Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Kaçıran keçe, vibrasyonda yapar, dengesizlikte, sağa sola çekmede yapar doğal olarak tokatlarda
    GKN MOTORS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250 SCOOTER

Amerikadan motoruma ne getirebilirim

150 lik mondeal scooter motoruma ne getirebilirim yada kendime ne alabilirim burdan
    ilgi ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaçıran keçe, vibrasyonda yapar, dengesizlikte, sağa sola çekmede yapar doğal olarak tokatlarda
    Abi oyle dedin beni kalbimden vurdun valla 420 dolar dediler on arka herseyi degistiriyolar ama coook para valla hele gidon amortisorunden sonra evlat acisi gibi olur.

Bu kece degisimi zor bisey mi peki fren balatasi falan degistirebiliyorum motoruda kurcalarim yani ama on takima hic dokunmadim daha sadece bi kac kere gidon soktum, kendim degistirmeye kalksam mundar eder miyim makinayi?

Gezgin38 dostum sana burda daha cok yardimci olurlar aynisini oraya bi yaziver.
    http://www.motosiklet.net/forum/scoo...asligi-41.html
    We are many...

Motosikleti
    07 Kawasaki ZX10R
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi oyle dedin beni kalbimden vurdun valla 420 dolar dediler on arka herseyi degistiriyolar ama coook para valla hele gidon amortisorunden sonra evlat acisi gibi olur.

Bu kece degisimi zor bisey mi peki fren balatasi falan degistirebiliyorum motoruda kurcalarim yani ama on takima hic dokunmadim daha sadece bi kac kere gidon soktum, kendim degistirmeye kalksam mundar eder miyim makinayi?

Gezgin38 dostum sana burda daha cok yardimci olurlar aynisini oraya bi yaziver.
    http://www.motosiklet.net/forum/scoo...asligi-41.html
    Ben burda catal basina 150 dolara sadece seal ve yag degisimi yapiyom ama sen taaa Kaliforniyadasin. Diyecem paran olsa al acmisken racetech carthridgeleride diye ama durumun malum.
    Takimlarin ne alemde? Takim taklavatin iyiyse bide yag ayarini iyi yapmaya aletin varsa yapmana yardimci olurum, bide bazi catallarda bastirmaya ozel alet gerekiyor fork tube'u. Bence ikisinide birlikte yap cunku zaten 2005 motorun catal yaglarinin zaten degismesi lazim. Cok zor bi is degil ama hic yapmayana zor gelir gibi geliyo bana.

Alıntı Crescent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben burda catal basina 150 dolara sadece seal ve yag degisimi yapiyom ama sen taaa Kaliforniyadasin. Diyecem paran olsa al acmisken racetech carthridgeleride diye ama durumun malum.
    Takimlarin ne alemde? Takim taklavatin iyiyse bide yag ayarini iyi yapmaya aletin varsa yapmana yardimci olurum, bide bazi catallarda bastirmaya ozel alet gerekiyor fork tube'u. Bence ikisinide birlikte yap cunku zaten 2005 motorun catal yaglarinin zaten degismesi lazim. Cok zor bi is degil ama hic yapmayana zor gelir gibi geliyo bana.
    Abi ben ilk NJ deydim sonra baktim orda is yok buraya geldim gelmez olaydim.

Simdi sundan siparis ettim sence nasildir?http://www.motomummy.com/store/produ...cat=411&page=1

Yoksa siparisi iptal edip GPR marka mi alsam.
    Bunda galiba kademe yok kendi ayarliyor?
    We are many...

Motosikleti
    07 Kawasaki ZX10R
    Abi ben ilk NJ deydim sonra baktim orda is yok buraya geldim gelmez olaydim.

Simdi sundan siparis ettim sence nasildir?http://www.motomummy.com/store/produ...cat=411&page=1

Yoksa siparisi iptal edip GPR marka mi alsam.
    Bunda galiba kademe yok kendi ayarliyor?
    Resimde gordugun H harfinin ust tarafindaki sari yuvarlak ayari, onla ayarliyon. Ben bu markayi hic kullanmadim kendi motorlarimda ama 7, 8 kisinin motoruna taktim, hic biri bi sikayette bulunmadi aksine hepsi cok seviyolar. Motor degistiren arkadaslar paralari olsa bile yinede gidip bundan aliyorlar. Hic bir sikayetleri yok. Bence sende hic bi problem yasamiycan. Cok guzel bi damper. Yalniz takarken locktite kullanmayi unutma, taktiktan sonra 3. gununde ve bi hafta sonra vidalari bi daha kontrol et, gevsemediginden emin ol.

Buda 2008 CBR600RR Servis Kitabi

http://www.stephygee.com/0708CBR600R.zip

2005 le 2008 on suspansiyonlari ayni. Bu kitaptan suspansiyon bolumune gir bak kendin karar ver yapabilirmisin yapamazmisin. Special tool dediklerinin hepsi lazim degil, bazi seyleri kendin imal edebilirsin. Sayfa 14-22 den itibaren gosteriyo, cok zor degil.

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Usta pistlerde zaten %1000 gerekli ama normal yoldada gerekli. Soyle diyim. Bi cok arkadas motor direksiyon salliyo, tankslapper yapiyo diyo gidon amortiseru aliyo tas gibi sIkIyo, bu buyuk bi yanlis. Adam yolda giderken belkide hissetmiyo gidon amortiserunden dolayi sallamayi ama isin gercegi o sallamaya sebep olan temassizlik hala var ve yol tutusunu etkiliyo. Sonra mesela onune aniden bisey cikti, on frene asildin, motorun suspansiyonu one yuklenmeyi duzenli ve dengeli bisekilde yapabildigi zaman on teker o kadar kolay kayip gitmiyo veya motor tak diye takla atmiyo.
    Bi cok arkadastan duyuyorum, diyo ki suzukiler cok guzel yatiyo donuyo, kawasaki donmuyo felan diye. Yapilan 1, 2 ayarla bu durum tamamen degistirilebilir. 14,000 dolar bi motor aldimi(spor tipli) bu paranin belki 3000 dolari suspansiyon ekipmanina gidiyo ama bu kadar parayi bu aletlere verenler bu ayarlara elini bile surmuyo.

Cok zorlamaniza gerek yok, normal bi sekilde bi viraja girdiniz, bide baktiniz kamyonlar gece gece asfalti kaldirmis puruzlu yapmis, bunun uzerinden gectiginizde motorun haldur huldur sallanmasi ve kendini yavas yavas virajin disina atmasi, bu noktada fren yapmanin tehlikeli olmasi hep suspansiyon ayarsizligi yuzunden.

Motordan fren yaparken veya yol bozuklugu veya direksiyon sallamasi yuzunden dusup kaza yapan bi cok arkadasimiz var. Ayarlari yerinde olsa kaza belkide yapmiycaklardi ama ne yazik ki ne kendileri nede cevresindekiler kazanin gercek sebebinin farkinda degil. Kaza sebebini ota boka bagliyip aynen devam ediyorlar.

Asagidaki resimde durcaginiz bi noktayi dusunun. Bu noktada agir vasitalar dura dura yolu kabartmis. Burda sert fren yaptiginizda on lastigin oklarin oldugu yerlerde havada kalmasi ve yere tak tak diye inmesi normal karsilaniyor motor diye. Aslinda ayarlanabilir motorlarda hicte normal degil. Benim motorumda yapmiyo. Saatte 200 km nin uzerinde gidiyorsaniz bile bozuk olan bi yolda sert bi sekilde fren yapabilirsiniz eger ayarlariniz iyi ise.

Bir baskasinin yaptigi ayarlar eger o kisi sizinle ayni kiloda ve sizinle ayni sekilde motor surmuyor ise size uygun degildir. Ayarlarin ilk oldugu noktayi bi yere not alirsaniz, kurcaladiktan sonra daha kotu olursa her zaman onceki haline getirebilirsiniz.

Insallah kimsenin basini agritmiyorumdur . Yakinda suspansiyon delisine cikacak adim forumda . Burda zaten motor delisine cikti . Yatak odamda ayagimin ucunda sokulup parcalanmis CBR1000 motoru var, koycak yer bulamadim oraya koydum . Gecen eve bi kiz arkadas getirdim, kiz pistona basti az kaldi bilegini kiriyodu . Sonra gonlunu aldim gerci
    Sadece sana sunu söyliyeyim..
    Sende benim gibi yurt disinda yasiyorsun ve bazi seyleri degistirmek istiyorsun yurdumda...
    Ayni kafadayiz yani...
    Sen teknik acidan birseyler yapmak istiyorsun ben trafik kurallari acisindan...
    Ama sunu bilki yakinda sende vazgecersin..
    Ben pes etmis durumdayim...
    Belki sen bilmiyceksin ama cok sayfalar ekledim buraya..
    Trafik kurallari hakkinda..
    Kimsenin umrunda degildi...
    Coq bana demisti ozamanlar hatta...
    Sen bunlari buraya aktariyorsun ama yurdum insaninin kendi kurallari vardir...

Sana yinede tesekkürler benden...
    Pek fazla birsey degistiremeyiz sanirim
    Yurdum insani bildigini okur malesef.
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Resimde gordugun H harfinin ust tarafindaki sari yuvarlak ayari, onla ayarliyon. Ben bu markayi hic kullanmadim kendi motorlarimda ama 7, 8 kisinin motoruna taktim, hic biri bi sikayette bulunmadi aksine hepsi cok seviyolar. Motor degistiren arkadaslar paralari olsa bile yinede gidip bundan aliyorlar. Hic bir sikayetleri yok. Bence sende hic bi problem yasamiycan. Cok guzel bi damper. Yalniz takarken locktite kullanmayi unutma, taktiktan sonra 3. gununde ve bi hafta sonra vidalari bi daha kontrol et, gevsemediginden emin ol.

Buda 2008 CBR600RR Servis Kitabi

http://www.stephygee.com/0708CBR600R.zip

2005 le 2008 on suspansiyonlari ayni. Bu kitaptan suspansiyon bolumune gir bak kendin karar ver yapabilirmisin yapamazmisin. Special tool dediklerinin hepsi lazim degil, bazi seyleri kendin imal edebilirsin.

Tamamdir abi sana guveniyorum parasi odendi zaten geliyo iptal etmiyicem.
    Bu locktite dedigin nedir kimyasal olan mi?

Bakicam service manuel e gozum yerse basliyicam direk alip parcalari.

Abi valla sagol sikinmadan usanmadan detayli cevaplar yaziyosun buralara gelirsen nolur misafirim ol.
    We are many...

Motosikleti
    07 Kawasaki ZX10R
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece sana sunu söyliyeyim..
    Sende benim gibi yurt disinda yasiyorsun ve bazi seyleri degistirmek istiyorsun yurdumda...
    Ayni kafadayiz yani...
    Sen teknik acidan birseyler yapmak istiyorsun ben trafik kurallari acisindan...
    Ama sunu bilki yakinda sende vazgecersin..
    Ben pes etmis durumdayim...
    Belki sen bilmiyceksin ama cok sayfalar ekledim buraya..
    Trafik kurallari hakkinda..
    Kimsenin umrunda degildi...
    Coq bana demisti ozamanlar hatta...
    Sen bunlari buraya aktariyorsun ama yurdum insaninin kendi kurallari vardir...

Sana yinede tesekkürler benden...
    Pek fazla birsey degistiremeyiz sanirim
    Yurdum insani bildigini okur malesef.
    Kardes bu aralar bos vaktim var ondan hem vakit geciriyom hem biraz faydali oliyim diyom. Sende haklisin ama en azindan vebali bizim boynumuzdan cikmis oluyo. 3, 4 gun sonra takim calismalarina basliyoz ondan sonra anca surda burda sorulara anca cevap verebilirim onumuzdeki yaza kadar. Hem forumdakiler pek ilgilenmesede Google'da felan bakmak isteyen arkadaslar bu vesilelerle siteye gelirse her tur faydali bilgiyide bi gormus olur, belki bi yerde bi faydasini gorur. Geceleri oturup bos vakit gecirecegime insanlara bi faydam olsun isterim, en azindan ben oyle hissedeyim. Bilgi paylasildikca cogalir .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:16 ----------

Tamamdir abi sana guveniyorum parasi odendi zaten geliyo iptal etmiyicem.
    Bu locktite dedigin nedir kimyasal olan mi?

Bakicam service manuel e gozum yerse basliyicam direk alip parcalari.

Abi valla sagol sikinmadan usanmadan detayli cevaplar yaziyosun buralara gelirsen nolur misafirim ol.
    Locktite bu

http://www.amazon.com/Loctite-Thread.../dp/B0015PI75E

Medium Strength kullan, Autozone, Oreilly's, Advanced Auto felan hepsinde vardir. Vidayi takmadan once suruyon oyle takiyon, sonra titreme, isinma sogumayla felan vida geri cikmiyo.

