Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

r25 yavaş hızlanma

Motovento
    REKLAM ALANI

2018 model 15k km de r25 im var herhangi bir problemi yok fakat biraz yavaş hızlanıyor devirlenme yavaş gibime geliyor neden olur bu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 2020 modelini kullanıyorum. kiloma rağmen iyi hızlanıyor. eğer belli bir devirin altından bahsediyorsan, motorun karakteri gereği alt devirlerde ani hızlanma olmuyor ama 7 8 binden sonra çekişi gidişi efsane kendi sınıfında. ben yeri geliyor pati çeke çeke kalkıyorum asfaltına göre. eğer hızdan çok tork zevk veriyorsa ya mt serisine bakacaksın ya da ktm duke'lere.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Bu r25 lerde dişli değişimi olmuyor mu acep? Mesela son hızı 196 değilde 175 olsun ama tork daha yüksek olsun daha çabuk devirlensin gibi.

Motosikleti
    YZF R25
    '' devirlenme yavaş gibime geliyor'' psikolojik ilk motosikletinse birde rodajdaysa yavaş gibi gelir kullandıkça geçer...

R25 kullananlar da böyle bir problem var, gençliğimde bende böyleydim hep ferrari performansı beklerdim.

@Yunus Özbek hiç r25 kullandın mı bilmiyorum ama makine gayet torklu ne gerek var fanteziye paranız çok geldiyse üst bir modele geçersin. Millette de bir modifiye tutkusu var anlamış değilim...

bu karakterislik hızlanma değil yani şöyle söyleyim 0 dan 150 ye çıkma süresi diğerlerine göre fazla gibi geliyor kıyasladığım zamanda belki de ben öyle sanıyorum anlamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

şimdi makineyi herkes canavar gibi lanse ettiği için belkide ben gözümde büyüttüm

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    250cc motosiklet normaldir
    espresso bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Bakımlarını düzgün yaptır, senkronazisyon ayarını halletti sonra psikolojik olarak uçuyor gibi gelecek

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    @yağızkoç05 Modifiye tutkusunu modifiye yapan bilir zaten. Hep stok kullanan adam ne bilsin. Bende Rx3 Evo var. Orjinalinde 250cc ama ben 300cc ye çıkarttım. Hiç bi Rx3 benimkiyle kapışamıyor. Sevgili stok severler anca arkamda kalıyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Hava filtresi,buji,benzin filtresi,yag,hepsini yenile tekrar dene )

Motosikleti
    MT-09 SP
    Kalkış yapıp kesiciye yakın devirlerde vites atarak 0-100 dene. 5 saniye civarında 100 km/h hıza çıkıyor. Bu motorun abartıldığı da doğrudur. 250cc sınıfında en güçlüsü ama öyle mucize beklememek lazım. 3. Vitese kadar kesiciye girecek kadar devirleniyor ondan sonrası viteslerde kesiciye sokmak için yokuş aşağı gitmek lazım.

R25 güzel motor ama r1225 değil be reis

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Pilotajın kötü olabilir. 250cc motor hız beklemen de yanlış canını alma makinenin :D

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Motorunda bir problem yok. R25 ABARTILDIĞI KADAR UÇAN KAÇAN BİR MOTOR DEĞİL ZATEN. Çok büyük beklentiler ile bindiğin için o motora beklentilerini karşılayamadı büyük ihtimalle. Bende daha önce r25 kullanmamıştım geçenlerde bir tanıdığın r25 ini kullanma fırsatı buldum. Beklenti içerisinde bindim fakat o beklentileri karşılayamadı. 250cc motosikletten çok birşey beklememek lazım zaten. Üstüne birde 2 silindir tork vs yok ondan dolayı motorda. Ama tabi devrini aldığında güzel uzuyor diğer 250cc lere oranla.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @yağızkoç05 Modifiye tutkusunu modifiye yapan bilir zaten. Hep stok kullanan adam ne bilsin. Bende Rx3 Evo var. Orjinalinde 250cc ama ben 300cc ye çıkarttım. Hiç bi Rx3 benimkiyle kapışamıyor. Sevgili stok severler anca arkamda kalıyorlar.
    ''Hep stok kullanan adam ne bilsin'' ahahaha hiç güleceğim yoktu modifiyeye devam kardeşim dişli değiştirip har har har birde akropovicc egzost off yanlaya yanlaya kız tavlarsınız...

Hız bekleme değil herkes yanlış anlamış hayabusa gibi gitmesini beklemiyorum zaten normal bir r25e göre yavaş hızlanıyor gibi geliyor onu diyorum

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir gün bir motorcuda adamın biri bana bu motorun NC750'den daha iyi hızlandığını söylemişti. Efsane bu seviyeye kadar gelmiş.

Bir motorun ne seviyede hızlandığını merak ediyorsan motorun torkuna ve kilosuna bakacaksın. R25'in torku diğer 250 cc'lere nazaran yüksek mi ? Değil, diğerleri kadar. Yüksek olamaz da zaten çünkü o da 250 cc ancak gücü yüksek olduğundan ve bu güç yüksek devirde geldiğinden bunu verimli kullanabilmek için kısa oranlı bir vites kutusuna sahip olmalı. O yüzden de diğerlerinden iyi hızlanabiliyor ve torku çok iyi zannediliyor. Bu işin bedeli de yüksek tüketim oluyor.
    YasinC bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir gün bir motorcuda adamın biri bana bu motorun NC750'den daha iyi hızlandığını söylemişti. Efsane bu seviyeye kadar gelmiş.

Bir motorun ne seviyede hızlandığını merak ediyorsan motorun torkuna ve kilosuna bakacaksın. R25'in torku diğer 250 cc'lere nazaran yüksek mi ? Değil, diğerleri kadar. Yüksek olamaz da zaten çünkü o da 250 cc ancak gücü yüksek olduğundan ve bu güç yüksek devirde geldiğinden bunu verimli kullanabilmek için kısa oranlı bir vites kutusuna sahip olmalı. O yüzden de diğerlerinden iyi hızlanabiliyor ve torku çok iyi zannediliyor. Bu işin bedeli de yüksek tüketim oluyor.
    Torku düşük motordan yüksek güç almak için daha yüksek devir çevirmesi, dolayısıyla vites kutusu oranının daha uzun olması gerekmiyor mu? (Benim için kısa/uzun nedir göstermek için atmasyon örnek: Kısa -> 2:1, uzun -> 4:1 şeklinde.)

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    ne dense boş başka bir r25 ile kıyaslarsan için rahat eder.sen başka bir motor bul bir kalkın yada motorları değişin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)