Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akin motor kapaklari nasil yere deger ya.
    Peg var kapaktan once?
    Zaten teknik olarak o aciyla yatarsa 2 tekerinde yerden kesilmesi gerek degil mi?

http://www.westcoastgpcycles.com/tea...dy-palmer.html

Bana o bilgiyi veren vatandas bu, kendisi burda motosiklet dukkani isletiyor.
    Cok iyi bi tamirci ve yarisci.
    Hafta sonlari yari profesyonel yarislarda ve AMA yarislarinda yarisiyor.
    Turkce bilse keske tam Turk gibi zaten gobekli falan.

Bana o dedi pistte virajda motoru cok yatirman bisey ifade etmez tam aksine dik tutarsan daha cabuk ve daha cok gaz acarsin.
    Ben motoru yatırmanın iyi olduğunu söylemedim yalnız.. Ama motor kapaklarının yere değebileceğini söyledim. Fotoğrafı bulursam eğer paylaşıcam.Gözümle gördüğümü söylüyorum ben ve gayet yatıyor. VAllahi de aradım buldum buyrun...

Ayrıca gayet yerinde ve can alıcı bir bilgi evet motor ne kadar dik olursa o kadar hızlı olur viraj içerisinde...

46 numara Dr. Y.Kemal Aygün

Uploaded with ImageShack.us

AKIN FİDAN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    v max - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zx636r ninja
    benide aranıza kabul ederseniz sevinirim 02 636 ile ss alemine bulaşmış oldum hadi hayırlısı

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Alıntı v max adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benide aranıza kabul ederseniz sevinirim 02 636 ile ss alemine bulaşmış oldum hadi hayırlısı
    Hocam hoşgeldiniz hayırlı olsun.Benimde kafamda şuanda bu model var, 2005-6 kasa düşünüyorum ama ben...
    Resim falan ekleyebilirmisiniz konuya iyi olur, birde ne kadara aldınız kac km de vs. bilgi verirmisiniz, malum pek zx6r kullanıcısı denk gelmiyo, faydalanalım biraz.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2002 kasa Kawasaki 636 ilk makyajlandığı 2000 yılında gayet şık makineydi Hayırlı olsun

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    2000 kasa 636'lardan hala daha sağlam kalan var mı ya..Çok severim o kasasını ben 636'nın.
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    hocam bu tarz yarışlar ya da benzer etkinlikler türkiyede nerelerde ve ne zamanlar oluyor? bir de nereden ve nasıl takibini yapabiliriz acaba?
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

Motosikleti
    zx636r ninja
    resim koymak için çok erken makina dağıtıldı yeniden topluyoruz(motor kısmı hariç) ultraukalanın dediği gibi sağlamını bulmak marifet hep şişik patlak delik ezik yorgun ama inşallah benimki şiir gibi olacak detaylar daha sonra inşallah

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı v max adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resim koymak için çok erken makina dağıtıldı yeniden topluyoruz(motor kısmı hariç) ultraukalanın dediği gibi sağlamını bulmak marifet hep şişik patlak delik ezik yorgun ama inşallah benimki şiir gibi olacak detaylar daha sonra inşallah
    Nihat Usta' mı çıkarıyor makinayı =))

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:10 ----------

Alıntı tekhancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu tarz yarışlar ya da benzer etkinlikler türkiyede nerelerde ve ne zamanlar oluyor? bir de nereden ve nasıl takibini yapabiliriz acaba?
    www.tmf.org.tr

Türkiye Motosiklet Federasyonu Resmi Sitesi

Adresinde gerekli bilgiler 2012'nin ilk aylarında yayınlanır.Sezon takvimi yayınlandıktan sonra İstanbul Park'a bekleriz...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    zx636r ninja
    EFSANE MOTOR murat usta başrollerde

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarışlara katılan arkadaşlar varmı bu sene?
    Benim lisans harici herşeyim tam , motoru satıp cbr125 almayı düşündüm fakat 125cc o pistte keyif vermeyeceğini düşünüyorum, bu senede izleyelim seneye 600lüğe gireriz
    250cc grubu açmadılar gitti.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

dinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR 8
    akın bu sezon yarışıyor musun? takvim belli olmuş, ilk ayak mart sonunda

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoru yatırmanın iyi olduğunu söylemedim yalnız.. Ama motor kapaklarının yere değebileceğini söyledim. Fotoğrafı bulursam eğer paylaşıcam.Gözümle gördüğümü söylüyorum ben ve gayet yatıyor. VAllahi de aradım buldum buyrun...

Ayrıca gayet yerinde ve can alıcı bir bilgi evet motor ne kadar dik olursa o kadar hızlı olur viraj içerisinde...

46 numara Dr. Y.Kemal Aygün

http://img862.imageshack.us/img862/6...1450709248.jpg

http://img26.imageshack.us/img26/347...5160574248.jpg

burada yere değen motor kapağı değil. motor kapağı değmişse düşmüşsündür kapaktaki çiziklerin sebebi başkadır...
    sen hiç gözlerinde korku olan bir kartal gördün mü ?

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarışlara giderken motosikletlerinizi piste nasıl götürüyorsunuz acaba? Hazır işin ustaları buradayken sorayım dedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:34 ----------

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarışlara katılan arkadaşlar varmı bu sene?
    Benim lisans harici herşeyim tam , motoru satıp cbr125 almayı düşündüm fakat 125cc o pistte keyif vermeyeceğini düşünüyorum, bu senede izleyelim seneye 600lüğe gireriz
    250cc grubu açmadılar gitti.
    Rica etsem tulumunun bir fotoğrafını koyabilir misin? Ha unutmadan ne kadara aldın?

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı dinmeyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akın bu sezon yarışıyor musun? takvim belli olmuş, ilk ayak mart sonunda

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

burada yere değen motor kapağı değil. motor kapağı değmişse düşmüşsündür kapaktaki çiziklerin sebebi başkadır...
    KAç sefer virajda motor kapakları yere değdide düştün =) Nerden vardın bu kanıya ? Canlısını gördüğüm bir fotoğrafı paylaştım ;)

Kısmetse busene de yarışacağım bakalım. Külfet geldi bu sene lisans için tam teşekküllü hastane sağlık raporuyla onunla uğraşıcam bakalım tatil bitmeden... sen?
    AKIN FİDAN

Hu huuu! Kimse yok mu? Soruma cevap alamadım ben.
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarışlara giderken motosikletlerinizi piste nasıl götürüyorsunuz acaba? Hazır işin ustaları buradayken sorayım dedim.

Motosikleti
    1000 RR 8
    kanucan ben yarış günü yarışacağım motora atlayıp gidiyorum. böyle yapan 3-5 kişiyi geçmez. genelde sponsoru, parası veya tanıdığı olan motoru ya nakil ettiriyor ya da motoru içinde taşıyabilecek transporter türü bir araçla getiriyor.

Alıntı dinmeyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanucan ben yarış günü yarışacağım motora atlayıp gidiyorum. böyle yapan 3-5 kişiyi geçmez. genelde sponsoru, parası veya tanıdığı olan motoru ya nakil ettiriyor ya da motoru içinde taşıyabilecek transporter türü bir araçla getiriyor.
    Cevap için teşekkür ederim. Piste giderken yarışta kullandığınız karenajlarını nasıl taşıyorsunuz?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Yakın zamanda istanbul parkta bi etkinlik var mı acaba ?

Motosikleti
    1000 RR 8
    akın kardeş ben boğaz köprüsünden hiç atlamadım ama atlarsam ne olacağını biliyorum. gözümle gördüm demişsin, senin sözüne güvenim tam ama insan bazen yanılabilir. belkide ben yanılıyorum, fotoğraftaki kıvılcımların motor kapağından çıktığını mı söylüyorsun? motorun en dışındaki parça peg değil mi? açıkçası şu fotoda olduğundan daha fazla yatılacağına inanamıyorum;

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Kemal hocanın fotoğrafındaki kıvılcımlar peglerden çıkıyor kapaktan çıkmıyor onu demedim. Lakin paylaştığın fotoğraftaki motosikletin dizaynı ve amortisörleri tamamıyla yarışa odaklı bir gp motosikleti hatırlatırım. Standart şekilde yarışa sokulan motosikletlerle karıştırma.
    AKIN FİDAN

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Motor/alternatör kapağının deyip deymediği önemsiz bir detay bence. Belki tam asfalta değmez de, üstteki resimdeki gibi çok yatınca bordürlere falan değebilir. Laverty'nin 2010 sezonunda motoru garajda dururken çekilmiş bir fotoğrafında alternatör kapağının üzerinde bayağı çizikler görmüştüm. Önce "düşmüş herhalde antrenmanda" diye geçirmiştim aklımdan ama resmin altındaki yorumlara bakınca herifin bazı virajlarda harbi harbi kapağı sürtecek kadar yatırdığını okudum. Düşüp düşmeme meselesine gelirsek aslında motorun viraj alıren lastikler haricinde hiçbir parçasının yere deymemesi lazım teorik olarak, yükü lastiklerin üzerinden alan her türlü paça motosikletin moment vektörü yönünde (merkezkaç kuvvetinin yönü) kaymasına/sürüklenmesine sebep olacaktır. Otomobilden düşünürseniz daha basit, lastikler yol tutuşun sınırında viraj alırken taban yere değerse merkezkaç kuvvetinin yönünde savrulur araç.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler