Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

8.000 tl bütçem var başlangıç için supersport tavsiyesi istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seni motosikletten soğutmak korkutmak ,için yazmadım güzelim , ben senin yaşından çok daha önceleri bu merete binmeye başladım , sana şimdi yok şu kadar tecrübem var yok efem bu kadar tecrübem var deyi hava yapmıcam ama yuvarlak hesap 12 yaş diyelim, ve yaş 38 olacak halen daha motor üstündeyim arada askerlik ve bir kaç yıl boş geçti

şaka bir yana motosikletten korkmalısın özellikle tavsiye ediyorum ve ben halen tırsarım , zaman zaman çokçada istemişimdir şöyle 600 lük 1000 lik bir makina alayım içimdeki ateşi söndüreyim alamazmıydım tabiki alırdım , ama bende senin gibi araştırdım, arkadaşlarımdan ödünç alıp kullandım gördümkü 38 yaşında onca zaman motor süren bana bile abaes ve fazla bu makinalar bak ben adrenalini severim , beni tanıyan bir çok dostum çok yönlü kişiliğimle tanır , gökyüzünde çokça kez motorlu ve motorsuz olarak uçuş deneyimlerim oldu , yamaç paraşütü yapıyorum uçuyor ama hızlı değil , havada hız hayat kurtarır ama karada hayatı bitirir, unutma ! hız felakettir o yüzden iyi düşünmek lazım

yazdıklarıma bakarak ulem hacimli makianalara ne kadar soğuk bakıyor diyen arkadaşlar çıkabilir çıksında önemli değil ! , bildiğim bir gerçek var sen yaşamadın belki ama ben bunu gördüm ve yaşadım ve bunu aktarmaya çalışıyorum burada , şu cümleyi iyi analiz edin !!! doğru zamanda , yeterli tecrübeyle , büyük hacimli makinaya evet.

jöleli saçlarla ss kullanılmaz bence belli bir yaş ve tecrübe sahibi olduktan sonra ss sırtında daha uzun yaşayabiliriz , yoksa kimse alamaz kulanamaz demiyorum elbette ..... sadece doğru bildiğimi paylaşmaya çalışıyorum

125 cc ile kim dermiş uzun yol yapılmaz boşversene zamanım ve imkanım olsun , adam gibi sana saydığım modellerle dünyayı dolaşmazsam gelin yüzüme tükürün sen 125 cc den vazgeçme boş ver milleti
    peki abi 0 km cbr 125 almaya karar verdim cümleten hayırlı olsun başka tavsiyen varsa zevkle dinlerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı MBG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok isterim grup gezilerine katılmak ama yaş itibariyle dışlanırım diye korkuyorum
    seni kimse dışlamaz dışlayanın deposuna şeker atarız , amaaaa ne zaman ehliyeti kaptın ,o zaman kimse bakmaz sen, çine mi biniyorsun, japonamı biniyorsun , önce kendin için sağlıklı ve doğru olanı yapacaksın , cezalar ağırlaştı epeyce 2 sefer ehliyetsiz yakalanman demek orta yollu kaliteli bir motoru çöpe atman demek herşeyden önce , doğru makinayla zamanla tecrübelerine tecrübe katacaksın , sonrasında gezilerede katılacaksın aktivitelerede katılacaksın yine seni dışlayan olursa toplaşıp kafasına odunla vururuz

bak sana bir resim yüklicem resimde gördüğün sol yanımdaki kızkardeşimdir ve sanırım tecrübesi senle aynıdır , geçenlerde sıfır aldığı pcx si ile yan yatmış motoru çizilmiş filan.... sevindirici olan ne biliyormusun ? benim sayemde bu işe bilinçli başladı , dımdızlak apaçi gibi değil , beni örnek aldı , gezilerde oda senle aynı düşüncelere kapıldı ama gördüki hiçte düşündüğü gibi değilmiş ,kimse onu dışlamıyor hatta gıpta ile bakıyor , abi benide gezmeye götür dediğinde ,ona önce ekipmanlarının olması gerektiğini ve yararlarını aşıladım, kasksız zaten binmez , onu civciv yavrusu gibi aramıza alıp kollarız neden ? çünki deneyimi çok fazla yok sanırım ne demek istediğimi anlatabiliyorum

benim makinam cbf 150 dir bana herşeyiyle kafi gelen bir alettir, ve neden 150 cc ye biniyorum diye hiç rahatsız olmadım,çünki motosikletten beklentim ne sorusunun cevabını biliyorum büyük hacimli makinalarla doldurma aklını , çok canın çekerse tanıdıklarım var alırlar bütün kurtlarını rahat ol

MBG bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

abi belki motor hakkında 100 kişiyle görüşmüşümdür senin kadar aydınlatanı olmadı abi bide gezilerinizi hangi güzergahta yapıyorsunuz ve katıla bileceğim gezi gruplarını nerde bulabilirim

