Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

600cc Tavsiyesi Alabilirmiyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.r6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125
    Arkadaşlar merhabalar ,
    bundan 2 yıl önce başlayan cbr 125 maceramı iki seviye üste çıkarıp r6 ile devam etmek istiyorum. ilk motorumu alırkende sadece görüntü ve birazda hevesle almıştım , 185 boy ve 85+ kg olmamdan dolayı uzun mesafede (en uzun mesafem 85 km oldu) ergonomik olarak rahatsızlık verdiğinden birazda yamahayı denemek istiyorum. r6 için Nelere dikkat etmem gerekli , denizlide ikamet ediyorum çevre illerden tavsiye verebileceğiniz yerler varmı gibi ufak tefek bilgileri siz tecrübeli üstadlardan dinlemek isterim. yardımlarınız için teşekkürler ayırdığım toplam bütçe en fazla 25

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R6 yerine 400-500 cc iki veya tek silindirli birşeyler alsan ?

başka motor bak demek istiyorum. Hem o rakamlara bulduğun R6 kuvvetle muhtemel turşu çıkacak hem de isteklerinizle (ergonomi, konfor, uzun mesafe sürüşler) oldukça alakasız bir motor.

Motosikleti
    cbr 125
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R6 yerine 400-500 cc iki veya tek silindirli birşeyler alsan ?
    hocam, tek silindirde çok titreme yapıyo malum kilolu oluncada hızlanmada sıkıntı yaşıyorum. 2 silindir veya üzeri önerebileceğiniz nedir? yada r25 işimi görürmü?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başka motor bak demek istiyorum. Hem o rakamlara bulduğun R6 kuvvetle muhtemel turşu çıkacak hem de isteklerinizle (ergonomi, konfor, uzun mesafe sürüşler) oldukça alakasız bir motor.
    bu fiyat bandında önerebileceğiniz bişey varmı ?

Kawasaki ER6F 2012 ve üstü
    Honda CBR 500
    Bunlar senin işini fazlasıyla görür.

Motosikleti
    cbr 125
    Alıntı moyuncum55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki ER6F 2012 ve üstü
    Honda CBR 500
    Bunlar senin işini fazlasıyla görür.
    hayaller hayabusa hayatlar oysa buysa gibi olmuş

Motosikleti
    MT-07
    R6 her şekilde sana ergonomik olarak sıkıntı çıkarır. Uzun mesafe dediğin 85km çok büyük bir mesafe değil. Tecrübeni işe katmayarak söylüyorum ki CBR125R, R6'nın yanında ^^Salon Salomanje^^ kalır...

Motosikleti
    cbr 125
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R6 her şekilde sana ergonomik olarak sıkıntı çıkarır. Uzun mesafe dediğin 85km çok büyük bir mesafe değil. Tecrübeni işe katmayarak söylüyorum ki CBR125R, R6'nın yanında ^^Salon Salomanje^^ kalır...
    sizden de marka model önerisi alabilirmiyim?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı fatih.r6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizden de marka model önerisi alabilirmiyim?
    O biraz kişisel tercih meselesi. Mesala bende bel fıtığı var. Naked kullanıyorum. Boyum 1.83m ve R25 almak yerine MT-25 almıştım. Sonradan da MT-07 aldım. Fuar'da R1'in üstüne otorunca pek rahat hissetmemiştim. SS die özellikle yanıp tutuşmadığımdan, naked motor sürmek beni mutlu ediyor

Motosikleti
    cbr 125
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O biraz kişisel tercih meselesi. Mesala bende bel fıtığı var. Naked kullanıyorum. Boyum 1.83m ve R25 almak yerine MT-25 almıştım. Sonradan da MT-07 aldım. Fuar'da R1'in üstüne otorunca pek rahat hissetmemiştim. SS die özellikle yanıp tutuşmadığımdan, naked motor sürmek beni mutlu ediyor
    ss fanatikliği oldugundan dolayı naked pek tercih edemedim. ktm vardı biraz aklımı çelmedi değil ama sevememiştim.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    25 bine alacağın R6 seni biraz üzebilir

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Şehir içerisinde 600'lük SS bir motosikleti sürmek ne kadar doğru bir hareket? Kullanım amacınıza göre bir model seçmek daha yerinde bir karar olabilir.

Cbr 125'ten R6'ya geçmek için de acele etmeyin derim. Araya, çift silindir bir orta segmente geçmeniz, tecrübe açısından daha uygun olur diye düşünüyorum.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    cbr 125
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 bine alacağın R6 seni biraz üzebilir
    minimum ne kadar cebime koymam lazım ? sormak istediğimde aslında bu . örneğin kronik problemli olmayan, şu model ve sonrasını tavsiye ederim diyebileceğiniz bir öneriniz varmı ? bütçeyi biraz daha aşabilirim , 30u zorlarım yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içerisinde 600'lük SS bir motosikleti sürmek ne kadar doğru bir hareket? Kullanım amacınıza göre bir model seçmek daha yerinde bir karar olabilir.

