Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

250cc uzun yol ss motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba ben yeni başlamak için bir motosiklet almak istiyorum ve motosiklet için 10.000-14.000 tl arası bütçe ayırdım (koruma ve eğitim için ayrıca 5.000 tl var) 1-2 yıl tecrubeden sonra uzun yollar düşünüyorum. Ancak motoru sık degistirmek istemiyorum. Uzun zamandır araştırıyorum internetten maalesef çevremde yakın motorcular yok. Uzun yol dediğim ülke turları. Bu yüzden vibrasyon, yakıt tüketimi, hava/sıvı soğutma, parça bozulmaları gibi sıkıntılar cikarmamali yardiminiz için şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Ss değil de turing-enduro kırması makinalara bakmanı tavsiye ederim uzun yol yapma planın varsa

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Ss motorla uzun yol olmaz. Naked modellere yönelin.
    250 cc de fazla seçenek yok. Suzuki inazuma tavsiye ederim. Ilk motor olarak uygundur. Birkaç sene kullanır acemiliğinizi atarsınız. Çanta seti, turing camı gibi ilaveler de yaparsanız uzun yola da gelir.
    Ülkeler arası seyahat için en doğrusu touring modellere yönelmek de, fiyatları el yakmasa...

Diğer bir seçenek maksi scooter. Otomatik vites, alınıp tepe tepe kullanılır, uzun yola da gelir.

Haklısınız ancak CBR125R ile gerçekten çok uzun yollar yapılabiliyor. 125cc ss ile bu yollar yapılırken neden 250cc ile yapılmasın diye bir düşüncem var aslında. Saygısızlık olarak görmeyin lütfen. Ve ben zaten tecrübesizce çıkmak istemem. Zevk için çıktığım yolda ölüm riski yüzünden sürekli tetikte olursam zevk alamam. Bu arada 250cc olarak düşündüğüm

Kawasaki Ninja 250R
    Honda CBR 250R

var...

94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    SS motorda uzun yol olmasına olur sadece yol motoru gibi rahat olmaz. Cbr, ninja, gt250r gibi motorlar ss değillerdir. Diğer motorları uzun süre kullanmadığım için en azıncan cbr için uzun yola gelir derim oturuş pozisyonu rahattır benim gibi hafif bi adamla ( 70 kg ) 120-130 rahat rahat gider.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

sıvı soğutmadır yakıt tüketimi 3.5 litre 100 km de ortalama. Pist şehir içi hepsini denedim daha normalin üstüne hiç çıkmadı sıcaklık göstergesi

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Hyosung GT250R ile Güney Turu - 2500KM
    https://www.facebook.com/enes.ayyuz/...2671854&type=3

Forumda paylaşmamıştım, sanıyorum resimleri görebilmek için facebook hesabınızın olması gerekiyor.
    t.madde bunu beğendi.

Kawasaki Ninja 250R ın da oturuş pozisyonunda sıkıntı yok aslında. Barkın Bayoğlu Ninja 250 videosunda bunu özellikle vurguluyor.

Aman hocam uzun yol yapacaksan sakın ha seni rüzgardan koruyacak kadar ön camı olmayan bir motor alma. Enduro makineler çok uygun uzun yol için ancak motor hacimleri yüksek. Bana kalırsa cbf ya da ybr tarzı bir motorla başlayıp ardından bir enduroya geçmen mantıklı. Ya da xmax 250, vitesli olacak diye bir şart yoksa çok güzel seçim olur.

SS tarzını seçip bu konuyu açtım ancak herkes beni döndürmeye çalışıyor, anlamıyorum. Sadece uzun yolda gidecek bir SS tavsiye etseniz?

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Cbr250 yada ninja250 ülkeler arası nasıl olur bilmiyorum ben ninja 250r kullaniyorum en fazla 550km yol yaptım günü birlik sıkıntı olmadı

@Karalı zaten ben de günlük en fazla o kadar yol düşünüyorum bu arada Hyo GT250R da olabilir.

Motosikleti
    2teker
    Ninja250 tavsiye ederim bende cc yükseltmeyi düşünüyorum bakalım kısmet 636

Ninja zaten benim için de ön planda bu arada titreşim, yakıt tüketimi gibi şeyler hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz?

Motosikleti
    2teker
    Titreşim yok yakıt tüketimi hesabı şimdiye kadar hiç yapmadım 636alirsam satmayacagim uzun süre kullanilcak makina istanbuldaysan uygun bir vakitte artçı olarak gezdirebilirim

moto_yunus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER-6N
    Tek marş 1000 km cbr 250 ile
    https://www.youtube.com/watch?v=pwekvQQoKFE&list=UUPdXVxbgO4Pwi0IZqVxcUDw

Tek marş 1000 km vay be :D Motor dayanır da ben dayanır mıyım ki? :D Megelli 250 ve KTM RC 200 de olabilir...

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Vibrasyon illa ki olacak, bu konuya kendini hazırlamalısın. SS ile uzun yol istiyorsan günlük hayatta bol bol fiziksel olarak antrenman yapıp yolculuk süresince sık mola vermelisin. Zaten 250'lik olup da tam SS diyebileceğimiz bir model yok.

Ülke turu vs. söz konusu olduğunda hacim ararsın motosiklette. Planlama hatası yapıyorsun, kısa süre 250'lik motosiklete binersin, baktın işi kıvırıyorsan direkt en az 500cc bir motosiklet bakmalısın soluksuz uzun yol ve uzun mesafeler için. Sık sık söylerim, güç hayat kurtarır. Yüksek hızlarda (80<km/h) 250'likler yetersiz kalıyor. Hele bagaj ile iyice ağırlaşacak ve sıkıntı yaşayacaksın. Rampalarda veya düz yolda sollamalarda sürekli sıkıştırılacaksın. İki tekerliysen güvenlik için dört tekerlilerden çevik ve seri olmalısın. İlla tavsiye istiyorum dersen CBR250 tavsiye ederim, az yakar performansı idare eder vibrasyon vardır ama iş görür. Sağlamlık konusunda rüştünü ispatlamış bir model. Inazuma ağır bir motosiklet, rahat diye anılıyor fakat performansı üzecektir. Az biraz gez 250'likle ondan sonra istediğini al planlarını da rahat rahat gerçekleştirirsin.

Motosikleti
    2teker
    Ninja300+eğitim şart

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben cbr 250 kullanicisiyim edirneye gidip gelmistim gun icinde ogun 470km yaptm toplamda ve sele biyerden sonra rahatsiz ediyo... ama genel olarak bi yorgunluk olmadi bence egitim alarak ise basla ve gun sonunda hocanin seni yonlendirmesi sonucu buyuk cc ile basliyabilirsin ornek arkadaslarim var buna bide ulke turlari demissin nc750x ve vfr 800x yeni motorlar oldugu icin prob cikarmazlar kafan rahat gidersin

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    spor makine istiyorsan Ninja 300 tereddüt etme.
    touring istiyorsan inazuma sakin sakin fıtı fıtı birazda çok yakar ama çok rahat.

kawa servisi pahalı daha uygun dersen cbr 250

demedi deme

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)