Motosikleti
    Var
    Kardes bu aralar bos vaktim var ondan hem vakit geciriyom hem biraz faydali oliyim diyom. Sende haklisin ama en azindan vebali bizim boynumuzdan cikmis oluyo. 3, 4 gun sonra takim calismalarina basliyoz ondan sonra anca surda burda sorulara anca cevap verebilirim onumuzdeki yaza kadar. Hem forumdakiler pek ilgilenmesede Google'da felan bakmak isteyen arkadaslar bu vesilelerle siteye gelirse her tur faydali bilgiyide bi gormus olur, belki bi yerde bi faydasini gorur. Geceleri oturup bos vakit gecirecegime insanlara bi faydam olsun isterim, en azindan ben oyle hissedeyim. Bilgi paylasildikca cogalir .
    Sana sadece sunu söyliyeyim...
    Faydali bilgilere cok ama cok az kisi ilgi gösterir...
    inan bana...
    Ben trafik kurallarini yazarken buraya hic ilgi yoktu desem yeridir...
    Sana adres verebilirim...
    Yurdum insani trafik kurallarini senden bende cok cok daha iyi biiyor..
    Yada senin bize aktardigin bilgileri onlar senden (benden demiyecegim.bu konuda fazla bilgim yok) daha iyi biliyor bunu bil...

Motosikleti
    07 Kawasaki ZX10R
    Sana sadece sunu söyliyeyim...
    Faydali bilgilere cok ama cok az kisi ilgi gösterir...
    inan bana...
    Ben trafik kurallarini yazarken buraya hic ilgi yoktu desem yeridir...
    Sana adres verebilirim...
    Yurdum insani trafik kurallarini senden bende cok cok daha iyi biiyor..
    Yada senin bize aktardigin bilgileri onlar senden (benden demiyecegim.bu konuda fazla bilgim yok) daha iyi biliyor bunu bil...
    Bak Jubaa arkadasimiz ne guzel faydalaniyor . O bile yeter. Sendekide iyi cesaret Turk milletine trafik kurali anlatmissin . Adam AIDS liyim diyen kadina atin olumu arpadan olsun diyo , iplermi trafik kuralini . Yine bakti motoru zaptedemiyo veya fiyat kalin geliyo, gelir benim bilgilere bakarda senin trafik bilgilendirmelerin Turk kulturunun bi 15 yil ilerisinde . Senin kiymetini 15 yil sonra anlarlar.

Motosikleti
    Var
    Bak Jubaa arkadasimiz ne guzel faydalaniyor . O bile yeter. Sendekide iyi cesaret Turk milletine trafik kurali anlatmissin . Adam AIDS liyim diyen kadina atin olumu arpadan olsun diyo , iplermi trafik kuralini . Yine bakti motoru zaptedemiyo veya fiyat kalin geliyo, gelir benim bilgilere bakarda senin trafik bilgilendirmelerin Turk kulturunun bi 15 yil ilerisinde . Senin kiymetini 15 yil sonra anlarlar.
    Buna sevindim...
    Sitenin bilmemkacbin üyesi varken Jubaa ilgileniyor..
    Buda sevindirici...
    Bilmemkacbin üyeden birisi...
    Yine sanslisin.
    Yurdum insani korkunc abicim korkunc...
    Kendi bildigini okuyor biz ne desekte...

Ben motor aleminde cok ama cok yeniyim.. Yasli olsamda...
    Bu kesin...
    Cok acemiyim daha...
    Ama zaten bu mereti zewk almak icin kullaniyorum...
    Öyle yarismaya falan niyetim yok...

Ama trafik kurallarini bilmeyen yurdum insani senin yazdiklarina cok ilgi göstermez...
    Sadece birkac arkadastan baska...

Bende diyordum birkisi ögrense trafik kurallarini bana yeter..
    ama sonunda pes ettim...

Umarim sizler pes etmezsiniz.....
    Devam edin....

Motosikleti
    07 Kawasaki ZX10R
    Buna sevindim...
    Sitenin bilmemkacbin üyesi varken Jubaa ilgileniyor..
    Buda sevindirici...
    Bilmemkacbin üyeden birisi...
    Yine sanslisin.
    Yurdum insani korkunc abicim korkunc...
    Kendi bildigini okuyor biz ne desekte...

Ben motor aleminde cok ama cok yeniyim.. Yasli olsamda...
    Bu kesin...
    Cok acemiyim daha...
    Ama zaten bu mereti zewk almak icin kullaniyorum...
    Öyle yarismaya falan niyetim yok...

