Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hiç Motor Kullanmayi Bilmiyorum Ama Supersportla Öğrenmek İstiyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurkantosun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    ben cbr 125 kullanıcısıyım, hız konusuna çok fazla takılmıyorsan eğer belli bir süre seni idare eder ancak şunu net bir şekilde itiraf edebilirim ki. Belli bir hızdan sonra araç geçememen büyük dert. ama sağlamdır kolay kolay arıza yapmaz, yakışıklıdır, orjinal egzozu fena değildir, çok büyük beklentilerin yoksa eğer. tavsiye edebilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha R6 2005
    Alıntı gurkantosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cbr 125 kullanıcısıyım, hız konusuna çok fazla takılmıyorsan eğer belli bir süre seni idare eder ancak şunu net bir şekilde itiraf edebilirim ki. Belli bir hızdan sonra araç geçememen büyük dert. ama sağlamdır kolay kolay arıza yapmaz, yakışıklıdır, orjinal egzozu fena değildir, çok büyük beklentilerin yoksa eğer. tavsiye edebilirim.
    Kardeşim cbr bana gore diş görünüm biraz vasat gibi kalio

enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    Alıntı Dellendim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim cbr bana gore diş görünüm biraz vasat gibi kalio
    aha bi şekilci daha
    HakanDNR bunu beğendi.

AreSMorriS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 1000RR
    Ybr, Cbf diyen var ya. SS arıyor adam. :D Hyosung nedir abi? Kaslı, ağır makine. Arkadaşım super sport'un en ideal başlangıç serileri bellidir. Honda Cbr 125 veya Yamaha Yzf R125.. Ben sadece ybr 125 ile 100 metre gidip gelmiştim. Sonra Yzf R125 aldım. Hiç zorlanmadım, başlangıç için güzeldi. Tabi benim boy 1.82.. Makineye hakimdim. İkiside sağlam makine. Kafan rahat olur.

Motosikleti
    Yamaha R6 2005
    Alıntı enesbingl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aha bi şekilci daha
    Eee olsun o kadar para verecez şekli semali da düzgün olsun Honda cbr 125 kafasına bak sanki sürati sıkılmiş bir çocuğa benzio ama yzf 125 sekli semali güzel yani bence ve ben karar verdim yzf 125 alacam

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Suzuki hayabusa var. İyidir.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    semihss bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R6 2005
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki hayabusa var. İyidir.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Güzel kardeşim bana öyle bi motor önerdin ki motor demeye bin şahit lazim mübarek kamyon gibi ben hic kullanmadim motor diom sen bana Suzuki hayabusa dedin evin kapisindan sigmaz be o hahahahahha
    Sadık1453 bunu beğendi.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel kardeşim bana öyle bi motor önerdin ki motor demeye bin şahit lazim mübarek kamyon gibi ben hic kullanmadim motor diom sen bana Suzuki hayabusa dedin evin kapisindan sigmaz be o hahahahahha
    Bu model SS modellerle başlamak isteyenler gırgırına yazılır ciddiye alacağını düşünmedim
    Tarzına ve cebine uygun hangi modeli istiyorsan onu al kardeşim. Ama motorunun bütçesini planlarken lütfen kılık kıyafetlerinide dahil et.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

beyler,yeri gelmişken bende sorayım,ben kanuni windy sürdüm,kanuni mz 250 sürdüm, kangda 125 sürdüm. cub 110 sürdüm , artık bunlar bana yetmiyor,mz i sürerken bile heyecan hissetmiyorum. artık işe kökten çözüm bulmam lazım. 600 rr almayı düşünüyorum. ikinciel alacam.boy 1.80 kilo 145 kg, bu sorun olurmu 600 rr için. toplam yaptığım yol 50000 km bu yeterli mi.

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Şekil seni yolda bırakır kardeş senin tek alternatifin cbr 125 ve emin ol herkes hastası olacak hiç canlı gördün mü :D

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Yaz geldi ya . Yanından motor geçen gelip burda konu açar.

Kardeşim zaten alabileceğin kaç motor varki.
    Ya cbr
    Ya yzf

Bitti bukadar.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    6500 liraya ancak eskı bı yzf falan

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    Çok teşekkürler arkadaşlar ben cbr 125 modelin diş görünümünü sevmedigim için Yamaha yzf 125 i tercih edeceğim galiba
    Ben de CBR250 almak istiyordum yzf125'i güzelce inceleyince vazgeçtim.Şimdi yeni çıkan yamaha 250R fiyatı belli olunca ben de ona göre bir seçim yapacağım.Bir de ben ilk deneyimim olacak.Yamaha hondaya göre daha mı seri sizce?
    enxdesign bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de CBR250 almak istiyordum yzf125'i güzelce inceleyince vazgeçtim.Şimdi yeni çıkan yamaha 250R fiyatı belli olunca ben de ona göre bir seçim yapacağım.Bir de ben ilk deneyimim olacak.Yamaha hondaya göre daha mı seri sizce?
    Yamaha 250R çıkmayacak muhtemelen. Çıkarsada 18-20bin lira civarında bir fiyatı olur. YZF 125'in görünüşü gerçekten süper. Hondanın 125'liği yerine yamahanın 125'liğini alınır.

Serilik, hız falan filan bunlar çok mühim şeyler değil. Biri birinden en kötü 1 saniye yavaştır, o da çok önemli değil. Zaten ilk deneyim olacağı için muhtemelen 6 ay sonra motoru büyütmek isteyeceksiniz.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Utkukantar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250R , Suzuki V-strom 650 , Bmw R1100R
    Kesinlikle 125cclik bir ss le başlayın.
    Honda cbr 125 ilk , yzf 2. Tercihtir butce konusunda.
    Motorda dusuceginizi yada kaza yasayacaginizi dusunuyorsaniz kesinlikle honda dusunun yamaha parca konusunda hondadan pahalidir.
    Ama gorunus olarak yamaha daha şık bir motor.
    Cbr 125 az yakar kolay parca bulunur gorunus olarakda iyidir.

Suan son yorumunu okuyarak soyluyorum yuki , hyosung gibi motorlarin yanindan gecmeyin. İlk 5 bin kmde sikinti yasamazsiniz belki ama sonra heryerinden gelen ses ve parca problemleri sizi uzer.

Aradiginiz kriterlere en yakin motor yamaha yzf .

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Kardeşim öncelikle selamun aleykum. Su anda ayni durumu neredeyse bende yaşıyorum. Yaşı 17 bu yaz ehliyet alacağm nasip olursa ve birde racing başlangıç motoru almak istiyorum . daha önce elektrikli bisiklet pizzacı motoru :D ve pejo türü motosikletler sürdüm. Alacağım motordan beklentilerin vites göstermesi , güçlü olması ve elimde kalmaması banada bi yardımcı olursanız sevinirim abiler ...

Kazasız sürüşler dilerim .

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim öncelikle selamun aleykum. Su anda ayni durumu neredeyse bende yaşıyorum. Yaşı 17 bu yaz ehliyet alacağm nasip olursa ve birde racing başlangıç motoru almak istiyorum . daha önce elektrikli bisiklet pizzacı motoru :D ve pejo türü motosikletler sürdüm. Alacağım motordan beklentilerin vites göstermesi , güçlü olması ve elimde kalmaması banada bi yardımcı olursanız sevinirim abiler ...

Kazasız sürüşler dilerim .
    Bu arada yazmayı unutmusum bütçem Maç. 8.5 bin TL ve sıfır almak istiyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)