Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

R25 aldım insanların tepkilerinden sıkıldım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Ağzı olan konuşur, he he de geç.
    Sen 600'lük alırsın de geç.
    Senin hakkın 500 yapan de geç.

Daha olmadı 25 yazısı 2500'lük demek 600'de neymiş? demek.
    Boş ver senin motorun var, motorunla mutlu musun?
    Onların yok!!!
    espresso ve crxforever bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Duke 390 aldığımda "bu paraya 2. el neler var abi", "çok titriyomuş", "hint malı abi bu" filan diyenlere tek lafım oluyordu.
    "Zenginin malı züğürdün ağzını yorarmış."

Sert ama işe yarıyor.
    blk_pasa bunu beğendi.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Birkac sebep var, bagimsiz:

Birincisi, yorum yapanlar aldigini motosiklet olarak gormuyor, SYOK olarak goruyor, yani "Sidik Yarisi Objesi". Bu acidan pahali bir kol saati ve ya en son model pahali bir cep telefonu ile motosiklet arasinda hic bir fark yok. Islev ayni.

Ornek: iphone'un ikinci modeli yeni cikmis. Turkiye'de yok gibi bisey. Amerika'dan Turkiye'ye donecek bi arkadas SYO olarak ucuzlayan ilk modelinden edindi bi tane. Bir sure sonra e-maillestik, sorum "telefonuna ilgi nasil?" cevabi: "Cok kotu. iphone nedir bilmeyenin umrunda degil, bilense yenisi cikti diyo." fazlasiyla hakketti bence.

Ikinci bir kisim ise yine aldigini motosiklet olarak gormuyor, KCM olarak goruyor, yani "Karsi Cins Miknatisi".

Ornek: Yillardir gorusmedigim bir arkadas Turkiye'den aradi, konusuyoruz. Laf lafi acti, motosikletim oldugunu ogrendi, ilk tepkisi "olum evli adamsin, n'apcan motosikleti, starbucks onunde kiz mi avlican" bi an sessizlik oldu, hic bisey diyemedim, cunku hic bekledigim bir cevap degildi, oyle bi kullanimi oldugundan habersizdim motosikletin... "seviyorum motosiklet kullanmayi" diyebildim bi sure sonra. O da sasirdi sanirim ben anlamayinca.

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 liralık cbfme yazın köyüme gittiğimde bu para bu motora verilirmi diyorlar..cahillik işte..bildiğin yolda devam..hayat ve zevk sana ait...
    Bu da ucuncu ve kismen hakli bir sebep, ozellikle yasi fazla kesim icin, YGO yani "yokluk gecirmis olma".

Ornek: Yeni Superduke almisim. Normalde sormaz ama oylesine soracak oldu babam fiyatini. Cevap verince bir sure bosluga bakar gibi bakti yuzume. Olctu bicti oturmadi mantigina. Hic bisey demedi galiba. Belki pahaliymis demistir, hic hatirlamiyorum. Ama bakisini unutmuyorum. Ve sonuna kadar hakli adam. Hayati boyunca sahsi arabasi hic olmamis, 3 cocugunu memur maasiyla yetistirip okutmus, yememis yedirmis, icmemis icirmis, gayet dogal...
    blk_pasa, espresso, hattoi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Hocam hepimiz yaşıyoruz bu problemleri. Toplum olarak en büyük eksiğimiz takdir etme yetisi. İlk mt-25 aldığımda anneme babama teyzeme gösterdim herkes takdir etti tabi çocuğumuz parasını biriktirmiş kendine araç almış havalarında mutlu oldular, tabi alan kişiyi de epey mutlu ediyor bu tepkiler. Ama dışarıdan gören tam tersi, araba niye almadın, ben motorcuları görmüyorum zaten, çok tehlikeli, çok pahalı falan filan. Öylelerine tepki vermiyorum artık, annemin tepkisini aklıma getiriyorum her seferinde. Öyle mutlu olmuştu ki anneciğim, hala sesi kulaklarımda.
    espresso bunu beğendi.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    250'lik diyince bende de 600 var diyen insanlar...Seviyorum sizi...
    blk_pasa ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Ulaş Öztaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Unutma ki “Kedi Uzanamadığı Ciğere Mundar Der” ;)

Öncelikle bu sosyal trajedi sadece motosiklet için yok her ürün ve herşey için var ..

Yani araba alsan neden dizel almadın benzinli arabamı alınır derler.. ( Dizel arabanın bakım maliyetinden haberi yok ) Geçen blok patlatmış bir
    Amarog gordum dizel 20 bin TL masraf çıkarmış )

Ben bu memlelette lastik yuvarlayarak duz gidiyorsa iyi lastiktir diyen adam biliyorum. ( lastiğin üzerine oturanda var )

Bakın bu ülkede tek değer gören para eden şey Evdir , Arsadır.. ( Ulan savaş çıksa evimi bozduracaksın.. ) İkincisi ise BMW, Mercedes falandır. Yani sen tutupta Lexus alsan niye mercedes bmw almadın derler.. Senin zevkin bile suçtur..

