Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BAŞLANGIÇ MOTORU LÜTFEN YARDIM :queen:

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Arkadaşlar merhaba motosiklet almak istiyorum daha önce hiç kullanmamıştım sadece kursta kullandım ama video çok izledim öğrendiklerimi uygulayarak baya iyi sürdüm ilk günden vitesli motosikletle slalom felan yapabildim sadece dönerken sıkıntı vardı zamanla geçecek inşallah ben devamlı bikaç motor arasında kalıyorum bütçem max: 11.000 tl ekipmanım için ayrı bi bütçem var. Pulsar 200rs i çok beğendim abs olması handikap cbr125 çok basmıyor şuan yeni başlicam fakat ama ben tekrardan satıp başka bişey almak istemiyorum. Pulsar 200rs hyosung GD 250N Veya GD250R SYM WOLF 250 CBR 250 ama nerdeyse 20bin km felan oluyor 11 bin tl ye 200duke ve 200rc var bulmak çok zor bi ara yuki samurai250 e baktım bi ara ama hiç birinden emin olamadım başkada önerebilirsiniz. Nasıl şartlarda kullanacağıma gelirsek haftaiçi çok yoğun olmayan trafikte işe git gel oldukça yakın mesafe çok arabayla haşır neşir olmadan gidebileceğim yerde ve daha sonra iyice öğrendiğim zaman şehir dışına çıkmak istiyorum ama öyle çok uzak değil 400km max tabiki şimdi değil. Lütfen bu cc le başlama felan demeden önerdiğiniz motoru söylerseniz çok memnun olurum çünkü kafaya koydum mutlaka alıcam ama şu da var kendimi biliyorum arkadaşlar yaşım 23 hergün nerdeyse trafikte araba kullanıyorum trafikte kim nereye dönecek nerden ne çıkar iyi biliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim biraz uzun oldu inşallah okursunuz :D BU ARADA DİPNOT: 180 BOYUMDAYIM VE 85 KİLOYUM KALIPLIYIM BAYA VE MOTORA ARTÇIYLA OLDUKÇA SÜRÜŞÜM OALCAK KIZ ARKADAŞIMLA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    sdirer bunu beğendi.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Tam olarak bundan bahsetmiştim değerli kardeşim lütfen konuyu oku bunları yüz kere izledim ben zaten motor tavsiyesi istedim 200 250 cc civarı felan. Tabi ki okumak zorunda değilsin ve okumak zorunda olmadığın gibi de cevap vermek zorunda da değilsin.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Neden bakıp geçtiniz be arkadaşlar :D neyse yarın kawasaki z250sl i ustama gösterip sorun çıkmazsa pazartesi günü alıyorum allah nasip ederse.

Artçınıza yazık etmeyin z250 alıp

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Z250 o fiyata en mantıklı tercih doğru yoldasın

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    @K121L teşekkürler inşallah hayırlısı olsun. @kabyelmen artçının oturacağı max süre 1 saat olmazsa seleye artık bişeyler düşünürüm. Ama bakıyorum hepsinde illaki bişeyler çıkıyor 4*4 lük motor yok gerçekten yada sizin önerebileceğiniz var mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:17 ----------

Evet bugün motoru gösterdim ustama ama beğenmedi malesef dış görüşünüşü değil ama motordan ses geldiğini söyledi devam bakmaya.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Tekrar 200 duke e döndüm galiba okuyupta yazmayanlar için :D

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    yarın 200rc baktırıyorum Allah nasip ederse alıyorum burada da kendi başıma konuşuyorum psikopatmıyım neyim :D

Motosikleti
    pulsar200 ns
    o fiyata en güzel temiz bir cbr 250 ama bence üstünde büyük kalırsın
    hyosung a çok güvenmiyorum .
    duke 200 güzel motor ama parça temini parça fiyatı 2. eli ne derece mantıklı ve saglıklı tam emin değilim.
    bence o fiyata pulsar 200 ns düşün derim. bende de var
    gidon yükseltirsin bide oturuşun da boyuna daha rahat olur.
    yada kışı bekle biraz daha para koy bi mt 25 al derim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

çin malı saurai ve top speed yok çekiş yok. sadece görüntü. kalite de orta.. bence onu direk ele zaten.
    benelli tnt 250 alırdım ama ben o paraya. senin ilacın bence o. onu araştır. hoşuna gider.
    sesi kalıbı 600 lük gibi
    32 bg olması lazım. italyan çizgileri.. Bi araştır bence

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Benden önce yazan arkadaşın yazdığını dikkate alarak ekledim. tnt250 çift silindir. tnt25 tek silindir. farklı motorlar.

Benelli tnt25 almayı düşünüyorum dedim. Bir kişi de güzel olabilir demedi herkes çamurunu atıp geçti.

Ben risklerin farkında olarak ikinci el bir tnt25 aldım. Şunu yapıyormuş başına bu geliyormuş dedikleri başıma gelmedi. geçmiş servis ve garanti kayıtlarına da baktım. bahsettikleri arızalarla ilgili herhangi bir işlem de görmemiş.

Artçılı seyri çok güzel. Hatta uzun bir yolda interkom yoksa ve artçı size tutunmuyorsa varlığını unutabilirsiniz bile. Artçılı artçısız sürüş karakteri neredeyse aynı.
    Sürekli hatunla beraber gidiyoruz yola. boyu 160. arka selenin gayet rahat ve yeterli olduğunu söylüyor.

Bendeki motor gazı aniden kestiğimde stop ettiği oluyor. Servis bir sonraki bakımda etraflıca inceleyecek. muhtemel sorunu ve çözümü biliyoruz zaten. o yüzden sıkıntı olarak görmüyorum. Sürerken de beni rahatsız etmiyor. alıştım zaten aniden gazı kesmiyorum. tatlı kesiyorum. Sakin sürmeme de faydası yoluyor :D

Sakin karakterli gerektiğinde güçlü bir motor. Hızlanmak isterseniz yeterince gücü var. Ancak hızlı bir motor değil. Daha önce gt250r kullanmıştım. Gt250r kesinlikle çok daha hızlı bir motor. Ancak tnt25 gt250r'dan çok daha kaliteli ve neresinden tutarsanız mühendisliği gayet iyi çalışılmış. GT250r'ı alırken çok mühendislik beklemiyordum zaten. beni şaşırtmadı da. ona rağmen o da güzel motordu :D

Ben bi kere gazı sonuna kadar açtım. 190 boyunda ve 90 kiloyum. çok rüzgar kesiyorum. zaten 250'lik hızlı olmayan bir motor. 120'den sonra hızlanması düşmeye başladı. 130dan sonra da ufak ufak sonuna gelmeye başladı. daha devir olmasına rağmen 130'dan sonra bıraktım. gereksiz zorlama olacaktı. benim boyumla beraber benim kullanımımla son hızı 130. Tabi ben redline'a girmem. redline'a gelene kadar motor torkunu koruyor. yani hızlanmak isterseniz 140'ı rahat geçeceğini düşünüyorum.

Vites oranları bir garip. ikinci vitesi biraz yavaş yapıp birinci vitesi direk ortadan kaldırsalar olurmuş. 1. vites aşırı torklu. insan 70 derece yamaca çıkarım diyor. ancak hız direk yok. tekerler oynar oynamaz zaten ikiye atmak durumundasınız. Ben kavşaklarda ışıklarda felan 1'e almıyorum. ikiden devam ediyorum.

Ancak ben uzun süre motosiklet kullanmış bir insanım. Daha önce de güçlü motorlar kullandığımdan bana sıkıcı geliyor olması muhtemel. Benim izlenimim vites aralıkları şehir içinde trafiğe yeni adapte olacak birisi için çok güzel. Motorda çoğu zaman torkun ön planda olmasını sağlıyor. böylece çok kasmadan trafiğe adapte olabilirsiniz.

Aklıma gelenler bunlar

Kendi kendinize konuşup delirmeyin diye yazayım dedim :D

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Valla çok sağolun zahmet edip cevap yazdığınız için hakketten deliricektim :D bugün rc200 baktırdım fakat bazı problemleri çıktı ordaki abi duke200 önerdi bana tnt 250i biliyorum fakat rakam aşıyor beni tnt25 içinde bi video izledim titreşimi ellere çok veriyor dedi. hyosung250 baktıklarım arasında da gerçekten motorda temizi bulmak arabadan çok daha zormuş ya expertize soka soka param biticek hiçbişey alamicam:D bakalım 200duke le devam edicez yaz bitmeden alabilirim inşallah :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Bu arada 200ns ye hiç ısınamadım ya

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kere 3 kere 4 kere 5 kere .... beğenemiyor muyuz? Allah rahmet eylesin...

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Allah rahmet eylesin çok üzüldüm gerçekten.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kere 3 kere 4 kere 5 kere .... beğenemiyor muyuz? Allah rahmet eylesin...
    Rahmetlinin en çok izlediğim ve en sevdiğim videosudur. Hala canım sıkılınca açar izlerim, şimdi biraz hüzünlendiriyor tabi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)