Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R25 Çözemediğim performans sorunu.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar arkadaşlar Son zamanlarda motorumda yaşadığım bir sıkıntı var. Motor 150 den sonra tıkanıyor gitmiyor bildiğiniz yakıtı gittiğine göre fazla yakıyor. Servise götürdüm evet gitmiyor dediler cihaza bağladılar bir sorun yok herşey normal dediler. Egzoz stok ama sesi diğer r25'lere göre çok çıkıyor.( Bu benım düşüncem tabiki ) Dedim egzoz da delik falan varda benım haberim yok . Kısacası kafayı yemek üzereyim. Bakımları da serviste yaptırırım sürekli. Ne yapmalıyım neleri kontrol etmeliyim yardımlarınızı bekliyorum. İnanın motordan soğudum binesim gelmiyor.Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Berbat bir rodaj sürecinin sonucu olabilir.
    Rodajı kim yaptı ?
    Motorun ilk sahibimisiniz ?

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Sürücü ağırlığı, hava durumu, eğim cart curt...
    250'lik motor alt tarafı. İnternette 180 yapılan videolar var diye illa 150'yi geçecek diye bir şey yok.

Son zamanlarda derken daha onceden 150 km + hızlara çıkıldı mı? Birde motor şuan kaç km.de?

Kötü rodaj, sürekli yüksek devirlerde yürüme, ısıtmadan gaz çekme...vs hep kullanıcı hataları yani.

R25 de nasıl bir makinaysa bir tane adam akıllı binen insan yokmu memlekette acaba?

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Akrabam arabasına hiç yüklenmezdi. Adamın Leon 160ı zor geçiyordu, akrabam çalıştığı için babamla ustaya götürdük "bakımlarını yapalım sonra gidin basabildiğiniz kadar basın" dedi. Bakımları yaptık performansta bir değişim yoktu ilk başta, 160 170e anca geldi araba ve sabit dip gaz gittik. 10 dakika civarı sonra bir anda atiklik geldi arabaya, bu sanayide hep duyduğumuz tabir "motor açılması" gibi bir olay oldu. Dönüş yolunda araba 190a kadar öyle rahat gaz yedi ki anlamadık ne olduğunu. Usta "araba kısa yol gide gide egzoz supaplar falan tıkanmış" dedi. Düşününce gerçekten de mantıklı geldi motorun içindeki kurumları yakmak için silindirin belli bir sıcaklığa ulaşması gerekiyor. Ama kötü rodaj ve bakımsız halde kullanılması, hoyrat kullanılması kalıcı zararlar vermiş olabilir.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    @zeynelhazan in bahsettigine benzer tecrübeye sahibim bende... rodaj-bakım-soğukken zorlama ihtimalleri göz ardı edilerek...sorunsuz bir araçta diyelim son hızı mesela 200km...uzun süre düşük devir-şehir içi-dur kalk-kısa mesafe kullanilirsa ve ardina belli bir süre yuksek devir-uzun yol kullanımı olmadan direk top speed denenirse misal 180i geçemez...

motorun ikinci sahibiyim, 13000 km de aldım motoru ilk sahibi çok basmayan sakin şehir içi kullanan birisiydi. şuan motor 23 binde 180 km hızları gördüm ben motorda, nedense son 6 aydır o performansı yakalayamıyorum. bakımlarını aksatmadan yaptırdım . 3000 kmde bir yağ değiştirdim vs. ama dediğim gibi egzoz sesi nedense bana hiç iyi gelmiyor.motor ısınmadan asla yüksek devir çevirmedim bu zamana kadar.

Motosikleti
    MT-07
    Bende MT-25 var. 160'dan sonra ıkınıyor motor. Sürekli rüzgarı yediğim için bana çarpıp mukavemet oluşturuyor. Anlamadığım nokta 180'de yapsa 160'da yapsa gideceğin yere kaç dk fark oluşturuyor?

Ben bassın istiyorum falan diyebilirsin ama kendini kasıp redline kovalayan bir motor ne derece sağlıklı olur? Orası senin taktirin. Motorda benim gibi 120/160 lastik kullanıyor musun? Yakıtı performans katkılı kullanıyor musun? Enjeksiyon temizleyici attın mı? Rüzgar'ı arkana alıp mı basıyorsun? Bunların hepsi 250cc için bir etmen...

Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende MT-25 var. 160'dan sonra ıkınıyor motor. Sürekli rüzgarı yediğim için bana çarpıp mukavemet oluşturuyor. Anlamadığım nokta 180'de yapsa 160'da yapsa gideceğin yere kaç dk fark oluşturuyor?

Ben bassın istiyorum falan diyebilirsin ama kendini kasıp redline kovalayan bir motor ne derece sağlıklı olur? Orası senin taktirin. Motorda benim gibi 120/160 lastik kullanıyor musun? Yakıtı performans katkılı kullanıyor musun? Enjeksiyon temizleyici attın mı? Rüzgar'ı arkana alıp mı basıyorsun? Bunların hepsi 250cc için bir etmen...
    120-160 mı yaptiniz lastikleri? Tahminen yakit 1 tik artip-hizlanma-top speed 1 tik düşmüştür sanırım bunun dışında Yorumunuz nedir acaba? Özellikle viraj?
    Angrypower bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    rüzgar etkiside olabilir yol eğimli olabilir bu faktörleride hesaba kat etkiliyor sonuçta hızı

tabiki 160 la gitmek yada 180 le gitmek bir önem kazandırmıyor bize ama insan oğlu sonuçta para verdiği bir şeyi sonuna kadar kullanmak istiyor . lastik konusuna gelirsek motorun herşeyi orjinal hiçbir değişiklik yapılmadı.Bahsettiğiniz enjeksiyon temizleyici ne kadar etkili ? bunun hakkında bilgi verebilirmisiniz.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı erhn42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120-160 mı yaptiniz lastikleri? Tahminen yakit 1 tik artip-hizlanma-top speed 1 tik düşmüştür sanırım bunun dışında Yorumunuz nedir acaba? Özellikle viraj?
    Ben alır almaz 120/160 taktım. Elimde pilot road4 vardı az kullanılmış. IRC takmaktansa bunları taktım. Orjinal lastiklerle 30km ya gittim ya gitmedim. O yüzden normal mt-25 nasıl viraj tepkisi veriyor bilmiyorum. Yokuş aşağı, yokuş bitimine kadar 172 yaptım. Lakin düz yolda 165’te soluğu kesiliyor. Rüzgar var ise 155-160’ta soluğu bitiyor. Uçmakdere virajlarında sürdüm. İstediğim gibi sonuç vermedi ama aman aman çok kötü değil. Amortisörleri rezalet bana göre. Belki 5000km bakımında arka amortisörü sertleştiririm 1-2 tık. Normalinden fazla yakıyor. Lakin lastik benim için çok önemli olduğundan, güvenlik sebebi ile yakıta razıyım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

Alıntı R4PST4R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki 160 la gitmek yada 180 le gitmek bir önem kazandırmıyor bize ama insan oğlu sonuçta para verdiği bir şeyi sonuna kadar kullanmak istiyor . lastik konusuna gelirsek motorun herşeyi orjinal hiçbir değişiklik yapılmadı.Bahsettiğiniz enjeksiyon temizleyici ne kadar etkili ? bunun hakkında bilgi verebilirmisiniz.
    Eğerki enjektörlerine giden yerde kurum yada pislik gelmişse temizlemek için kullanılır. Benzin deposuna koyuyorsun die hatırlıyorum. Ne kadar etkili bilmiyorum ama en azından riske edilebilecek bir deney. En kötü 50₺ zarara girersin die düşünüyorum.

Motosikleti
    Mt-07
    Ben alır almaz 120/160 taktım. Elimde pilot road4 vardı az kullanılmış. IRC takmaktansa bunları taktım. Orjinal lastiklerle 30km ya gittim ya gitmedim. O yüzden normal mt-25 nasıl viraj tepkisi veriyor bilmiyorum. Yokuş aşağı, yokuş bitimine kadar 172 yaptım. Lakin düz yolda 165’te soluğu kesiliyor. Rüzgar var ise 155-160’ta soluğu bitiyor. Uçmakdere virajlarında sürdüm. İstediğim gibi sonuç vermedi ama aman aman çok kötü değil. Amortisörleri rezalet bana göre. Belki 5000km bakımında arka amortisörü sertleştiririm 1-2 tık. Normalinden fazla yakıyor. Lakin lastik benim için çok önemli olduğundan, güvenlik sebebi ile yakıta razıyım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

Eğerki enjektörlerine giden yerde kurum yada pislik gelmişse temizlemek için kullanılır. Benzin deposuna koyuyorsun die hatırlıyorum. Ne kadar etkili bilmiyorum ama en azından riske edilebilecek bir deney. En kötü 50₺ zarara girersin die düşünüyorum.
    Arabama arada würth ün enjektör temizleyicisi kullanirim 8-10k km de bir. Hatta tercihen tam bakım öncesi bir uzun yolda. Acaba motosiklette ayni ürün kullanilabilirmi? Yoksa motosiklet için olan ayrı ürünler varmi ki?

Alıntı erhn42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabama arada würth ün enjektör temizleyicisi kullanirim 8-10k km de bir. Hatta tercihen tam bakım öncesi bir uzun yolda. Acaba motosiklette ayni ürün kullanilabilirmi? Yoksa motosiklet için olan ayrı ürünler varmi ki?
    şuan bende onu merak ediyorum. motorsiklette herhangi bir sıkıntı çıkartırmı acaba

Motosikleti
    MT-07
    Benzinli motorlar için olanı sıkıntı çıkarmaz. Lakin dizel için olanlar sorun çıkartabilir

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    würth'ünkini 1 depoya 1 şişe olarak bile koyabilirsiniz üstünde yazıyor zaten doz aşımında sıkıntı olmaz diye ama 1 şişe de koysan belirtilen ölçüyüde koysan aynı etkiyi yapıyor ben aldığımda 1 depoya 1/3ünü koyuyorum devam :D

Motosikleti
    xv250
    kaçla gitmeyi bekliyorsun o motosiklet ile

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bende R25 kullaniyorum 150 ye çok rahat çıkıyor ondan sonrası yavaş yavaş yükseliyor. Motorunda bence bir sıkıntı yok.

Yolda ki eğim, rüzgar gibi bir sürü etmen var

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senin kilon
    Gittiğin yolun durumu hava şartları vs.
    Kullanılan motor yağı
    Motordaki oturuş pozisyonun falan bir sürü etmen var
    Ama bunların çoğu 150 den sonra tıkanma gerektirecek şeyler değil
    düz yolda top speed istersem hemen ulaşıyorum
    en önemli sebebi vücud kilon bence
    bendede 120/160 lastikler var öyle dağlar kadar fark yok
    hele hele top speed ve hızlanma konusunda bir fark hissetmedim
    senin sorununu araştırman lazım ama çözülür bence

şurada bir videomu bırakayım
    en son 188 falan vurdum hatırlamıyorum
    mt25 i gecmemin sebebi o arkadaş erken vites atıyordu ve biraz acemi idi yeni aldi mt25 i

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)