Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

yamaha r25

Motovento
    REKLAM ALANI
    Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı Tgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakın alma . abs yok . abs olmayan motor altından olsada çöptür. bu dedğimi unutma.çünkü ilk panik frende yerdesin.. heleki sen yenisin.. birde 4 tekerli andavalların trafikte bir anda yola ,önüne çıkacağını varsayarsak....
    iyi sallamışsın

Bahse girerim R25'in üzerine bile oturmamışsındır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Alıntı Nightred adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs olupta r25 gibi varmida ? Kawazaki ve ktmde var yanilmiyorsam . 6 yildir ankara trfgnde araba kullanmaktayim manyak taksicisi zipir sahinci tofascilarinin arasinda. Bi cok kez o duruma geldim ama aniden basmadim frene abs de yoktu aracimda motordada ayni durum gecerli degilmidir ?
    Öncelikle iyi bir tercih olacağını söyleyebilirim. Benim önerim 125cc ile başlaman olacaktır. Fakat, başlangıç motosikleti olarak satın alabilirsin. Tabi ki eğitimlerini tamamladıktan sonra. Bu konuda kulaktan dolma bilgiler değil, profesyonel kişiler tarafından verilen bilgiler önemlidir. Bu arada motosiklet sürmek, yalnızca motosiklet sürmek değildir. Araba ile edindiğin trafik tecrübesi de çok önemlidir.

Yaklaşık 10.000km'dir R25 kullanan birisi olarak sorduğun sorularla alakalı ekipmanları kullandığımı söyleyebilirim. Şu an Rosso II kullanıyorum mesela. 4.000km IRC ve 6.000km'dir de Rosso II'lerle devam ediyorum. Pilot Street'te kullandım. Fakat Rosso II'lerden sora kısmet olursa Bridgestone Battlax S20 Evo deneyeceğim.

R25 fabrika çıkışı, üzerinde IRC Road Winner RX-01 ile gelir. Bu lastikler Kuru ve Sıcak havada başarısızdır. Fakat çok soğuk ve kuru havada Rosso II'den iyidir. Islak ve viraj performansı da görece iyidir. Yavaş ve sakin sürüşler yapıyorsan; çok fazla hız meraklısı değilsen bu lastikler de seni tatmin edecektir.

Fakat hızlı bir sürücü isen o zaman süper spor bir lastik alman gerekir herkesin tavsiye ettiği gibi.

Rosso II'ler ise Kuru ve sıcak asfaltta çok üst düzey tutuşa ve muazzam viraj kabiliyetine sahiptir. Islak performansı da yeterince iyidir. Çok soğuk ve kuru havada ise çok performans vermez. Fakat gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin. Hızlı sürüşlerde çok etkili bir lastiktir.

Michelin'de R25 için uygun lastik ise Pilot Street'tir. Rosso II'lerin aksine radyal değildir. Fakat daha fazla yağmur olukları sayesinde ıslak performansı biraz daha iyidir. Bu lastiği de tercih edebilirsin.

Motosikletin yazılımı çok iyi olduğu için virajlarda ve yüksek hızlarda verdiği tepkiler seni tamamlayıcı bir etki gösterir.

ABS konusuna gelince, evet ABS yok fakat frenlerin dozajlaması çok iyi olduğu için neredeyse kilitlenme olmadan motorunu sürebilirsin. İlk başlarda ön fren tutmuyor gibi gelecektir; fakat ilerleyen zamanlarda motosikletine alıştığında frenlerin ne kadar ince bir ayara sahip olduğunu kendin farkedeceksin.

Tüm ekipmanlarını aldığını yazmışsın. O konuda yorum yapmak istemiyorum; bütçene göre en iyi ekipmanı aldığını düşünüyorum.

Şimdiden hayırlı olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serhanex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR '11
    R25 i başlagıç motoru olarak alabilirsin. Trafik tecrübemde var diyorsun. Problem yok.

Motosikleti
    R25
    Hay agzindan opuyum kardesim ya . icimi ferahlattin . lastikten anlamiyorum biri onu al biri onu al demis ama en cok konusulan rossa ile michiln . fiyati onemli degil hangiai daha iyiyse onu alicam bide olculeri ne olmali ?
    Bekir irtegün geldi aklıma )

Herşeye hazırlıklı şekilde sürersen birşey olmaz

Motosikleti
    Kawasaki ninja 250sl
    Yorum yapip ilgilenen her arkadasa tesekkurederim . bu pazar ehliyet sinavini vericem motorun ustune daha dun ilk defa oturdum . sinavda napcagimi gosterdiler ders veren hocam ilk kez surdugume inanmadi dubalarin arasindan normel ilk kez surenler hic gaz vermeden geciyordu ben gayet gaz vererek geciryordum ayagimi bir kere olsun yere koymadim o dur demedikce zor olcagini dusunmuyorum r25 de kursun motoru 180 cc mondialmis oyle dedi bilmiyorum alcagim motora gore daha fazla kirabiliyormusum ( direksiyonu ) motordada direksiyon diemi geciyor bilemedim rahatlikla donebiliyorum r25 te de daha fazla yatabilcegimi dusunuyorum .
    Not : diger ders alan arkadaslari motorla sollamak cok zevkliydi tabi dibinden degil biraz uzagindan benden daha acemiler die dusunuyorum

Motosikleti
    Yamaha R25
    Yorum yapip ilgilenen her arkadasa tesekkurederim . bu pazar ehliyet sinavini vericem motorun ustune daha dun ilk defa oturdum . sinavda napcagimi gosterdiler ders veren hocam ilk kez surdugume inanmadi dubalarin arasindan normel ilk kez surenler hic gaz vermeden geciyordu ben gayet gaz vererek geciryordum ayagimi bir kere olsun yere koymadim o dur demedikce zor olcagini dusunmuyorum r25 de kursun motoru 180 cc mondialmis oyle dedi bilmiyorum alcagim motora gore daha fazla kirabiliyormusum ( direksiyonu ) motordada direksiyon diemi geciyor bilemedim rahatlikla donebiliyorum r25 te de daha fazla yatabilcegimi dusunuyorum .
    Not : diger ders alan arkadaslari motorla sollamak cok zevkliydi tabi dibinden degil biraz uzagindan benden daha acemiler die dusunuyorum

Sınavında başarılar. Eğitim aldığın yer düşündüğün motor için sana yardımcı olacaktır mutlaka

Yalnız dün motora ilk defa oturdum pazar sınavım var dedin yanlış anlamadım değil mi?

Motosikleti
    Kawasaki ninja 250sl
    Evet dun demeyim artik bayan kuaforuyum sali gunleri izinliyiz sali gunu ilk defa oturdum surdum sinavdaki parkuru yaptim trfikte surdum 10-15 dk kada pazar gunude surucu sinavim araba ehliyetim oldugu icin yazili sinava girmiyorum

Hocam bak biraz yeteneklisin diye dier acemileri geçmişsin, bir güven gelmiş üstüne. Bu yeni öğrenen adam için çok tehlikelidir. Daha şimdiden gazı daha fazla açmaktan, motoru daha çok yatırmaktan bahsediyorsun. Belli ki (yanlış anlaman için söylemiyorum) gazlamaya müsait bir düşünce tarzın var. durum böyle olunca R25 gibi bir makina senin için zararlı olabilir.

Motosikleti
    Kawasaki ninja 250sl
    Hocam ankara trfiginde cbr 125 yzf125r onlarin benim isime yaricagini dusunmuyorum otobana cikinca da tirlarin arkasindan gitmek istemiyorum 120 de tikanan bisey onlar artcida olunca iyice bayilacak beni kanser edecek biseyede para veresim gelmiyor surekli artci ile kullancam ben .
    Motoru daha cok yatirma deme nedenimde kursun motoru mondial di gidonu cevirehiliyorsun iyice ama r25 te o kadar cok ceviremiyorsun yatmadan gerekiyor haliyle die dusunuyoum.

Motosikleti
    MT07
    Ybr aldı...

Motosikleti
    Kawasaki ninja 250sl
    Anlamadim ne demek istediniz ?

Merhaba bylr ben İstanbul'da karate antrenörlüğü yapıyorum gelip giderkene otobüs ve bisiklet sıkıyor artık bendede biraz motor tutkusu var şimdi Yamaha R25 almayı düşünüyorum ilk vitesli motorum daha önce elektirikli motor tarzı şeyler kullandım sakin yerlerde motor ile trafik tecrübem pek yok ama 4 yıl profesyonel bisiklet yaptım ve caddeye alışığım nerede durmam lazım yavaşlamam lazım trafik takibi alışığım ve motoru sıfır almayı planlıyorum bu konuda görüşlerinizi alabilirsem çok memnun olurum

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)