Özeti.. Üstad demişki Cevherden Sarraf anlar.. Bİzim eğitim sistemi çöp olduğu ve aileler sadece para kazanma odaklı olduğu için , ev, arsa dışında ha bide unutmayaıym sarı metal ( altın ) dışında değer verilecek başka bir cisim bulamazsın.. Bu yüzden elin oğlu aya biz yayayız zaten..
    blk_pasa ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O paraya araba alınır diyen adam, parası olsa gider acımaz 400 bin TL'ye jip alır ama... Kafaya takmayacaksın.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Çok istiyosan onu da sen al kardeşim deyip geçmek lazım

bence bu işin nirvanası 250 cc her yola geliyor.. tam amaca uygun silindir hacmi.. yeterince gidiyor az yakıyor kullanımı rahat ve kolay...uzun yola ıktığımda 1000cc varaderoyu arasamda şehir içinde 250 cbr veya crf nin verdiği tadı vermiyordu...
    espresso bunu beğendi.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Keyif benim para benim der işin içinden çıkarsın.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O paraya araba alınır diyen adam, parası olsa gider acımaz 400 bin TL'ye jip alır ama... Kafaya takmayacaksın.
    o paraya jip alsanda suçlusun.O paraya ev alır adam iş kurar.O para hile verilir mi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    İlgiden sıkılacaksınız yazan ilanlar ondan yazılmış demek ki
    Gerçekten bana da 2 klasik cevap geliyor 1-15 bine motor mu olur 2-O paraya araba alırsın
    Vizyon bu kadar yapacak bişey yok.

blk_pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    Milletin en sevdiği şey kendisinin olmayan malı kötülemesidir her şeyin en iyisi kendisindedir bundan daha ilginci de hayatında bilmediği görmediği hatta göremeyeceği bilemeyeceği şeyler hakkında uzman görüşüne sahip olmasıdır Allah kem gözlerden korusun hepimizi en iyisi size öyle tepki verenlere sen aldığında bir tur verirsin artık bize de deyip geçiştirin gitsin.
    Faith makes all things possible.
    Honda SH300İ NF02 Owned. / Yamaha BWS100 Owned. / Honda CBX250 Twister Sold. / Honda CBR125R HRC Sold. / Honda PCX125 Limited edition Sold. / Asya Polo 50 139QMBGY6 Sold.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    motoru bir kenara bırakın , bende r25 parası verip aldığım ekipman var, hep full ekipman cıkıyorum ve kimileri ne diyor biliyor musun , abi diyorlar sende ne ekipman almışssın 250cc lik motora sanki s1000rr r1 kullanıyorsun, o adamlar bile vermez bu paraları abartmışsın,250cc den en fazla ne olur

Bu salakça yorumlar içinde bence 1 numaradadır.Yani r25 alacağına 600cc bir motor alsaydın yorumu bunun yanında epey geride kalıyor . Peki ben ne cevap veriyorum ? ( hiçbirşey,konuşup enerjimi harcamayarak en akıllıcasını yapıyorum) .Cevap versem ekipmanın önemi anlatsam , olasıklıklar üzerine fayda maliyet analizi yapsam diyelim ki , karşımdaki adamın beni anlama ihtimalinin 0'a yakın olduğunu biliyorum,ögrenmek bişiler anlamak faydalanmak isteyen insan o şekilde yaklaşmıyor zaten bende birşeyler ögrenmek isteyen arkadaşların sorularını cevaplıyorum sokakta cafede.
    espresso, blk_pasa ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Arkadaşın biri sırtında kılıçla dolaşıyordu, sende bir dene istersen. Kızdığın zaman kılıcı çekmen yeterli olur

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Malesef bununla bende karşılaşıyorum. Kaskıma 1.500 tl verdiğim için salak mısın bir kaska okadar verilir mi şurda 50 Tl'ye var diyen insanlar bile var trajikomik

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı VeliTrknn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef bununla bende karşılaşıyorum. Kaskıma 1.500 tl verdiğim için salak mısın bir kaska okadar verilir mi şurda 50 Tl'ye var diyen insanlar bile var trajikomik
    Kazada pekmez akınca da görüyoruz çoğunu (ne yazık ki)...
    espresso bunu beğendi.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 yazıo ama 600lük
    300 yapıyor
    12ye aldım dersen karşı tarafın ağzına laf vermemiş olursun yapacak bişi yok
    "300, ama yokuş aşağı 350 gördüm" deseydin
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    Bide bu farın biri yanmıyor muhabbeti adami deli ediyor
    blk_pasa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)