Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ktm rc 390 titreşim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    690 smc de elimde allen anahtari ile dolasiyordum hatta ktm nin orjinal T allen setini aldim halen durur. Birkac surusten sonra surekli sıkmak gerekiyordu sagini solunu, o kadar dikkatli olmama ragmen birkac grenaj civatasi yolda dusmus , uzun yol icin o kadar rahatsiz edici ki istanbuldan gelirken bir ara atacaktim kendimi motosiklet uzerinden, tek silindirli motor ucuz commuter harici kesinlikle almam bu saatten sonra, lanet gelsin, harbiden eziyet. Heleki tek silindirlere istenen o paralar cok komik gercekten. 390 mt07 parasi, 690 zx636 abs parasi, dunya basima gecse vermem o paralari bu bobrek tasi dokenlere.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben duke390 sürdüğümde rahatsız edici bir titreşim vardı ama kafaya takmaya fırsat olmadı. sıkışık trafikte hayattan sogutan kütük debriyaj ve cbr250 den daha kötü(göreceli) ergonomi sağolsun.

KTM güzelde bu sınıftaki motorları bir honda yamaha felsefesi ile üretse daha iyi olur. bu kadar konforsuzluğa ve ufak boyuta gerek yok. insan binecek bunlara. ama avrupada asıl yaş grubu bizdekinden 6-7 yaş ufak olduğundan 21 yaşında ki harika derken 30 yaşındaki bune böyle diyebiliyor

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben duke390 sürdüğümde rahatsız edici bir titreşim vardı ama kafaya takmaya fırsat olmadı. sıkışık trafikte hayattan sogutan kütük debriyaj ve cbr250 den daha kötü(göreceli) ergonomi sağolsun.

KTM güzelde bu sınıftaki motorları bir honda yamaha felsefesi ile üretse daha iyi olur. bu kadar konforsuzluğa ve ufak boyuta gerek yok. insan binecek bunlara. ama avrupada asıl yaş grubu bizdekinden 6-7 yaş ufak olduğundan 21 yaşında ki harika derken 30 yaşındaki bune böyle diyebiliyor
    Debriyajdan bahsetmeniz de iyi olmuş, atlanılan bir konu. Sürekli dur-kalklı şehiriçi trafiğinde gerçekten insanın sol eli iptal oluyor. Debriyaj ağır gerçekten

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinki biraz elin yumruğunu yemeyen, kendi yumruğunu balyoz sanar misali olmuş. 0 titreşim ne demek hangi cihaz ile ölçtünüz? sizin 0 diye tabir ettiğiniz titreşimi ben çok iyi biliyorum. Sizde yağ gibi kayan bir XJ6 sahibi olsaydınızı mesela, CRF için aynı yorumu yaparmıydınız çok merak ediyorum.

Rodajda nasıl bir şeyse artık o motorun titreşimini nasıl alıyor merak ettim, yada size göre rodaj kavramı nedir? Rodajda hiç gitmeyen, çok yakıt yakan, zangır zangır titreyen makina, rodaj sonrası hiç tiremiyor, az yakıyor , çok kaçıyor yeni motorcusunuz belli, motosikleten bir habersiniz çünkü, Bu rodaj olayına tavşanlar bile güler.
    Yok kardeşim işte titreşim filan bindiğim motoru bana mı anlatıyorsun? Arkadaşım da rodajdan sonra titreşim kesildi diyor yalan mı söyleyecek? Kesin artık şu herşeyi ben bilirim palavrasını. Ben CRF kullanıyorum ve titreşim yok, arkadaşım yeni rodajdan çıkmış KTM kullanıyor ve titreşim yok. Kendinizi bi cacık sanmayın.
    Kısaca ben;

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok kardeşim işte titreşim filan bindiğim motoru bana mı anlatıyorsun? Arkadaşım da rodajdan sonra titreşim kesildi diyor yalan mı söyleyecek? Kesin artık şu herşeyi ben bilirim palavrasını. Ben CRF kullanıyorum ve titreşim yok, arkadaşım yeni rodajdan çıkmış KTM kullanıyor ve titreşim yok. Kendinizi bi cacık sanmayın.
    Avsım motorun da KTM 390 da titreşiyor kardeşim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye baskalarinin dusuncelerini kabullenemiyorsunuz? Kullanan farkli kisiler titresim hissettikleriniz yazdilar. Hepsi anlasmis yalan mi soyluyorlar? illa sizin arkadasinizin dedigi mi tek dogru olmak zorunda? Her motor titrer. Insanlarin titremeye toleransi farkli olabilir.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Arkadaşlar tek silindir makineden ne bekliyosunuz tabiki titreyecek.bazı arkadaşlar motosikletini çok fazla sevdiği için yada titreksiz motosiklet kullanmadığı için bence farketmiyorlar.

Motosikleti
    Pulsar
    Motor dediğin titreyecek, ne anlamı var yoksa

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Duke 200 kullanıcısıyım. Motor elbette titriyor. Ama öyle aynada görüntü kaybolacak kadar değil. Hatta gidonda ve aynalarda hiç titreme yok. 110 - 120 km üzeri, ayaklarda biraz titreşim oluyor. En çok 160 km kadar molasız kullanmıştım. Çok rahatsız edici değildi.

