Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı aYe adlı üyeden alıntı
    Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı
    Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı
    slm benm makinada kasko yok yapan olmadığını söyledi bir kaç kişi hangi firma yapıyo yaptırmam lazım
    Emer sigorta diye google da arat, istoçta yerleri, ercüment adamın ismi, sıkı pazarlık yap, murat verdi telefonu felan dersin.

Bu akşam buluşçaz bi kaç motor işin yoksa sende gel, telefonum 0555 459 14 94

eyw abi sende teli var mı adamın şu kasko işi kafamı bozuyo neyse güneşi gördüm bugün gazladm akşam cıkarsam ok ararım
    pardon 0212 659 54 12
    Kısmete bak daha 2 gün önce kasko yaptırmak için uğraşıyordun, yukardaki mesajları özelimden kopyaladım.

Yalnız dikkatimi çeken şey, motorun west grenajlı yani büyük ihtimalle pertten dönme, west standart olmayan ve ucuz bir grenaj ebay'dan alınıyor.

Belliki birileri kazalı olarak bu motoru almış ebay'dan ordan burdan toplayıp sana satmış.

Bir de açtığın başlıkta motoru 5 sn de çalıştırarak tekerle sürerek gitmiş demişsin, bu durumda sana satan kişilerin elinde yedek anahtar olduğu ve motoru onların veya onların aracılığıyla birilerinin götürdüğünü söylemek mümkünümsü.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @komtan
    Hepsi patlak derken? Ben oldukça efendi kullandığımı düşünüyorum, kültürümde bilincimde yerinde ondan bu apaçilerle aynı kefeye konmak incitti beni Mehmet, Hakkı 'yı ayırıyorum tabi Levent abide ilk günün acemiliği olsa gerek takıldı peşlerine gitti
    Yok abi lafım sana değil, onlar kendilerini biliyorlar

@ArChLeO
    Murat nasıl da uyduruyosun oğlum yaa...kim gidiyodu önden acaba?
    Vaaay Levent'e bak yaa, daha tanışmadan patlamaya niyetli

@mevlutgs
    SİYAH WEST GRENAJ 600RR Çalındı arkadaşlar 34 BD 1465 ZENON FAR TIGER EGZOST
    Abicim çalınan 600RR West mi yoksa 1000RR West mi? hell_rideRR arkadaşımızın koyduğu ilk resim 600RR ikinci resim 1000RR da.. West grenajlı motor neden alıyorsunuz ki, bariz pertten toplanmış olduğu belli. Orjinal grenajları verdiler mi satarken?
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B]
    @mevlutgs

Abicim çalınan 600RR West mi yoksa 1000RR West mi? hell_rideRR arkadaşımızın koyduğu ilk resim 600RR ikinci resim 1000RR da.. West grenajlı motor neden alıyorsunuz ki, bariz pertten toplanmış olduğu belli. Orjinal grenajları verdiler mi satarken?
    Metmet benimde şimdi dikkatimi çekti, kuyruk 1000RR kuyruğu ama motor 600RR, ikinci resimde arka amortisörün tüpüne bak, 1000'likte o dik 600'lükte yatık.

Bunda yatık yani 600cc ama kuyruk 1000RR kuyruğu.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Hayır abi ne alakası var, motor 600RR kuyruk 1000RR falan değil. İlk resimdeki 600RR West, ikinci resimdeki 1000RR West yani ikisi farklı motorlar. 1000RR 2005 model ön grenajda çıkıntılar var, bir de arka çatal gri, 2006 ve sonrasında çatal siyah olmalı. Ayrıca sele ile de oynanmış, bu motor cidden pertten dönmüş. Latik kenarındaki beyaz şeritlerin kalınlığı bile farklı. Biraz dikkat ve CBR serisini çok iyi tanımak gerekiyor bu tür detayları görebilmek için..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abi bu arada photobucket'deki albümünün adı ilginçmiş.

Hayır abi ne alakası var, motor 600RR kuyruk 1000RR falan değil. İlk resimdeki 600RR West, ikinci resimdeki 1000RR West yani ikisi farklı motorlar. 1000RR 2005 model ön grenajda çıkıntılar var, bir de arka çatal gri, 2006 ve sonrasında çatal siyah olmalı. Ayrıca sele ile de oynanmış, bu motor cidden pertten dönmüş. Latik kenarındaki beyaz şeritlerin kalınlığı bile farklı. Biraz dikkat ve CBR serisini çok iyi tanımak gerekiyor bu tür detayları görebilmek için..
    Abi ikincidekinin 1000RR olmadığına kalıbımı basarım, arka amortisörün tüpüne bak grenaja bakma.

Aynı resimlerden bahsediyoruz dimi

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun aradan sonra dün motora binmek kısmet oldu sonunda; fena özlemişim.
    Bostancı-Kartal arası sahilyolunda turladım biraz. Bir ara Küçükyalı ışıklarda dururken bir baktım arkamda benim motorun ikizinden. Yeşil yanınca biraz efendi efendi gittik, birbirimizin nabzını ölçtük, sonra yol boş, baktım arkadaş gazlıyor, ben de takıldım peşine. Biraz gazladık, yetişip solladım ilerde, sonra yetişemedi zaten. Maltepe'den dönüyordu, ben de geldim yanına; selamlaşıp ışıkları beklerken biraz sohbet edip kazasız sürüşler dilekleriyle ayrıldık. Arkadaşın motor 44,000km' deymiş, benimki 18500km' de, herhalde bundan dolayı biraz performans farkı oldu. Pilotaj da etkili olmuş olabilir belki bilemiyorum, doğru devirde ve seri vites geçişleri.. ama düz yoldu sonuçta, çok fazla etkili olduğunu da sanmıyorum açıkçası.
    Neyse ne, sonuç olarak gazlamak iyi geldi valla.

