Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yzf r 125 başlangıç

Motovento
    REKLAM ALANI

ilk öncelikle belirtmek isterim tamamen tecrübesiz değilim küçüklüğümden beri ara ara köyde moped ve scooter kullanmışlığım var daha düştüğümü hatırlamıyorum arkadaşın cbrında 1-2saat kullandım şu vites olayına alışmak için ama cbr biraz küçük gibi geldi 183boy 74kgyim bu yüzden asıl istediğim motor olan yzf 125r yönelmeye karar verdim hem diğerlerine göre daha agresif olması da hoşuma gidiyor 2.5k ekipmanlara ayıracağım onuda belirtiyim 12-13de 2.el bir yzf almayı düşünüyorum 3ay sonra 17 yaşıma gireceğim ehliyet içinde önümüzdeki ay başvurmayı düşünüyorum asıl sorum ise yzf de çok zorlanır mıyım olan arkadaşım hiç olmadığı için deniyemiyorum o yüzden sizlerin yorumlarını merak ediyorum ve direk motoru alıp sınırlarını zorlayacak tiplerden değilim herşeyini ayarında kullamayı biliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    2 gündür ise giderken gördüğüm motor, ss için başlangıç motoru da 12-13 2.el fazla be �� 125Cc motor sonuçta

AbiR1MiO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha "16 Yzf R125
    Biraz da sana bağlı gaza gelen biri isen ki topluluğun %90 öyle seni bir güzel altına alır o motosiklet çünkü yarı şehir yarı ss bir motosiklet değil o r6 kafasında bir motosiklet ağır gereksiz yatık şehir içi acılı ön frenler brembo ABS siz alırsan yandın çünkü frenler acımasız alıştığında güzel fakat acemi hatanda yine altına alır fabrika çıkışı michell bilmem ne o lastikler REZALET brembo frene o lastik gitmiyor şayet alırsan da hemen lastik değiş düşünmen lazım karar vermen 125cc başlama sebebin hatalarını öğrenmek fakat başlamak istediğin motorsiklet 125cc gibi gidiyor ama 125cc gibi hisettirmiyor virajlarda hemen yatmak istiyor yatmadığında heleki görüş kaçırdığında bir bakmışsın karşı şerittesin boyunun uzun olması hem iyi hem kötü iyi motosikleti saçma bir şekilde düşürmezsin kötü yana bel ağrılarına şimdiden ağrı kesici al oturuş kötü diyolar kötü değil sadece yanlış oturma lüksün yok cbr 125 binek motosiklete biner gibide binilir bu öyle değil çünkü oturuşun herşeyi etkiliyor gece çekeceğin ağrıdan frenlemene görüşüne kadar , fakat şöylede uyararım ne kadar doğru kullanırsan kullan gaz elin ağrıyacak agresif olması hoşuna gidicek tabi ama sırf agresif güzel şekil diye alıyosan sana diyeceğim şey hayal ettiğin gibi olmaycak.

Motosikleti
    1998 electra glide
    Sıfır motor alma bu devirde hemde ASLA alma benim tercihim CBR 125 den yana olurdu şahsen.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)