Rodaj konusuna gelince, rodajdan önce kesinlikle daha çok titriyordu. Sanırım rodaj yağının daha kalın olması ile alakalı bir durum. Rodajdan sonra titreme azaldı, motorun sesi değişti, gidişi de bir miktar fark etti. Ama bir mucize beklemeyin.

Spormoto test günlerinde ben de Duke 390 kullanmıştım. Vites geçişlerinde problem vardı, titreşim de oldukça fazlaydı. Bunun test motoruna özgü bir durum olduğunu düşünüyorum. Ne de olsa bir çok insan kullanıyor bu motorları ve pek de özenli kullandıkları söylenemez. Yine de kendiniz test ederseniz en azından gidişi ve oturma pozisyonu konusunda bir fikir verecektir.

Debriyaj konusunda Duke 200'de bir sıkıntım olmadı. Gayet yumuşak ve hiç yormuyor.

Tavsiye eder miyim derseniz, evet kesinlikle tavsiye ederim çok keyifli bir makine, eminin RC modelleri de öyledir.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Duke 200 ile durmadan 240 km yapmıştım. Titreşim var. Seversen kullanırsın. Önemli olan ne istediğin.

Salvation - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti 20-30 dk kullanıp titreşim çok fena demek "genel konuşuyorum" boş konuşmaktır.Kısa bir tur atıp titreşim olduğunu anlayacaklar ancak 2-4 silindirli titremeyen makineleri kullananlar olabilir.Bunun dışında 20 dakikada uyuştum belim ağrıdı taş düşürdüm diyenler olayı ekzajere edenlerdir.Ben 250 duke kullanıcısıyım.Titreşim yok demiyorum ancak rahatsiz etmeye başlaması 100-120km kullandıktan sonra oluyor.Şehir içi kullanım için duke ve rc serileri bence en iyi tercihlerden.Bu marka Serilik (özellikle 80-120km arası gerçekten seri),kıvraklık, fren kalitesi (bu sınıfın en iyisi), süspansiyon kalitesi (kanımca bu sınıfın en iyisi kendi markası olan WP markalı süspansiyon kullanıyor ktm)konusunda iddialı olabilir.Bakarsanız araştırırsanız en konforlu benim diye bir iddiası hiç bir ürününde yok. Ben viraj severim, arada apaçilik yaparım, gazı açınca gitsin diyen adam alabilir bu duke ve rc serisini ama ben kabı kacağı yengeni arkaya yüklerim, günde 600-700 km yol yapıcam , telefonu bile titreşime almam derseniz almayın abicim yaramaz size...

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Listeye bence Mt25 ekle

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ktm 390rc test etmiştim ben de. cbr250 den net %50 fazla tıtresım vardı.
    he o paraya rc390 varken diğer 250-300 lere bakmam yine de.çok özgün bir tasarımı var.
    ktm kalitesini de motoru incelediğinizde fark ediyorsunuz...

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Ben Duke 250 kullancısıyım, ilk motorum titreşimi diğer motorlara göre kıyaslamam imkansız olur, 250'de titreşim var yok değil ama 120 km hızlardan sonra bariz hissediliyor alt devirlerde vs herhangi bir problem yok, iyi ki almışım çok zevkli :D
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Motosikleti
    BAJAJ-Pulsar 200 ns
    Yüksek ihtimalle bu motoru alacağım 2016 modelini bekliyorum.şehir içi kullanacağım için uygun olacağını düşünüyorum yapacağım en uzun yol izmir istanbul tarafı olur yani 300-400 km oda yılda 1 kere olur. Zaten motoru 0 alırsam 2 yıl sonra satacağım. Ktm farklı çok farklı kaliteli..

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı karakuzum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek ihtimalle bu motoru alacağım 2016 modelini bekliyorum.şehir içi kullanacağım için uygun olacağını düşünüyorum yapacağım en uzun yol izmir istanbul tarafı olur yani 300-400 km oda yılda 1 kere olur. Zaten motoru 0 alırsam 2 yıl sonra satacağım. Ktm farklı çok farklı kaliteli..
    Ben de başlangıç için düşünüyordum, ancak fazla geleceğini söyledikleri için almadım, ancak aldığım eğitim ve kendi sürüşümü farkettiğim için keşke direkt 390'la başlasaymışım diyorum neyse nasip böyleymiş şimdiden hayırlısı olsun, bu arada uzun yolda da her 200 km vs. dinlenirseniz bir sıkıntı olacağını hiç sanmıyorum, ayrıca spormoto'nun ınstagram sayfasında bir bayan arkadaş Duke 200 ile avrupa turuna çıktı artık gerisini siz düşünün
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Salvation adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti 20-30 dk kullanıp titreşim çok fena demek "genel konuşuyorum" boş konuşmaktır.Kısa bir tur atıp titreşim olduğunu anlayacaklar ancak 2-4 silindirli titremeyen makineleri kullananlar olabilir.Bunun dışında 20 dakikada uyuştum belim ağrıdı taş düşürdüm diyenler olayı ekzajere edenlerdir.Ben 250 duke kullanıcısıyım.Titreşim yok demiyorum ancak rahatsiz etmeye başlaması 100-120km kullandıktan sonra oluyor.Şehir içi kullanım için duke ve rc serileri bence en iyi tercihlerden.Bu marka Serilik (özellikle 80-120km arası gerçekten seri),kıvraklık, fren kalitesi (bu sınıfın en iyisi), süspansiyon kalitesi (kanımca bu sınıfın en iyisi kendi markası olan WP markalı süspansiyon kullanıyor ktm)konusunda iddialı olabilir.Bakarsanız araştırırsanız en konforlu benim diye bir iddiası hiç bir ürününde yok. Ben viraj severim, arada apaçilik yaparım, gazı açınca gitsin diyen adam alabilir bu duke ve rc serisini ama ben kabı kacağı yengeni arkaya yüklerim, günde 600-700 km yol yapıcam , telefonu bile titreşime almam derseniz almayın abicim yaramaz size...
    Yillardir 4 silindirli makina kullanicisiyim tecrubem yuksek, titresim konusu en hassas oldugum konudur. 2008 yilinda 690smc mi tek bir istanbul seyahatinden sonra sattim. Ayni sekilde 1000rr imin yanina sehir icinde kullanmak icin aldigim 2015 cbr 650f imide titresim yuzunden sattim. İlgili konuda mesajlarim duruyor. 4 silindirde olsa benim gibi bircok marka ve model sahibi olmus, tecrubeli bir kullaniciyi rahatsiz ediyor.

Biz 4 silindir touring makinayi titriyor diye satiyoruz,millet hala 390 az titriyor beni rahatsiz etmiyor, artcimla uzun yola gidiyorum diyorlar,nasil bir tecrubeniz, nasil bir motosiklet anlayisiniz var ise artik, yada totonuz tiresime bagisiklikmi kazandi nedir, soylediginiz seyin akla mantiga sigar hicbir tarafi yok.

Ben cidden konusuyorum 390 gibi 690 gibi motorlar ile birakin uzun yolu, alt mahalle bakkalina bile gitmem,rolantide calismasindan dahi muthis rahatsizlik duyuyorum. Bu motorlar eyvallah kaliteli ve cok keyifli surmesi katiliyorum fakat, sadece hobi amacli, pisste, arazide gazlamak icin kullanilirsa,baska turlu o motoru calistirip piste gitmek icin bile kullanmam, atarim panelvanimin arkasina oyle gotururum piste.

O paralara ne makinalar alinir, gidip tek silindirli, makinaya, hobi motoru harici , gundelik motor olarak o paralari baglamak, kesinlikle mantikli degil bana gore.
    Cloud bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yillardir 4 silindirli makina kullanicisiyim tecrubem yuksek, titresim konusu en hassas oldugum konudur. 2008 yilinda 690smc mi tek bir istanbul seyahatinden sonra sattim. Ayni sekilde 1000rr imin yanina sehir icinde kullanmak icin aldigim 2015 cbr 650f imide titresim yuzunden sattim. İlgili konuda mesajlarim duruyor. 4 silindirde olsa benim gibi bircok marka ve model sahibi olmus, tecrubeli bir kullaniciyi rahatsiz ediyor.

Biz 4 silindir touring makinayi titriyor diye satiyoruz,millet hala 390 az titriyor beni rahatsiz etmiyor, artcimla uzun yola gidiyorum diyorlar,nasil bir tecrubeniz, nasil bir motosiklet anlayisiniz var ise artik, yada totonuz tiresime bagisiklikmi kazandi nedir, soylediginiz seyin akla mantiga sigar hicbir tarafi yok.

Ben cidden konusuyorum 390 gibi 690 gibi motorlar ile birakin uzun yolu, alt mahalle bakkalina bile gitmem,rolantide calismasindan dahi muthis rahatsizlik duyuyorum. Bu motorlar eyvallah kaliteli ve cok keyifli surmesi katiliyorum fakat, sadece hobi amacli, pisste, arazide gazlamak icin kullanilirsa,baska turlu o motoru calistirip piste gitmek icin bile kullanmam, atarim panelvanimin arkasina oyle gotururum piste.

O paralara ne makinalar alinir, gidip tek silindirli, makinaya, hobi motoru harici , gundelik motor olarak o paralari baglamak, kesinlikle mantikli degil bana gore.
    hocam noktayı koymuşsunuz. hep daha düşük modellerle kıyaslama yapılıyor,yani şöyle mesela, pulsar ile rc390 karşılaştırsan rc nin daha konforlu gelmesi çok normal. ama tut bir de örneğin rc ile xj yi veya ne bileyim versys i karşılaştır o zaman anlaşılır titreşimin ne boyutta olduğu.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    xj ve versys hatta vstorm ile Duke'ü karşılaştırmakta oldukça ilginç...

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    yalniz titresimden rahatsiz oluyorsaniz, mt03 hele ki mt01 in yanina dahi yaklasmayin topcase dusuren mt03 biliyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)