Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kadın İçin Başlangıç Motoru

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba herkese Yeni katıldım aranıza ve ilk motorumu almak istiyorum. Hali hazırda araba kullanan birisiyim ama henüz motor ehliyetim yok. Yazılacağım birkaç haftaya. İlk ve hatta uzun bir süre kullanılacak motor önerilerinizi bekliyorum. Supersport bölümüne açtım ama tarz olarak takıntım yok başka da olabilir.

Okula giderken, günlük gezilerde kullanılacak, çok sık olmasa da uzun yola çıkılacak. Genelde fotoğraf makinemi sırt çantama atıp motor bir yerlere gitmek için kullanacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum

Boyum 1.82

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    1.82 boya kuvvetli makina lazım bildiğim kadarıyla başlangıç olarak cbf150 ye farz derler yada muadili motorlarla ince ince başlanabilir. Ss içinde cbr 125 dicemde boy 1.82

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    Bence bir cruiser chopper düşünebilirsiniz cbr 125 de güzel ama ileride büyüteceğinizde 600cc yada 1000cc makina çok yorabilir rahatlıktan yanaysanız chopper derim ayrıca scooterlar var Yamaha tricity tam bayanlara göre

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk motor olarak CBR 250 aldım. Benim boyum da 1.82 ve CBR 125 biraz ufak kalıyor. Yine de sürüş konusunda rahatsız edici bir düzeyde değildi.

SS görüntüsünü seviyorsanız bu iki motordan biri ile başlamanızı öneririm. Zira SS ile tek alakaları öyle görünüyor olmaları

kız erkek ne farkediyor ki, boy desem bir çok erkekten daha uzunmuşsunuz. En önemli konu olan bütçeyi yazmamışsınız. Bütçe konusunda sıkıntı olmadığını varsayıyorum.

uzun süre kullanacaksanız 250cc bir model tercih edin bence. Racing seviyorsanız R25, CBR250, Naked seviyorsanız Mt25, Inazuma, Duke250 vs. Bayilere gidip hepsinin üzerine oturup rahatmısınız bakın. Scooterda olabilir Xmax vs. gibi. Cruiser tipinde öyle küçük hacimde pek model seçeneği yok malesef. Enduro isterseniz CRF250 vs. olabilir.

250 cc ile ugraşma ,çünkü 250 CC ler malzemeden çalınmış ucuza yap çok sat motoru nasıl ki gerçek BMW 5 serisi ile gerçek merso c serisi ile başlar motorda da durum aynı.

Paran varsa sıfır ktm390 al Duke veya rc paran yoksa ikinci el CBR 500r veya cb500f endruo seviyorsan trk502 veya tenere al ki foto makinamız sırt çantamda dıyorsan tenere iyi gider. Cruise motor için bilgim ve tavsiyem yok

Ktm 390 serisinin ikinci eli alınmaz çok sorun çıkarabilir alacak isen bu makinayı sıfır almalısın .

Benim bir arkadaşım mt07trecer ile başladı dıgerı tenere şimdi gs1200 aldı,diger bir arkadaşım da gs700 ile başladı. Yok 250 ile başla yok 125 bunlara takılma
    afsinyus bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc ile ugraşma ,çünkü 250 CC ler malzemeden çalınmış ucuza yap çok sat motoru nasıl ki gerçek BMW 5 serisi ile gerçek merso c serisi ile başlar motorda da durum aynı.

Paran varsa sıfır ktm390 al Duke veya rc paran yoksa ikinci el CBR 500r veya cb500f endruo seviyorsan trk502 veya tenere al ki foto makinamız sırt çantamda dıyorsan tenere iyi gider. Cruise motor için bilgim ve tavsiyem yok

Ktm 390 serisinin ikinci eli alınmaz çok sorun çıkarabilir alacak isen bu makinayı sıfır almalısın .

Benim bir arkadaşım mt07trecer ile başladı dıgerı tenere şimdi gs1200 aldı,diger bir arkadaşım da gs700 ile başladı. Yok 250 ile başla yok 125 bunlara takılma
    Bence Hayabusa alsın napcak 700 cc motoru bana zor yetiyor
    MotoRR bunu beğendi.

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motor olarak CBR 250 aldım. Benim boyum da 1.82 ve CBR 125 biraz ufak kalıyor. Yine de sürüş konusunda rahatsız edici bir düzeyde değildi.

