Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Başlangıç İçin Kaç cc

Katılımcı sayısı
36. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 250cc

25 69.44%
  • 600cc

0 0%
  • 1000cc

11 30.56%

Başlangıç İçin Hangi Marka & Model

Motovento
    REKLAM ALANI
    CaptainLeo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba

Supersport Motora yeni başlayacak birisi olarak, sizce hangi marka ve model (250cc-600cc-1000cc) ile başlamalıyım.

2019 model sıfır düşünüyorum. Bütçe sorun değil.

Gönlüm de 2020 Hayabusa var. O zamana kadar iyice pişelim istiyoruz.

Yaş 35 Boy 1.77 Kilo 75

Degerli bilgileriniz için şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    250cc idealdir, üzeri macera aramak olur. Bunu sadece ben söylemiyorum, yılların birikimine ve deneyimine sahip birçok motosiklet eğitmeni ve usta sürücü bu tezi savunuyor.

Basamakları adım adım çıkmak hem daha hızlı hem de daha güvenli gelişim sağlar. Aceleye gerek yok, 250cc başlangıç için fazlasıyla yeterlidir.

Marka ve model işi de zevkine kalmış. Japonlar bu segmentte güzel motorlar sunuyor. Abs 'li olmasına da dikkat et, acemiyken çok işine yarar.
    CaptainLeo bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    4 tane 250 cc motor alırsan 1000 cc tavsiye ederim Hayabusayı da tavsiye edecektim ki tüh Suzuki üretimini durdurmuş :D
    Cyan ve CaptainLeo bunu beğendiler.

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Super Sport tarzı CBR 250R ve R25 tercih edilecek iki seçenek. Sıfır alacağına göre hangisinin tasarımı hoşuna giderse onu al.
    CaptainLeo bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 cc için linç gelmemiş; forum olarak insanlara saygı duymaya mı başladık acaba. şaşırtıcı.

Leo hocam; 250 cc idealdir. Kontrolü güzel, şehiriçi şehirdışı kulanıma açık.

Az yakar çok kaçar.
    CaptainLeo bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Supersport motosikleti öğrenmek oturuş pozisyonu nedeniyle biraz daha zordur. İyi kullanmak için 250den yükseltmek daha iyi olur.

250-600-1000 geçişi yıllar alır ve ben bu kadar zaman beklemem diyorsanız; 600cc supersport olmayan bir motosiklet ile iyi ve uzun bir eğitimle güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Yaş faktöründen dolayı bunu daha rahat söylüyorum.

Sonrasında biraz tecrübelendikten sonra eğitmen seviyenizi görüp gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.
    CaptainLeo bunu beğendi.
    Az silindir, çok iş

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Aklı başında, biraz da yetenekli birisi iseniz CBR 650F, sanki bir ihtimal, küçümsenecek bir gücü yok, alternatifler arasına konulabilir.
    CaptainLeo bunu beğendi.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc idealdir, üzeri macera aramak olur. Bunu sadece ben söylemiyorum, yılların birikimine ve deneyimine sahip birçok motosiklet eğitmeni ve usta sürücü bu tezi savunuyor.

Basamakları adım adım çıkmak hem daha hızlı hem de daha güvenli gelişim sağlar. Aceleye gerek yok, 250cc başlangıç için fazlasıyla yeterlidir.

Marka ve model işi de zevkine kalmış. Japonlar bu segmentte güzel motorlar sunuyor. Abs 'li olmasına da dikkat et, acemiyken çok işine yarar.
    cevap için teşekkürler SuleymanE.

motorun güçlü olması, "hız yapılır" kaygısı ise bu konuda kendime güveniyorum. Oturaklı, sakin kullanırım... uzmanlaştıkça apaçi hareketlere geçeriz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 tane 250 cc motor alırsan 1000 cc tavsiye ederim Hayabusayı da tavsiye edecektim ki tüh Suzuki üretimini durdurmuş :D
    4*250 = 1.000 güzel formül Nikkfurie... hayabusa Türkiye için (AB de olabilir) sanırım üretimi durdurmuş. Amerika da üretime devam ediyor. Abd'den ithal ederiz... ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

Alıntı Güzel Şale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Super Sport tarzı CBR 250R ve R25 tercih edilecek iki seçenek. Sıfır alacağına göre hangisinin tasarımı hoşuna giderse onu al.
    suzuki gsx 250r !? (hakkında ne dersiniz...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc için linç gelmemiş; forum olarak insanlara saygı duymaya mı başladık acaba. şaşırtıcı.

Leo hocam; 250 cc idealdir. Kontrolü güzel, şehiriçi şehirdışı kulanıma açık.

Az yakar çok kaçar.
    teşekkürler arndiol hocam cevap için... derdim hız yapmak değil aslında. sağlam güçlü bir alet olsun şehir içi/dışı koşturalım. temkinli kullanırım yani oturaklı, ağır birisiyim... altımızda 260 basan araçlar da bile 120 ile tin tin giderdik... başlangıç için motor gücü hız yapacağımdan değil yani...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Supersport motosikleti öğrenmek oturuş pozisyonu nedeniyle biraz daha zordur. İyi kullanmak için 250den yükseltmek daha iyi olur.

250-600-1000 geçişi yıllar alır ve ben bu kadar zaman beklemem diyorsanız; 600cc supersport olmayan bir motosiklet ile iyi ve uzun bir eğitimle güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Yaş faktöründen dolayı bunu daha rahat söylüyorum.

Sonrasında biraz tecrübelendikten sonra eğitmen seviyenizi görüp gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.
    teşekküler BatuhanK cevap için. derdim hız yapmak değil... güçlü olsun isterim alet, oturaklı kullanırız. gaza gelmem yani öğle kolay kolay... (hatta hiç gelmem) derdim özgürce sakin ve ahesta takılmak... şimdi kademe kademe geçiş yıllar alırsa açıkça o kadar al/sat vs. uğraşmak istemem. direkt hayabusa ile start versem diyorum... ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklı başında, biraz da yetenekli birisi iseniz CBR 650F, sanki bir ihtimal, küçümsenecek bir gücü yok, alternatifler arasına konulabilir.
    teşekkürler Levent hocam cevap için... kendime güveniyorum sakin, ağır kullanırım... açıkçası al/sat, al/sat sürekli model değiştirme ile uğraşmayım istiyorum...[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------[COLOR="Silver"]

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    biraderim sen güçlü olsun ben kendime bilirim diyerek yanılıyorsun , çok istediğin Hayabusa kaç kg hiç inceledin mi ? yeni başlayan biri için kriter sadece motor hacmi değildir , yan ayakta duran bir Hayabusa ya bir kere otur ve motoru diklemeye çalış sonra gel seçeneklerini güncelle

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraderim sen güçlü olsun ben kendime bilirim diyerek yanılıyorsun , çok istediğin Hayabusa kaç kg hiç inceledin mi ? yeni başlayan biri için kriter sadece motor hacmi değildir , yan ayakta duran bir Hayabusa ya bir kere otur ve motoru diklemeye çalış sonra gel seçeneklerini güncelle
    teşekkürler birader cevap için. evet hayabusa baya kilolu bir alet kaslı bir motor. yakından incelemedim net'ten edindiğim bilgiler.

http://www.suzukicycles.com/Product%.../GSX1300R.aspx

motor dikleme konusunda bir kaç motor denedim (yani oturdum) suzuki gsx250r, yamaha r25, harley-davidson, motoru dikleme konusunda sorun yaşamadım... tabi bide kullanırken hissetmek lazım. ;)

yarensevimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam bu işler sırayla olmalıdır. 250cc ile başlamanızı öneririm.

Hiç tecrübeniz yoksa 250cc alıp iyice alışana kadar binin kaç km kaç ay sürer orasını bilemem size bağlı. Sonra istediğiniz motoru alıp binersiniz. Ben kendim de öyle yaptım. Bu arada hayabusa yerine daha modern ve teknolik motorlara bakmanızı öneririm. Elektronik destek ünitelerinin zirve yaptığı bir dönemde ben Hayabusa gibi bir motora yönelmezdim şahsen.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Suzuki gsx 250r bence güzel bir başlangıç olur. Son hız düşük, güçlü ve şık bir motosiklet.
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    hacı ne hayabusası?

50cc ile 15 yıl,
    125cc ile 10 yıl,
    250 cc ile 40 yıl,

1823487248923423 km tecrübe kazanmadan 250cc üstünü süremezsin!

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Korkarım trol başlığı, laf lafı açarmış: benim taa 90'lardaki patronlarımdan biri andropoza girince ilk motor olarak ZZR 1100 almıştı, aldığı gibi yatırıp kaldıramamıştı, sonra kıçı kahverengi gezmekten sıkılınca 3-4 ay sonra sattı. Bu da böyle bir anı. Soruyu da ciddiye alamadım haliyle... (Ciddiye alsam önceden motosiklet deneyimi varsa 600 yoksa 250 derdim.)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı CaptainLeo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nikkfurie... hayabusa Türkiye için (AB de olabilir) sanırım üretimi durdurmuş. Amerika da üretime devam ediyor. Abd'den ithal ederiz... ;)
    2020 hayabusa olmayacak. Üretim çoktan durdu. Euro 4 uyumlu olmadığı için yılbaşından beri AB'de satılmıyor. Kalan envanter Amerika ve Kanada da tüketiliyor. Bittiği an bitmiş olacak...

Zaten dinazor gibi motosiklet. Resimlerden motosiklet begenmekle kullanmak çoook farklı şeyler. Tecrübeyle birlikte fikirler değişir gelişir. Araba gibi değil motosikletler, his olarak uçurum var modeller arasında. Belli bir modele odaklanmak yerine tecrübe kazanmaya odaklanmak lazım.

Çok güzel yazmıssınız 😂

Motosikleti
    MT-07
    Hortlatılmış ama bence çoluğu çocuğu boşa, gidip 1 tane Yamaha R1m al. Bu dünyaya kaç kez geleceksin?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)