Motosikleti
    abi belki motor hakkında 100 kişiyle görüşmüşümdür senin kadar aydınlatanı olmadı abi bide gezilerinizi hangi güzergahta yapıyorsunuz ve katıla bileceğim gezi gruplarını nerde bulabilirim
    aslında bu aralar yoğunluktan giremiyorum pek buraya önce ehliyet varmı onu bir öğrenelim yoksa artçı olarakmı geleceksin ? eylülün son haftası berceste- sapanca var sen hele bir al şu makinayı bakalım gezcek yer buluruz sana sorun yok

şuan yok ehliyetim ehliyet almadan motoruda almam ehliyeti alır almaz gelirim herşey için teşekkürler dışlan durumunu facebooktan anlatabilirim mehmet batuhan gülümser yazarsan ben çıkarım burdan anlatırsam adam benle papaz olur

Motosikleti
    şuan yok ehliyetim ehliyet almadan motoruda almam ehliyeti alır almaz gelirim herşey için teşekkürler dışlan durumunu facebooktan anlatabilirim mehmet batuhan gülümser yazarsan ben çıkarım burdan anlatırsam adam benle papaz olur

hep buralardayız bir seslen duyarım ben
    MBG bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı sahil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb 8000 tl ye modelli hyosung gt650r alabilirsin onun haricinde 2000 ve alti zx6r cbr 600f r6 veya srad alabilirsin bide 1 tl falan eklersen 2002-2003 gsx600f alabilirsin baska super spor alamazsin
    Başlangıç için ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Etkinlik gezi fotoğrafları var oradan bir bak istersen millet 100 cc le ne kadar yollar yapmış . O iş yürek işidir motora bakıp sınırını bilirsen hurdaya falan da vermezsin . 125 150 daha rahat üzerinde daha rahat olabileceğin oturuş pozisyonu selesi daha rahat bir motor Alman'ı tavsiye ederim . Trafiği görürsün yolun akışını görürsün senin için çok daha iyi bir tecrübe olur. Bu benim fikrim
    MBG bunu beğendi.

Motosikleti
    6 ay sonra zx 6r
    ekipmana iyi ayırmışsın vallaha :d
    MBG bunu beğendi.

Alıntı MİCRO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekipmana iyi ayırmışsın vallaha :d
    imkanım olsa carbonfiber kaskla tek parça hava yastıklı deri tulum alırım

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Sifir cbr 125 kesinlikle dogru tercih konforlu ve guvenli ayni zamanda sinifinin en saglam ve hizlisi senelerdir bu boyle en pahalisi deil ama
    www.erkakurye.com

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    125 duke bulursun 2nci el yzf 125 al dicem ama tavsiye etmiyorlar başlangıç için. Duke da naked ozmn kaldi sana cbr 125r.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Oo bi cbr125 daha katılıyo aramıza. Tavsiye ederim kardeş. Sadece çook dikkatli ol. aynı yaşta sayılırız ben de 18 im. 1650km oldu motorumla çok memnunum.
    Şimdiden hayırlı olsun

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybr cbr gibi motorlara o parayı vereceğine kendine kaliteli bi maxi scooter al. onun keyfini alırsan başka motora binmek istemezsin zaten

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    600cc vs makinalara bakmamanı bende tavsiye edeceğim , ara ara bakarım sahibinden.com vs sitelere ama malesef bir kaç sene öncesine kadar 7000-8000 verdiğin zaman işini görecek sradlar cbr vs alabiliyordun şuan baktığım tüm makinalar çöp oğlu çöp ve bunlara istenen fiyatlarda 7000 ile 9500 arasında değişiyor , en iyisi piyasasını bilmiyorum ama ninja 250 yada cbr 250 almak bu paraya , ingilterede vs yaşayan yabancı arkadaşlarım var hala 1997 zxr 6 binen , 2000 1100xx binenler var hepside kız gibi makineler

DrMocha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yanagisawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ilk önce eğitim al !! Sonra cc seçme konusunu zaten belirlersin sana en son yaşadığım çevremden bir örnek veriym motora binmekten deligibi korkan arkadaşım ilk önce Hondada temel eğitim aldı akabinde Cb125 aldık 1000 km yaptı keşke 250 lik alsaymışım demeye başladı hatta ilk 250 lik alsaymışım keşke diyip duruyordu Cb125 de 3000 km ye gelince satıp 2012 Honda Transalp 700 aldık kendi bile nasıl bu noktaya geldiğine şaşırdı 3 ay önce motora artçı olarak bile binmiyen bir kişiydi şimdi 700 cc ile dolaşıyor ) en temel ihtiyaç herşeyden önce iyi bir eğitim!!
    Bu Arkdaş kafamda demek istediklerimi %49 yüzde ile ifade etmeye çalışmış bende bir teyet geçeyim..! Şimdi bazı hevesli genç kardeşlerimiz var daha ehliyete yazılmadan eline ehliyet geçmeden geliyor buraya benim yaş şu bana önerin de bulunun diyor..! tamam iyi hoş vakit buldukça herkezin derdine ilaç olmaya çalışıyoruz da bu motor için hasta olan kardeşlerimiz şöyle hatalar yapıyorlar..Ehliyete yazılmamış ehliyete yazılacak ne belge istiyorlar diye soru yöneltiyorlar bize! ya gözünüzü sevdiklerim bunu buradan sorana kadar bulunduğun semt'e mahallede bir sürücü kursuna bunu sorsan olmadı internette bir yazsan (google de arasan) öğrensen yazılı sözlü sınavları uygulamalı sınavları aşıp ehliyeti alınca gelsen buraya ne olur ? Sonra evdekilere bu motor hevesini bir söylesen izin veriyor mu vermiyor mu öğresen.. kaç para vericez oğlum dediklerin de baba ilk önce kurs bana yeterli gelmedi şurda şu yerde motor eğitimi varmış beni oraya gönder desen.. orada scooterlara binip alışıp 125- 150 cclik modelleri ile pratikler yapsan vb vb tecrübelerini tamamlayıp kafandan ne istediği az çok canladırsan sonra buraya gelip şu şu özeliklerde şu yıldan şu km de motor bulurmuyuz bulamazmıyız diye sohbete başlasak daha iyi olmaz mı ?Kibu sohbetlere girden öncede hayatımızı sokakta bulmadığımızı bilerek ilk önce kendi ekipmanalarımızı alsak.. Kask, Mont,Eldiven,Bot ne ise işte.. göze hoş gelmesi yerine testlere tabii olmuş iş yapar senin hayatını korur şeyleri edinsen marka takıntısı olmadan.. Daha sonra motor sohbetlerine başlasak ne olur..
    [COLOR="#FF00Para hayat satın almiyor.. Motoru severim binerim ama apaçi haretlerini asla uygulmam ve denemem.. İki tür motor var Biri Gerçekten motordur diğeri iste motorcuk..00"][/COLOR]

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    YBR 125 ile arjantinden çıkıp dünya turu yapan var . Bir kaç ay önce istanbuldan geçti . Dipnot uzun yol yapacak isen Suzuki İnazuma al rahat rahat sür ...
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seni motosikletten soğutmak korkutmak ,için yazmadım güzelim , ben senin yaşından çok daha önceleri bu merete binmeye başladım , sana şimdi yok şu kadar tecrübem var yok efem bu kadar tecrübem var deyi hava yapmıcam ama yuvarlak hesap 12 yaş diyelim, ve yaş 38 olacak halen daha motor üstündeyim arada askerlik ve bir kaç yıl boş geçti

şaka bir yana motosikletten korkmalısın özellikle tavsiye ediyorum ve ben halen tırsarım , zaman zaman çokçada istemişimdir şöyle 600 lük 1000 lik bir makina alayım içimdeki ateşi söndüreyim alamazmıydım tabiki alırdım , ama bende senin gibi araştırdım, arkadaşlarımdan ödünç alıp kullandım gördümkü 38 yaşında onca zaman motor süren bana bile abaes ve fazla bu makinalar bak ben adrenalini severim , beni tanıyan bir çok dostum çok yönlü kişiliğimle tanır , gökyüzünde çokça kez motorlu ve motorsuz olarak uçuş deneyimlerim oldu , yamaç paraşütü yapıyorum uçuyor ama hızlı değil , havada hız hayat kurtarır ama karada hayatı bitirir, unutma ! hız felakettir o yüzden iyi düşünmek lazım

yazdıklarıma bakarak ulem hacimli makianalara ne kadar soğuk bakıyor diyen arkadaşlar çıkabilir çıksında önemli değil ! , bildiğim bir gerçek var sen yaşamadın belki ama ben bunu gördüm ve yaşadım ve bunu aktarmaya çalışıyorum burada , şu cümleyi iyi analiz edin !!! doğru zamanda , yeterli tecrübeyle , büyük hacimli makinaya evet.

jöleli saçlarla ss kullanılmaz bence belli bir yaş ve tecrübe sahibi olduktan sonra ss sırtında daha uzun yaşayabiliriz , yoksa kimse alamaz kulanamaz demiyorum elbette ..... sadece doğru bildiğimi paylaşmaya çalışıyorum

125 cc ile kim dermiş uzun yol yapılmaz boşversene zamanım ve imkanım olsun , adam gibi sana saydığım modellerle dünyayı dolaşmazsam gelin yüzüme tükürün sen 125 cc den vazgeçme boş ver milleti

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Benim motoru satayım sana uygun fiyata veririm.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-daelim-roadwin-250r-3000km-de-80gun-kullanildi-poyraz-motor-cikisli-140636675/detay/
    Tüm motor sevenlere sevgilerle..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)