Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Kısmetse bi aksilik çıkmazsa 3-4 Eylül'de İstanbul Park'ta Türkiye Pist Şampiyonası 5.ayak'da 2.yarışıma çıkacağım 600 C 'de...Şimdiden sabırsızlanıyorum...

Uploaded with ImageShack.us
    AKIN FİDAN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısmetse bi aksilik çıkmazsa 3-4 Eylül'de İstanbul Park'ta Türkiye Pist Şampiyonası 5.ayak'da 2.yarışıma çıkacağım 600 C 'de...Şimdiden sabırsızlanıyorum...

Delerim.

Hadi bol sanslar, makina guzel duruyo bu arada.
    Sana benim gidon damperinden lazim seninkinin kirmizisi, mavi acmamis.
    We are many...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gelebilirsem orada olacağım ,acaba beni paddock alanına alabilirmisin tribünlerde amele yanığı oluyorum geçen sefer ışık motorla girmiştim iyi olmuştu
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Kendime küfrede küfrede yarışı bitirdim...Tek bir cümle ile açıklıyorum durumu...Eğer adı üzerinde spor ile uğraşıyorsan,sporcu hayatına uygun bir hayat yaşayacaksın...
    AKIN FİDAN

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kendime küfrede küfrede yarışı bitirdim...Tek bir cümle ile açıklıyorum durumu...Eğer adı üzerinde spor ile uğraşıyorsan,sporcu hayatına uygun bir hayat yaşayacaksın...
    Anlasilan pek neseli geçmemis.
    Yine de soralim, nasildi?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Selam arkadaşlar ufaktan birşey sorup çıkacagım Bandit 1200s gibi touring bir motosiklet için metzeler rennsport lastik seçimi konusunda ne düşünüyorsunuz. Sakın kullanımda lastik ömrü ortalama nekadar olur? Birde tabiki işin güvenlik boyutu var. Rennsport gibi spor lastigi touring bir motosiklette kullanmak ne gibi bir sorun yaratabilir?

Bu arada niye metzeler runnsport lastige bukadar taktın diye soran olursa şimdiden cevaplayım. Touring lastiklerle arasında nerdeyse %50 fiyat farkı var. Rennsport'ları 500-575 tl arasına alabiliyorum ama diger touringleri 900 tl civarı

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gökhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar ufaktan birşey sorup çıkacagım Bandit 1200s gibi touring bir motosiklet için metzeler rennsport lastik seçimi konusunda ne düşünüyorsunuz. Sakın kullanımda lastik ömrü ortalama nekadar olur? Bİrde tabiki işin güvenlik boyutu var. Rennsport gibi spor lastigi touring bir motosiklette kullanmak ne gibi bir sorun yaratabilir?

Bu arada niye metzeler rennsport lastige bukadar taktın diye soran olursa şimdiden cevaplayım. Touring lastiklerle arasında nerdeyse %50 fiyat farkı var. Rennsport'ları 500-575 tl arasına alabiliyorum ama diger touringleri 900 tl civarı
    abi özel mesajlarına bakabilirmisin
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Selam arkadaşlar ufaktan birşey sorup çıkacagım Bandit 1200s gibi touring bir motosiklet için metzeler runnsport lastik seçimi konusunda ne düşünüyorsunuz. Sakın kullanımda lastik ömrü ortalama nekadar olur? Birde tabiki işin güvenlik boyutu var. Runnsport gibi spor lastigi touring bir motosiklette kullanmak ne gibi bir sorun yaratabilir?

Bu arada niye metzeler runnsport lastige bukadar taktın diye soran olursa şimdiden cevaplayım. Touring lastiklerle arasında nerdeyse %50 fiyat farkı var. Runnsport'ları 500-575 tl arasına alabiliyorum ama diger touringleri 900 tl civarı
    gökhancım birşey soracam internette baktım ama runnsport diye bulamadım. google bunun yerine rennsport diye bir seçenek çıkartıyor ama doğrumu yazdın yoksa

bu arada gerçekten iyi bir lastik arıyorsan michelin'in yeni pilot road 3 2ct modeline neden bakmıyorsun ?
    ön arka takımı 1000 lira gibi bir rakam ama en azından uzun km kullanabileceğin güvenilir bir lastik

pekte ucuzuna kaçmamak gerek. gerçi doğan şu anki lastiklerinden memnun ise yağışlı hava içinde aynılarından alıp kullanabilirsin veya bir diğer seçenek.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    F 650 GS
    Felonbaktım

İLkay evet pardon rennsport

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Arkadaşlar istanbul parkta m5 takım 690 tl isteyen olursa haberim olsun tel veririm 2011 23.hafta üretim...120-190
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    Felonbaktım

İLkay evet pardon rennsport
    bu arada merak ettiğinc cevapların bir kısmını buldum.

ilki bu lastik 2001de üretilmeye başlanmış fakat son üretim durumunu bulamadım. satıcıya lastiklerin üretim tarihi hakkında dot bilgisini alabilirsen iyi olur bence.
    sonrasında lastik genel olarak yumuşak tip yarış lastiklerinden. yani uzun ömürlülük olarak seni tatmin etmeyecektir muhtemelen. kuru ve ıslak zeminde iyi bir yol tutuşuna sahip olduğundan bahsedilmiş bir kaç yerde ama fazla bilgi bulamadım daha .

Motosikleti
    F 650 GS
    Yaa aslında ucuza kaçmak derken rennsport'ların yol tutuşu 800-900 tl verecegim lastikten daha iyi olabilir tek sorun ömür konusu . Bu rennsport'lar 7-8000 km de bitecekse (ki bildigim kadarıyla tamamen spor lastikler) 800-900 tl ye tourig lastik almak daha mantıklı sonuçta 20.000 km civarı yol yapabilirler ama bu lastikler içinde biraz beklemek gerekecek...

-------edit-----
    ilkay lastikler 2011 üretimi....
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...300711/detay/?

Motosikleti
    benim tavsiyem eğer lastiklerin çok kötü değilse 1 ay kadar bekleyebilirsin bunun için. biraz kemeri sıkmak gerekecek alana kadar tabi o süre zarfında olabildiğince soft bir sürüş gerçekleştirmeye çalış.
    bahsettiğin lastikler ortalama 3 bin km sert kullanımda neredeyse bitebiliyor bir forumda gördüğüm kadarı ile adam 1600 küsür mil yol yapmış ve arka lastik bitmiş durumda.

ve teknoloji olarak eski olduğunuda unutmamak gerek

Motosikleti
    F 650 GS
    3000 km mı Ben nekadar sakin kullansamda 5-6000 km'den fazla gitmeyecek desene.Tamam rennsport'u eliyoruz. Üstündeki lastiklerle 1 ay gitmek baya heycan verici olacak

cbr1100 xx fiyat cidden güzelmiş ama bana 120/180 lazım.

Motosikleti
    3000 km mı Ben nekadar sakin kullansamda 5-6000 km'den fazla gitmeyecek desene.Tamam rennsport'u eliyoruz. Üstündeki lastiklerle 1 ay gitmek baya heycan verici olacak

cbr1100 xx fiyat cidden güzelmiş ama bana 120/180 lazım.
    120 190'da takabilirsin ama senin motora problem yaratmayacaktır fazla.
    en azından rennsporta göre daha fazla gideceği kesin ve 1 sezon çıkartacağı kesin garantili (=
    ve m3ün yağmur performansına göre düşünürsek m5 çok daha iyi durumdalar yağışlı havadaki yol tutuşu açısından.

bu arada cümlelerim hep yarım kesik kalıyor direk diğer cümleye geçiyorum
    yazarken bir yandan çok hızlı bir şekilde düşünmekte iyi değilmiş

dipnot: laf arasında gidip doğanı fişliyim ben biraz uyuz edeyim gökhan seni delecekmiş yolda diye

Motosikleti
    F 650 GS
    evet torktan dolayı pek sorun olmaz gibi ama yinede orjinal boyutun üstüne çıkmayım.
    Bu arada bi yol lastigi buldum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...519603/detay/?
    Bildigim kadarıyla bunlar touringlere takılan digerlerine göre hamuru nispeten daha sert olan lastikler.Böyle birşey işimi görür herhalde. Fiyatıda iyi gibi. Bu tarz bi lastigi bu fiyattan daha düşüge bulabilecek birisi varsa çekinmesin söylesin

Gerçi ilan mayıs ayının. Belkide şuan bu fiyattan vermez.

Dipnota cevap:ilkay aman diyim, zaten gazlanmaya müsait. Hergün aldınmı diye sorup duruyor.Onun derdini biliyorum ben alınca delip delemeyecegimi merak ediyor. Deldigim günün akşamı 600f'in satılık ilanını vermezse adam degilim okadar diyorum Şaka bir yana bu makinayı sadece yol yapmak için alıyorum limit gitmek bana göre degil.

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlasilan pek neseli geçmemis.
    Yine de soralim, nasildi?
    Nasıl geçtiğine gelince...Düşmedim kazasız belasız atlattım.Fodepar yaptım startta.pazar sabah ki antremanda daha 3.-4. turda biten bileklerim kollarım ve ayaklarım yarışta artık komple itaatsiz duruma gelmişti...

Kaç sefer pistten çıktığımı hatırlamıyorum bile..Kaç sefer ön tekeri kitlediğimi de keza öyle...Zaten starta hazırlanırken anladım, tulumu giyerken ayağıma kramp girmişti.Resmen yarışta viraj içinde ya pozisyonumu toparlamaya ya da gaz açmaya kalan son dem gücümü kullanmam gerekti.

Bu iş spor işiymiş,düzen ve disiplin işiymiş sonuna kadar...Hatalarımın farkına vardım.Artık çok çok çok daha düzenli bir hayat yaşayacağım.Bunca emeği heba etmeyeceğim...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    F 650 GS
    Birde böyle birşey var.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...519184/detay/?

-----------edit-------------
    hee şuda vardı
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1232693/detay/

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Arkadaştan 4.Ayakta kullandığım pirelli supercorsa 180 taban bir takım pist çıkması lastiğim satılıktır ilgilenen olursa bana ulaşsın....
    AKIN FİDAN

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ultraukala

Hocam uzuldum yarisin bu sekilde gecmesine.
    Yalniz olayi biraz daha acar misin ben tam anlamadim.
    Kondisyonun mu zayif kaldi yoksa fiziksel olarak gucun mu yetmedi?
    Bide motor disinda herhangi bi spor falan yapmiyo musun?
    Kosu falan en azindan?Saglikli yasam?
    Yoksa gittigi yere kadar tasisin bu vucut mantigi mi var sende de?

Bu arada yeni video atiyim
    bende motoru saticam diye gidemez oldum
    artik gazlamaya.
    Anca bilgisayar basinda artik.

http://www.youtube.com/watch?v=yg8prYId2dQ
    We are many...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler