Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet hayatıma 250 cc ile başlamayı planlıyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 MR Vulture
    Sevgili abilerim ablalarım kardeşlerim. 2 buçuk ay önce bir arkadaşımın abisinin düğününe gittim. Arkadaşım beni kendi arkadaşlarıylada tanıştırdı ve aynı yemek masasına oturttu. Neyse sohbet muhabbet yemeği yedik.Sonra sigara içelim dedik düğün salonunun arkasına gittik. Birde ne göreyim Yamaha yzf r125. Orda arkadaşımın arkadaşının motoru olduğunu öğrendim. Sonra neymiş len bu falan derken konu konuyu açtı motosiklet hakkında konuşmaya başladım ne kadara satarsın 0'ı ne kadar vs. Sonra gezdirsene beni bi dedim. Bindim arkasına biraz gezdirdi. Çok mutlu oldum ve o an dedim kendi kendime:Bende böyle bir motosiklet alacağım.O günden itibaren sabahlara kadar sapık gibi bilgisayar başında araştırma yapıyorum youtube'dan motovlogları izliyorum.Bir çok yayıncının yayınlarını izledim. İşin içine biraz girince yzf r125'in eksilerini gördüm. max:hızının 130 gibi birşey olması mesela. Bir çok kişiyle konuştum 250 cc bir ss model önerdiler. 125'ten sıkılırsın gitmez vs diyenler oldu.Bu süreç içerisinde devamlı olarak araştırmalarıma devam ediyorum vs. Bendede şöyle bir düşünce oluştu. 125 cc ikinci el 3000 tl civarında bir motosiklet alayım. onda düşeyim kalkayım öğreneyim sonra bi r25 çekerim keyfime bakarım diye düşünüyordum. Bu arada ailem bana bu konuda destek çıkmıyor. Bütün maddi masrafları bana ait olucak motosiklet ile alakalı şeylerin. Bende bu yüzden kararımı değiştirdim ve dedimki 0 bir 250 cc motosiklet alayım. rosso lastiklerini takayım koruma takozlarını takayım. o şekilde öğreneyim. Bu koruma takozları takılıyken düşersem falan bi masraf çıkarmı sizce faydası olurmu? Ayrıca arkadaşımın cbr 250 motoru vardı. Onuda kullandım zor gelmedi açıkçası. Bu arada kask olarak agv k5 düşünüyorum. bot olarak Dainese TR-Course Eldiven Eldiven Dainese Full Metal D1 Pantolona daha bakmadım Yazlık file mont olarakta Dainese Hawker D-Dry. Bunların haricinde trafik tecrübem var yaklaşık 5000 km kadar. Otomobil kullandım. Lakin hayatımda hiç motosiklet kullanmadım. sadece arkadaşımın cbr 250'sini 3 km kadar kullandım. Bu konuda tecrübeli insanların beni aydınlatacağını düşünüyorum. İyi forumlar diliyorum. Cevaplarınız içinde ayrıca teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Daha önceden trafik tecrüben varmıydı?

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    maddi imkanın varsa sıkıntı yaşamazsın ama zaten maddi imkanın kısıtlıysa önce bi ybr al öğren zaten ybr yi zararsız satarsın. Bende ilk başta 3800 e ybr aldım 6000 km sonra 3750 ye sattım. Daha önceden yıllarca motor kullanmama rağmen izmir trafiğin de ilkkez kullandığım için 2adet kazaya karıştım. motor taş gibi olduğu için hiç bişey olmadan yoluma devam ettim. şimdi sıfır 250 bi düşse o kafa granajı bi gitse rahat 2 hafta yatar o motor için sıkılır hiç gerek yok. Motorcu herkesin tamirci bi abisi arkadaşı vardır ona gider. Ne zaman gitsek boynu bükük bi 250 cc yatar orda. Ya sigorta parasını yada satılmayı beklemektedir.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    R 25 başlangıç motoru olarak size büyük gelir kanaatındeyım.ne kadarda kaliteli lastik taksanız ve koruma demiri koysanız motoru korur ama yinede motorda ufak hasarlı izler bırakır.grenaj ve parçaları çok pahallı diye okuyorum.
    bana göre R 25 kullanmak depara kalkmak koşmak gibidir.siz once yürümeyi ögrenin derim bence.
    hngi motoru alsanız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    250 lik motorlarda yavaş gidiyor alma sakın en az 600 lük bir yarış motoru yani racing yani okunuşu reyzing almalısın sana bu yakışır
    Berke001 bunu beğendi.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Yıllardır(9 yıl) motosiklet üstündeyim, belki uzun gelmez kimine ama yaşım 20. Sahip olduğum en yüksek motosikletim 150cc'di.
