Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kadın İçin Başlangıç Motoru

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı AlpAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni ehliyet sistemi tam olarak nasıl işliyor bilmiyorum ama eğer direk a2 ehliyeti alabilirseniz, uzun ömürlü ve sağlam motosiklet arıyorsanız ki bütçeniz buna gayet uygun, 250cc üstü modellere bakın derim.Eğer güzel bir eğitim alırsanız ve kendinize güveniyorsanız yamaha mt07 veya kawasaki er6n öneririm.Hem kaliteli motosikletler, uzun seneler rahatça sürebileceğiniz hem de gücü yerinde aletler oldukları için 250cc alıp aradan biraz zaman geçtikten sonra bu bana artık yetmiyor demezsiniz, tabii zamanı gelince bunlarda bir noktadan sonra yetersiz kalabilir.Bu forumdaki çoğu arkadaş topa tutacaktır beni eminim kendilerinde bu bütçe olsa sormadan yüksek cc bir makina alırlardı ama forumlarda nedense hep cbf150, ybr gibi aletler önerirler.Benim gözümde motosiklet bir zevk işidir, motosikletime baktığım zaman duruşu içime sinmeli, bindiğim zaman mutlu olmalıyım.Bütçenizde varken kendinize güzel bir motosiklet alın daha sonra sıkılıp satma durumunda kalmayacağınız bir araç olsun bu.Kimine göre ktm duke 200'dur kimine göre yamaha mt07 ama eminim ki burda önerilen pulsar,ybr,cbf ,cbr 125 gibi motorlar alıp öğrenilip direk elden çıkarılacak aletlerdir bu yuzden uzak durmanizi tavsiye ederim.
    Yeni motosiklete başlayacak birine MT07 öneriyorsun, sonra beni topa tutacaklar diyorsun.
    E biliyorsun yani ne olacağını.. =)
    Parası olsa şunu yapardı gibi tahminlerde de bulunma insanlarla ilgili, pek hoş değil, isabetli de değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı AlpAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 250 gayet hoş bir motor fakat duke390'a bütçeniz yetiyorken almanızı tavsiye etmem.
    Teşekkür ederim öneri için. Bir çok motor önerisi geldi, hepsine tek tek bakıp için işinden çıkmaya çalışacağım artık

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günlük gezi, uzun yol..
    Inazuma F, nokta.

Başka motor da öneririm de, benim hiç umursamadığım "motorda şöyle görünmek böyle görünmek" kısmı 1.82 boyunda biri için önemli olabilir, bugüne kadar yazdım size ne diye, herkes önemli dedi. O yüzden Duke vb bir öneride bulunmadım, zaten uzun yolda da çok keyif vermez. Inazuma F alabileceğin en oturaklı, yol konforu yüksek, güvenilir düşük cc motor olacaktır.
    Teşekkür ederim önerin için

Alıntı pompei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim İşlevsellik mi Yoksa Zevk mi Yoksa Gösteriş mı ?

İşlevsellik dersen kesinlikle bir kadına scooter veya maxi scooter öneririm neden dersen otomatik vites, rahat, kullanımı kolay, eşya gözü fazla, rüzgar çamur vs en az etkilenen model yani yaz kış binersin kaskını ceketini bagajına koyarsın günlük kıyafetinle devam edersin.Sym joymax 250, xmax 250 vy 300 kymco donwtown 350 gibi.

Dersen ben motosiklet kullanırken zevk almak istiyorum biraz daha süpersport karakterli motorlara yönelmen gerekir ilk motorun olacağı için düşük cc öneririm cbr 125 cbr 250 yzf 125 mt125 kawasaki sl25 gibi ama bu motorlarda sadece sen ve motor olursun rahat pek yoktur eşya taşıyamazsın uzun yol yorar vs.

Ha yok gösteriş olsun şekil şemal dersen 600 rr kadar yolu var bunun tavsiye etmiyorum ama hayat senin

Ne alırsan al eğitim almayı ihmal etme
    Gösterişle işim yok, işlevsellik ve tabii ki zevk almakta önemli Eğitim şart tabii ki, eğitim olmadan kullanmam zaten

Mt07 den kesinlikle uzak dur. Çekiş kontrol sistemi yok, gaz tepkileri çok agresif ve düşük devirde güç geliyor. Bakacağın en son motor olsun bence mt07.

Naked alırdan yüksek süratlerde ve uzun yolda rüzgardan rahatsız olursun bu arada. Ön cam alıp takman lazım ki o zamanda görüntüsü bozuluyor.

Okulun öyle çok uzaksa ki 2 saat mesafede yazmışsın naked motora cam takmazsan rüzgardan perişan olursun söyleyim. Ben olsam xmax250 vs gibi bi scooter alırdım. Hem rüzgar yemezsin, hem spor motorlar gibi eğilip bükülmezsin hem de bir sürü saklama alanı var sele altında. Bir tanede topcase alırsan kaskından montuna botuna kadar herşeyini sığdırır üstünede okul eşyalarını koyarsın.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Boy 182 yeni başlayacaksın yani tecruben yok

İsin zor. Motosiklet 4 tekere benzemez. Yani ehliyetini yeni almış biri gider ceker altina bir 4x4 trafikte sorun yaşamaz ama motosiklette durum farklidir.

Gidip bir ss alacaksin ama tecrube yok. Düsük cc alacan bu sefer o boyla oyuncak gibi kalacak.

Tavsiyem bir scooter almandan yana olur.mesela piaggio medley 150 gibi bir scooter al. Trafikte takıl bir süre. Sonra düşünürsün baska modelleri.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    En başta ninja250sl,duke&RC 250 abs,tnt 25&250,cbr 250,mt25 yada r25.Son iki seçenek yani yamaha grubunu çok önermesemde bence bu seçeneklerin arasında en mantıklısı ninja 250 sl.Gayette gidişatlı makinedir.

Alıntı pompei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim İşlevsellik mi Yoksa Zevk mi Yoksa Gösteriş mı ?

İşlevsellik dersen kesinlikle bir kadına scooter veya maxi scooter öneririm neden dersen otomatik vites, rahat, kullanımı kolay, eşya gözü fazla, rüzgar çamur vs en az etkilenen model yani yaz kış binersin kaskını ceketini bagajına koyarsın günlük kıyafetinle devam edersin.Sym joymax 250, xmax 250 vy 300 kymco donwtown 350 gibi.

Dersen ben motosiklet kullanırken zevk almak istiyorum biraz daha süpersport karakterli motorlara yönelmen gerekir ilk motorun olacağı için düşük cc öneririm cbr 125 cbr 250 yzf 125 mt125 kawasaki sl25 gibi ama bu motorlarda sadece sen ve motor olursun rahat pek yoktur eşya taşıyamazsın uzun yol yorar vs.

Ha yok gösteriş olsun şekil şemal dersen 600 rr kadar yolu var bunun tavsiye etmiyorum ama hayat senin

Ne alırsan al eğitim almayı ihmal etme
    Senin motordan tavsiye etsene ya ?
    Googledan bir araştırayım dedim de motosikletin harbiden can yakan tipten yaa

Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt07 den kesinlikle uzak dur. Çekiş kontrol sistemi yok, gaz tepkileri çok agresif ve düşük devirde güç geliyor. Bakacağın en son motor olsun bence mt07.

Naked alırdan yüksek süratlerde ve uzun yolda rüzgardan rahatsız olursun bu arada. Ön cam alıp takman lazım ki o zamanda görüntüsü bozuluyor.

Okulun öyle çok uzaksa ki 2 saat mesafede yazmışsın naked motora cam takmazsan rüzgardan perişan olursun söyleyim. Ben olsam xmax250 vs gibi bi scooter alırdım. Hem rüzgar yemezsin, hem spor motorlar gibi eğilip bükülmezsin hem de bir sürü saklama alanı var sele altında. Bir tanede topcase alırsan kaskından montuna botuna kadar herşeyini sığdırır üstünede okul eşyalarını koyarsın.
    Birkaç kişi daha önceden Vespa önermişti. Vespa nasıl, yoksa başka bir scooter modeli mi daha iyi?

Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy 182 yeni başlayacaksın yani tecruben yok

İsin zor. Motosiklet 4 tekere benzemez. Yani ehliyetini yeni almış biri gider ceker altina bir 4x4 trafikte sorun yaşamaz ama motosiklette durum farklidir.

Gidip bir ss alacaksin ama tecrube yok. Düsük cc alacan bu sefer o boyla oyuncak gibi kalacak.

Tavsiyem bir scooter almandan yana olur.mesela piaggio medley 150 gibi bir scooter al. Trafikte takıl bir süre. Sonra düşünürsün baska modelleri.
    Teşekkürler öneri için

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En başta ninja250sl,duke&RC 250 abs,tnt 25&250,cbr 250,mt25 yada r25.Son iki seçenek yani yamaha grubunu çok önermesemde bence bu seçeneklerin arasında en mantıklısı ninja 250 sl.Gayette gidişatlı makinedir.
    Teşekkür ederim önerin için

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    İlk motosikleti küçük alarak başlayanlar gerçekten de 1-2 sene içinde sıkılıp satıyor ve daha büyük motor alıyorlar.
    Büyük motorla başlayanlarda bu satma sıkıntısı olmuyor.
    Yani o motorda satılıyor tabi ama satan siz olmuyorsunuz, geride bıraktığınız sevdikleriniz satıyorlar motoru. Tabi geride motor kaldıysa.
    Bu satış işi genellikle 7 mevlidiniz sonrası oluyor ve en geç kırkınız çıkana kadar motor satılmış, geride kalan kask vesaireniz birilerine verilmiş oluyor.
    Bazen bu eşyalar verilmez. Kıyılamaz.
    Ölen oğlunun motosiklet eldiveniyle gezen anne var burda. Tam 25 yıl olmuş ve yaz kış çıkartmıyor. Oğlum hep elimi tutuyor diyor soranlara.

Mevcut forum istatistiklerimize göre büyük motorla başlayıp en uzun yaşayan üyemiz 3 sene.

Kısaca özetlemek gerekirse bu başlangıç mevzusu aslında ilk motoru kimin satacağının belirlenmesi olayıdır.

İlk motosikletinizi siz mi satacaksiniz yoksa aileniz mi?

Kararınızı verin.
    Başlayın...
    artemis99, KTMADDICTED, RoofRoof ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Başlangıç motorunun kadını erkeği yok. En sevdiğim aşağıdaki video 3 doz izlenmeli

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motosikleti küçük alarak başlayanlar gerçekten de 1-2 sene içinde sıkılıp satıyor ve daha büyük motor alıyorlar.
    Büyük motorla başlayanlarda bu satma sıkıntısı olmuyor.
    Yani o motorda satılıyor tabi ama satan siz olmuyorsunuz, geride bıraktığınız sevdikleriniz satıyorlar motoru. Tabi geride motor kaldıysa.
    Bu satış işi genellikle 7 mevlidiniz sonrası oluyor ve en geç kırkınız çıkana kadar motor satılmış, geride kalan kask vesaireniz birilerine verilmiş oluyor.
    Bazen bu eşyalar verilmez. Kıyılamaz.
    Ölen oğlunun motosiklet eldiveniyle gezen anne var burda. Tam 25 yıl olmuş ve yaz kış çıkartmıyor. Oğlum hep elimi tutuyor diyor soranlara.

Mevcut forum istatistiklerimize göre büyük motorla başlayıp en uzun yaşayan üyemiz 3 sene.

Kısaca özetlemek gerekirse bu başlangıç mevzusu aslında ilk motoru kimin satacağının belirlenmesi olayıdır.

İlk motosikletinizi siz mi satacaksiniz yoksa aileniz mi?

Kararınızı verin.
    Başlayın...
    Ben satarsam daha makbule geçer Teşekkürler bu güzel yazı için

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç motorunun kadını erkeği yok. En sevdiğim aşağıdaki video 3 doz izlenmeli
    https://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0
    Teşekkürler izleyeceğim

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay be, eskiden yeni başlayanlara Ybr-Cbf önerilirdi. Şimdi mt7 ler, duke390 lar v.s. önerilir olmuş. Yoksa nick in bayan olması mı buna etken?

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    kendi motorum olan Piaggio Xevo 250 yi öneririm çünkü, rakiplerine göre az yakar, atiktir, uzun ömürlüdür, asla üzmez, geniş bagajı vardır, ve tabiki italyan tasarımı, çin, japonlarla uğraşma derim, maxscooter söz konusu olunca

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be, eskiden yeni başlayanlara Ybr-Cbf önerilirdi. Şimdi mt7 ler, duke390 lar v.s. önerilir olmuş. Yoksa nick in bayan olması mı buna etken?
    Önerin varsa dinlerim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi motorum olan Piaggio Xevo 250 yi öneririm çünkü, rakiplerine göre az yakar, atiktir, uzun ömürlüdür, asla üzmez, geniş bagajı vardır, ve tabiki italyan tasarımı, çin, japonlarla uğraşma derim, maxscooter söz konusu olunca
    Teşekkürler önerin için

KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    duke 250 veya bu kalite de dik oturus pozisyonuna sahip hafif kullanimi kolay naked bir motosiklet(bmw g310r)

frenler suspansiyonlar,lastikler(degistirilebilir dierlerinin aksine) sinifinin en kalitelisi.bunlarin ne kadar hayat kurtaran hata telafi eden,surusunuzu degistiren seyler olduunu motosiklet kullanmaya basladiktan sonra anlayacaksiniz.

Yok rengi pembeymis de,yaris gorunumlu motorlar cok guzel gorunuyomus da,bunlar aldiktan sonra insani pisman eden sebepler

Alıntı KTMADDICTED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duke 250 veya bu kalite de dik oturus pozisyonuna sahip hafif kullanimi kolay naked bir motosiklet(bmw g310r)

frenler suspansiyonlar,lastikler(degistirilebilir dierlerinin aksine) sinifinin en kalitelisi.bunlarin ne kadar hayat kurtaran hata telafi eden,surusunuzu degistiren seyler olduunu motosiklet kullanmaya basladiktan sonra anlayacaksiniz.

Yok rengi pembeymis de,yaris gorunumlu motorlar cok guzel gorunuyomus da,bunlar aldiktan sonra insani pisman eden sebepler
    Herkes farklı bir öneri veriyor, allak bullak oldu kafam. Dış görünüş olarak bir takıntım yok yarış görünümlü olsun, scooter olsun vs diye. Sadece rengini değiştirmek istedim, ama illa değişsin diye bir takıntım yok. İhtiyacımı karşılayacak min. 5-10 yıl kullanabileceğim bir motor arıyorum sadece

anafartas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia SR GT 200 S
    Bence ilk motor konusunda karar vermeden ehliyetini al. Ehliyet için gideceğin kursta bir kaç model kullanma şansın olur. Hem tarzına hem hacmine o zaman karar ver daha sağlıklı bir sonuca ulaşmış olursun. Buradan duyduğuma göre her kurs pratik şansı vermiyormuş, ancak benim gittiğim kursta 5 değişik motor kullandım, umarım sende böyle bir kurs bulabilirsin.

Alıntı anafartas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ilk motor konusunda karar vermeden ehliyetini al. Ehliyet için gideceğin kursta bir kaç model kullanma şansın olur. Hem tarzına hem hacmine o zaman karar ver daha sağlıklı bir sonuca ulaşmış olursun. Buradan duyduğuma göre her kurs pratik şansı vermiyormuş, ancak benim gittiğim kursta 5 değişik motor kullandım, umarım sende böyle bir kurs bulabilirsin.
    Teşekkürler tavsiyen için

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı biker-girl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes farklı bir öneri veriyor, allak bullak oldu kafam. Dış görünüş olarak bir takıntım yok yarış görünümlü olsun, scooter olsun vs diye. Sadece rengini değiştirmek istedim, ama illa değişsin diye bir takıntım yok. İhtiyacımı karşılayacak min. 5-10 yıl kullanabileceğim bir motor arıyorum sadece
    Şu an kafanın karışık olması normal, çünkü ehliyet bile almamış ve en önemlisi eğitim almamış durumdasın en son yapılacak iş motor seçimidir. Kimin ne söylediğinin önemi yok şu an, senin için hiç biri doğru değil. Mutlaka eğitime katılmalısın ama sürücü kursunun vereceği değil. İhtiyacımı karşılayacak min 5-10 yıl kullanabileceğim demişsin ya öyle bir şey de yok mesela. Onu unut motosiklet kullanmaya başladıkça ihtiyaçlar değişir ilk motorunu en geç 2 yıl içinde değiştireceksin bu çok nettir. O yüzden bir kez alayım tam olsun olayı motorda işlemez. Bunu eğitime gidip motosiklet sürmeye başlayınca anlayacaksın. Kendini büyüme çağında bir çocuk gibi düşün ayakkabı numaran büyüyecek beğenilerin beklentilerin değişecek, ilk başta şehir içi ulaşım yaparken ekonomik takılacaksın sonra tecrübe artınca belki şehir dışı gezileri için cc büyüteceksin. Yani ihtiyaçların ve önceliklerin şekil değiştirecek. Sen beni de dinleme sadece eğitime katıl yeter.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an kafanın karışık olması normal, çünkü ehliyet bile almamış ve en önemlisi eğitim almamış durumdasın en son yapılacak iş motor seçimidir. Kimin ne söylediğinin önemi yok şu an, senin için hiç biri doğru değil. Mutlaka eğitime katılmalısın ama sürücü kursunun vereceği değil. İhtiyacımı karşılayacak min 5-10 yıl kullanabileceğim demişsin ya öyle bir şey de yok mesela. Onu unut motosiklet kullanmaya başladıkça ihtiyaçlar değişir ilk motorunu en geç 2 yıl içinde değiştireceksin bu çok nettir. O yüzden bir kez alayım tam olsun olayı motorda işlemez. Bunu eğitime gidip motosiklet sürmeye başlayınca anlayacaksın. Kendini büyüme çağında bir çocuk gibi düşün ayakkabı numaran büyüyecek beğenilerin beklentilerin değişecek, ilk başta şehir içi ulaşım yaparken ekonomik takılacaksın sonra tecrübe artınca belki şehir dışı gezileri için cc büyüteceksin. Yani ihtiyaçların ve önceliklerin şekil değiştirecek. Sen beni de dinleme sadece eğitime katıl yeter.
    Teşekkür ederim

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı biker-girl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önerin varsa dinlerim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Teşekkürler önerin için
    Önce ehliyetini almanı, ardından da bir Pcx alıp binmeni tavsiye ederim, hatta üzerine de eğitim alırsan bütçen de yeterli, xmax al ister şehiriçi ister uzun seyahatlerde kullan. Evet çok iyi bayan sürücüler var motosiklet kullanan, ama bana göre genel olarak bayanlara daha hitap eden cinsler scoter lar. En basitinden üstün başın daha az kirlenir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)