Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elektrikli Supersport - Emmo Zone GTS (Ninja 300)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Emmo zone GTS/ Electric bike
    Evet arkadaşlar herkese merhaba yakın zamanda Toronto'ya taşındım. Bir süre araba alamayacağım için burada çok popüler olan bir motor almaya karar verdim. Şahsen çok kaliteli bulmasamda bu tecrübeyi deneyimlemek istedim.
    Tam adı Emmo Zone GTS. Giriş seviye bir motor.

Bunlar bakmaya gittiğim gün bu motoru alan kişinin teslimatı sırasında çektiğim fotoğraflar. Ben de yeşil renk bir motor sipariş edecektim ki neredeyse tüm eyaletlerde tükenmiş durumdaydı. Zar zor mavi rengini bulup onu sipariş ettim. Yarın öğle saatlerinde elimde olacak diye umuyorum.
    Bunlarda katalog resimleri.

Bu motorlar e-bike olarak geçiyor. Bir tür elektrikli bisiklet. Kawasaki'nin Ninja-300 modelinin birer çakması tasarım olarak. Bu nedenle çoğu parçası uyumlu.Kanada hükümeti bu bisikletlerin hızını 32km ile sınırlandırmayı zorunlu tutmuş, fakat limitör kablosunun bağlantısını kestiğinizde bazı eklemelerle 80 hatta 90 km ye çıkan videolar gördüm.500w lık bir motorla ne kadar mümkün tartışılır. Fakat 65-66 Km yi çok rahat görüyor. Gelelim menzile
    60-65 km (72V45Ah SLA)-Benim seçtiğim akü modeli bu. 75-85 arası gittiğini iddia ettiler. Göreceğiz
    50-60 km (72V30Ah Li);
    70-80 km (72V50Ah Li);
    85-90 km (72V60Ah Li);
    115-125 km (72V80Ah Li);
    140-150 km (72V100Ah Li)

Seçtiğim akü lityum değil sıvı asit batarya olarak geçiyor.Bu konuda deneyimli arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim. 400-450 arası şarj döngüsüne sahip. Fakat ölmeye başladığında düzgün bir lion akü ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Neden aldığıma gelirsek;
    -Vergi yok
    -park ücreti yok
    -yakıt parası yok( Elektirik parası ödemiyorum kiraya dahil )
    -Ana yollarda hız sınırı maximum 40,ara yollarda 30 .
    -Bir çok bisiklet yolu var.
    -Otobüs ve metrodan daha hızlı , Uber den çok daha ucuz.
    -Bununla Uber eats gibi işlerdede çalışabilirsiniz( çok konforlu olacağını düşünmüyorum)
    -Zaten ufak şehir hemen hemen genelde 7-11 km arası mesafelere gitmem gerekiyor.Bu menzilin ve hızın yeterli olacağını düşünüyorum.

Özelliklerine Gelirsek;
    -Uzaktan kumanda alarm,çalıştırma ve kapatma
    -lcd ekran
    -bluetooth ve müzik dinlemeniz için radio olan bir mp3 çalar (usb veya bt yoluyla telefonunuzu bağlaya bilir şarj edebilirsiniz
    -Hız sabitleyici
    -Full led farlar
    -hidrolik çift disk fren
    -3/10 saat arası şarj süresi
    -28 derece tırmanış
    -500w motor

Fiyatına gelirsek;
    3.600 Kanada doları ile 7.999 Kanada doları arasında değişiyor ( akü türü fiyatı etkiliyor) . Bu fiyata yüzde 13 vergi dahil değil

Buda benim düldül

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Hayirli ugurlu olsun hocam.

Bizi de al yanina bulasik temizlik ne is olsa yapariz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)