Cbr 125'ten R6'ya geçmek için de acele etmeyin derim. Araya, çift silindir bir orta segmente geçmeniz, tecrübe açısından daha uygun olur diye düşünüyorum.
    çok güzel noktaya değindin , amacım artık hafta sonları uzun yollara kendimi kaptırabilmek , 13 beygir ile 130 beygir arasında mutlaka çekiş olarak fark olacaktır. bundan dolayı şehir dışına kıpırdayamadım

Rahatlık, sürüş konforu gibi beklentilerle R6 ya da başka bir racing motordan tatmin olman çok zor bence.

Er-6f yazılmış üstte mantıklı olabilir. İlla 4 silindir olması şart değilse.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Er6f sport touring sınıfında, gidon yüksek, oturuş dik, alt devirleri dolu dolu. Uzun yolda rahat ettirir ancak tabii ki bir 4 silindir değil. 125 cc'den sonra gücü hunharca gelebilir. Acaba Nc ya da Cb500F tarzı 4 silindir spor makineye nazaran daha uysal bir çift silindir alıp bir süre ara motor olarak kullanıp sonra R6,R1 vs almak daha sağlıklı olmaz mıydı?

Motosikleti
    Mondial 100Fmh Yamaha Mt25(2016)
    Beyler Ben 600 cc Önerisi Alabilirmiyim 15 Bin Km Tecrübe Tek Marşta 500 Km Yol Gidiyorum Sürekli Balıkesir Edirne

Motosikleti
    cbr 125
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Er6f sport touring sınıfında, gidon yüksek, oturuş dik, alt devirleri dolu dolu. Uzun yolda rahat ettirir ancak tabii ki bir 4 silindir değil. 125 cc'den sonra gücü hunharca gelebilir. Acaba Nc ya da Cb500F tarzı 4 silindir spor makineye nazaran daha uysal bir çift silindir alıp bir süre ara motor olarak kullanıp sonra R6,R1 vs almak daha sağlıklı olmaz mıydı?
    er6f ye müsait olunca bir bakayım fiyat olarak daha makul görünüyor r6 ya oranla. r6 ya 40 tan aşşağı biraz düzgün birşey sanırsam yok . peki 4 silindir motorlar için r6 dışında 30 bin civarında başka seçeneğim varmıdır? ss olarak yani

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    O paraya kucukten buyuge dogru:

-r25 alinir, kolay satilir fakat senin altinda kucuk durabilir (biecok SS gibi)

-Ktm rc390 alinir sevenide var ama ben kafa karenajlarina ve mercek farlarina alisamadim

-cbr 500r alinir az yakar cok gezilir cok da iyi guzel olur

-xj6 diverson f

-er6-f alnir.

*SS yazdin diye bizim uzun bacakli tracer700, versys650, vstormdl-650 gibi makinelere hic girmedim.

*Buraya kadar, 70-80 beygirden guclu motor onermem,

*2013-2014 modelden daha dusuk modelli motor da onermem

Ben olsam 500r alirdim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı fatih.r6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    er6f ye müsait olunca bir bakayım fiyat olarak daha makul görünüyor r6 ya oranla. r6 ya 40 tan aşşağı biraz düzgün birşey sanırsam yok . peki 4 silindir motorlar için r6 dışında 30 bin civarında başka seçeneğim varmıdır? ss olarak yani
    Hocam hiç ss tecrübem yok, Er6f'i de 2 ay önce yeni aldım (2008 model) bu nedenle henüz 3-4000 km tecrübemle fikir beyan etmeyeyim. Buaralar Youtube videolarında eski Z750S'e çok denk geliyorum. Ama nedir, nasıldır bilemem, kullanmışlığım da yok.

Eğer tek bir motorunuz var ise 600 cc 120-140 Hp lik motor ne kadar mantıklı ?

**Yakıt deseniz 10 litreleri bulur ortalama
    **Km yapınca çok fazla ÇOK FAZLA olan deger kaybı
    **Sadece buji değiştirseniz 4 adet
    ** Lastik deseniz digerlerin 30K giden lastik bunda 10 K anca gider digerleri ni 1000 bulurken bunu 2000 bine alırsın ,Lastik maliyeti 6 kat fazla.
    ** Rahat ve ergonomik değil şehir içine girince hem kendinize hem makineye eziyet olacak.
    ** Bakım deseniz maliyetli
    ** Arız çıkarsa çok fazla masraflı pahalı

600 CC Racing Replication makineler insanın bir NC,vstrom u nebiliyim en azından pulsar 200NS ı olur onun yanına alır, yada günlük hayatında araba kullanıyordur onun yanına hafta sonu gazlama için alır..

Tek aracınız olacak ise tek aracı işletecek kadar maddi imkanınız var ise niye böyle bir majojistlik yapar insan anlamak mümkün değil...Sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz adamın cinsel tercihi hem cinsleridir ,kendini öptürmekden ne zevk alıyorsun dememiz gibi zevk onun zevki yapacak bir şey yok..

Akıl sahiplerinin ,mantık sahiplerinin davranışına ters ama bu iş aşk işi , hem cinlerinden hoşlananlar ın ki de aynı şekilde mantıklı,aklılıca değil ama zevk meselesi ne diyelim..

Benim size tavsiyem honda 600RR olur piayasa da bolca var nisbeten gücü digerlerine göre az oldugu için dayanımı da daha iyi ,sayısı çok olmasına rağmen tamirhanelerde daha az görüyorum ..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)