SS görüntüsünü seviyorsanız bu iki motordan biri ile başlamanızı öneririm. Zira SS ile tek alakaları öyle görünüyor olmaları
    Teşekkürler öneri için. Alsancak’tayken yanımdan pembe cbr250 geçmişti. Çok hoşuma gitti görünüşü. Aldıktan sonra motoru bende pembe yapmak istiyorum. Kendimiz mi boyuyoruz, yoksa boyayan yerler var mı? Bu cahil sorumu maruz görün lütfen bu konuda daha yeni olduğum için pek bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kız erkek ne farkediyor ki, boy desem bir çok erkekten daha uzunmuşsunuz. En önemli konu olan bütçeyi yazmamışsınız. Bütçe konusunda sıkıntı olmadığını varsayıyorum.

uzun süre kullanacaksanız 250cc bir model tercih edin bence. Racing seviyorsanız R25, CBR250, Naked seviyorsanız Mt25, Inazuma, Duke250 vs. Bayilere gidip hepsinin üzerine oturup rahatmısınız bakın. Scooterda olabilir Xmax vs. gibi. Cruiser tipinde öyle küçük hacimde pek model seçeneği yok malesef. Enduro isterseniz CRF250 vs. olabilir.
    Teşekkür ederim önerin için. Bütçem ekipman bütçem hariç sırf motor max. 30.000 tl

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:28 ----------

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Teşekkür ederim bakacağım

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Yeni başlayacak bayana 200 kilonun üzerinde 500 lük enduro önermenizde bi tuhaf.. İsteğini belirtmis, biraz sehir ici biraz şehir dışı gezintiler.

Alacağı Duke 250 dir.

+ Kilosu hafif
    + Güc / tork / başlangık eğrisi ideal
    + Naked olması avantaj ( her yola girebilir, daha az kaza masrafı )
    + ikinci elde daha hızlı
    + Benzin avantajı
    + Vergi avantajı
    + Bakım maliyetleri kısmen daha düşük.

Kazasız sürüşler..
    manofsteel bunu beğendi.

restherock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700 GS
    Hoşgeldiniz. Arkadaşlar yukarıda size epey model saymışlar. Ekipman hariç 30.000 TL gerçekten iyi bir bütçe ( en azından benim başlangıç bütçeme göre)
    250 cc naked tercih ederseniz sizin belirttiğiniz gibi uzun ve çantalı seyahatlerde yorucu olmaz. Mt serisi güzel bir başlangıç olabilir. Şunu asla unutmayın tercihiniz ne olursa olsun sürüş eğitimlerinizi de hep ön planda tutun.
    Bas Gitar tınılayan bir felsefedir dedi Yaşlı Kurt, Motosiklet ise homurdayan bir felsefedir dedi Yavru Kurt...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    bütçe 30,000 dedi ve okula arabayla giden öğrenci.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Fotoğraf makinami sırt çantamı alıp gezecegim demissiniz.
    Gezmeleriniz arasında dağ bayirda varsa hondanin crf 250 i öneririm.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boyama değil de kaplama olayı daha doğru olur. Genelde işi bilen yerlerde pembe kaplama yaptırıyorlar.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Eğitim aldıktan sonra, herhangi bir 250cc scooter hertürlü işinizi görür, scooter can gerisi heyecandır
    espresso bunu beğendi.

Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni başlayacak bayana 200 kilonun üzerinde 500 lük enduro önermenizde bi tuhaf.. İsteğini belirtmis, biraz sehir ici biraz şehir dışı gezintiler.

Alacağı Duke 250 dir.

+ Kilosu hafif
    + Güc / tork / başlangık eğrisi ideal
    + Naked olması avantaj ( her yola girebilir, daha az kaza masrafı )
    + ikinci elde daha hızlı
    + Benzin avantajı
    + Vergi avantajı
    + Bakım maliyetleri kısmen daha düşük.

Kazasız sürüşler..
    Teşekkürler bakacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Alıntı restherock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz. Arkadaşlar yukarıda size epey model saymışlar. Ekipman hariç 30.000 TL gerçekten iyi bir bütçe ( en azından benim başlangıç bütçeme göre)
    250 cc naked tercih ederseniz sizin belirttiğiniz gibi uzun ve çantalı seyahatlerde yorucu olmaz. Mt serisi güzel bir başlangıç olabilir. Şunu asla unutmayın tercihiniz ne olursa olsun sürüş eğitimlerinizi de hep ön planda tutun.
    Gerçekten uzun bir süre aynı motoru kullanmayı planladığım için biraz iyi bir motor olsun istiyorum. O yüzden bütçemi yüksek tutmaya çalıştım durumum el verdiğince Teşekkürler önerileriniz için, eğitim önemli tabii ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraf makinami sırt çantamı alıp gezecegim demissiniz.
    Gezmeleriniz arasında dağ bayirda varsa hondanin crf 250 i öneririm.
    Teşekkür ederim öneriniz için

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçe 30,000 dedi ve okula arabayla giden öğrenci.
    Okulum evime 2 saat mesafede, otobüsle gitmek yolumu daha da uzatacağı için mecburen araba ile gidiyorum. Motoru da uzun yıllar değiştirmeyi planlamadığım için bütçemi olabildiğince yüksek tutmaya çalıştım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyama değil de kaplama olayı daha doğru olur. Genelde işi bilen yerlerde pembe kaplama yaptırıyorlar.
    Teşekkürler

AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    Yeni ehliyet sistemi tam olarak nasıl işliyor bilmiyorum ama eğer direk a2 ehliyeti alabilirseniz, uzun ömürlü ve sağlam motosiklet arıyorsanız ki bütçeniz buna gayet uygun, 250cc üstü modellere bakın derim.Eğer güzel bir eğitim alırsanız ve kendinize güveniyorsanız yamaha mt07 veya kawasaki er6n öneririm.Hem kaliteli motosikletler, uzun seneler rahatça sürebileceğiniz hem de gücü yerinde aletler oldukları için 250cc alıp aradan biraz zaman geçtikten sonra bu bana artık yetmiyor demezsiniz, tabii zamanı gelince bunlarda bir noktadan sonra yetersiz kalabilir.Bu forumdaki çoğu arkadaş topa tutacaktır beni eminim kendilerinde bu bütçe olsa sormadan yüksek cc bir makina alırlardı ama forumlarda nedense hep cbf150, ybr gibi aletler önerirler.Benim gözümde motosiklet bir zevk işidir, motosikletime baktığım zaman duruşu içime sinmeli, bindiğim zaman mutlu olmalıyım.Bütçenizde varken kendinize güzel bir motosiklet alın daha sonra sıkılıp satma durumunda kalmayacağınız bir araç olsun bu.Kimine göre ktm duke 200'dur kimine göre yamaha mt07 ama eminim ki burda önerilen pulsar,ybr,cbf ,cbr 125 gibi motorlar alıp öğrenilip direk elden çıkarılacak aletlerdir bu yuzden uzak durmanizi tavsiye ederim.

Alıntı AlpAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni ehliyet sistemi tam olarak nasıl işliyor bilmiyorum ama eğer direk a2 ehliyeti alabilirseniz, uzun ömürlü ve sağlam motosiklet arıyorsanız ki bütçeniz buna gayet uygun, 250cc üstü modellere bakın derim.Eğer güzel bir eğitim alırsanız ve kendinize güveniyorsanız yamaha mt07 veya kawasaki er6n öneririm.Hem kaliteli motosikletler, uzun seneler rahatça sürebileceğiniz hem de gücü yerinde aletler oldukları için 250cc alıp aradan biraz zaman geçtikten sonra bu bana artık yetmiyor demezsiniz, tabii zamanı gelince bunlarda bir noktadan sonra yetersiz kalabilir.Bu forumdaki çoğu arkadaş topa tutacaktır beni eminim kendilerinde bu bütçe olsa sormadan yüksek cc bir makina alırlardı ama forumlarda nedense hep cbf150, ybr gibi aletler önerirler.Benim gözümde motosiklet bir zevk işidir, motosikletime baktığım zaman duruşu içime sinmeli, bindiğim zaman mutlu olmalıyım.Bütçenizde varken kendinize güzel bir motosiklet alın daha sonra sıkılıp satma durumunda kalmayacağınız bir araç olsun bu.Kimine göre ktm duke 200'dur kimine göre yamaha mt07 ama eminim ki burda önerilen pulsar,ybr,cbf ,cbr 125 gibi motorlar alıp öğrenilip direk elden çıkarılacak aletlerdir bu yuzden uzak durmanizi tavsiye ederim.
    Merhaba teşekkür ederim önerin için. Duke 250 nasıl?

AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    Duke 250 gayet hoş bir motor fakat duke390'a bütçeniz yetiyorken almanızı tavsiye etmem.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Günlük gezi, uzun yol..
    Inazuma F, nokta.

Başka motor da öneririm de, benim hiç umursamadığım "motorda şöyle görünmek böyle görünmek" kısmı 1.82 boyunda biri için önemli olabilir, bugüne kadar yazdım size ne diye, herkes önemli dedi. O yüzden Duke vb bir öneride bulunmadım, zaten uzun yolda da çok keyif vermez. Inazuma F alabileceğin en oturaklı, yol konforu yüksek, güvenilir düşük cc motor olacaktır.
    artemis99 bunu beğendi.

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Kardeşim İşlevsellik mi Yoksa Zevk mi Yoksa Gösteriş mı ?

İşlevsellik dersen kesinlikle bir kadına scooter veya maxi scooter öneririm neden dersen otomatik vites, rahat, kullanımı kolay, eşya gözü fazla, rüzgar çamur vs en az etkilenen model yani yaz kış binersin kaskını ceketini bagajına koyarsın günlük kıyafetinle devam edersin.Sym joymax 250, xmax 250 vy 300 kymco donwtown 350 gibi.

Dersen ben motosiklet kullanırken zevk almak istiyorum biraz daha süpersport karakterli motorlara yönelmen gerekir ilk motorun olacağı için düşük cc öneririm cbr 125 cbr 250 yzf 125 mt125 kawasaki sl25 gibi ama bu motorlarda sadece sen ve motor olursun rahat pek yoktur eşya taşıyamazsın uzun yol yorar vs.

Ha yok gösteriş olsun şekil şemal dersen 600 rr kadar yolu var bunun tavsiye etmiyorum ama hayat senin

Ne alırsan al eğitim almayı ihmal etme

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)