Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yamaha r25

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki ninja 250sl
    Merhaba arkadaslar motoru almadan yazmak istemezdim ama bazi konularda aklimda soru isaretleri var .
    Oncelikle 24 yasindayim 18 imden beri araba kullanarim ise gidip gelirken gunluk aktif surucuyum bu motor beni cok cezbetti baslangic motorum olabilirmi sizce ? Tum ekipmanlarimi aldim hazir bi kac bin tl eksigim var bi kac aya tamamlicam . bide rossa 2 lastikmi michlin pilot tekerlerinimi tavsiye edersiniz ? İlginiz icin simdiden cok tesekkurederim .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Baslangic motosikleti olur mu. Olmaz, hic motosiklet mazisi olmayan biri icin fazla agresif kalacak. Yasinda tam yerinde. Tehlikeli olacaktir.
    Yapma, acele etme.
    Diyecekler

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Kardeşim eğer ilk defa motora başlıyorsan R25 ile sana diyeceğim o ki "ilk virajda yoldan çıkar, ilk ışıkta birine arkadan girebilirsin" fren mesafesini 125 eya 150 cclerde tecrübe edindikten sonra yarı profesonel olarak 250 cc lik sınıfa bakmanı tavsiye ederim.

Başına iş gelirse hem sağlığından hem motorun masraflarından olursun.

Motosikleti
    Kawasaki ninja 250sl
    Oncelikle tesekurederim okuyup degerlendirdiginiz icin . diger motorlara bakinca hic bi cekimi gelmiyor ehliyet alcagim kura hocamda bi kac ders verdikten sonra . bu arada hala ders almaya devam ediyorum kendisinden . 250 cc motorla baslayabilirsin demisti . ondan once cbr 125 r ve r125 bakmistim ama ne hizlanmasi nede sesi kendine cekmiyordu ankara trafiginde sehir icinde kullanacagim yurumeye baslamadan kosan biri degilimdir aslinda ama bu makineden yana kullanmak istiyorum hakkimi kiz arkadasimda arkamda olcagi icin. 125 likler bayiliyor internette cok arastirdim baktim boyum 1.76 70 kilyoyum ninjayada baktim ama kucuk kaliyor biraz daha r25 gore .

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    kesinlikle başlangıç motoru olur. olmaz diyenleri dinleme. sonuçta 250cc bir motosiklet. gideceği duracağı belli. motorun kaç yaptığı değil gaz tepkileri önemli başlangıç motorunda. 250cc lik bir yamaha r25 in gaz tepkisi hayatında hiç motosiklet kullanmamış biri için bile normaldir. aynı zamanda ben rosso2 öneririm ama lastik biraz daha çabuk biter micheline göre daha yumuşak hamurlu çünkü. ama ikisi de güzel lastik

Motosikleti
    Kawasaki ninja 250sl
    Hay agzindan opuyum kardesim ya . icimi ferahlattin . lastikten anlamiyorum biri onu al biri onu al demis ama en cok konusulan rossa ile michiln . fiyati onemli degil hangiai daha iyiyse onu alicam bide olculeri ne olmali ?

sakın alma . abs yok . abs olmayan motor altından olsada çöptür. bu dedğimi unutma.çünkü ilk panik frende yerdesin.. heleki sen yenisin.. birde 4 tekerli andavalların trafikte bir anda yola ,önüne çıkacağını varsayarsak....

Motosikleti
    Kawasaki ninja 250sl
    Abs olupta r25 gibi varmida ? Kawazaki ve ktmde var yanilmiyorsam . 6 yildir ankara trfgnde araba kullanmaktayim manyak taksicisi zipir sahinci tofascilarinin arasinda. Bi cok kez o duruma geldim ama aniden basmadim frene abs de yoktu aracimda motordada ayni durum gecerli degilmidir ?

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Tgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakın alma . abs yok . abs olmayan motor altından olsada çöptür. bu dedğimi unutma.çünkü ilk panik frende yerdesin.. heleki sen yenisin.. birde 4 tekerli andavalların trafikte bir anda yola ,önüne çıkacağını varsayarsak....
    sıkıntı yapma kardeş adam yavaş sürer

Motosikleti
    Kawasaki ninja 250sl
    Yani bide o var

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Egitim al tam ekipman al yavas sur bir sey olmaz. Ama bence temizinden bir cbr 250 yeni kasa az yakar cok kacar devam sonra zaten yukseltirsin...Sen bi motora alis araba falan unutacaksin zaten 😃

Motosikleti
    Kawasaki ninja 250sl
    Tesekkurler obs .
    Neden cbr250 r da r25 degil bunu aciklayabilirmisin

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    ben cbr 250 kullanıyorum mtoosiklet gitmiyor. r25 de kullandım biraz daha iyi gidiyor cbr a göre. ben r25 öneririm. aslında ABS olması baya iyi tabi ama maalesef onların da fiyatları farklı. zaten 250 cc bir sene anca idare eder hemen sıkılacaksın. bence r25 al hiç değilse daha geç sıkılırsın. lastik ebatları ön 110-70 arka 140-70. bence rosso2 al madem fiyat önemli değil diyorsun. rosso 3 çıktı bu arada rosso 3 alabilirsen daha iyi tabi ki.

Motosikleti
    Kawasaki ninja 250sl
    Tesekkurler arka tekeri motorda kalin seviyorum mumkun oldugunca kalin ama virajlardada mumkun melteme rahat olmak istiyorum dediginiz uygunmudur.
    Bide r25 baslangic motoru olqn arkadaslar varmi

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı Nightred adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkurler arka tekeri motorda kalin seviyorum mumkun oldugunca kalin ama virajlardada mumkun melteme rahat olmak istiyorum dediginiz uygunmudur.
    Bide r25 baslangic motoru olqn arkadaslar varmi
    R25 Bilgi Paylaşımı konusunda bi kaç kişiyi hatırlıyorum fakat nick leri aklımda değil oraya bakarsan önceki sayfalara filan illa bulursun ilk motoru r25 olan.
    Lastik konusuna gelince bende kullanmadım bilmiyorum ama genelde rosso 2 öneriyorlar ve boyutlarından şaşma derim.
    (Ayrıca bende r25 ile başlangıç yapmayı düşünüyorum)

Motosikleti
    Kawasaki ninja 250sl
    Sende bendensin yani . mazemelerini aldinmi ? Bide 0 mi almayi dusunuyorsun ikinci elmi ?

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı Nightred adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende bendensin yani . mazemelerini aldinmi ? Bide 0 mi almayi dusunuyorsun ikinci elmi ?
    Yok hocam ben 2017 de almayı planlıyorum ama 250rr çıkarsa kararım değişebilir. Ehliyetimi seneye alıcağım bu arada. Sıfır 2. el konusunda fikrim yok paraya bağlı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Merak ile sonucu bekliyoruz forma açılan %96,4657 konu gibi arkası gelmeyecek mi? Yoksa gelecek mi? Yüzdenin düşmesi dileği ile. Hayırlısı olsun .

BBTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Benim ikinci motorum r25. Yaklasik 3000 km yaptim. Sahsi dusuncem bence hayatini dikkate alan biri icin gayette baslangic motoru olabilir. Zaten gaz tepkisini yuksek devirlerde daha iyi veren bir motor oldugundan dolayi ilk motorunun oldugunu ve tecrubesiz oldugunu dusunerek kullanirsan pek bir sorun yasaticagini dusunmuyorum. Ben cbr 125 kullandiktan sonra gectim tabiki ilk 125 likle baslaman cok daha yararli ve saglikli olur ama sevmedigin bir motora binmeni onermem sonucta bu bir keyif meselesi (yine sahsi dusuncem). Gaza gelmicegine dair kendine guveniyorsan almalisin eger en ufak bir acaban varsa kesinlikle almamalisin cunku ayni zamanda can yakabilcek bir motor. (Bastigin zaman gayet giden, En ufak bir yere dusurmende bile yedek parcasi pahali olan bir motor cunku)
    Luc ve efe-e bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki ninja 250sl
    Zaten butun ekipmanlarimi aldim motoruda 0 mat gri alicam ilk 1000 km rodajda olcagi icinde gaza gelsem bile 7000 devirin ustune cikmam . rodaj bitene kadar iyice alisirimda ona. Bu arada serkan ekipmanlarin resmini atiyim istersen motor yok henuz ama almicak olsam o kadar ekipmana para vermem motor gelince onunda resmini aticam bos bi konu acmadim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)