    Kesinlikle tavsiye etmiyorum 250 başlangıcını falan, gidin bi 100lükle trafiğe girin ondan sonra karar verin. Görünüşü güzel olsun şekil yapıyım diye motosiklet alma niyetinde olmayın. Hiçbir şey canınızdan önemli değil, şuan alacağına bundan 5 yıl sonra al hem daha garanti olur hem daha zevkli gelir.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    250 lik de öyle düşündüğün kadar hızlı olmayacak. Sana tavsiyem bütçeni belirle önce koruma ekipmanını kalitelisinden al sonra kalan parana göre motosiklet seçersin. Honda eğitimindeki hoca hiç kimsenin ilk motosikleti tarzını yansıtmaz demişti. Ha bi de eğitim için bütçe ayırmaya çalış. Ben ilk motorumu cbr 250 aldım 14.400 vermiştim, 950 tl sigorta masrafı 400 tl ruhsat çıkarma derken 15.800 e denk geldi. 5000 tl de ilk ekipmana harcadım shoei nxr kask revit mont tcx bot vs. Aynı paraya ninja 300 abs alabiliyoken ( gönlüm ondaydı ) ekipman sebebi ile alamadım. 2. El almak istemedim. Şimdi 2000 km oldu gayet memnunum, bir kazam virajda düşüp sağ pegi kırdım egzoz ve elcik topuzu çizildi grenajda hiç kusur yok. Koruma demiri vs de yok. Videosu burada var; http://www.motosiklet.net/forum/kaza...da-dustum.html
    Bunlar benim yaşadıklarım belki biraz aydınlatır. Kazasız günler dilerim.

Motosikleti
    Mondial 150 MR Vulture
    5000 km otomobil tecrübem var. İlk defa motosiklete başlayacağım nasipse.Yaşım 22

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Alıntı swawe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önceden trafik tecrüben varmıydı?
    5000 km kadar otomobil kullandım sadece.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maddi imkanın varsa sıkıntı yaşamazsın ama zaten maddi imkanın kısıtlıysa önce bi ybr al öğren zaten ybr yi zararsız satarsın. Bende ilk başta 3800 e ybr aldım 6000 km sonra 3750 ye sattım. Daha önceden yıllarca motor kullanmama rağmen izmir trafiğin de ilkkez kullandığım için 2adet kazaya karıştım. motor taş gibi olduğu için hiç bişey olmadan yoluma devam ettim. şimdi sıfır 250 bi düşse o kafa granajı bi gitse rahat 2 hafta yatar o motor için sıkılır hiç gerek yok. Motorcu herkesin tamirci bi abisi arkadaşı vardır ona gider. Ne zaman gitsek boynu bükük bi 250 cc yatar orda. Ya sigorta parasını yada satılmayı beklemektedir.
    Maddi imkanımda pek yok açıkçası. Ekipman motosiklet ve kilit falan derken ciddi anlamda kendimi zorlamam gerekicek. Ybr piyasalarını bir araştırıcam. Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Eğer dediğiniz gibi az bir farkla satılıyorsa ybr alıp onunla tecrübe edinebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 lik motorlarda yavaş gidiyor alma sakın en az 600 lük bir yarış motoru yani racing yani okunuşu reyzing almalısın sana bu yakışır
    Siz bana kızmışsınız anladığım kadarıyla. Lakin ben bilinçsiz olarak bu motosikleti alayım bineyim havasında değilim. Ekipmanlarımı alıpta kullanmak istiyorum.Ayrıca akademiden eğitim almayıda planlıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardır(9 yıl) motosiklet üstündeyim, belki uzun gelmez kimine ama yaşım 20. Sahip olduğum en yüksek motosikletim 150cc'di.
    Kesinlikle tavsiye etmiyorum 250 başlangıcını falan, gidin bi 100lükle trafiğe girin ondan sonra karar verin. Görünüşü güzel olsun şekil yapıyım diye motosiklet alma niyetinde olmayın. Hiçbir şey canınızdan önemli değil, şuan alacağına bundan 5 yıl sonra al hem daha garanti olur hem daha zevkli gelir.
    İstişareden istikamet doğar.Can ve sağlık konusunda kesinlikle size katılıyorum.Ben düşüncemi paylaştım sizlerle. Sizlerde bana olumlu yada olumsuz görüşlerinizi paylaştınız.Görüşlerinizi dikkate alıcam ve tekrar düşünücem. Ben yazımdada bahsettiğim gibi 5000 km kadar otomobil tecrübem var dedim. Bu trafik tecrübesi sayesinde biraz rahat davranıyorum 250 cc başlangıç için.Ha yine tekrar düşünücem. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Kardesim ayni seyleri ben yaşıyorum. HEVES ettim gittim aldim. 5Bin den fazla otomobil tecrubem var. yaşım 22. Ilk defa motor kullanicam. TRafige hic cikmadim. GİTTİM 125r aldim cbr. 3 bin liralık ekipman dizdim. motora binmeden daha agv k5 kask silver vizor. alpinestars rox mont alpinestar leather eldiven tcx bot aldim. motor garajda yatiyor. TRafige kapali alanda vitesli motor kullanmayi ogrendim. Dubalarla kendi kendime ve vloglardan olsun barkin abiden olsun motor egitimimi kendim yaptim. ne kadar oldugu mechul. EHLİYET Sınavim 5 gun sonra. Iyiki 250 lik almamisim diyorum cunku gaz tepkilerini tam kestiremiyoruz. GErek virajlarda gerek frenlemede sıkıntı yaşıyoruz biz amatörler. 2. El bi Cbrr 125r al. 1 sene bi kullan. Ekipmanlarini 600luge biner gibi al ama. 1 sene sonra motoru satip yamaha r25 almayi düşünüyorum sifir. sende böyle yapabilirsin

Motosikleti
    Mondial 150 MR Vulture
    Alıntı Doruq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 lik de öyle düşündüğün kadar hızlı olmayacak. Sana tavsiyem bütçeni belirle önce koruma ekipmanını kalitelisinden al sonra kalan parana göre motosiklet seçersin. Honda eğitimindeki hoca hiç kimsenin ilk motosikleti tarzını yansıtmaz demişti. Ha bi de eğitim için bütçe ayırmaya çalış. Ben ilk motorumu cbr 250 aldım 14.400 vermiştim, 950 tl sigorta masrafı 400 tl ruhsat çıkarma derken 15.800 e denk geldi. 5000 tl de ilk ekipmana harcadım shoei nxr kask revit mont tcx bot vs. Aynı paraya ninja 300 abs alabiliyoken ( gönlüm ondaydı ) ekipman sebebi ile alamadım. 2. El almak istemedim. Şimdi 2000 km oldu gayet memnunum, bir kazam virajda düşüp sağ pegi kırdım egzoz ve elcik topuzu çizildi grenajda hiç kusur yok. Koruma demiri vs de yok. Videosu burada var; http://www.motosiklet.net/forum/kaza...da-dustum.html
    Bunlar benim yaşadıklarım belki biraz aydınlatır. Kazasız günler dilerim.
    Bende aynı şekilde fazla hızlı olmadığını düşünüyorum ama ilk aklımdaki motor olan r125 e görede seri olur.Akedemiden eğitim alıcam. Orayla görüştüm bugün hoca r25 le başlanır bi sorun olmaz dedi. Çevremdeki 250 cc ss tarzı motor kullanan arkadaşlarımda aynı şeyi söylüyor. Eğitim ve ekipman olduktan sonra kendini bildikten sonra birşey olmaz diyorlar. Bende burda benim çevremdeki insanlardan daha tecrübeli insanlar olabileceği düşüncesiyle buraya derdimi yazdım istişare için.Sizlerde yardımcı olmaya çalışıyosunuz bana çok teşekkür ederim. Ayrıca kaza videonuzuda izledim. Geçmiş olsun diyorum. Yalnız videoyu izledikten sonra aklımda bir soru belirdi.Bu kadar basitmi düşmek? Niye düştüğünüzü anlayamadım yani hızınız yoktu zaten.Birde düştükten sonra ne hissettiniz?Kendi kendinize dedinizmi keşke daha ucuz bi motosiklet alsaydım onunla başlasaydım vs gibi şeyler.Çıkan masraf ne oldu ve koruma takozunuz varmıydı? İnşallah ilk ve son kazanız olur diyorum. Tekrardan teşekkür ederim. Tekeriniz düz bassın efendim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Alıntı kuesier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim ayni seyleri ben yaşıyorum. HEVES ettim gittim aldim. 5Bin den fazla otomobil tecrubem var. yaşım 22. Ilk defa motor kullanicam. TRafige hic cikmadim. GİTTİM 125r aldim cbr. 3 bin liralık ekipman dizdim. motora binmeden daha agv k5 kask silver vizor. alpinestars rox mont alpinestar leather eldiven tcx bot aldim. motor garajda yatiyor. TRafige kapali alanda vitesli motor kullanmayi ogrendim. Dubalarla kendi kendime ve vloglardan olsun barkin abiden olsun motor egitimimi kendim yaptim. ne kadar oldugu mechul. EHLİYET Sınavim 5 gun sonra. Iyiki 250 lik almamisim diyorum cunku gaz tepkilerini tam kestiremiyoruz. GErek virajlarda gerek frenlemede sıkıntı yaşıyoruz biz amatörler. 2. El bi Cbrr 125r al. 1 sene bi kullan. Ekipmanlarini 600luge biner gibi al ama. 1 sene sonra motoru satip yamaha r25 almayi düşünüyorum sifir. sende böyle yapabilirsin
    Öncelikle ilgi gösterip cevap verdiğin için çok teşekkür ederim.Korkutuyorsunuz beni.Sanırım senin dediğin gibi yapıcam bende. Ayrıca tavsiyelerinizi dikkate alıcam. Tekeriniz düz bassın efendim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)