Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2009 1000rr yag yakma

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle selamun aleyküm 2008 2009 model 1000rr alma niyetindeyim bildiginiz uzere kronik bu merette yag yakma sorunu var bazi ilanlarda kronik sorunu halledilmis yag yakma problemi cozulmus vs aciklamalar mevcut blogu yeniliyolar yada herneyse iste motoru almaya niyetlendigimde bu problemin cozulmus oldugunu nasil anlarim bunu merak ediyorum experde falan cikmaz heralde motoru uzunca surdukten sonra anlasilir sanirim ya da bildiginiz bisi var midir bu konuyla ilgili uzak mi durayim bu modelden yag yakanlar çok sknti cikarir mi birde kullananlar var sonucta o sekilde ???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Eğer yağ yakıyorsa zati bir kaç km sürüşte kokusu hissedilir

Eksiltiyorsa uzun kmler ile anca anlaşılır diye düşünüyorum

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    kranktan ses gelmesin, motor açılmamış olsun yeter.
    malum motorun krank mili yataklı. sanayide ustalarımız pek bi sever çakma yatak yapmayı.

Yani alirken o kadar surme imkanim olmadigi icin

Motosikleti
    MT-09 SP
    Egzozun derinliklerine parmağını ban kupkuru olması lazım eğer sıvı şekilde yağ kalıntısı varsa %99 yağ yakıyordur

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Zamanında benim de 2008 1000rr' ım vardı. Evet yağ yakardı ama ekleyip kullanirdım hiç sorun yaşamadım. Alacağınız motorun debriyaj kapağının oralara bakın sarı blok ise muhtemelen yağ yakar. Çünku bunların bir kısmı serviste değişti bir kısmı değişmedi. Değişenler siyah blok. Siyah blok olanlardan almaya bakın.

Peki saolun bişi dha sorcam motosikleti daha once expertize sokmadim experde tam olarak nelere bakiyolar araba gibi midir abaca?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    10-50 yağ ile bu bloğun yağ yakmasını durdurabilirsin.Ama bu kadar eski ss almanı tavsiye etmem. Ss dediğin sıkıştırılır ve hor kullanılır. Temiz ss diye birşey yoktur.
    bassturbin bunu beğendi.

Ss fiyatlari malum nakedtan bunaldim ruzgari cok aliyor ssin tadina bakmak istiyorum butce suan bu modellere yetiyor malesef onerin varmidir? Sonucta yuksek devir cevirmesi icin tasarlanmis makineler yeni modelde alsan sorun cikcaksa herzaman cikiyor diye düşünüyorum tabi butce olsa yeni model tercihimiz😁

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)