Ama trafik kurallarini bilmeyen yurdum insani senin yazdiklarina cok ilgi göstermez...
    Sadece birkac arkadastan baska...

Bende diyordum birkisi ögrense trafik kurallarini bana yeter..
    ama sonunda pes ettim...

Umarim sizler pes etmezsiniz.....
    Devam edin....
    Ben bildigim 3, 5 biseyleri koyarim, sonra soranlara cevap veririm. Isteyen gelir okur, buyuk bi kayip yok. . Hem benden iyi bilen biri gelir okur "Kardes surda yanlissin oyle degil boyle" der benimde kazancim olur, bende biseyler ogrenmis olurum. . Belki Jubaa arkadasimiz bi gun Dunya sampiyonu olur bende gururlanirim, "Ben bunun kece degisimine yardim etmistim" diye

Motosikleti
    Var
    Ben bildigim 3, 5 biseyleri koyarim, sonra soranlara cevap veririm. Isteyen gelir okur, buyuk bi kayip yok. . Hem benden iyi bilen biri gelir okur "Kardes surda yanlissin oyle degil boyle" der benimde kazancim olur, bende biseyler ogrenmis olurum. . Belki Jubaa arkadasimiz bi gun Dunya sampiyonu olur bende gururlanirim, "Ben bunun kece degisimine yardim etmistim" diye
    Ok...
    Birsey demiyorum dostum...
    Dedigim gibi böyle devam et hep...
    Benim gibi pes etme ne olur...

Sanirim ben yaslandim...

Mach weiter so=böyle devam et

Belki yurdum insanini birgün degistiririz...
    Benim hic umudum yok artik..
    inan buna

Motosikleti
    07 Kawasaki ZX10R
    Ok...
    Birsey demiyorum dostum...
    Dedigim gibi böyle devam et hep...
    Benim gibi pes etme ne olur...

Sanirim ben yaslandim...

Mach weiter so=böyle devam et

Belki yurdum insanini birgün degistiririz...
    Benim hic umudum yok artik..
    inan buna
    Ich werde weiter versuchen

Motosikleti
    Var
    Ich werde weiter versuchen
    du werdest nicht viel erfolg haben..
    So wie coq und ich...
    Glaubs mir...
    Das hat keinen sinn...
    Du gibst früher oder später auf...
    Na ja..
    Was sage ich da...
    Mach es gut mein freund...
    Alles gute für dich...

Motosikleti
    07 Kawasaki ZX10R
    du werdest nicht viel erfolg haben..
    So wie coq und ich...
    Glaubs mir...
    Das hat keinen sinn...
    Du gibst früher oder später auf...
    Na ja..
    Was sage ich da...
    Mach es gut mein freund...
    Alles gute für dich...
    Ich versuche nicht, etwas zu erreichen
    Ich möchte nur zu teilen, während ich noch etwas Zeit.
    Es gibt keinen Erfolg oder Misserfolg.

Abi olmeden bi su merete binmesini ogreniyim gerisi onemli degil valla.

Bu arada buraya gelirsen ciddiyim yani gel misafirim ol.
    We are many...

Motosikleti
    07 Kawasaki ZX10R
    Abi olmeden bi su merete binmesini ogreniyim gerisi onemli degil valla.

Bu arada buraya gelirsen ciddiyim yani gel misafirim ol.
    Willow Springs, Laguna Seca yada Sears Pointe gelme ihtimalimiz var ama seneye. Bu kis suspansiyon konusunda bi calisma yapcaz, eger veriler bilgiler tutarsa patentlemesi felan olcak. Insallah paramizi yettirip basarabiliriz. Anca seneye geliriz o taraflara. %100 Utah'taki Miller Motorsports Parka onumuzdeki yaza 2 kere gelcez. Bakalim yaz ola hayir ola . Gelirsek oralara misafirin oluruz. Sagolasin davetin icin.

Twist of the Wrist 2 diye kitap ve DVD var. Kesinlik tavsiye ederim. Torrent kullanmayi biliyorsan yaz download et.Internette bedava bulursun ararsan. Seyret seyret dene ogrendiklerini. Surusune muazzam faydalarini gorursun.

"Twist of the Wrist 2" indiriyorum Crescent sağolasın.
    Sadece Jubaa aktif sorular soruyor diye başka kimsenin takip etmediği yanılgısına kapılma sakın. Bak bizde sessiz takipçileriz

Güzel teknik bilgiler veriyorsun Crescent hocam, eline sağlık
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler