Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R6 uzun yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    poer.145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    650F
    Iyı gunlerınız olsun.suan r25 sahıbıyım sureklı olarak mugla ızmır arasında gıdıyorum mola vermemde yakıt ve kotu alışkanlık molası sadece ertesı gun gerı donup sabaha kadar calısıyorum oyle bı sıkıntıda cekmıyorum bu motorda ve oncekılerde hep aynı sekılde Uzun yolum cok oldu dıyarbakır mugla da dahıl .sımdı 2014 model gıbı r6 almayı dusunuyorum ancak 300 gıdıs 300 donus 24 saat ıcerısınde yorucu olur mu? Kullanan arkadaslar bılgı verebılırse memnun olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    N/A
    Gidipte dönememek var dönüpte görememek var
    baltaaa ve ekremcelik00 bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidipte dönememek var dönüpte görememek var
    devam devam iyice içine edin forumun.

Alıntı poer.145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyı gunlerınız olsun.suan r25 sahıbıyım sureklı olarak mugla ızmır arasında gıdıyorum mola vermemde yakıt ve kotu alışkanlık molası sadece ertesı gun gerı donup sabaha kadar calısıyorum oyle bı sıkıntıda cekmıyorum bu motorda ve oncekılerde hep aynı sekılde Uzun yolum cok oldu dıyarbakır mugla da dahıl .sımdı 2014 model gıbı r6 almayı dusunuyorum ancak 300 gıdıs 300 donus 24 saat ıcerısınde yorucu olur mu? Kullanan arkadaslar bılgı verebılırse memnun olurum
    Hocam r25 in oturuş pozisyonu da bana rahat gelmedi açıkçası.

Bu sekilde fazla kullanımlı bir motosiklet alacak isen etrafından bulup 1 gün kullanmaya çalış. Bana rahat gelen sana gelmeyebilir.

100 km de 6.6 litre yakıt yakıyormuş R6

r25 100 km de 4-4.6

Bunu da göz önünde bulundur.

(Bu mesaj moderasyon tarafından düzenlenmiştir.)
    BlackBaron bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    N/A
    İzmirli güzel kardeşim hemşerim sabah sabah napalım şimdi 😂

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmirli güzel kardeşim hemşerim sabah sabah napalım şimdi ��
    mesela

Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    R6 dedigin guclu motor o yokda basina kesin birsey gelir alma o motoru abi r25 iydir model yenile bak hem tasarimi yenilenmis oyle simart kendini

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    r6 oturuş pozisyonu ve doğal olarak güç anlamında daha sert. ben arada istanbul manisa yapıyorum ama gittiğim zaman birkaç saat dinlenmem gerekiyor. Tempolu kullanımda da 300 km civarında sırt ve bel ağrısı yapıyor.

Motosikleti
    N/A
    Sırf viraj yapmak için izmirden muğlaya giden zibilyon tane motorcu var yolları baya keskin keyifli. R6 ile o yolda zevkten kudurursun ama sürekli gidip gelmeye nakitte yorulursun

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Bu tarz motosikletlerle uzun yol eziyet, görüntü ve güç güzel ama hem maddi hem de fiziki anlamda yorucu.

Motosikleti
    N/A
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke olsada yesek antalya açıklarında biyerdeyim imkanım yok

Canın çıkar..Belin ağrır..Avuç içlerin ağrır..Dayak yemiş gibi gider gelirsin..
    ÇELİKKAYA bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yapılmaz diye bir şey yok, fakat doğru tercih mi diye soracak olursanız değil. 2013 kasasını oldukça uzun zaman kullandım, istanbul içinde günlük 200-300 km'lik yollar yaptığımız oldu, o zamanlar gidip geliyorduk hoş geliyordu, fakat sonrasında Sport / Touring motosiklet ile uzun yollar yapınca, ne kadar büyük hamallık yaptığımızın farkına vardık.

Sürekli uzun seyahatler var ise, Versys 650 - 1000 gibi sport / touring makine tercih etmeniz, hem bagaj, hem konfor, hem de güvenlik anlamında daha makul olur.
    ÇELİKKAYA, sdt ve BlackBaron bunu beğendiler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Psikolojin bozulur.
    54RR bunu beğendi.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    600'lük SS'ler arasındaki en rahatsız oturuş pozisyonuna sahip olan R6'dır. Tamamen piste yönelik yapıldığı için özellikle uzun yolda ve şehir içinde diğer SS'lere göre bilek-boyun ve sırt ağrısına sebep olan (en azından benim için) motordur.

GSXR 600 enteresan biçimde konforludur,touring kadar rahat neredeyse oturuş pozisyonu. Gün içersinde 1100 km yol yaptığımı bilirim . Güncel kasasını bilmiyorum ama bir önceki kasa 600RR yine rahattı.
    BlackBaron ve zehirlimotor bunu beğendiler.

poer.145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    650F
    yakıt konusunda arabanın yaktıgı gozume batıyorda motor batmaz arabaya benzın alırken canım sıkılıyor resmen rahatlık olarak yaş ıyıce gecmeden alayım dıye dusundum sırf o vırajlar ıcın alınır gerçi ama motoru alıp bır sezon kendıme ezıyet etmıs olurmuyum dusuncesı kafama takılıyor sadece

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Kötü alışaknlık molasında uyuşturucu veya alkol kullanıyorsan sıkıntı olabilir

Ben İstanbuldan izmire 2015 R6 ile gelmistim. İstanbuldan 0km alinca kargolatmak istemedim. Yorucu bir yolculuktu, sık mola veten birisi degilim ancak özellikle el bileklerim çok agridi. Ayni yolu birkac yil once yine Aldigim motosikleti getirmek icin 1000rr ile yapmistim, kesinlikle R6 ya gore konforluydu. Hayattaki en kotu uzun yol tecrubem ise KTM 690 smc modeli ile yaptig izmir-istanbul arasi yoldu. Yol bitmek bilmedi titresimden inanin beynim bile karincalandi, bir ara öyle bir raddeye geldim ki yemin ederim atayim kendimi motordan gelsin ambulans beni alsin diye dusunmustum. 2 gun hasta yattim yolculuk donusu, butun ic organlarim oynadi yerinden. Ondan sonrada Hemn sattim smc yi, dahada tek silindir buyuk hacim motor almamaya yemin ettim.
    ekremcelik00 ve baltaaa bunu beğendiler.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    3 senden beri ss makina kullanmaktayım.R1 2010 ve 2014 olmak üzere ve şu anda 1000rr'im var.Bu güçlü makinaları şehiriçinde zorlayan elamanlardan olmadım.Genelde uzun yola giderim.Ve geçen sene ki memleketime gittiğim gezi başlığım forumda vardır.Günübirlik 500 km üstü yaptığım çok olmuştur.ilk zamanlar gerçekten eziyet gibi geliyordu.Önceden de fazer8 kullanmamın rahatlığından olsa gerek SS makina çile bülbülümdü.Ama zamanla alıştım ve şu an 600 km yol yapsam dahi günübirlik zorlanmıyorum.4000 km yapan arkdaşlarım var zx10r ile yani alışınca çok zorlamıyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

ve ekleme yapayım.Yamaha Honda'ya göre daha serttir.Honda tercih edebilirsin.Daha munistir.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    SS motorla 250km den sonra yoruyor.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    r6 ya bir arkadaşın tavsiyesiyle ve motorunu emanet etmesiyle binmiştim bildiğin eziyet ilk 10 dakikada direk sırtım ve boynum ağrıdı. motosikletin olayı çok farklı uzun yola gelmez bence.
    alt devirler ölününde ölüsü motoru yürütmek için hep 10 bin devir üstü gidiyorsunuz ki açık egzoz varsa kafa mikmekten başka birşey olmuyor.

o paralara africa twin yada mt09 bakardım. mt09 da son hızda bir r6 olmasada hızlanmada r6 ile kafa kafaya giden bir motosiklet. şehir içindede mt09 baya rahat ettirir.

amacınıza uygun bir motosiklet alıp gezilerinizden keyif almak varken r6 ile kendinize eziyet etmeyin. r6 gibi giden r6 dan daha rahat olan motorlar da var.
    furkani bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)