar verebiliyor. Koruma takozu alacaklara bu boktan parçaya dünya para vermeleri yerine birazcık araştırma ile 10-15 YTL gibi bir fiyata mal edebilecekleri bilgisini verebilirim. Ancak doğru malzeme seçimi çok önemli. Her malzemeden olmaz. Benim yaptırdığım ama hala takmadığım takozların resmi aşağıda. Bir arkadaşım için yaptırmıştım, bir takım da kendime yaptırdım.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    @ boy,
    o takozları takmak için 2006 CBR 1000RR'ların grenajları kesiliyor mu?

tderida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '99 Blackbird; '03 Blackbird; 02 Gsx750F; '93ZZR60
    Arkadaşlar takoz patlatmış biri olarak söylüyorum, koruma takozu demek sizi kazadan koruyacak demek degil tabi, 35km ile yumuşak inişte bile o koruma takozları vida dibinden yamulup grenajınızı eziyor.(denenmiştir) Ancak depo büyük ihtimalle eziksiz kurtuluyor. Zaten o vida yamulmayacak kadar sert olsa tüm darbe doğrudan şaseye gececek ve şase yamulacak. Yine de bu söylediğim bazı motosikletler icin geçerli.Sanırım asıl güvenli olan Motor bloguna bağlanan takozlar ama her modelde bu montaj imkanı yok. Yanlışım varsa düzeltin
    Bir mum diger bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Nemrut
    o takozları takmak için 2006 CBR 1000RR'ların grenajları kesiliyor mu?
    Normalde iki parça olan yan grenajın tam kesişen yerine denk geliyor bağlantı yeri. Şasinin motor bloğuna bağlantı yerine takıyorsun takozu. Ama oraya bir parça takıp grenajın altından çıkmış şekilde takanı da gördüm.

@tderida
    Ancak depo büyük ihtimalle eziksiz kurtuluyor. Zaten o vida yamulmayacak kadar sert olsa tüm darbe doğrudan şaseye gececek ve şase yamulacak. Yine de bu söylediğim bazı motosikletler icin geçerli.Sanırım asıl güvenli olan Motor bloguna bağlanan takozlar ama her modelde bu montaj imkanı yok. Yanlışım varsa düzeltin
    Bütün depolar metal değil, artık yeni modellerde plastik depo koruması var. Dolayısıyla ezilme olayı yok, kırılıyor artık. Takoz depoyu kurtarmak için değil, iki lastik ile arada sanal bir üçgen yaratıp kafa grenajını, yan grenajları ve kuyruk grenajını koruması için takılıyor. Genelde de zaten şasinin motor bloğuna bağlantı yerine takılıyor.

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    bu takozları taktırırken grenaj altına geniş bi aparatı var onu taktırmatı unutmayın..
    direk grenaj vidası cıkarıp takoz takarsanız düşmelerde yamulan takoz grenajın zarar görmesine neden oluyor alta takılan aparat grenajın fazla zarar görmesini engelliyor..

yaw agalar bu lastik ısıtma nedir beya..

mehmet ben bişi sorucam ben motor kullanırken iki tekerde yere basmıyo bu durumda sıcak soguk lastik farkedermi..bi yardımcı olsan be abi..
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @vedat kaya
    mehmet ben bişi sorucam ben motor kullanırken iki tekerde yere basmıyo bu durumda sıcak soguk lastik farkedermi..bi yardımcı olsan be abi..
    Vedatcım bu durumda götü ısıtacaksın çünkü alçaktan uçuyorsun demektir, götün üşümesin

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Gerennkkkk yok..

Alıntı vedat kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motor kullanırken iki tekerde yere basmıyo bu durumda sıcak soguk lastik farkedermi..bi yardımcı olsan be abi..

Vedat sanırım bu motoru kullanıyosun.. Bunlarda lastik ısıtmak pek gerekmiyor. Fakat yine de gücün esiri oluyorsun.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    CBR 125 cup'a katılmak için ne yapmak gerekiyor?

gecen gün şileye gelen bir arkadaşım vardı sende tanışmıştın (emre) . bu konuları daha iyi biliyor. ben ona danısırım. belki o yardımcı olabilir. bende istiyordum katılmak ama ben biraz iri kalıyorum 125 cup için
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslnda ben kilo ve motor kontrolu ile tam Cbr125 cup'lık adamım da o bütçe yok Olsa da gider Er-6F alırım...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

aslında okadar pahalı değil verdiğin paranın fazlasını alıyorsun. bildiğim kadarıyla 2000 eu veriyorsun . karşılığında tulum,bot,eldiven,kask. ve yarış için gidilen izmirde otelde konaklama. pistte uzmanlardan yarış eğitimi. orda kazandığın deneyimler ayrı. benim arkadaşım katıldı ve çok deneyim kazandı. tur başına 15-20 saniye geliştirdi kendini.bence çok iyi fırsat.

Evet aslnda haklısın... Ama benim kafamdaki olay, Er-6F aldıktan sonra zaten uzun süre düzlüğe çıkacağım için ondan sonra katılmak... Ve aslına bakarsan derece yapmayı planlıyorum Zaten 58 kiloyum... 3 kilo ver 55.. tamamdır Dikkatim de çok iyidir, sağlık sorunum da yok... Kabiliyetim de iyi bana kalırsa tabi... Belki de berbattır da ben bilmiyorumdur =) Birinin beni değerlendirmesine ihtiyacım var.

Şaka bir yana , biri tarafından eleştirilmek çok yararlı olurdu...
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @GorkeM
    Kabiliyetim de iyi bana kalırsa tabi... Belki de berbattır da ben bilmiyorumdur =) Birinin beni değerlendirmesine ihtiyacım var. Şaka bir yana , biri tarafından eleştirilmek çok yararlı olurdu...
    Ben seni eleştiririm merak etme

O zaman müsait bi zamanda Riva yolu yapalım =) Havalar da güzel...

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    [QUOTE=boy;556459]@racer25

Aslına bakarsan koruma takozu sadece yan düşmelerde etkili oluyor. Belli bir süratin üzerinde gidiyorsan koruma yerine grenaja çok daha fazla zarar verebiliyor. Koruma takozu alacaklara bu boktan parçaya dünya para vermeleri yerine birazcık araştırma ile 10-15 YTL gibi bir fiyata mal edebilecekleri bilgisini verebilirim. Ancak doğru malzeme seçimi çok önemli. Her malzemeden olmaz. Benim yaptırdığım ama hala takmadığım takozların resmi aşağıda. Bir arkadaşım için yaptırmıştım, bir takım da kendime yaptırdım.QUOTE]

Boy o boktan dediğin parçaların koruması ispatlı dememe gerek yok sanırım(takozsuz antremana bile giren adam görmedim döküm grenajla beraber ilk yaptırdıkları parça)yani takozun yararının örneğini bile vermek komik ama kendimden başlarsam ben önceki motorumda inanılmaz yararını gördüm geçen zx6 ile düşen arkadaşımda 1saat iyikide taktırmışım diye anlatıp durdu kurtardığı parçaları.Ha okadar fiyat vermek enayilik diyosan haklısın çok sağlam fasonları var piyasada onlar alınabilir orjinal yerine ama boktan deme yani zaten grenajdan önce koruduğu blok ve kapaklar var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler