Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motorumu almayı düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Boyum 1.70 kilom 65 civarı. Okuldan eve evden okula gitmek için, şehir içi kullanıma uygun, az yakan, gösteriş yapmayacağım bir motor arıyorum. Nette dolanırken CBR250R dikkatimi çekti. Sizce başlangıç için bana uygun mudur? Tavsiye edeceğiniz başka marka/model var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    Burası karışır vaziyet alın ..

daha önce vitesli motosiklet deneyiminiz varmı ?
    Sıfırdan başlıyor iseniz ben scooter dan yana oyumu kullanıyorum. Bütçeniz elveriyor ise pcx hertürlü işinizi görür diye düşünüyorum.Var ise benimde kullandığım 250 r harika bir cihaz , ekonomik , nispeten konforlu ve kullanımı kolaydır.

Vitesli motosiklet deneyimim yok maalesef. İşe sıfırdan başlıyorum her şeyiyle. Scooter lar oldum olası hoşuma gitmiyor nedense, bir türlü ısınamadım. Bütçe yönünden bir sıkıntımız yok

Motosikleti
    2014 YBR125 ESD
    sıfırdan başlıyorsan, bütçe sıkıntın yoksa, scooter istemiyorsan, ybr125 tarzı bir commuter ile başlayabilirsin. ben bws 100 ile başladım iyi ki scooter ile başlamışım diyorum motosiklet bisiklet gibi değil apayrı dünya. cbr250de tecrübesiz adama gelecek alet değil yinede size kalmış

Cbr 250 den şuan için vaz geç lütfen
    Cbr 125 e bak şehir içi seni götürürde kacirirda
    2.el motoru temiz bir cbr al
    Sigortanı yaptır
    Geri kalan paraya kaliteli bir kask,mont,eldiven, ve lastik al
    Aldıktan sonrada yağını suyunu vs kontrol ettir için de rahat etsin niye 125 dedim gösteriş yapmicam demissin ama 250 li seni gösteriş yapmaya veya gaz açmaya zorlayabilir cbr 125de biraz öğren nasıl fren yapılır nasıl gaz açılır nasıl frensiz yavaslarsin (motor freni öğren). Düştüğünde (allah korusun) motorunda çok masraf olmasin (1900tl verip komple motorun granaj yenilersin)
    Virajlara nasıl girilir rahat rahat öğren hatta birini bulursan eğitmen sana güzel bir kişisel ders versin 2000 -3000 km sonra sıkılmazsan devam et sürmeye ondan sonra cbr 250 ye geç çünkü cbr 250 pek hatani affetmez bi anda ibrende 150-160 belki 170 gormen seni çok korkutur ama cbr 140 istediğin kadar zorla 140-145 geçmez şehir içinde çok rahat gezersin

Şahsen günde 80-150 km yol yapıp geziyorum (cbr 125-2006-39.400km)
    Beni de allaha şükür uzmuyor

Hadi hayırlı olsun şimdiden

Teşekkürler görüşleriniz için. Hepsini dikkate alacağım.

honda cbr 125r

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)