Motosikleti
    ZX6-R
    sağa düşmüştü motor 2 resimdeki motor aynı motor ve bu yedek anahtar olayında evet adam yedek anahtarı yok demişti ama şimdi adamıda şüpheli konumuna düsürmek istemem kafamda 35121 tane senaryo oluştu o şerit kalınlığıda 1. fotoda shop yapmıştım resime ondan öyle oldu

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    @ boy,
    üzülerek soyluyorum ama her 2 foto da 600RR eger sen başka fotoya bakmıyorsan.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Çatal da 600RR çatalıymış, olm motorun her yerini değiştirmişler haa.. Bu motoru alana geçmiş olsun diyorum valla..

Motosikleti
    ZX6-R
    grenaj hariç neresi degismis mesela? ve şöyle bişi var şimdi gözüme çarptı çatal 2007 de siyah oldu 2006 da değil

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Çatal da 600RR çatalıymış, olm motorun her yerini değiştirmişler haa.. Bu motoru alana geçmiş olsun diyorum valla..
    Alana değil abi çalana diyeceksin, malesef dün gece çalınmış.

@hell_rideRR

Kimden aldın sen bu motoru?

Belkide mimli birileridir...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @hell_rideRR
    şöyle bişi var şimdi gözüme çarptı çatal 2007 de siyah oldu 2006 da değil
    Bak aşağıdaki benim motor, 2006 model 1000RR ve çatal siyah Yok eğer 600RR'dan bahsediyorsan zaten 2007 modelde motor komple değişti, grenajları böyle değil..

Motosikleti
    ZX6-R
    maltepeden mustafa die bir eleman ya olayı açıyım biraz dün akşam saat 10 civarı babam bahçeye sokuyo motoru daracık bir bahçe bizim bahçeden çıkışta tümsek kaldırım cart curt motorun kafada garaj kapısına bakıyo bizim işte kapı çalıyo bababm girdi içeri hadi gel motoru apartmana alalım dedi yani 1 dakka icinde flan o sırada giyiniodm baktm çalışma sesi flan babamda tam holde kapıyı açıcak çıkıcak onun bunun cocuu 5 10 saniye icinde o motoru tersine cevirip o bahceden nasıl çıktı aklım almıyo çevredekiler iste hemen o aradı adam ölümüne yardırıp gitmiş takip bu başka birşey degil

@boy iyide hocam benm motor 2006 600rr 1000 degilki bi karışıklık olmus neyse

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Senin motora borcun felan varmıydı? Belkide satan kişi kızıp geri aldı.

Öyle 10sn de kontak dışında bir şeyle çalınmaz bu alet...

Çok HISS'li motorlardır bunlar, kontaksız kalınca ağlarlar.

Motosikleti
    ZX6-R
    yok yav borc falan ya olayın acı noktası adam hemen içeri girip çıkıcakya anahtarı üstünde bırakmış daracık bahçe rahat 7 8 manevrada dönüyosn eger anahtar üstünde olmasa zaten gidip çökücez beklemekten baska yapcak bişi yok işkence gibi daha 4. vitesten yukarı çıkmak nasip olmamıştı

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HISS'li demek iyiymiş bu

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

anahtar üstünde bırakılırmı be abicim, büyük hata...

bilmeyene 7-8 hamle o dönüş, bilen adam ayaklığın üstünde pervane gibi çevirir motoru.

ör(olay anlaşılsın diye yavaş çevirmiş):

Motosikleti
    ZX6-R
    abi siz hergün gazlıyosunuz gözünüz açık olsun motorun detayları verdim zaten en ufak bişide polisi falan ararsınız ve ist gibi bir yerde motorun üstünde olmadığınız her an anahtarı alın direksiyonu kitleyin ve mümkünse alarm taktırın yoksa şekil a motor hayatınız biter

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    geçmiş olsun umarım bulunur...
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    Honda VFR800
    Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi siz hergün gazlıyosunuz gözünüz açık olsun motorun detayları verdim zaten en ufak bişide polisi falan ararsınız ve ist gibi bir yerde motorun üstünde olmadığınız her an anahtarı alın direksiyonu kitleyin ve mümkünse alarm taktırın yoksa şekil a motor hayatınız biter
    Ah be arkadaşım, anahtar üstünde bırakılır mı motorun Neyse büyük geçmiş olsun ne diyelim...

@ArChLeO

Vaaay Levent'e bak yaa, daha tanışmadan patlamaya niyetli
    Yaw Mehmet bari sen yapma be abicim yaaa....250kg 112Hp alet...bas bas nereye kadar gidecek meret...konuşuyo işte apaçiler (Gürkan hariç)...Ben yalova tayfasıyla önden çıktım Opet'den, bu apaçiler geç çıktılar n'apıyodularsa orda...ondan sonra soldan siler Mert, sağdan siler Murat, bi de kalkıp bana laf ediyo apaçiler...

Dolduruşa gelmem, dolmuşa binmem...
    Ecinni gibiyim harikayım ben, yeaaah...ooo yeeeaah

Arkadaşlar, bizim cumartesi buluşmasında nedir son durum? Yarın saat 14:00 ve Göztepe Işıklar Kahve Dünyası herkese OK mi? Kimler gelmekte? Hele bi ses verin...
    [B]In order to be old & wise, you have to be young & stupid first[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler